Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках 2017Січень-Квітень
Свято БукваряСьогодні в Добронадіївській ЗШ І-ІІІ ст. відбулося свято Букваря, на якому першокласники прощалися з першою своєю книгою - Буквариком.

Діти за цей час виросли і навчилися читати та писати. Разом з казковими героями, Читанкою, Незнайком, Бабою Ягою та Шапокляк, які завітали на свято діти гралися, відгадували загадки, складали з літер слова, співали, танцювали, вітаючи головного героя – Букварика!

Потім бібліотекар Якимчук Л. розповіла дітям, скільки людей приймає участь у створенні книги, як вона народжується. І як завжди – ігри та загадки, складання магічного слова з приказок та прислів’їв про книгу.

Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався та попереду ще багато непрочитаних книг – на різний смак і різний вік, тож, щасливої мандрівки сторінками книг, дорогі першокласники!
 Чорнобиль – біль і сльози України


26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
До 31-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, завідуюча Щасливською бібліотекою-філією підготувала та провела тематичну годину «Чорнобиль – біль і сльози України», для учнів 5-9 класів. Бібліотекар розповіла присутнім про трагічні події, які сталися 26 квітня 1986 року, познайомила із історією атомної електростанції, з причинами трагедії та її наслідками. Діти уважно слухали про пожежників, які першими прибули на місце аварії і ціною свого життя погасили радіаційний вогонь. Згадали і односельців, які відгукнулися на подолання наслідків аварії. Учні 6 класу декламували вірші про атомне лихо. Присутні познайомилися із виставкою літератури «В цей день, сьогодні… а завтра…». По закінченню заходу всі відвідали краєзнавчий музей, де знаходиться стенд присвячений аварії на ЧАЕС.
 

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ятьБібліотекар Протопопівської бібліотеки-філії прийняла участь у підготовці та проведенні тематичного вечора до 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять», спільно з учителями та учнями школи та працівниками будинку культури.
Запрошені ліквідатори аварії Вовк В.О. Лелеко П.А., Рябокінь С.В.,Терентієв В.А. поділилися своїми спогадами про страшні дні ліквідації наслідків катастрофи. Зі словами вдячності, звернулися до них сільський голова О.Клочко, учні школи декламували вірші про аварію та її наслідки.
Звучали пісні у виконанні вокального колективу «Криниченька».
Бібліотекар зачитала вірші українських поетів про аварію на Чорнобильській АЕС та презентувала книжкову виставку-інсталяцію «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять».
 Чорнобиль! Його забути не дозволяє майбутнєДо вшанування скорботної дати Чорнобильської трагедії, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели для учнів  Новопразької ЗШ №2 медіа-репортаж «Чорнобиль – екологічна катастрофа людства», аби згадати про трагедію віку — вибух на ЧАЕС, визначити негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища та здоров'я населення,  згадати про пожежників, які першими ступили у вируюче полум'я, у смертельну радіацію рятуючи людей.

 Учасники заходу переглянули кінофільм «Чорнобиль», аби краще зрозуміти масштаби катастрофи 1986 року. Бібліотекарі познайомили користувачів з літературою представленою на книжковій виставці «Чорнобиль не має минулого часу».

В дитячому відділі бібліотеки пройшла екологічна варта «Чорнобильський вітер по душах мете», під час якої бібліотекар Вовк Р.Г. розповіла користувачам про тих, хто ризикуючи життям та здоров'ям брав участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. На книжковій виставці «Чорнобильське сонце» розміщено книги, в яких розміщені розповіді очевидців цієї трагедії, фотографії тих, хто ціною власного життя врятував світ, а також статті з періодичних видань.

Скорботна дата в історії нашого народу26 квітня 2017 року годинник життя відрахував 31 рік з дня Чорнобильської катастрофи. Учні Войнівської школи зібралися у бібліотеці, щоб згадати події тієї страшної техногенної катастрофи. Бібліотекар Дячук М. звернулася до присутніх зі вступним словом, а потім всі переглянули відеоматеріал «Чорнобиль - 30 років потому», в якому розповідалося про життя в «зоні відчуження». У викладці літератури «Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин?» було представлено літературу наявну у фонді бібліотеки з даної теми.

Хвилиною мовчання віддали шану героям і жертвам Чорнобильської катастрофи.Чорна трагедія на кольоровій землі25 квітня 2017 року бібліотекар Куколівської бібліотеки-філії, до дня Чорнобильської трагедії, для постійних користувачів, провела годину-реквієм «Чорна трагедія на кольоровій землі». Учні дізналися про найбільшу катастрофу за всю історію ядерної енергетики, яка забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров'ю мільйонам українців та її наслідки, які відчуваються до сьогодні на майбутніх поколіннях. Присутні слухали розповідь бібліотекаря про події, коли над IV реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало велетенське полум’я. Згадали всіх тих, хто першими вийшли на лінію вогню, ступили у вируюче полум’я, в смертельну радіацію.


Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто брав участь у приборканні чорнобильського звіра і обпалений його вогнем відійшов у небуття.

Народна школа вчить протидіяти стресамПоради від психолога «Не піддавайтесь стресу» чекали слухачів Вищої народної школи 20 квітня  на черговому засіданні. Ведуча, бібліотекар Бутко Л.В., розпочала захід такими словами: «Ми звикли вважати, що хвороби – наслідок підступності вірусів, мікробів або ж сигнал про те, що з нашими органами не все гаразд. Та часто ми потрапляємо в полон хвороби від нестачі уваги рідних чи теплоти друзів».

Так, без стресів наше життя уявити не можна. Нині люди намагаються побороти депресію різними засобами, часто небезпечними.  Тому запрошений на засідання Гейко В.А. в минулому завуч школи, звернув увагу на види, стадії, когнітивні симптоми стресу, депресії, відмінності стресу від депресії. Присутні взяли участь у запропонованих тестах «Чи володієте ви собою?» (адаптований варіант тесту Коулмана) та «У мене депресія?» (від науковців Інституту ім. Макса Планка).

Далі мова пішла про те, як уникнути стресу і депресії, як допомогти собі настоями трав, фітнесом та аеробікою, плаванням, сонячними ваннами, повноцінним сном, відповідним харчуванням, масажем, музикотерапією, кольоротерапією, ароматерапією,  цікавими заняттями (малювання, в’язання, аплікація, вишивка). Молитва також є сильним дієвим засобом від депресії.

Слухачі познайомилися з матеріалами вітрини «Стоп СТРЕС, або симптоми є, а хвороби нема» та цікавими фактами про психологію людини.

 

Екологічний бумеранг18 квітня 2017року в приміщені Новопразької центральної бібліотеки-філії, для учнів Новопразької спеціальної школи-інтернат, до Дня Довкілля, відбувся екоінформер «Екологічний бумеранг». Завідуюча бібліотекою Резніченко О.І. розповіла учням про екологію, екологічні проблеми України та світу, про взаємозв’язок людини і природи, про проблем довкілля, про шляхи покращення стану навколишнього середовища та дбайливе ставлення до природи і її багатств. Щоб берегти  природу, слід її досліджувати, вивчати і знати.

А скільки у природи загадок?!Саме їх активно відгадували присутні у конкурсах «Я тваринок гарно знаю, метаграми розгадаю», «Пташине царство», «Хто в лісі господар» та відгадували загадки. В ході заходу Олена Іванівна познайомила користувачів з літературою представленою на книжковій виставці «Живи без шкоди для природи».

Затим в дитячому відділі, для маленьких читачів, відбувся екологічний барометр «Хай буде чистою планета». Бібліотекар Вовк Р.Г. нагадала дітям, що природа – це багатство й краса нашої землі. Ми не уявляємо свого життя без розлогих ланів, тінистих лісів, повноводних річок і блакитного неба. Зберегти цей дивосвіт для себе, для нащадків – обов’язок кожного мешканця нашої чудової планети Земля. Також діти пригадали правила поведінки у природі, познайомитися з літературою представленою на книжковій виставці «Душа природи-душа добра».Господнє світле Воскресіння – це найдивніше із чудесЧудової весняної пори до нас приходить Великдень. Це – одне з найбільших християнських свят. Свято пов’язане з воскресінням Ісуса Христа,тому й має назву Великий день, або Великдень.

14 квітня 2017року, працівники  Червонокам'янської бібліотеки-філії, для молодших школярів, провели народознавчу годину «Господнє світле Воскресіння – це найдивніше із чудес». Бібліотекар Гонтаренко О.М. розповіла дітям про Великодні обряди, звичаї та символіку. А ще дітям сподобалася розповідь про звичаї святкування Великодня у Західній Європі.

