Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках Березень-Квітень 2018




Дзвони скорботи

26 квітня 2018 року в Михайлівському СБК, для учнів середніх класів, відбувся тематичний вечір  до дня вшанування 32-ї річниці трагедії на Чорнобильськоії  АЕС "Дзвони скорботи". Бібліотекар Михайлівської бібліотеки – філії Синя А.А.  розповіла присутнім про трагічні події, які сталися 26 квітня 1986 року.  уважно слухали про  пожежників, які першими прибули на місце аварії і ціною свого життя погасили радіаційний вогонь.
 Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто брав участь у ліквідації аварії.




Скорботна дата в історії українського народу


26 квітня 2018 року годинник життя відрахував 32 роки з дня Чорнобильської катастрофи. Учні Войнівської школи зібралися  разом, щоб згадати події тієї страшної техногенної катастрофи. Ведучі заходу бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії Дячук Марина та учениця 9 класу Левченко Аміна розповіли присутнім про трагедію та її наслідки, яка забрала життя багатьох людей та завдала шкоди здоров'ю мільйонам українців та продемонстрували відеоролик про Чорнобильську катастрофу, в якому йшлося про життя в «зоні відчуження». По завершенні учасники вшанували хвилиною мовчання героїв і жертв  Чорнобильської катастрофи.




Дзвони болю і тривоги


Вечір  пам’яті «Дзвони болю і тривоги»,  відбувся  26 квітня 2018р. в Березівському СБК до 32-ої річниці трагедії на Чорнобильській АЕС,  на якому були присутні ліквідатори аварії. Протопопівський сільський голова Оксана Клочко подякувала всім учасникам ліквідації , побажала їм здоров’я та наснаги.

  Бібліотекар Березівської бібліотеки-філії Анжела Зіненко розповіла присутнім про Чорнобильську трагедію, учасники переглянули відеофільм «Чорнобиль, який важко забути», взяли участь в обговоренні переглянутого познайомилися з викладкою літератури «Чорнобиль: подвиг, трагедія, пам'ять» та вшанувати хвилиною мовчання тих, кого вже немає поряд з нами.



Книжкові іменини



Уявити життя сучасної людини без книги неможливо. Вона відкриває перед людьми великий світ, тому протягом усього життя ми звертаємося до книги, як до вірного друга і порадника.

23 квітня, до Всесвітнього дня книги і авторського права відбулося Cвято «Разом з книгою відкриваємо світ», для учнів молодших класів Войнівської ЗОШ. Бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії Дячук М. розповіла присутнім про значення книги в житті людини. Діти переглянули відео «Як створюється книга», потім відгадували загадки, відповідали на питання казкової вікторини. А по закінченні учасники виготовили власноруч книжкову закладинку.

 





Не руйнуй гармонії земної



22 квітня – Міжнародний день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Бажання знати якомога більше про природу й довкілля було завжди притаманне людині ще з перших кроків її розвитку. Кожен із нас відповідальний за стан навколишнього середовища.

Працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії для юнацтва підготували  коментований інформаційний відео-колаж «Чарівне моє довкілля», «Стогін Землі», «Найкрасивіші місця планети», «10 найдивовижніших дерев світу» та познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Наша планета - колиска життя».

В дитячому відділі бібліотеки для учнів молодших класів Новопразької спеціальної школи-інтернат, бібліотекар дитячого відділу Вовк Р.Г. провела екологічну мозаїку «Збережемо ми природу - України гарну вроду». Руслана Григорівна розповіла учням про навколишнє середовище та тісний зв'язок людини з природою. Учасники заходу прослухали вірші про природу, згадали пісні про Землю, річки, квіти, відгадували загадки про природу та познайомилися з книжковою виставкою «Цей безмежний прекрасний світ», на якій була представлена література з екології та охорони довкілля.




5 квітня, напередодні світлого свята Великодня, маленькі читачі Олександрівської бібліотеки-філії відправились в захоплюючу подорож "Звичаї мого краю".

Завідуюча бібліотекою Валентина Жовтоножко розповіла дітям про історію Великодня, традиції та звичаї свята, а також про давній оберіг ляльку - мотанку, який супроводжує людину все життя. Це не просто іграшка, це сакральний символ, зв’язок поколінь, передача досвіду і мудрості. Такі ляльки створювали із певною метою та побажаннями. Особлива мотанка – Великодня.
В дружній та теплій атмосфері діти самі створили власний оберіг. Під час роботи над лялькою малеча ознайомилася з основними принципами  та прийомами роботи з виготовлення ляльки, дізналися багато цікавого про історію її виникнення, про ритуали пов’язані з нею.





