Шукати в цьому блозі

неділя, 10 квітня 2016 р.

Конкурс дитячого читання

Конкурс дитячого читання


6 квітня 2016 року, в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського відбувся ІІ етап Конкурсу дитячого читання «Книгоманія», в якому взяли участь юні шанувальники книги Олександрійського району. У конкурсі змагалися найактивніші та найзавзятіші читачі,  учні 6 -7 класів, які стали переможцями у І етапі. За звання «Найкращий читач Олександрійського району» змагалися 14 учасників із 10 навчальних закладів району.
Юні читачі старанно підготувались до конкурсного завдання «Реклама книги». Діти стисло й аргументовано представили улюблену прочитану книгу, застосувавши творчий підхід до підготовки виступу: демонстрували власні творчі доробки – вірші й ілюстрації. Під час конкурсу «Літературний кругозір» учасники показали неабияку читацьку активність й знання творів сучасної української та зарубіжної літератури для дітей. Визначити рівень знань з літератури допоміг й також конкурс «Впізнай героя за ілюстрацією».
Журі конкурсу у складі: голова журі – Балашова І.А.,головний редактор газети «Сільський вісник», заступник голови – Чуянова Н. М., директор ОРЦБС, члени журі: Павук Т. А. -  завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Шоколова Т.С.– художній керівник Олесандрійського РБК, Гончаренко А.С. – головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА обрало найкращих серед учнів 6 класів: І місце – Луценко Даяна (учениця Цукрозаводського НВК), ІІ місце – Назарюк Віталій (учень Червонокамянської ЗОШ), Шибіцька Тетяна (учениця Куколівського НВК), ІІІ місце – Овдійчук Сільвестр (учень Войнівської ЗШ), Пилипчинець Єлизавета (учениця Ульянівської ЗШ).
Серед учнів 7 класів: І місце – Білик Антоніна (учениця Попельнастівської ЗШ), ІІ місце – Боженко Катерина (учениця Ульянівської ЗШ), ІІІ місце – Клочко Артем (учень Протопопівської ЗШ).
Переможці захищатимуть честь нашого району на обласному етапі Конкурсу дитячого читання «Книгоманія», який відбудеться 21 квітня 2016року в Кіровоградській обласній дитячій бібліотеці імені Т.Г.Шевченка.
 


Засідання кіноклубу

медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Rакурс»31 березня 2016 року відбулося засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA «Rакурс» при Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського, в якому взяли участь студенти Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету. Для перегляду було обрано фільм «Абетка». Це фільм естонського режисера Мадлі Ляене, який триває всього 12 хвилин, але порушує досить важливі і гострі проблеми прав людини. У фільмі головною героїнею є дівчина Веле, їй 19 років. Усе, чого вона прагне, — це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Події, показані у стрічці, відбувалися в Ліберії, але  є досить актуальними для України.

Після перегляду студенти відмітили, що документальний фільм піднімає важливі правові питання, серед яких: право на свободу і особисту недоторканність, на справедливий суд, на ефективний засіб юридичного захисту,  на медичну допомогу та інші. Всі ці права учасники перегляду сформували в «Дерево проблем»  й намагалися знайти їх вирішення.

Студенти та викладачі висловили вдячність за можливість перегляду якісних документальних фільмів, які дають можливість подивитися на повсякденні проблеми зі сторони й спонукають суспільство до активних дій в боротьбі за свої права. 

Немає коментарів:

Дописати коментар