 Учасники взяли участь у вікторині «Казкове світле Воскресіння», прослухали казку «Липова Паска», розгадували сканворд «Квіткова писанка», складали літературні «грінки» «Вгадай літературного героя» та розповіли як вони святкують Великдень в своїй сім’ї.

Захід пройшов у теплій, святковій атмосфері. Певно у цьому і слід знаходити ключову особливість народознавчих та релігійних свят, які згуртовують, духовно та культурно розвивають дітей, щоб панували у їхніх серцях тільки любов і душевний спокій.
 

Йде Великдень по Землі

14 квітня 2017року, працівники Новопразькій центральній бібліотеці-філії,   для постійних читачів провели народознавче повідомлення «Йде Великдень по Землі», яке присвятили одному з найдавніших, найбільших, найурочистіших свят – Великодню. Це насамперед, головне християнське свято. Бібліотекар Блага О.Ю. розповіла читачам, чому останній перед Паскою тиждень називають Страсним. Чи знають вони, чому таку назву дали наші предки? Що треба було робити під час Страсного тижня, у Чистий четвер, чим займаються господині в п’ятницю? Протягом тижня діяла книжкова виставка «Йде Великдень по Землі», на якій були представлені книги з історії виникнення свята, про символіку, орнаменти та звичаї, пов’язані з писанками.
На протязі тижня в дитячому відділі Новопразької бібліотеки-філії проходив Великодній вернісаж «Озвалися дзвони Великодня», на якому були представлені вироби декоративно-прикладного мистецтва на великодню тематику, постійних користувачів бібліотеки.
Також, до бібліотеки завітали учні Новопразької спеціальної школи-інтернат. Бібліотекар Вовк Р.Г. познайомила дітей з традицією святкування,  розповіла про історію Великодня, історію писанки, її обрядове значення, символіку кольору та орнаменту. Після розповіді діти із задоволенням малювали малюнки до Великодня, якими доповнили вернісаж.

 


Великоднє диво

«Ясний Великдень на Землі. Багато радості й пісень приніс нам янгол на крилі». Такими святковими словами привітала учасників конкурсу «Великоднє диво», який відбувся у Приютівській бібліотеці-філії, завідуюча книгозбірнею Н.Солдатенко. Діти дізналися багато цікавого про давні українські традиції і звичаї, пов’язані з Великоднем. Потім учасники конкурсу повинні були зробити своїми руками виріб на великодню тематику – малюнки, аплікації, писанки, композиції з пластиліну. Такий конкурс несе позитив, світло та радість Великоднього свята, сприяє духовному розвитку підростаючого покоління. Всі учасники конкурсу, а їх було одинадцять, за гарні роботи отримали подяки та солодощі.
 


Традиції українського народуНаближається головне свято християн – Світле Христове Воскресіння. Саме тому з нагоди святкування Великодніх свят, 13 квітня в Недогарській бібліотеці-філії, для постійних користувачів, відбулася презентація виставки-експозиції «Традиції українського народу». На виставці було представлено літературу народознавчого характеру та доповнено невід'ємними атрибутами свята, а саме паскою та писанками, які виготовлені в різних техніках: травлення, малювання, традиційна писанка.  

Відчуттям відродження, пробудження нового життя в природі, в сподіваннях людей на зміни та звершення, переповнювало присутніх.

Також діти розповідали про Великдень та читали  вірші про  Христове Воскресіння.
 
Поезія рідної землі12 квітня 2017року, в приміщенні Добронадіївської ЗШ І-ІІІ ст., відбулася презентація книги Панасюка М. І. «Поезія рідної землі».
Учні 5-11 класів місцевої школи разом з гостями та педагогами зробили відео екскурсію в Кам’янець-Подільський, де зараз мешкає наш земляк; почули з уст Лідії Єфімової біографію художника, завідуюча бібліотекою-філією Людмила Якимчук, представила книжкову виставку «Про мудрі легенди, пісень про красу і пензлем, і словом я всім розкажу»; послухали пісню-сюрприз (у виконанні учнів 5-го класу), яку склав Микола Іванович; школярі, педагоги, бібліотекар і сам автор читали поезію з нової збірки; директор школи Єфімов О. В. розповів, який важкий і довгий шлях пройшла книга перш ніж потрапити до читача.
Микола Іванович не зраджує мистецтву, в постійному пошуку, в копіткій роботі, адже творчість – це спосіб життя для нього.
Книга дуже сподобалася, адже вона присвячена нам, добронадіївцям. А що є на світі дорожче малої Батьківщини, в якій людина народжується, росте, формується як особистість, працює на її блага, творить красу для нащадків.
 Абетка здоров’я: валеологічна хвилинкаЗавідуюча Новоселівською бібліотекою-філією постійно перебуває у пошуку нестандартних форм популяризації книги та читання. От і цього разу 11квітня 2017 р. до бібліотеки завітали вихованці ДНЗ «Сонечко» разом зі своїм вихователем Бережною Н.І.

Незвичне пізнавально-ігрове заняття валеологічна хвилинка «Абетка здоров’я» було проведено в бібліотеці вперше. Зав. бібліотекою Базилевська Т.В. підготувала цікаву розповідь про те, як не хворіти, бути дужими та міцними. Особливо уважно слухали малюки поради про правильне харчування, дотримання правил особистої гігієни, загартування та спортивні ігри. Добрими помічниками у проведенні валеологічних хвилинок стали книги із серії «Що це?» - чудові зображення овочів та фруктів сприяли засвоєнню інформації про корисну їжу. А ще діти активно відгадували загадки, відповідали на запитання вікторини та пограли у гру «Ланцюжок». З бібліотеки до дитячого садочку діти поверталися з піднятим настроєм та багажем нових знань.
 


Дитячий ігровий майданчикЗ девізом «Все найкраще дітям!», 11 квітня працівники Недогарської сільської ради та бібліотекар Недогарської бібліотеки-філії, об’єднались у спільному завданні, впорядкувати новий ігровий майданчик у центрі села, у встановлені якого допомогли спонсори. На радість дітям були встановлені гойдалки, гірки та турніки. Адже, ігри на свіжому повітрі потрібні дитині не тільки для розваги, вони є невід’ємною частиною її повноцінного розвитку, роблять малюка більш сильним, здоровим і витривалим. Тому досить складно знайти дитину, яка б відмовилася повеселитися на дитячому майданчику: покататися на гойдалках і гірках, освоїти поперечини і турнік. Довго лунав дитячий сміх, продовжувались ігри та розваги. І кожному, хто долучився до створення цього неймовірного заходу,  було зрозуміло: радість в дитячих очах – це насправді те, заради чого варто жити і працювати.  

Дитячий сміх тепер лунає до пізнього вечора. А батьки мають можливість спостерігати за тим, як бавляться та набираються сил їхні дітлахи.Впорядкували могили солдат Другої світової10 квітня 2017року, на території Недогарської сільської ради була проведена  акція «Впорядкуй пам'ятку історії», організаторами якої були працівник бібліотеки-філії Цебрієнко Є.С., вчителі та учні Недогарського НВК. Також допомагали мешканці села, які мали бажання долучитися до збереження пам'яток.

Були прибрані могили солдат Другої світової війни, якими вже декілька десятиліть опікується громадськість села. На жаль, не всі вони перебувають у належному стані. Тому активні громадяни ставлять перед собою завдання – відновити забуті пам’ятки історії, впорядкувати території навколо них. Адже народна мудрість говорить, що  без минулого немає майбутнього.
 


Здоровим бути – круто!В Приютівській бібліотеці-філії, в рамках загальнодержавної програми «Здоров’я 2020: український вимір», зібралися  постійні користувачі, хто дружить зі спортом та книгою, щоб взяти участь у цікавій конкурсній програмі «Здоровим бути – круто».  Учасники поділившись на дві команди «Спарта» та «Юніор» прийняли участь у  конкурсах «Лото – здоров’я» та «Розгадай кросворд», де відгадували чим треба займатися, щоб стати сильним, здоровим та завзятим.  У конкурсі «Книгу прочитаєш - про здоров’я все пізнаєш», учні називали книги, в яких описано шкідливі звички казкових героїв, та здоровий спосіб життя. Розмаїття довідкової і художньої літератури допомагали дітям відшукувати правильні відповіді. У наступному конкурсі «Робота з індивідуальними картками», діти  із запропонованих карток з різними літерами складали назви корисних харчових продуктів та  пограли в гру «Так чи ні».  

Підсумком конкурсу була проведена дискусія «Яка дорога краща», під час якої учні зробили висновок, що «Для людини найцінніше - здоров’я».

Подорож країною здоров’я: гра-мандрівкаЗдоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо.