Пасхальна радість у віршах і казках



05 квітня для дітей Бандурівського дитячого садка «Сонечко», відбулось свято – калейдоскоп народних традицій «Пасхальна радість у віршах і казках». Ведуча заходу Г. Костенко розповіла дітям про те, звідки пішла традиція святкувати Великдень та як святкують Святу Пасху в Україні. А сільський бібліотекар В. Власова ознайомила присутніх з різними техніками розпису крашанок, зробила підбірку фотосвітлин пам’ятників Писанці та презентувала тематичну виставку «Чарівний світ писанок», на якій були представлені не тільки книги, а й періодичні видання, в яких надруковано чимало дитячих оповідань з даної тематики.

Під час заходу діти співали, танцювали, грали в ігри, відгадували загадки, а також переглянули казку, в якій розповідається про звичаї та традиції світлого свята Великодня.





Великодня радість землю обіймає



Напередодні Великодня, завідуюча Новоселівською бібліотекою-філією, для вихованців Новоселівського НВК «Сонечко», провела майстер клас по ліпленню з пластиліну «Великодня радість землю обіймає».

Для учасників захід перетворився на справжнє дійство.  Вихованці з захопленням взялися за виготовлення з пластиліну пасочок і яєць та оформлення їх за своїм смаком.

Ліплення з пластиліну не лише захоплює, а й корисне. Головне – бажання вчитися, фантазувати і експериментувати. Майстер-клас з пластилінового мистецтва перевершив усі очікування учасників. Адже в результаті ліплення вийшло чимало цікавих та оригінальних робіт.





Рух – життя! Спорт-тайм



Користуючись порадами найкращих лікарів: сонце, чисте повітря, фізичне навантаження, вода, правильне харчування, активний відпочинок, сміх – ми прагнемо зберегти своє життя і здоров’я, щоб насолоджуватися красою навколишнього світу.

4 квітня, напередодні Всесвітнього Дня здоров’я, у Добронадіївській бібліотеці-філії відбувся спорт-тайм «Рух – життя!». Молода мама з дитям, ветлікар, домогосподарка, завідуюча клубом, котрі завітали до бібліотеки, взяли активну участь у спортивно-ігровій програмі: «Передай вгорі», «Прокоти низом», «Веселі кеглі», «Хто влучніший», «Човниковий біг», «Ходьба на витривалість», «Передав – сідай», а також відгадували загадки про спорт.

Усі учасники заходу отримали позитивний заряд енергії. Цей день став для кожного ще одним кроком до безпечного та здорового способу життя.



Олесь Гончар – письменник, воїн, громадянин

03 квітня виповнилося 100 років від дня народження одного з найвидатніших представників української художньої прози другої половини ХХ століття, письменника, літературного критика, громадського діяча Олеся Гончара. З цієї нагоди в Ясинуватській бібліотеці-філії, для учнів 5 класу місцевої школи, був проведений літературний портрет «Олесь Гончар – письменник, воїн, громадянин». Присутні переглядаючи відеофільм, познайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника. Діти декламували вірші Олеся Гончара. З літературним спадком письменника читачі мали змогу ознайомитися, переглянувши книжкову виставку «Золоте слово Олеся Гончара».
 

 Чарівна кімната



2 квітня в Ясинуватській бібліотеці-філії пройшла пізнавально-оглядова екскурсія під назвою «Чарівна кімната». Маленькі читачі, а саме учні 1 класу Ясинуватської школи, вперше завітали в чарівну оселю книги.

Бібліотекар ознайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки, провела захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками, що представлені у бібліотеці, порядком розстановки книг на стелажах, ознайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей. Учні мали змогу познайомитись з періодичними виданнями бібліотеки.

З великим задоволенням діти взяли активну участь у вікторині «Бюро знахідок».

І нехай, це було тільки перше знайомство з бібліотекою, та зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері.





