Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках-філіях ЛИСТОПАД 2019




Корисні властивості горіхів


На черговому засіданні Вищої народної школи, слухачі взяли участь у годині горіхових цікавинок «Чи шкідливий горіх?», під час якої познайомилися з властивостями волоського горіха. І це варто було зробити. Адже  колись  біолог і селекціонер Іван Мічурін назвав волоський горіх хлібом майбутнього. І недарма – в його ядрах є всі необхідні речовини для життєзабезпечення людини. По своїй харчовій цінності волоські горіхи близькі до вершкового масла й перевершують молоко та м`ясо. А по калорійності - вдвічі перевищують пшеничний хліб. Про них лікувальні властивості волоського горіха відомі з найдавніших часів розповідала О.С. Ярчук, за фахом біолог, а доповнила серію цікавинок бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В. учасники в свою чергу доповнили розповідь про використання горіха в косметиці та кулінарії.



Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
22 листопада у Новопразькій центральній бібліотеці-філії відбулася хвилина пам’яті «Минуле стукає в наші серця» для відвідувачів бібліотеки. Бібліотекар Блага О.Ю. розповіла про трагічні сторінки життя українського народу, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор. Молоді читачі дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянувши відео-спогад «Голодомор. Спогади очевидця» та познайомилися з книжковою виставкою «Чорні сторінки історії України», яка діяла в читальному залі.
Бібліотекар краєзнавчого сектору Бутко Л.В. презентувала збірку спогадів «А хліб же був…», в якій записані свідчення очевидців голодомору 1932-1933 рр., які на той період проживали на території Нової Праги.
Паралельно в дитячому відділенні бібліотеки, для вихованців Новопразької спеціальної школи-інтернат, відбувся перегляд анімаційного фільму «Голодний дух», в якому розповідається про дівчинку, яка живе під час Голодомору і особисто на собі відчуває увесь той жах, один із найбільших злочинів проти людства.

 




Чорні крила голодомору


22 листопада 2019 року, бібліотекар Новопразької бібліотеки-філії №2, спільно з вчителем Новопразької ЗШ І-ІІ ст., для учнів середніх класів, провели годину-сум «Чорні крила голодомору». Ведучі розповіли присутнім про трагічні сторінки життя українського народу, що примушують стискатися людські серця. І одна з найстрашніших – голодомор. Учасники переглянули відео-спогад «Про голодомор на Україні 1932 – 1933 років». Учні Давид Пасюк, Ростислав Вовченко, Олександр Лисяк, Лілія Семакіна читали вірші про голодомор. Бібліотекар Т.О. Холоден зачитала спогади односельців про голод, який не оминув і куток селища Нова Прага – Викирину, а також презентувала матеріали книжкової виставки «Чорні крила голодомору».
 


Свічка плакала в скорботі


День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій залишається пам’ятною датою для багатьох нащадків тих, хто помер від великого Голоду у 1932-33 рр.
22 листопада у Бадурівській бібліотеці-філії пройшла година пам'яті «Свічка плакала в скорботі» для читачів бібліотеки.  Бібілотекар В.Власова ознайомила присутніх з документами та художніми творами, в яких описуються ті жахливі трагічні роки. Розповіла страшні спогади свідків про події і факти Голодомору. Присутні змогли переглянути матеріали книжкової виставки.
Кожного року в четверту суботу листопада по всій Україні проходить акція "Запали свічку", присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодоморів. Тож, учасники заходу долучилися до акції, запалили свічку і вшанували хвилиною мовчання жертв голодомору.


 

Чорна пам'ять, вічна пам'ять

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Вшановуючи пам'ять жертв Голодомору, для учнів 6-9 класів Андріївської ЗШ, відбулася бесіда-реквієм «Чорна пам'ять, вічна пам'ять», під час якої бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії Ю. Живіцька ознайомила присутніх з трагічними сторінками тих страшних подій української історії, фактами Голодомору та презентувала виставку-інсталяцію «Голодомор 1932 – 1933 років», матеріали якої розкривають всю трагедію голоду на Україні, його наслідки та свідчення очевидців.
Учні переглянули відео презентацію «Голодомор 1932 – 1933 років – геноцид українського народу», переглянули стрічку «Голодний дух», про страшні часи Голодомору в Україні.
Наприкінці заходу присутні запалили свічку пам’яті та вшанували пам'ять померлих хвилиною мовчання.




Україна – країна гідності і свободи


21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. До цього дня бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії підготувала патріотичну годину «Україна – країна гідності і свободи» для учнів 6 та 7 класів місцевої школи.
В ході заходу читачі прослухали розповідь бібліотекаря про події листопада 2013 – лютого 2014 року, переглянули коротку мультимедійну хроніку подій Революції Гідності, згадали Героїв Майдану.
По завершенні присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули за світле майбутнє, хвилиною мовчання.
 


Народ мій є, народ мій завжди буде,

ніхто не переможе мій народ

21 листопада 2019р., завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б., для учнів8-9 класів, провела годину-реквієм «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ». Під час заходу присутні повернулися у ті трагічні 2013-2014 рр. Дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані і мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв. У виконанні учасників звучали пісні та вірші присвячені цим подіям. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять Героїв, які загинули за світле майбутнє.
 