7 квітня 2017року, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели гру-мандрівку «Подорож країною здоров’я», для учнів спеціальної школи-інтернат. Бібліотекарі звернули увагу на те, що позитивно впливає на самопочуття, а саме спорт, вітаміни, позитивні емоції, подорожі, загартовування. Під час гри діти дізналися про історію заснування Всесвітнього дня здоров`я, відгадували загадки про продукти харчування, розповідали прислів`я і приказки про здоров`я та згубні звички. За правильні відповіді учасники отримували солодощі та вітаміни у вигляді яблук з побажаннями. Також присутні переглянули книжкову виставку «Крокуємо здоровими в майбутнє».

В дитячому відділі бібліотеки для постійних читачів було проведено брейн-ринг «Спорт-гармонія тіла і духу». Діти розділилися на дві команди та завзято змагалися за звання переможця, відповідали на запитання вікторини, висловлювали свої думки, щодо дбайливого ставлення до свого здоров’я та фізичного виховання. Після закінчення заходу читачі переглянули книжкову виставку «Здоров'я очима дитини». 

Нурицевтика
Нурицевтика.  Якщо ви запитаєте що це таке, то можна коротко відповісти: «медицина харчування». Саме про це йшла мова на черговому засіданні Вищої народної школи, що діє при Новопразькій центральній бібліотеці-філії. Бібліотекар Бутко Л.В. звернула увагу, що часто продукти харчування не містять достатньо поживних речовин, тож і організм не в змозі нормально функціонувати. Тоді на допомогу приходить нурицевтика – наука про біологічно-активні добавки. Це вітаміни і вітаміноподібні речовини, макро- і мікроелементи, поліненасичені жирні кислоти, незамінні амінокислоти, харчові добавки. Для кожної людини підбір відбувається індивідуально. В розмову включилися присутні, які вже використовують БАДи.
На завершення години здоров’я приведена статистика поширення нурицевтики в країнах Європи.
 


У здоровому тілі – здоровий дух6 квітня, на передодні Всесвітнього дня здоров'я, в рамках загальнодержавної програми «Здоров’я 2020: український вимір», працівник Бандурівської бібліотеки-філії провела для малечі дитячого садка калейдоскоп здоров'я «У здоровому тілі – здоровий дух».

Бібліотекар В.Власова розповіла дітям про основні правила здорового способу життя, складовими якого є гігієна, режим дня, харчування. Під час заходу діти дізнались про користь виконання ранкової зарядки, дотримання правил особистої гігієни та здорового харчування. Цікаві загадки про корисні продукти, овочі та фрукти ще раз нагадали малечі про їжу, яка допомагає їм вирости здоровими та сильними. А на завершення заходу   діти взяли участь  мультзарядці, яка додала бадьорого настрою як малечі так і дорослим.Поезія рідної землі05 квітня 2017року, Добронадіївська бібліотека-філія отримала в подарунок авторську книгу «Поезія рідної землі», присвячену своїм односельцям, яку написав земляк, художник і поет Панасюк Микола Іванович.

Ця книга – сповідь про рідний край с. Добронадіївку, в якому пройшло дитинство митця. В ній поетичною мовою, світлинами, цікавими сюжетами розповідається про малу Батьківщину. Це видання поповнило фонд бібліотеки і буде корисне всім читачам.

Бібліотекар щиро дякує Миколі Івановичу за подаровану книгу і надалі зичить йому нових досліджень та творчого натхнення.

Літературно-ігрова світлиця «Книжкова країна»04 квітня 2017 року, до Міжнародного дня дитячої книги, для учнів 3-го класу Червонокамянської ЗШ, була проведена літературно-ігрова світлиця «Книжкова країна». Бібліотекар Червонокамянської бібліотеки-філії Гонтаренко О.М., розповіла дітям про історію виникнення книги та заснування Міжнародного дня дитячої книги, познайомила з біографією відомого письменника-казкаря Г.Х.Андерсена, в честь якого відзначається цей день.

Далі учасники із захопленням грали в ігри «Літературні бутерброди» та «Казкова пантоміма», відгадували загадки з «Казкової галявини», де за правильну відповідь отримували цукерки з назвою героїв казок. А щоб показати дітям, що на всі питання відповіді є саме в книгах, бібліотекар провела огляд літератури «Знайомих книг улюблені герої», де були представлені книги, герої яких уже дуже добре знайомі читачам, та нові літературні твори сучасних авторів.

 

 Хто багато читає, той відгадає
24 березня 2017 року, учні 4-го класу Новопразького НВК, взяли участь у літературній вікторині «Хто багато читає, той відгадає».
Бібліотекар дитячого відділу Новопразької центральної бібліотеки-філії Вовк Р.Г., на початку заходу розповіла, що людина, яка любить і вміє читати, – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів, друзі ці – книги.
Учасники були поділені на дві команди: команда «Книгомани» та команда «Розумники». У першому турі учні відповідали на запитання про книги та бібліотеку. Другий тур був присвячений українським народним казкам, в якому діти відгадували казкових героїв за підказками у вигляді іграшок. Третій тур відкривав перед учнями можливість показати свої знання та ерудованість з природи в якій все між собою тісно взаємопов’язано. Було дуже цікаво та весело і, як завжди, перемогла дружба.


Книга від витоків до наших днів
 Всеукраїнський Тиждень дитячого читання продовжує збирати шанувальників книги. 23 березня 2017 року в дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії, для учнів школи-інтернату І-ІІ ступенів, була проведена бібліомандрівка «Книга від витоків до наших днів».
Спочатку бібліотекар Вовк Р.Г. розповіла присутнім про історичні відомості створення книги,  якими були перші книги, коли вони виникли, як на них писали та коли і де з’явилася перша друкована книга, познайомила  з історичними постатями: Йоганом Гутенбергом – винахідником друкарського верстату, князем Київської Русі Ярославом Мудрим, Іваном Федоровим, який був основоположником книгодрукування в Україні. Відомо й те, що шанують і люблять цю людину за перший посібник для навчання грамоті – «Буквар».
Учні з радістю пригадували прислів’я, відгадували загадки, читали вірші. Діти зрозуміли, що спілкуючись із книгою, вони збагачуються духовно, підвищують свій культурний рівень та розширюють свій світогляд.
Також бібліотекар познайомила присутніх з новими книгами, які надійшли до бібліотеки. На згадку про бібліомандрівку учням були подаровані книжечки зроблені в техніці «паперопластика».

Тиждень дитячого читання у Войнівці
В рамках Тижня дитячого читання у Войнівській бібліотеці-філії для учнів 1-го класу відбулася лялькова вистава «Іринка-мудринка». Після  вистави діти поділились враженнями від побаченого, розповіли, які герої їм найбільше сподобалися, а потім, спільно з героями вистави, співали пісень, танцювали та розгадували загадки про весну.
Найбільш кмітливі учасники показали свою ерудицію у вікторині «Знавці казок». Свято принесло дітям багато позитивних вражень та додало знань.


Зупинимо туберкульоз
23 березня 2017 року, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, в Новопразькій центральній бібліотеці-філії  слухачі Вищої народної школи взяли участь у діалозі з актуальної теми «Обережно! Туберкульоз». Адже щорічно у Всесвітній день боротьби з туберкульозом ми говоримо про проблему, яка хвилює кожного українця, кожного жителя планети. Бібліотекар Бутко Л.В. привела статистичні дані за цю страшну хворобу: кожні 4 секунди жителі Землі захворюють на туберкульоз, а кожні 10 секунд від цієї хвороби помирає одна людина. Щороку туберкульоз забирає життя в двох мільйонів людей. Ця проблема хвилює все людство, адже паличка Коха стійка до дії зовнішнього середовища.  
В ході розповіді присутні дізналися про те, як відбувається інфікування туберкульозом, симптоми захворювання, а також що потрібно робити, щоб його попередити та уникнути. Продовжилась зустріч переглядом профілактичних відео роликів під назвою: «Доступно про туберкульоз – причини, симптоми, профілактика», «Як лікувати туберкульоз?», «Зупинимо туберкульоз» та познайомилися з інформаційною виставкою «Здолаємо туберкульоз разом».
 На завершення заходу всі присутні отримали  пам’ятку «Щоб не хворіти на туберкульоз потрібно…», про профілактику та попередження туберкульозу.     


Диво, ім’я якому – книга
22 березня 2017року, працівник Новопразької №1 бібліотеки-філії, спільно з бібліотекарем ЗОШ №2 I-III ст., в рамках Тижня дитячого читання, провели літературну презентацію «Диво, ім’я якому – книга». Бібліотекарі розповіли учням 1-го класу про Всеукраїнський тиждень дитячого читання, ознайомили з історією народження книги, бібліотеки, зачитували прислів’я, приказки, вірші про книгу, загадували загадки. Діти брали участь в конкурсах, вікторинах на знання казок та їх героїв. Бібліотекарі також розповіли про правила поводження з книгою, та закликали любити та дружити з нею. В кінці заходу була представлена книжкова вітрина новинок «Жила-була казка…».