Бібліогурманіка: апетитне читання



02квітня, в Міжнародний День дитячої книги, бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії, для учнів 4-А класу Червонокам’янського НВО, провели гурман-шоу «Читай-смакуй європіцу!». Бібліотекар познайомила учнів з історією виникнення книги, якими були перші книжки та з яких матеріалів їх виготовляли. Розповіла про сучасну книгу та шлях її створення. 

Під час шоу учасники переглянули через електронний додаток «живу» книгу Л.Керролла «Аліса в країні див», відповідали на питання вікторини та відгадували персонажів з українських мультфільмів.

Також для дітей було представлено незвичайну книжкову виставку-меню «Бібліогурманіка: апетитне читання», в якому були такі розділи: «Українські смаколики» - твори українських письменників, «Салат «Світові історії» - книги світової літератури, а у розділі «Читай смакуй європіцу» - твори європейських письменників. 





Сміймося разом

1 квітня всі відзначають День Сміху. Хто з нас хоча б раз у житті не чув жарти, чи сам не жартував? Напевно, таких немає, і це не дивно. Адже в нашій країні День Сміху – свято дуже популярне.

До Березівської бібліотеки-філії завітали постійні відвідувачі на сміх-тайм «Ніхто не вміє краще нас сміятися». Ведучі заходу, бібліотекар А.Зіненко та  директор Березівського СБК Д. Ратушняк, демонструючи відеоролик «З посмішкою до вас», розповіли присутнім про історію виникнення свята про те, що цього дня достатньо просто мати гарний настрій, веселитися, жартувати, розважатися і радіти життю.

Учасники переглянули гумористичну сценку «Параска та Палажка» на сучасний лад та познайомилися з викладкою літератури «Гумор на книжкових полицях».





Основи використання операційної системи Windows



Слухачі Вищої народної школи Іванченко Н.І., Піскова С.Г., Петрукович О.О. відвідали факультет «Комп’ютерної грамоти», що діє на базі Новопразької центральної бібліотеки-філії. Працівники бібліотеки познайомили учасників з основами роботи з комп’ютером, вивчили основні текстові редактори,   навички роботи з текстом в програмі «Місrosoft Word», з файлами, папками, малюнками й таблицями, програмами, а також вчилися здійснювати пошук  інформації в мережі Інтернет.

Від традиційних форм навчання, заняття відрізняються мінімальною кількістю теорії, акцент робиться на практику й відпрацьовування конкретних навичок.

 



Поезія – це завжди крок вперед



Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня. З цієї нагоди у Новопразькій центральній бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, відбулося поетичне коло «До мови доторкнемося серцем».

На початку заходу зав. філією Резніченко О.І. сказала декілька слів про поезію та її значення та познайомила присутніх із найкращими зразками української та світової поезії.
Протягом заходу учасники декламували улюблені вірші поетів: Л.Українки, В.Симоненка, В.Стуса, Б.Олійника, П.Тичини, Л.Костенко, В.Крищенко, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою.
Про місцевих поетів розповіла бібліотекар Бутко Л.В. Особливо звернула увагу на твори поетів нашого краю, які стали лауреатами Національних та обласних літературних премій.
Учасники також познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Чари поезії», де представлено поетичні добірки місцевих авторів та краєзнавчі новинки.
В дитячому відділі бібліотекар презентувала книжкову виставку «Поезія-музика душі», на якій була представлена поезія для дітей.
 


Здолаємо туберкульоз разом!



«Якщо небезпеку хвороби визначити кількістю жертв, то туберкульоз залишить далеко позаду навіть такі найстрашніші інфекційні недуги, як холера і чума», - сказав першовідкривач збудника туберкульозу Роберт Кох понад 100 років тому.

Але, на жаль, ці слова залишаються актуальними і нині. Тому кожного року наприкінці березня слухачі Новопразької Вищої народної школи, що діє при центральній бібліотеці-філії  селища, знайомляться з новими аспектами цієї хвороби. Цього року на урок здоров’я «Обережно! Туберкульоз» завітав завідувач Новопразької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Цвігун М.І., який звернув увагу присутніх на питання: що таке туберкульоз, що призводить до його виникнення, форми, стадії та ознаки захворювання, коли людина стає вразливою до хвороби, харчування та спосіб життя, попередження і вчасне виявлення хворих. З матеріалами виставки-фактів «Зупиніть туберкульоз, поки я живий»  познайомила бібліотекар Бутко Л.В.