 

Україна – країна гідності і свободи


З нагоди Дня Гідності і Свободи, 21 листопада в Піщанобрідській бібліотеці-філії, для місцевих жителів, відбулася презентація тематичної виставки «Україна – країна гідності і свободи», під час якої бібліотекар розповіла присутнім про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради свободи.
Також учасники переглянули документальний фільм «Реалізація Гідності – Майдан», про доленосні події в Україні, які відбувалися у листопаді 2013 - лютому 2014 роках.


Гідні бути українцями


21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи.
З нагоди цієї дати, учні 6-9 класів Андріївської ЗШ взяли участь в інтелектуальній грі «Гідні бути українцями», яку для них провели завідуюча Андріївською бібліотекою-філією та вчитель історії. Ведучі познайомили учнів з історією свята, поняттями «гідність», «цінність людини». Потім діти утворили 2 команди: команда дівчат «Едельвейс» та команда хлопців «Джурівці». Щоб визначити, яка команда розпочинатиме гру провели конкурс «Літературна мозаїка». Далі гра складалася з 5-ти категорій: мистецтво, логічні задачі, мовні загадки, звичаї та традиції, видатні українці, у кожній з яких по 5 питань, відповідаючи на них учасники продемонстрували знання з історії України, української мови, літератури та народознавства. Перемогу здобула команда дівчат. На завершення присутні вшанували пам'ять Героїв Революції Гідності, воїнів-захисників України, які загинули за світле майбутнє, хвилиною мовчання.



Мандрують краєзнавці


Історія селища Нова Прага багата різними подіями і фактами, переказами і легендами. Саме за легендами Нової Праги відбулася бібліотечна краєзнавчо-туристична мандрівка «До рідного краю серцем притулюся». Скласти маршрут допомогли книги краєзнавця Ф.М. Плотніра, тека зібраних легенд та карта історичних та цікавих місць селища. Екскурсанти зібрались в Новопразькій центральній бібліотеці-філії, де бібліотекар краєзнавчого сектору Бутко Л.В. розповіла про пам’ятки, які знаходяться на території селища.
Далі зустріч проходила у вигляді туристичної мандрівки. Учасники відвідали Сторожову вежу, яка за словами Федора Миколайовича є «пуповиною» Нової Праги. Потім попрямували до Високої могили, оглянули залишки старого єврейського цвинтаря, мурзинський гран-кар’єр, Петриківський водоспад, береги річки Бешки, Дуньчину балку, Старий кар’єр, Чум’яне кладовище, Татарське плесо.
У своїй основі всі легенди переважно пов’язані зі скарбами, що колись були заховані в цій місцевості.
Ця мандрівка справила глибоке і незабутнє враження  і збагатила присутніх новими знаннями з історії  рідного краю.
 
 

Вироби з кукурудзяного листя


В Новопразькій центральній бібліотеці-філії, для вихованців Новопразької спеціальної школи-інтернату, працівники бібліотеки разом з народним майстром, членом  національної спілки майстрів України Пісковою С.Г. провели творчу майстерню «Вироби з кукурудзяного листя». Листя кукурудзи м’яке і легко піддається обробці. З нього можна зробити ляльку, сумочки, пояски, стрічечки, закладки для книг та багато іншого. Також Світлана Григорівна розповіла учасникам, як підготувати листя, чим його можна розфарбувати в різний колір. Юнаки та дівчата з великим задоволенням власноруч взялися до роботи і за короткий час уже в кожного була своя лялька.
 



На планеті толерантності


В рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування загальнолюдських моральних цінностей, поваги до інших людей, їхніх думок, завідуюча Приютівською бібліотекою-філією Солдатенко Н., спільно з шкільним бібліотекарем Куницею Д., для учнів Цукрозаводського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ЗПО, 6-7 класів  провели бесіди – тренінги «На планеті толерантності».
Учні з задоволенням взяли участь у вправах «Знайомство», «Камінчик в черевику», «Перлина в раковині», «Добрий шлях», на дошці розмістили вислови видатних людей про толерантність, а саме Дж. Б. Шоу, Г.Сковороди, В.Гюго, прикріпили на дерево Толерантності листочки, на яких записали основні риси толерантної людини. Також учасники прослухали притчу «Гарна сім’я», проаналізували її та дійшли висновку: щоб і в школі, і в бібліотеці, і на вулиці завжди панувала доброта, повага, взаєморозуміння.
Ніколи не можна забувати, що за будь-яких обставин і в будь-якій ситуації ми повинні залишитись людьми і пам’ятати, що нас оточують люди: кожен зі своїми власними особливостями характеру і рисами зовнішності і у цього визначення є своє поняття ТОЛЕРАНТНІСТЬ.