Світ казок дідуся Корнія
22 березня 2017 року у Червонокам'янській бібліотеці-філії розпочався Тиждень дитячого читання. Для юних користувачів працівники бібліотеки провели казкову подорож «Світ казок дідуся Корнія», до 135-ї річниці з дня народження дитячого казкаря К.І. Чуковського. Бібліотекар Гонтаренко О.М. познайомила дітей з дитячими та юнацькими роками, які провів К. Чуковський на Україні. Пантоміму до казки «Муха Цокотуха» показали учениці 3-го класу Тригуб Дарія та Шевченко Карина. У грі «Крокодил» діти зображали героїв казки «Федорине горе». Також юні читачі відгадували загадки за казками К.І.Чуковського.

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання
«Ми читаємо завзято, а читання нам за свято»
20 березня 2017 року в дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії розпочався Всеукраїнський Тиждень дитячого читання, який зібрав до свого кола шанувальників книги. Протягом тижня  для любителів читання будуть організовані різні конкурси та вікторини, цікаві книжкові виставки. У ці дні в бібліотеці не буде байдужих і нудьгуючих, пануватиме атмосфера радості і веселощів, а бібліотекарі придумають для читачів щось незвичайне, таке, що вони змогли б запам’ятати надовго.
Розпочався тиждень інтелектуальною грою «Турнір книгоманів». Складався турнір з розминки «Хто швидше?» та конкурсів «Гонка за лідером», «Показуха»  та «Рекламне оголошення», під час яких діти показали свої знання з художньої літератури, творчу уяву, логічне мислення. По закінченні гри були обрані переможці.  
Проведення Тижня дитячого читання – це чудова нагода залучити дітей до читання, книги і бібліотеки, як до скарбниці знань.

Наш друг казка
 21 березня 2017 року в Новопразькому НВК для учнів молодших класів, в рамках Всеукраїнського Тижня дитячого читання, відбувся казковий калейдоскоп «Маленька казка, а в ній розуму в’язка». Під час заходу бібліотекар Вовк Р.Г. розповіла що в основі казки лежить захоплива розповідь про вигадані події і явища, які сприймаються і переживаються як реальні. Під час захоплюючої вікторини діти відгадували українські народні казки. А на закінчення заходу була інсценована казка «Ріпка».


Літературне сузір’я краю
21 березня у Новоселівській бібліотеці-філії відзначили Всесвітній день поезії – свято, яке відзначають щороку в день весняного рівнодення. Бібліотекар Базилевська Т.  провела поетичну ікебану "Літературне сузір’я краю" для учнів 9-го класу Новоселівського НВК, які прийшли разом з учителем української мови та літератури Тяглою Н.М.
 Присутнім була представлена книжкова викладка "Поети рідного краю", де були поетичні збірки В’ячеслава Чебишева "... не поле перейти", Антоніни Царук "Проліскові дзвони", збірник "Молоді голоси", Марії Балашової "Земна жінка", Володимира Шурапова "Ти за мене, любове, молись". Цікаво було гортати сторінки збірок із віршами улюблених поетів-класиків, чиє актуальне на всі часи слово навчає молодь. Завершилась зустріч цікавими висловами про поезію. Година з поезією пролетіла  легко, невимушено і кожен учасник отримав масу позитивних емоцій та задоволення.
Екскурсія до бібліотеки
21 березня 2017р.  відбулася екскурсія до Куколівської бібліотеки-філії. До бібліотеки прийшли читачі 1-2 класів разом з учителем молодших класів.  
Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, казки, оповідання, довідники, хрестоматії. Бібліотекар зазначила, що книга в житті людини має величезне значення. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та базових знань. А якщо діти хочуть дружити з книгою, необхідно обережно ставитися до неї, берегти її, і вона розповість багато цікавого. Учні познайомилися з правилами користування бібліотекою та книгою.
Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання вікторини під назвою «До знань золотої скарбниці» та взяли участь в літературних іграх. Крім того, ведуча заходу проінформувала, що у бібліотеці є чимало дитячих періодичних видань, серед яких: «Пізнайко», «Барвінок», «Журавлик» та ін. Для вихователів теж є багато корисної інформації, яка повною мірою висвітлена у таких журналах, як: «Все для вчителя», «Розкажіть онуку», «Позакласний час».
 Зустріч наша відбулася цікаво і весело і кожен з дітей пообіцяв, що  книжечки  будуть їхніми найкращими  друзями.

День Землі у Добронадіївці
 У Добронадіївській бібліотеці-філії, у День Землі, для  учнів 8 – 11 класів місцевої школи відбулася бананова вечірка «На радість  ласунам», яка стала приємною несподіванкою напередодні весняних канікул. Учасники дізналися цікаві факти про екзотичні фрукти, їх цілющі властивості, які найпростіші страви можна приготувати із фруктів та як їх використовують у косметиці.
Рухливі ігри, мозкові штурми, запальні танці  подарували дітям заряд бадьорості, радості і здоров’я.
У період весняного авітамінозу дуже доречним видалося пригощання бананами та його смачними родичами: мандаринами, ківі, кокосами і ананасами. Спонсором вечірки була депутат сільської ради Шетиля Тамара Олександрівна, яка подарувала «пальму» зі смачними і корисними плодами.


Хай вічно струмує чиста вода!
20 березня 2017року, в Новопразькій центральній бібліотеці-філії в дитячому відділі, відбувся конкурс малюнків  під девізом «Хай вічно струмує чиста вода!».
Перед початком конкурсу бібліотекар Вовк Руслана Григорівна розповіла , що 22 березня в світі відзначається Міжнародний день води, вода – основа всього живого на Землі. Як багато вона значить в нашому житті, а як мало ми турбуємось про її чистоту і збереження. Після цього розпочався конкурс малюнків. Діти з великим захопленням, цікавістю та натхненням почали малювати. Кожен малюнок – це окреме бачення кожної дитини про збереження води на Землі. Малюнки вийшли цікаві та неповторні. Кожен учасник конкурсу отримав подарунок.

Тріумф і поразка української революції:  1917-1921 роки
В Новопразькій бібліотеці-філії, для читачів бібліотеки, відбулась історична година «Це нашої історії рядки: українська революція 1917-1921років». Завідуюча бібліотекою-філією Резніченко О.І. розповіла про факти й події української революції, вшанування борців за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, визнання історичного значенням подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку ХХ століття та утвердження української державності у формі Української Народної Республіки. Резніченко О.М. наголосила на великому значенні тих подій  для відновлення Української незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства та зміцнення міжнародного авторитету України.
Присутні переглянули відеоролики, познайомилися з книгами, які були представлені на книжковій виставці «Це нашої історії рядки» і дають можливість глибше пізнати історію Української революції 1917-1921 років та етапи визвольної боротьбі від минулих століть і до сьогодні.

100 років Українській революції та Центральній Раді
15 березня працівник Новопразької №1 бібліотеки-філії,провела історичне повідомлення «100 років Українській революції та Центральній Раді», для учнів ЗОШ №2 I-III ст.
Українська революція 1917-1921 років – один із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу. Ця доба була вершиною національної боротьби, відродженням української нації. Бібліотекар Сидоренко О.О. розповіла присутнім про Указ Президента України про відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921років і, що 2017 рік було проголошено - Роком Української революції. По закінченні учні познайомилися з викладкою літератури на тему повідомлення.

Слово вічне, слово невмируще
 До 203-ої річниці від дня народження Т. Г. Шевченка в Ясинуватській  бібліотеці - філії для учнів 1-го класу проведено літературну годину  «Слово вічне, слово невмируще».
Бібліотекар  ознайомила учнів з життям та творчістю великого Кобзаря, познайомила з такими  віршами  як: «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «Тече вода з-під явора».  Діти  читали  та слухали вірші Шевченка,  висловлювали власні думки.
Бібліотекарем Хуторною Н.С. була оформлена книжкова виставка  «Тарас Шевченко – митець світу», яка зацікавила багатьох відвідувачів бібліотеки. 

Літературна година
"Шевченкове слово звучить крізь віки"
9 березня для своїх користувачів в Олександрівській бібліотеці-філії проведено літературну годину "Шевченкове слово звучить крізь віки".На заході присутні познайомились з життєвим та творчим шляхом Т.Шевченка, з його мистецькою спадщиною, з значенням творчості поета в розвитку світової культури. Учасники читали вірші, уривки з поем переказуючи зміст його поезій, що визначається глибоким національно-християнським світоглядом - вірою в Україну і в Бога.
За допомогою вікторини учні показали свої знання про твори Кобзаря та позмагалися між собою чи гарно знають життя і творчість нашого великого поета, чи добре вчили його твори, чи багато читали його поезій.