Бережіть воду



За останні десятиліття глобальною проблемою нашої планети стала проблема питної води. Ось чому 22 березня 1993 року Генеральною Асамблеєю ООН був запроваджений Всесвітній день водних ресурсів, який закликає країни всього світу, всі народи сприяти збереженню водних ресурсів, об'єднати громадськість, владу і бізнес навколо головної проблеми сьогодення – захисту Води.

Цього дня, 22 березня 2018року, в дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії, для юних відвідувачів, пройшла екологічна  інформина «В гостях у краплинки води», під час якої бібліотекар Вовк Р.Г. розповіла присутнім багато цікавих фактів про воду.

Учасники переглянули документальний фільм «Кожна краплина має значення», взяли участь у вікторині «Вода – джерело життя», відгадували загадки про воду та познайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Вода-це життя».




Видатний   педагог  століття



22 березня, з нагоди відзначення 100-річчя з Дня народження відомого українського педагога, вчителя, дитячого письменника, поета та публіциста, нашого славного земляка Василя Олександровича Сухомлинського, у Добронадіївській ЗОШ відбулася літературна   світлиця «Серце віддаю дітям».

Ведучими були учні школи Трегуб Наташа та Ловарік Богдан. Бібліотекар Якимчук Л. та педагог Федоров В. М. за допомогою слайдів, легенд, оповідань та казок, віршів та інсценівок, розповіли присутнім про життєвий та педагогічний шлях видатного Вчителя.

«Серце віддаю дітям» - сенс життя Василя Олександровича, який жив і невтомно працював для дітей, заради дітей і з дітьми.
 




Книжок країна чарівна у гості нас чекає



Всеукраїнський тиждень дитячого читання свято, яке набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві. На протязі цього тижня, в дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії  відбулася низка цікавих заходів.

Один із них це гра-мандрівка «Казки народів світу». Бібліотекар Вовк Р.Г. розповіла про казку, як один з видів народної творчості, про те, що у кожного народу є свої казки.  І хоча на перший погляд казки різних народів схожі між собою та кожна з них унікальна по-своєму, так як несе колорит свого народу, його традиції і вірування. Учасники із задоволенням також грали в літературні ігри, давали відповіді на запитання вікторини та відгадували загадки. Найбільше дітям сподобалася гра «Показуха», під час якої вони мімікою та жестами показували казкових героїв.
 Продовження тижня дитячого читання була дегустація книжкових новинок «Книжечка новенька-дітям до серденька», де присутні знайомилися з новими книгами сучасних українських письменників, відкрили для себе нові імена. Усі відвідувачі, які завітали в цей день до бібліотеки, з радістю знайомилися з новинками та обирали собі цікаві книги для читання.
 


Чарівний клубок: плетіння гачком



Гарний та цікавий аксесуар – це те, від чого представниці прекрасної статі відмовлятись просто не мають права. А рукодільниці не можуть встояти, щоб не зробити собі кілька аксесуарів власноруч. Якщо ви обрали в’язання гачком, то пропонуємо вам почати з нескладних і невеликих моделей.

Тому, на черговому засіданні майстринь факультету «Народні ремесла», в Новопразькій центральній бібліотеці-філії відбувся майстер-клас «Плетіння гачком», на якому директор БК №1 Піскова С.Г. пропонувала всім рукодільницям приступити до освоєння простих візерунків, де покроково пояснювала кожну деталь та знайомила зі схемами.
Бібліотекарі разом з учасницями, вчились основам в’язання, зацікавлено спостерігали за діями майстрині, яка проводила заняття та старанно робили спроби повторювати запропоновані нею завдання. 



Добро творити на Землі, людині лиш дано



15 березня до 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського, працівник Новопразької №1 бібліотеки-філії, для учнів  Новопразького НВО, провела літературно-історичний спомин «Добро творити на Землі, людині лиш дано».

Бібліотекар розповідала учням про життєвий і творчий шлях В.О. Сухомлинського - відомого українського вченого-педагога, автора численних науково-педагогічних праць, присвячених навчанню і вихованню дітей.

Діти читали вірші, казки, оповідання про Другу світову війну, про природу, дружбу, повагу та любов до батьків.
По закінченні відбувся огляд книг, в які увійшли оповідання видатного педагога і письменника,   про те, як діти відкривають для себе навколишній світ, про взаємовідносини між дітьми, про доброту і чуйність, а також повчальні казки про природу. 