 

Вклонюсь низенько праці хлібороба,

за урожай, за хліб отой святий

Пізня осінь – традиційна пора завершення сільськогосподарських робіт, а ще на цей час припадає професійне свято аграріїв.
13 листопада, з нагоди Дня працівників сільського господарства, до Березівської бібліотеки-філії, на літературно-музичну вітальню «Вклонюсь низенько праці хлібороба, за урожай, за хліб отой святий», завітали працівники агропромислового комплексу, які вже давно на заслуженому відпочинку. Завідуюча бібліотекою-філією Анжела Зіненко, привітала присутніх зі святом, подякувала за недоспані ночі, за мозолисті руки та побажала міцного здоров’я.
Завітали на свято найменші жителі села, маленькі бджілки-трудівниці, вихованці закладу дошкільної освіти «Світлячок», які порадували гостей гарними віршами та запальними танцями. Всі присутні отримали на згадку оберіг-сувенір у вигляді підкови, який виготовили діти з зерна.


Творча майстерня


Специфічній техніці писання картин пуантилізму, навчала талановита художниця Тетяна Тарасенко учнів 3-го класу Протопопівського НВК. Дітям було цікаво створювати картини, крапочками поступово вимальовувати квіти. Завдяки класному керівнику Світлані Губенко, зустріч відбулася у теплій невимушеній атмосфері. Мистецькі посиденьки організувала бібліотекар Ніна Лазаренко.


Живої мови чарування


З нагоди Дня української писемності та мови, бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії, для учнів 4 класу Червонокам’янського НВО провели літературне рандеву «Живої мови чарування».
Рідна мова дорога людині, як саме життя. Адже без мови не може існувати жоден народ. Завідуюча бібліотекою Г.І.Бевз ознайомила юних читачів з історією виникнення українського слова та письма. Діти переглянули відеоролик про українську мову. Бібліотекар О.М.Гонтаренко презентувала учасникам книгу «Повість минулих літ» Нестора Літописця та «Енеїду» І.П.Котляревського - основоположників нашої рідної мови.
Дуже цікаво пройшла поетична хвилина, на якій учні декламували вірші про мову. Наші юні читачі складали прислів’я про мову та прослухали найдовшу у світі українську скоромовку. Маленькі мовознавці  складали слова-паліндроми, а на завершення, з великим задоволенням прослухали казку про українську мову.


Мова - наш всенародний скарб


З нагоди Дня української писемності та мови, в Піщанобрідській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, відбувся поетичний коктейль «Мова - наш всенародний скарб».
Бібліотекар нагадала присутнім про основні етапи непростої історії розвитку української мови, навела яскраві приклади багатства, витонченості та мелодійності рідної мови.
Юні знавці української мови мали змогу перевірити рівень знань, відповівши на запитання мовної вікторини, а також читали вірші про мову і рідне слово.


Плекатимеш мову – цвістимуть сади


Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день до Новопразької центральної бібліотеки-філії завітали постійні відвідувачі на годину спілкування «Плекатимеш мову – цвістимуть сади». Завідуюча бібліотекою Резніченко О.І. розповіла присутнім про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної, про історію писемності. Також учасники познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Лунай величне наше слово».
 

Квітка довголіття  та здоров’я


Святково відбулося чергове засідання Народної школи в Новопразькій центральній бібліотеці-філії. Господинею заходу стала цариця осені – хризантема. Про її унікальні цілющі властивості говорили на квітковому бюро «Унікальні лікувальні властивості хризантем». А створювали атмосферу чарівності та загадковості романси, легенди, цікавинки про цю квітку та самі букети хризантем. Додавали настрою і розповіді присутніх про появу цих квітів в селищі, про різновид, вирощування та  догляд за ними. Ця невибаглива осіння квітка царського походження застосовується і в косметології, і в кулінарії. Вона корисний помічник для створення гарного святкового настрою.
 


Пригоди в країні чарівних слів


7 листопада 2019 року, до Дня української писемності та мови, у Новоселівській бібліотеці-філії, відбувся квест «Пригоди в країні слів», для учнів початкових класів Новоселівського НВК.
Після оголошення правил проходження квесту, учні, розділившись на дві команди, помандрували кожна власним маршрутом. Шлях до вирішення завдань був захоплюючим і пізнавальним, адже кожна з зупинок "Мовознайка", "Пузата хата", "Виправляйка", "Щедра господиня", "Комора тітоньки Федори" містила цікаві завдання, до вирішення яких, гравці докладали як свої навички, так і кмітливість та винахідливість.
Обидві команди з легкістю виконали всі завдання. Учасники квесту виявилися гарними знавцями рідної мови!
 

За що я люблю Українську мову

Напередодні Дня Української писемності та мови, бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії, для учнів 5 класу, провела годину мовознавства "За що я люблю Українську мову".
Під час заходу присутні познайомилися з історією виникнення української писемності, обговорили питання важливості книг у житті людини і дітей зокрема. Учасники зачитували вірші, згадували прислів’я та приказки про мову, а також розповіли, які вони найбільше люблять читати книги.
Також бібліотекар презентувала учням книжкові видання про історію української мови, художні твори та поезію українських авторів.

Немає коментарів:

Дописати коментар