Шевченківські читання
«Дорогоцінна перлина у золотій скарбниці світової культури »
9 березня в Новопразькій центральній бібліотеці-філії  для постійних читачів  відбулися Шевченківські читання «Дорогоцінна перлина у золотій скарбниці світової культури», присвячені 203 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.
Усі присутні подумки перенеслися в минуле, звучала безсмертна поезія Кобзаря. прослухали поезії "На Великдень на соломі", "Тече вода з-під явора", "Мені 13-й минало", уривок з поеми "Княжна".
Під час Шевченківських читань експонувалася книжкова виставка: «Набираємося Шевченкового слова».
Паралельно бібліотекар дитячого відділу  Вовк Р.Г. для учнів школи-інтернат провела літературно-музичний вернісаж « Піснею до серця, серцем до народу».
Т. Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.
Літературний променад «Тече вода з – під явора»
09 березня  2017 року з нагоди дня народження відомого українського генія Т.Г.Шевченка до Новоселівської бібліотеки-філії на літературний променад «Тече вода з – під явора» завітали учні 5-9 класів Новоселівського НВК разом з учителем української мови та літератури Тяглою Н.М.
Учасники заходу мандрували чарівним світом поезії великого Кобзаря. Наталія Миколаївна Тягла ознайомила всіх присутніх з життям та творчістю Т.Г. Шевченка, а завідуюча Новоселівською бібліотекою-філією підготувала презентацію про пам’ятники українському генію.
Бібліотекар провела вікторину, де учні показали свої знання по творчості Кобзаря. Дітей було поділено на дві команди, які змагалися між собою.
Також була організована книжкова виставка  "Шевченко з нами".Бібліотекар побажала всім пам’ятати великого Кобзаря, читати його твори, любити Україну, як любив її поет.

Тарас Шевченко – провісник долі України
З нагоди дня народження світоча української нації Т.Г. Шевченка, бібліотекар Лікарівської бібліотеки-філії для своїх користувачів провела літературно-музичну годину «Тарас Шевченко – провісник долі України». Присутні здійснили віртуальну подорож сторінками життя та творчості Шевченка. За допомогою вікторини учні показали свої знання про твори Кобзаря.
З уст дітей  звучали вірші поета «Мені тринадцятий минало», «Тече вода з під явора», «Заповіт», «Зоре моя вечірняя», «Сон», «Думка» та інші.


Літературна година
" Шевченкове слово в віках не старіє"
09.03.2017 року в Куколівській бібліотеці-філії, для своїх користувачів,  було проведено літературну годину "Шевченкове слово в віках не старіє" до 203 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.
Захоплюючись поетичним словом Т.Г.Шевченка, бібліотекар для присутніх читала його вірші та поеми, розповідала про нелегкий життєвий і творчий шлях великого українського поета. Діти читали уривки з віршів, послухали пісні на слова Т. Шевченка. Бібліотекар провела вікторину по творчості Шевченка, та ознайомила з книжковою виставкою "Ми тебе не забудемо, Тарасе" .
На захід був запрошений отець Ніканор - настоятель Куколівського храму, який подарував для бібліотеки літературу духовного напрямку.
Вшановуємо Тараса Шевченка
 «Вшановуємо Тараса Шевченка» саме під такою назвою пройшли шевченківські читання серед учнів 1-4 класів Войнівської школи. Звучали й вірші, і поеми великого співця українського народу, а також пісні на вірші Тараса Шевченка. Усе пройшло без пафосу у щирій, затишній атмосфері.
«Ми не визначали переможців, лише подякували усім учасникам за активну участь та їхні таланти» - зазначили організатори заходу, бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії  Марина Дячук та заступник з виховної роботи Нощенко Катерина.

Поетичний калейдоскоп
09 березня 2017 року в Березівській бібліотеці-філії пройшов поетичний калейдоскоп присвячений 203 річниці з дня народження великого поета, генія художнього слова Тараса Шевченка. Бібліотекар, Ольга Давиденко ознайомила присутніх з книжковою виставкою творів Шевченка які є в бібліотеці. Учасники заходу з великим задоволенням продекламували улюблені рядки з творів Великого Кобзаря.

Жінка - життя окраса
07 березня 2017 року у Протопопівському  будинку культури  зібралися справжні любителі поезії та ліричної пісні на літературно-музичний вечір, присвячений Весні, Жінці та Любові, який так і називався: «Жінка - життя окраса». Зібралися жінки, чоловіки різного віку, яких об'єднала творчість та романтика. Пісні та вірші , присвячені жінкам лунали у виконанні учасників художньї самодіяльності села. Бібліотекар презентувала присутнім фото-інформ-стенд "Жінки в історії України.

Святковий вечір "З любов'ю до жінки"
  07 березня в селі Олександрівка відбувся святковий вечір "З любов'ю до жінки", присвячений жінці-матері, жінці-трудівниці, жінці-берегині. З щирими словами привітання та вдячності звернулася до присутніх сільський голова Бершавська В.В. Святковий настрій та позитивні емоції дарували присутнім аматори художньої самодіяльності, які співали пісень, присвячених любим мамам, милим донькам та мудрим бабусям. Хвилюючі почуття викликав вірш П. Давиденко "Бережіть матусь"   у виконанні юної читачки Олександрівської бібліотеки Соколенко С.. Провели захід працівники сільського Будинку культури та Олександрівської бібліотеки філії.

Жінка – запрошення до щастя: поетичні хвилини
Напередодні Міжнародного дня прав жінок і миру, 07 березня 2017 року працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії  для найчарівніших співробітниць ЧП «Уманець», що знаходиться в селищі Нова Прага, провели поетичне свято «Жінка – запрошення до щастя».
Свято розпочалося з урочистої промови керівника підприємства, Уманець М.М., який побажав жінкам здоров’я, щастя, кохання, та щоб діти – наше майбутнє - завжди їх радували. Чудовий настрій і святкову атмосферу створювали ведучі-бібліотечні працівники, вони читали  вірші присвячені жінці, матері, весні і коханню. Підготували чудові гумористичні сценки П. Глазового. Окрасою свята стало привітальне відео «Жінка і природа» https://www.youtube.com/watch?v=MyHSrhqVbYk
До уваги присутніх оформлена виставка-композиція «Жінка – запрошення до щастя»

Літературно-розважальна година
  «Жінка – одвічна загадка природи»
07 березня 2016 року, напередодні Міжнародного жіночого дня, Бандурівська бібліотека-філія  запросила  своїх користувачів на літературно-розважальну годину  «Жінка – одвічна загадка природи». Саме в цей чудовий весняний день,  ведучі заходу В.Власова та О.Лубяна  привітали всіх присутніх зі святом 8 Березня. В ході свята звучали задушевні пісні та ліричні вірші присвячені темі матері, весні та  коханню. Бібліотекар розповіла присутнім  прекрасну легенду про  створення Богом  жінки. На гарний настрій та веселий  сміх  жінок налаштувала розважально-конкурсна програма, в якій приймали  участь як діти так і їх мами.   Продовжилось свято  частуванням  гарячим  чаєм  з солодощами. В теплій душевній атмосфері жінки розмовляли, співали пісні та розповідали історії зі свого життя.


З любов'ю в серці
 06 березня 2016 року бібліотекар  Недогарської бібліотеки-філії  в Недогарському навчально-виховному комплексі прийняла участь у святковому вечорі «З любов'ю в серці», присвяченому  Міжнародному Дню прав жінок та миру.
Найщиріші вітання і найкращі побажання линули зі сцени від працівників культури та учасників художньої самодіяльності.
Бібліотекар провела для всіх учасників  свята майстер-клас «Створюємо весняний настрій»  по виготовленню подарунків для любих жінок, мам, бабусь, вчителів. Діти навчилися виготовляти листівку "Ромашка" з кольорового паперу. Така незвичайна листівка обов'язково сподобається мамі, бабусі чи сестрі, адже подарунок, зроблений своїми руками - найцінніший.

Святково-розважальний вечір "Жінка-квітка"
04 березня 2016 року у Войнівському Будинку культури пройшов святково-розважальний вечір "Жінка-квітка" присвячений Міжнародному Дню прав жінок та миру.
Свято пройшло за участі працівників будинку культури, бібліотекаря Войнівської бібліотеки-філії та активної молоді села. Чудова святкова програма подарувала гарний настрій усім глядачам, що завітали на концерт.