Краєзнавча мандрівка

Нова Прага – чудова квітка у вінку Кіровоградщини



В дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії, для читачів відбулася краєзнавча мандрівка «Нова Прага – чудова квітка у вінку Кіровоградщини».

Під час мультимедійної презентації «Мальовнича Нова Прага»,  бібліотекар розповіла присутнім про цікаву історію селища Нова Прага, як раніше воно називалося та хто заснував його, розповіла легенди про минувшину нашого рідного краю, символіку та пам’ятні місця  селища.
Руслана Григорівна наголосила, що селище знамените творчими і талановитими людьми: козак-пісняр С.Климовський, лікар  П.Є.Востриков, краєзнавець Ф. Плотнір, перший директор середньої школи Ф.Ф.Оксанич та майстриню з соломо плетіння Піскову С.Г.
 




Бурштинова кислота: за і проти



Бурштинова або бутандинова кислота, це справді чудодійна речовина. Вона синтезується в людському організмі і бере участь у процесах клітинного дихання. Як правило, для потреб організму її вистачає.

 На валеологічному інформ-шоці «Бурштинова кислота: за і проти», бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії розповіла слухачам Вищої народної школи  про бурштинову кислоту, яка бере участь в енергетичному обміні речовин на рівні клітин, підтримує діяльність ендокринної та нервової системи, покращує засвоюваність поживних речовин та має омолоджувальний ефект. А також присутні дізналися, що як допоміжний засіб бурштинову кислоту застосовують в лікуванні таких захворювань, як ішемія, кардіосклероз, гіпертонічна хвороба, міокардит, порок серця.

Ця інформація стала приводом до поповнення власних записників слухачами нового корисного матеріалу. 



Крокує книжка до малят



15 березня 2018року, в день відкриття Всеукраїнського тижня дитячого та читання, працівники Червонокам’янської бібліотеки-філії завітали до ДНЗ «Малятко» із бібліотечним десантом «Крокує книжка до малят». Гонтаренко О.М. розповіла маленьким вихованцям про українські народні та літературні казки. Дітям була представлена «жива» книга з анімаціями Л.Керролла «Аліса в країні див», яку дивились через смартфон. Малята відгадували казкові загадки, прослухала казку «Чому пес з котом ворогують» та переглянули мультфільми «Жив був Пес» та «Три Панька». Маленькі читачі також розповідали по черзі  свої улюблені казки.   



Книжкові новини — для кожної дитини



Всеукраїнський тиждень дитячого читання це книжкові іменини. Це свято, яке дарує чудову нагоду ознайомитись з новинками літератури і поспілкуватись з місцевими письменниками.

Відкриття Тижня дитячого читання  для дітей Новоселівського ДНЗ розпочалося з Літературних посиденьок «Перший крок у світ книжок » .

Бібліотекар Новоселівської бібліотеки-філії познайомила  юних читачів з дивовижним розмаїттям сучасного книжкового світу.  За уривками казок діти відгадували їх назви, відповідали на запитання  вікторин «Чи знаєте ви казки та їх героїв» , «Казковий лабіринт», «Казковими стежинами». Діти не лише розважилися, а й дізналися багато нового та цікавого.

Наостанок бібліотекар запросила дітей до бібліотеки, щоб поринути в цікавий світ книги! 

 
Вся справа в капелюсі!



15 березня, в Добронадіївській бібліотеці-філії відбулася капелюшна вечірка «Вся справа в капелюсі!», для учнів 4 класу місцевої школи.

Гості прийшли на вечірку кожен зі своїм капелюшком, який відображав веселий та грайливий настрій дітвори.

Бібліотекар познайомила присутніх з історією виникнення капелюхів, їх призначенням, оздобленням… А далі учасники відгадували цікаві загадки, грали у рухливі ігри та взяли участь у конкурсах.



Єднаймо душі словом Кобзаря



Для багатьох поколінь українців Шевченко значить так багато, що здається ми вже усе про нього знаємо, його твори для нас близькі і зрозумілі, і він завжди з нами.