Родина, родина – це вся Україна
З метою виховання любові і поваги до найближчих і найдорожчих людей, засвоєння сімейних та родинних цінностей, формування почуття обов’язку перед батьками, в Ясинуватській школі відбулося родинне свято «Родина, родина – це вся Україна», на яке працівник Ясинуватської бібліотеки-філії зібрала всю родину учнів 3-го класу.
На святі були присутні найдорожчі люди: мами, тата, бабусі, дідусі, братики і сестрички. Діти присвячували пісні своїм рідним, брали участь у різноманітних конкурсах. На родинному святі співали й батьки. Батьківський спів засіває дитячу душу любов’ю до рідного краю, до мови, до пісні. Мелодія цих пісень виховує доброту, чуйність, милосердя.
З давніх-давен відомо, що бабусі дуже люблять балувати своїх онуків смачненьким. Тому особливо цікавим був конкурс «зліпи вареник», де бабусі з онуками поділившись на дві команди, і замісивши тісто, ліпили вареники. На завершення свята діти подарували запальний танок «Гопак», а на згадку усім присутнім подарували вироби, зроблені своїми ніжними рученятами.


Наркотики не мають кордонів, як і боротьба з ними
Відео – факт
28 лютого 2017 року працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для  учнів Новопразької ЗШ № 2, провели захід до Міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом «Наркотики не мають кордонів, як і боротьба з ними». Бібліотекарі розповіли присутнім про наркоманію, як страшну хворобу, показали відео матеріал із статистичними даними про найчастіші прилучання підлітків до наркотиків, закликали учнів дбайливо ставитися до власного здоров’я та роздали всім присутнім пам’ятки «Скажи наркотикам – ні!».
 На книжковій виставці-застереження «Ні наркотикам!», була представлена література, яка за своїм змістом повністю відповідала темі заходу:  «Наркоманія-дорога в безодню» В.Ю. Юнак, «Путь в бездну» А.И. Рощин, «Внимание-наркомания» С.Гурски та ін..

Народознавче свято «І старий, і малий – Масляній радій !»
У духовній культурі українців звичаї та обряди здавна посідали важливе місце. Масляна – одне з найулюбленіших свят Київської Русі.
Мороз вже був не таким лютим, уже тепліше пригрівало сонечко і завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л. та художній керівник СБК Футуйма Р., 24 лютого завітали на подвір’я ДНЗ «Сонечко», щоб відтворити народні звичаї та обряди наших пращурів, і познайомити найменших жителів Добронадіївки з традиціями святкування Масляної.
Малеча побачила веселі проводи зими: зустрілися з самою Матінкою Зимою та красунею Масляною; співали, танцювали, водили хороводи; нарядили і спалили опудало; а ще пригощалися смачними млинцями.
І дітлахам, і дорослим свято дуже сподобалося, адже в цей день, за традиціями наших пращурів, ми зустрічали Новий рік, і загадували бажання – миру на землі, здоров’я нам і нашим дітям та багатого врожаю.


Насіння: користь і шкода
23 лютого 2017 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії відбувся калейдоскоп корисних порад «Насіння: користь і шкода».
 «При лікуванні простудних захворювань, потрібно прикріпити крупинки гречки до великих пальців рук і ніг», - такими словами  бібліотекар Бутко Л.В. розпочала чергове засідання Вищої народної школи. А потім познайомила зі значенням насіннетерапії в оздоровленні людського організму. Насіння «сонячної квітки»,  завезене з Латинської Америки ще в ХУІ столітті, стало улюбленим заняттям та ласощами українців. Лузання соняшникового насіння має терапевтичний ефект і добре заспокоює нерви, навіть, підвищує інтелект. Про його користь та шкоду дискутували присутні, аргументуючи власний  погляд на проблему.
Про спектр використання лляного насіння  йшла мова в подальшій частині заходу.

Без мови немає народу
 До Міжнародного дня рідної мови в Приютівській бібліотеці-філії відбулося мовне змагання «Без мови немає народу» для дітей різного віку, але всіх їх об’єднує любов до рідної мови. Під час заходу учасники поринули у світ рідної мови. Дізналися про тернистий шлях української мови, про її багатство, різноманіття і безмежні можливості. Завідуюча бібліотеки Н.Солдатенко  запропонувала «Мовне асорті», де діти відповідали на запитання на швидкість, у конкурсі «Юні поети» римували запроновані слова, у завданні «Антисуржик» редагували записані речення.
 Поезія і пісня – дві великі сили, тому не обійшлися без такого конкурсу, як «У рідному краї і серце співає», де потрібно було впізнати пісню.
Наприкінці заходу діти міркували над питанням «Як я можу долучитися до розвитку і збереження рідної мови.
Л.Бабій прочитала свій авторський вірш про Україну, а А.Кочин прочитав вірш «Хтось рідну мову ігнорує».
На книжковій виставці були представлені книги «Мови чисте джерело», І.Січовик «Мовограй», «Словограй».

Найкраща мова в світі – рідна мова, українська…
21 лютого 2017 року в Новопразькій центральній бібліотеці-філії, для дорослих відвідувачів відбулася мовна хвилинка-цікавинка «Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата». Бібліотекар Бутко Л.В. біля  книжкової виставки «Барвиста українська мова», декламувала рядки місцевих поетів про рідну мову. ЇЇ підтримала Очковська М.І., прочитавши власний вірш «Рідна мова». Далі йшлося  про значення мови в житті людини, про небезпеку лихослів’я та вплив його на здоров’я нації. Присутні визначили слова-паразити, які вживають в повсякденному спілкуванні та засмічують мову, і за якими можна визначити характер людини. Завершився захід повідомленням про лауреатів літературної премії ім. Є.Маланюка та про урочистості з цієї нагоди.
Плекатимем мовуцвістимуть слова
 В Міжнародний День рідної мови, бібліотекар Косівської бібліотеки- філії провела вікторину «Плекатимем мовуцвістимуть слова», для учнів 5-го класу місцевої школи. Бібліотекар розповіла дітям, як важливо вміти правильно і красиво говорити. Яке значення в житті людини відіграє рідна мова. Ніщо так не виказує походження, освіту й вихованість так швидко й промовисто, як слова, що ми їх уживаємо, і те як ми це робимо.
Під час заходу діти поринули у світ рідної мови. Дізналися про тернистий шлях української мови, про її багатство, різноманіття і безмежні можливості. Учні з величезним задоволенням взяли участь в мовній вікторині, активно відповідали на питання, а за кожну правильну відповідь отримували зірку. І потім, за допомогою цих зірок, ми і визначили найяскравіших зірочокпереможців у галактиці рідної мови.

Година реквієм «Час плине, а пам’ять залишається»
У ці дні виповнюється три роки, як полягли наші герої незалежної держави, яких нарекли ще з перших днів протистояння на Майдані – Небесною Сотнею.
20 лютого 2017року, з нагоди роковин трагічних подій на Майдані, для учнів Щасливської ЗОШ І-ІІ ст. пройшла година реквієм «Час плине, а пам'ять залишається», яку провели завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б. та заступник директора з навчально-виховної роботи Столяр В.М. Вони розповіли учням про мільйони українців, які віддали свої життя за власну націю і державу, про захисників нашої Вітчизни, що поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни. Учні почули багато цікавих фактів про трагічні події Революції Гідності, передивилися документальні фільми та фотодокументи. Також слово було надано сільському голові Кіцелюк Т.М., та директору школи Михайловій С.В.
В пам’ять про полеглих за майбутнє України, шкільний бібліотекар Мажара Т.П. познайомила з розгорнутою книжковою експозицією «Герої Небесної Сотні».
Активну участь у заході взяли учні школи, які продекламували вірші присвячені цій події.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час Революції Гідності в січні-лютому 2014 року в місті Києві та тих, хто віддав своє життя під час проведення антитерористичної операції на Сході України.


Ми за єдину Україну, життя єдине віддали
20 лютого 2017 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, для дорослих, працівники бібліотеки до Дня Героїв Небесної Сотні, провели з постійними читачами бібліотеки прес-діалог «Ми за єдину Україну, життя єдине віддали». На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року-лютий 2014року),захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. На книжковій виставці «А сотню вже зустріли небеса», були представлені статті з газет та журналів про події тих днів, про протистояння людей, для яких «справедливість», «свобода», «Україна» - були не просто слова, це був сенс їхнього життя. Почуття власної гідності і честі, любов до Батьківщини – це той неписаний заповіт, який залишили кожному із нас Герої Небесної Сотні.
А сотню вже зустріли небеса…
До Дня Героїв Небесної Сотні, 17 лютого 2017року, в Добронадіївській ЗШ І-ІІІ ст. пройшла героїко-патріотична година «А сотню вже зустріли небеса…», на якій учні 7-11-х класів згадали найстрашніші і найважчі події 20 лютого в «Чорний четвер»; переглянули відеоролик «Герої не вмирають»; читали вірші, приурочені Героям Небесної сотні; слухали давню лемківську пісню «Пливе кача по тисині», яка стала тугою, смутком, ніби офіційним жалобним Гімном України; переглянули книжкову виставку: «Зламана доля, та не зламана воля»; пишалися нашими Героями-земляками: Сухоносом С., Остроушком О., Помпенком А., Денисенком О. Хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної сотні.
Три роки тому Майдан переміг, але до повної перемоги ще далеко. Ми втратили Крим і частину Донбасу, проте ми навчилися бути патріотами і воювати за свою свободу.

Їх долі обпалені війною
 15лютого 2017року, в Приютівській бібліотеці-філії пройшла година спомин: «Їх долі обпалені війною», до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28 річниці виводу військ з Афганістану.
Завідуюча бібліотеки-філії Н. Солдатенко, для учнів 9 та 11 класів Цукрозаводської ЗШ І-ІІІ ступенів ЦХЕТУМ, розповіла про подвиг і мужність воїнів, про тяжкі наслідки афганської війни.
Учні І.Олійник та Н.Метка прочитали вірші «Ти вічний біль Афганістан» та Н. Вегери-Предченко «Солдатські вдови». Присутні переглянули відео «Знову тривога», «Ти тільки мамі, що я в Афгані не говори» та фільм Котра Балт про Афганську війну за участі кіностудії ім. О.Довженка.
Бібліотекар презентувала книги представлені на книжковій виставці «Афганістан наша біль,наша пам'ять», а саме О.Звягінцева «Скиф», И.Стрельцова «Афганский осведомитель», А.Дмитренко «Аист» та ін.
У хвилині мовчання присутні схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя,увійшовши у безсмертя.

Афганістан прописаний у серці
Найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. Не злічити страшного невимовного горя у тих сім`ях, до яких прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, коханого, чоловіка. Жахлива трагедія, гинуло покоління, народжене у 60-х р..
15 лютого – день, коли нарешті в далекому 1989 році закінчилась десятирічна  трагічна війна в Афганістані.
До річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії спільно з ученицями 10-го класу Докієнко Кариною та Харченко Анною, провели мультимедійний перегляд «Афганістан прописаний у серці».
Присутні переглянули відеоматеріали про основні події, які відбувалися протягом афганської війни та дізналися про книги, що є у фонді бібліотеки, які розкривають цю тему.
Хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто не повернувся з тієї страшної війни.

День пам'яті воїнів - інтернаціоналістів

15 лютого 2017 року, в День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, в Березівській бібліотеці-філії пройшла зустріч спомин. Бібліотекар розповіла присутнім про причини участі військ в афганській війні, про те, яку допомогу надавали наші солдати мирному населенню Афганістану, про героїчні вчинки воїнів.
Гостем заходу була місцевий фельдшер Артемчук Алла Євгеніївна,  яка приймала участь у воєнних діях в Авганістані, поділилася своїми спогадами з присутніми. Вона розповіла присутнім про масштаби складних і неоднозначних подій в Афганістані. На завершення всі запрошені вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.


Час і досі не загоїв рани, цей одвічний біль Афганістану...
15 лютого 2017року, до Дня виведення військ з Афганістану, бібліотекар Мартинова В.І. разом з учителем історії Кучинською Т.О., провели вечер реквієм «Час і досі не загоїв рани,цей одвічний біль Афганістану...», для учнів Андріївської ЗШ. Бібліотекар познайомила учнів з предумовами Афганської війни. Учасники прослухали вірші поета-афганця Василя Слапчука і переглянули відео-гімн Афганістана «Чорний тюльпан» і «Війна в Афганістані 1979-1989рр.».

У чарах кохання
 Кохання – це не тільки почуття людяності й шляхетності, воно має в собі дуже велику силу, це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є, є такий день. Він відзначається з особливою серйозністю майже в усьому світі.
14 лютого 2017року, в Новопразькій центральній бібліотеці-філії  працівники бібліотеки для постійних читачів провели ряд масових заходів.
 У дорослому відділенні бібліотеки відбулося свято «У чарах кохання»,   найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення.  В цей день усі присутні мали чудову нагоду помандрувати країною любові, поблукати вулицями великого щастя. Під час свята учасники згадали своє перше кохання, перший поцілунок, перше побачення. Адже кохання – це, майже самий високий плід на дереві людських почуттів.
На книжковій виставці «На крилах кохання» було представлено матеріал до свята.
 Бібліотекар дитячого відділу Вовк Р.Г. разом з керівником гуртка БДЮТ Козак С.М. провели майстер-клас по виготовленню валентинок в стилі «торцювання» для молодших школярів НВК. Діти з великим задоволенням та захопленням  виготовляли валентинки, які подарують рідним та друзям.

Диво-валентинки
До свята закоханих у Новоселівській бібліотеці-філії пройшов майстер клас по виготовленню валентинок з наймолодшими відвідувачами, щоб власноруч зробити подарунок своїм батькам, дідусям та бабусям. Діти із захопленням вирізали паперові серця, наклеювали на них квіточки, а потім ще й домальовували смайлики. Завідуюча бібліотекою-філією Базилевська Т.В., разом з вихователем ДНЗ «Сонечко» Бережною Н.І. раділи успіхам малечі, адже вони розвивалися свої творчі здібності, робота викликала у дітей захоплення та шквал емоцій. А на завершення відбулася фотосесія на згадку з готовими валентинками.

BOOK Love
14 лютого 2017 року, в День Святого Валентина – покровителя всіх закоханих, в Березівській бібліотеці-філії відбулася презентація книг підвищеного попиту про кохання, представлених на книжковій полиці «Book Love». Багато великих композиторів і письменників, присвятили цьому чудовому почуттю свої твори. Любовце почуття, про яке писали у всі віки, яке надихало на лицарські подвиги і двобої. Любов не може бути щасливою або нещасливою,тому що навіть нерозділене кохання робить людину духовно багатою,вдячною і красивою.Саме цьому святу й була присвячена поличка.
Атмосфера гарного настрою передалася всім учасникам заходу. Родзинкою стало – обговорення прочитаних книг та рекомендації щодо вибору нової книги.

Найсердечніше вітання у Всесвітній день кохання
До Дня святого Валентина Бандурівська бібліотека-філія провела літературно-музичну композицію «Найсердечніше вітання у Всесвітній день кохання» для своїх читачів. Бібліотекар розповіла  юним читачам про історію цього чудового свята та легенди, які пов’язані зі Святим Валентином та  познайомила учнів з книжковою виставкою «Все починається з кохання...».
Далі школярі із задоволенням прийняли участь в багатьох цікавих і жартівливих іграх та конкурсах, серед яких були: «Знайди свою пару», «Посмішка Купідона», «Збери друга на побачення», «Зізнайся бібліотеці в коханні». На завершення, кожен бажаючий, свої валентинки з вітанням та освідченням, залишив в бібліотеці на «дереві кохання».
 Свято минуло, залишивши після себе гарний настрій, позитивні емоції та приємні маленькі дрібнички, що так дорогі серцю.

Дружба єднає серця
 14 лютого з нагоди Дня святого Валентина в Ясинуватській бібліотеці – філії відбулася година спілкування «Дружба єднає серця». Бібліотекар , Н. Хуторна, запросила постійних своїх відвідувачів, учнів 1 та 2 класу Ясинуватської школи. Бібліотекар розповіла що таке дружба, що головне в ній, як вона цінується. Також слухачі дізналися про традиції, символи та святкування  Дня святого Валентина. Особливо цікавим для дітей було виготовлення «Валентинок» власними руками. В кінці заходу діти переглянули відеоролик «Справжній друг».

Дожить до Шаповалового віку, до Шаповалового слова дорости
13 лютого 2017 року, працівники Червонокам'янської бібліотеки-філії прийняли участь у творчому об'єднанні вчителів-мовників,яке відбулося на базі Червонокам'янського НВО. Для учасників заходу бібліотекарі провели літературну годину «Дожить до Шаповалового віку, до Шаповалового слова дорости», присвячену поету-земляку І.М.Шаповалу, який народився і виріс в с. Червона Кам'янка.
Вчитель української мови Т.В. Мірошніченко, розповіла про дитинство поета та основні події його життя та творчості. Завідуюча бібліотекою-філією Г.І.Бевз, повідомила присутнім про особисте знайомство з поетом.
Учні школи декламували вірші поета. Бібліотекар О.М.Гонтаренко представила для дітей слайд-шоу та провела вікторину по творчості І.Шаповала.  