З нагоди 204-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка в Ясинуватській бібліотеці-філії пройшов літературний портрет «Єднаймо душі словом Кобзаря» для учнів 2 та 3 класу місцевої школи 

Бібліотекар Н.Хуторна розповіла присутнім про нелегке життя і життєдайну силу творчості поета, про його палку любов до рідного краю і до своєї мови. Під час заходу учасники переглянули відеоролики «Мій Шевченко», «Казки картинної галереї-Тарас Шевченко» та познайомилися з книжковою виставкою «Слово великого Кобзаря». Потім учні читали вірші та уривки з поем, брали активну участь в літературній вікторині «Читаємо Кобзаря, вчимося в нього». Найактивніші учасники свята  Герасименко А., Капйонкіна А., Хорошко Н. та Танюк Д. були нагороджені призами.



Співець української слави і волі



12 березня, до Дня народження Т.Г.Шевченка, бібліотекарі Червонокамянської бібліотеки-філії провели для учнів 3 класу Червонокамянського НВО літературну композицію «Співець української слави і волі». З розповіді бібліотекарів учні дізналися про світове значення генія українського народу. 

Юні читачі переглянули відеопрезентацію книги Ушкалова Л. «Шевченко від А до Я» та відеоролик про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка, декламували улюблені поетичні твори Кобзаря та з цікавістю розглянули факсимільне видання твору «Три літа».



Світова велич Шевченка



Кожного року у березні місяці ми відзначаємо день народження геніального поета України – Тараса Григоровича Шевченка.

12 березня у дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії відбулася віртуальна екскурсія «Не відданий забуттю: Пам’ятники великому Кобзарю» для учнів Новопразького Будинку дитячої та юнацької творчості.

Під час зустрічі бібліотекар Вовк Р.Г. розповіла дітям про життя та творчість Тараса Григоровича, розповіла про те, що Великого Кобзаря шановують не тільки в Україні, а й за кордоном, а його  твори перекладені на 140 мов світу. Присутні також дізналися про встановлені пам’ятники Т.Г.Шевченку як в Україні, так і за кордоном.

 Про ці та інші цікаві факти з життя і творчості Т. Шевченка діти дізналися з перегляду презентації. На завершення віртуальної екскурсії діти читали вірші Великого Кобзаря.





Ріднй і знайомий образ Кобзаря



12 березня 2018 року у Куколівській бібліотеці-філії відбувся літературний портрет "Ріднй і знайомий образ Кобзаря". Бібліотекар ознайомила учнів з життям та творчістю Великого Кобзаря. Діти пізнавали Шевченка не тільки як геніального народного мислителя, основоположника нової української літератури, а й як великого художника.

Учні декламували вірші, читали уривки із книги «Кобзар» та переглядали ілюстровані малюнки Т. Г. Шевченка. Найбільше дітям сподобалася поезія, в якій Тарас Григорович розповідає про власне життя: «І виріс я на чужині», «І золотої, й дорогої», «Мені тринадцятий минало» та ін. Діти не лише читали вірші Шевченка, але й висловлювали власну думку про прочитане.




Пророк України – Тарас Шевченко



Під час Шевченківських днів в Ізмайлівській бібліотеці-філії, для учнів Ізмайлівської ЗОШ, відбувся літературний портрет «Пророк України – Тарас Шевченко», присвячений 204-річниці від дня народження  великого Кобзаря.

 Бібліотекар Красюк Т.М. познайомила присутніх із цікавими фактами з життя Тараса Шевченка. Прозвучали поетичні твори у виконанні Сироватки Діани і Кіщенко Даші. Також учасники заходу взяли участь у вікторині по творчості Т. Шевченка, а також переглянули книги, представлені на книжковій виставці «Вічна пісня вічного Тараса».





Шевченкові читання



11 березня Бандурівська бібліотека-філія зібрала шанувальників Шевченківського слова на поетичні читання «Вірші Шевченкові дзвенять по Україні вічним дзвоном». Учні з натхненням читали улюблені поезії Шевченка «Мені тринадцятий минало», «Садок вишневий коло хати», «Заповіт», сповнені любові до своєї Батьківщини і народу.

Бібліотекар  В.Власова розповіла присутнім про дитинство та юність поета. Переглядаючи слайд-презентацію, діти пізнали Т. Шевченка як художника, портретиста, пейзажиста.





Наталя Забіла – в казках і житті



 До 115-ї річниці від дня народження української дитячої поетеси Наталії Забіли, на творах якої виросло не одне покоління українських дітей, працівники Червонокам’янської бібліотеки-філії, для учнів 3-го класу Червонокам’янського НВО провели літературну світлицю «Наталя Забіла – в казках і житті».

Бібліотекар Гонтаренко О.М. познайомила присутніх з маловідомими сторінками біографії письменниці, з походженням її знаного родоводу.

Також учні відповідали на питання вікторини за твором «Троянові діти», під керівництвом учителя К.А.Білої, продемонстрували свої артистичні здібності під час постанови уривку з твору «Плескачик», складали пазли по її творах  та відгадували віршовані загадки, автором яких є Наталя Львівна Забіла.
 




Нумо хлопці та дівчата



Напередодні  Міжнародного жіночого дня, бібліотекар Дівочепільської бібліотеки-філії Н.І.Тельнюк провела гру-конкурс «Нумо, хлопці та дівчата». У  грі змагалися дві  команди – хлопці проти дівчат, які продемонстрували свої вміння та знання з кулінарії. Хлопці та дівчата відповідали на питання кулінарної вікторини, нарізали на швидкість овочі, готували різні страви. Переможцем стала команда хлопців.

На завершення конкурсної програми кожен учасник  привітав зі святом весни своїх бабусь та мам.
 


Краса та здоров’я: готуємося до весни

Щоб якомога довше залишатися жінці молодою і гарною, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для слухачів Вищої народної школи, організували домашній салон краси «Приваблива зовнішність – одна зі складових  життєвого успіху». Бібліотекар Бутко Л.В. звернула увагу на те, що критерії оцінки зовнішності змінювалися на протязі всього існування людства та привела приклади змін за останні 60 років. Для підтримки шкіри обличчя та рук, волосся після зимового періоду, необхідно організувати певний догляд за ними. Хтось відвідує салони, а хтось користується домашньою косметикою. З рецептами догляду за обличчям і волоссям, які можна виготовити вдома використовуючи підручні матеріали, познайомила директор БК№1 Піскова С.Г. Вона провела  вправи для омолоджування обличчя. Як вибрати якісну косметику порадила представник косметичної фірми Гейко В.В. Присутні переглянули матеріали виставки-інсталяції «Краса та здоров’я, або Таємниці косметики» та взяли участь в опитуванні «10 питань відносно власної самооцінки».
 


Уклін вам, любі наші неньки, у цей весняний світлий день


З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг.
Цікаво, тепло, весело і піднесено пройшло свято у Ясинуватській школі, яке підготували  бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Хуторна Н.С. та вчитель молодших класів Антоненко Л.І. Спочатку всіх привітала директор школи Бахтала Л.М. Потім учні вітали матусь, бабусь та вчителів піснями, запальними танцями,  словами вдячності і любові. Свято 8 Березня пройшло цікаво і незвично.   



Єднаймо душі словом Кобзаря



На початку весни, Україна вшановує пам'ять геніального українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча  – Т. Шевченка. З цієї нагоди в Новопразькій центральній бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів відбулася зоряна година «Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережемо», на якій бібліотекар Бутко Л.В.  ознайомила присутніх з лауреатами Національної премії України імені Т.Шевченка попередніх років, та з тими письменниками, хто отримав премію   цього року.

 Присутні згадали прочитані твори, які одержали Шевченківську премію, переглянули видання з книжкової виставки «Діамант України», особливу увагу звернули на книгу-новинку Мирослава Дочинця «Руки і душа. Історії жінок, які перемогли».



Жінка-це пісня і любов



З нагоди Міжнародного дня прав жінок та миру,  в Новопразькому №1 Будинку культури, відбувся святковий концерт «Жінка-це пісня і любов». Милих, чарівних жінок, бабусь, дівчаток, які зібрались в залі, привітали зі святом голова селищної ради О.Горбенко та директор БК №1 С.Піскової.

Піснями та танцями  привітали присутніх фольклорний гурт «Калина», гурт «Петриківські козаки», солістки Дяченко Світлана та Міщенко Яна, сонячна дівчинка Ліза Конопелько. Гумореску подарувала В. Полякова, вірш про кохання та пісню про маму виконала Любов Луценко, а гарні слова про жінок, вірші та побажання подарувала бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії О. Сидоренко. 
  

Немає коментарів:

Дописати коментар