Як вберегти себе від сезонних захворювань
9 лютого 2017 року до Новопразької центральної бібліотеки-філії завітали слухачі Вищої народної школи. Присутні переглянули  відео поради «Допомога хворому горлу», під час якого бібліотекар Бутко Л.В. розповіла про одну з  зимових хвороб – ангіну, з якою краще не жартувати, а відразу звертатися до лікаря.
Медпрацівник Осетняжська В.М. розповіла, як на початкових стадіях можна побороти ангіну і перелічила чим полоскати та змазувати горло, які застосовувати інгаляції, за допомогою яких вправ та методик можна очистити мигдалини,  які  не пропускають інфекцію до організму, потрібно дотримуватися профілактики, а якщо захворіли - суворого постільного режиму і пройти повний курс лікування.

Зроблю я для матусі Валентинку
8 лютого2017р., на передодні дня Святого Валентина, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії Мартинова В.І., для учнів 2-го класу місцевої школи, провела майстер клас по виготовленню «валентинок» для своїх матусь.
Діти спочатку дізналися як саме і коли з’явилися перші валентинки, переглянули різноманітні варіанти валентинок, які можна виготовити з підручних матеріалів: паперу, картону, тканини. Потім із задоволенням учасники підбирали матеріал, складали ескізи майбутніх шедеврів та жваво обговорювали виконану роботу.
Під час майстер-класу  діти проявили свої творчі здібності, фантазію та уяву та отримали хвилю позитивних емоцій.

Муза болю, сумління, гніву...
 2 лютого 2017 року, в Андріївській ЗШ для учнів 7-9 класів відбулася  літературна година «Муза болю, сумління, гніву...», в рамках обласного тижня поетичного читання «Мандри в пошуках України» до 120-річчя Євгена Маланюка.
 Бібліотекар Мартинова В.І. ознайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом видатного поета-емігранта, борця і патріота Євгена Маланюка, його внеском в українську літературу, визначила основні ідеї та мотиви поетичних збірок.
Як в нації вождя немає, тоді вожді її поети
Сьогодні ми пригадуємо патріотів, які були зацьковані радянською владою, на кому стояло тавро «зрадник», лише за те, що були непорозуміння з цією ж владою. Тому вимушені були емігрувати за кордон. А отже для своєї країни вони не існували, але самі вигнанці не забували про свою Батьківщину.
Таким був і наш земляк – Євген Маланюк. Тому у приміщенні Щасливської ЗОШ І-ІІ ст. відбулася година літературного читання «Як в нації вождя немає, тоді вожді її поети», яку провели завідуюча бібліотекою-філією Міщенко Л.Б. та вчитель української мови і літератури Мажара Т.П. для учнів 6-9 класів та адміністрації школи.
Присутні познайомилися із життєвим та творчим шляхом письменника поета, митця. Учні декламували вірші «Біографія», «Біль», «Ісход», «Вітри історії» та переглянули відеоролик про вручення обласної літературної премії ім. Є.Маланюка.  

Євгеній Маланюк : історія становлення особистості
«Інтернаціональним поет може зробитися, але народжується він завжди нацією. І чим міцніш його істота зв’язана з нацією, тим більшим, тим могутнішим є поет» - так писав Євген Маланюк у своїй праці «Думки про мистецтво».
З нагоди відзначення 120-річчя від дня народження нашого славетного земляка в Ясинуватській бібліотеці-філії пройшов літературно-поетичний альбом «Євгеній Маланюк:історія становлення особистості», для вчителів та учнів 9-го класу Ясинуватської школи. Бібліотекар Хуторна Н. познайомила з біографією письменника, розповіла про його творчий спадок та підготувала викладку літератури «Він жив поза Україною, але з Україною в серці», з якої слухачі дізналися про літературну премію імені Євгена Маланюка, якою нагороджують літераторів Кіровоградської області. Учні Щербініна Л.В. та Васюра О.А. декламували вірші поета та поділилися з присутніми своїми враженнями від творів.
По закінченні учасники переглянули відео ролик «Є. Маланюк. Життєпис та творчість».

Життєвий і творчий шлях Є.Маланюка
В рамках обласного тижня поетичного читання «Мандри в пошуках України», з нагоди 120-річчя від дня народження Є.Ф.Маланюка, у Приютівській бібліотеці-філії  відбувся літературно-мистецький вечір «Крицеве слово» для постійних користувачів бібліотеки.
На початку бібліотекар Солдатенко Н.В. познайомила гостей з життям та творчістю українського письменника, культуролога-енциклопедиста, публіциста, літературного критика та презентувала книгу «Полиновий мед» до якої увійшли твори Є.Маланюка : «Під чужим небом», «Вічне», «Думи», «Війна», «Ісход» та інші.
Присутні також переглянули відео «Життєвий і творчий шлях Є.Маланюка», а потім кожен з присутніх прочитав свій улюблений вірш Є.Маланюка. 
Все чути. Всім палать. Єдиним болем бути
2 лютого 2017року, в рамках обласного тижня поетичного читання «Мандри в пошуках України», до 120-річчя від дня народження Євгена Маланюка, в Головківській бібліотеці-філії, відбулася літературна година «Все чути. Всім палать. Єдиним болем бути».
Бібліотекар Головківської бібліотеки-філії Лахнова Л.Д. і вчитель української мови і літератури Бенько Р.А., запропонували учням 10-11класів переглянути презентацію про життєвий і творчий шлях Євгена Маланюка.
Учениця 11-го класу Рестеванян К. та учні 10-го класу Пилипенко З. і Шкуратова М. декламували вірші поета-земляка, висловлювали свої думки щодо поезії Є.Маланюка.

Вірний син своєї країни
Бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії провела для учнів 11-го класу літературний вернісаж «Євген Маланюк – повернення…» присвячений 120-й річниці від дня народження поета, в рамках обласного тижня поетичного читання «Мандри в пошуках України».
Учні переглянули відеоролик, що розповідав про основні етапи життя та творчості Є.Маланюка, а потім мали змогу послухати поезії у виконанні бібліотекаря та спробували  прочитати самі.
Присутніх вразила важка доля поета-емігранта, що все своє життя не полишав вболівати за свою країну і народ, та закликав їх до боротьби за незалежність і самобутність України.

На хресті слова розп’ятий – цвяхами літер…
В рамках обласного тижня поетичного читання «Мандри в пошуках України», з нагоди відзначення 120-річчя з дня народження поета-земляка Євгена Маланюка, 31 січня 2017 року, у Попельнастівській бібліотеці-філії №1, відбулася поетична присвята «На хресті слова розп’ятий – цвяхами літер…».
Бібліотекар Шкуратько Н. познайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом поета, культуролога, літературного критика; одного з найяскравіших і найталановитіших постатей вітчизняної літератури ХХ століття.
Учасники посвяти з великим задоволенням декламували поезії митця, переглянули відео презентацію та отримали буклети із символічною назвою, з якою порівняв себе поет - «Імператор залізних строф…».

Поет великого духу
30 січня 2017року, в рамках обласного тижня поетичного читання «Мандри в пошуках України» бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії організували і провели літературний бенефіс «Поет великого духу» для учнів Червонокам'янського НВО, присвячений 120-річчю з дня народження Є.Маланюка.
Вчитель історії Ю.В.Заболотна розповіла присутнім про участь Євгена Маланюка в революційних подіях 1917-1919 роках. Завідуюча бібліотекою Г.І.Бевз познайомила юних читачів з життєвим та творчим шляхом поета, а бібліотекар О.М.Гонтаренко провела огляд літератури біля книжкової виставки по творчості Є.Маланюка
Учень 10-го класу Станіслав Шпурик прочитав уривок з вірша «Побачення» «Читаю зустріч цю, як книгу».

Над Крутами — круки
«Над Крутами — круки», під такою назвою у приміщенні Щасливської ЗОШ І-ІІ ст. відбулася історична година до Дня пам’яті героїв Крут, на якій були присутніми вчителі та учні 5-9 класів. Вчитель історії Бабенко О.О. наголосила на значенні цих героїчних подій в історії Української держави. Учні 8-го класу Столяр К., та Воробйов В., зачитали поезії українських авторів, присвячені Крутам.
Завідуюча бібліотекою-філією Міщенко Л.Б. розповіла присутнім про події, які відбулися у 1918 році та провела огляд тематичної викладки книг.  
Заключне слово було надано директору школи Михайловій С.В., яка зазначила, що Крути для українців мають стати символом героїзму, патріотизму, мужності та відваги. Тому, що в даний час історія дуже схожа на події, майже, столітньої давнини.

Героям Крут присвячується…
 Подвиг студентів під Крутами згадали учні Войнівської школи на виховному заході «Героям Крут присвячується…». Разом з ведучими присутні повернулися в часі у той неспокійний період, коли наша держава боролася за свою Незалежність, учні дізналися про бій, який став одним із символів бороьби українського народу за свободу і незалежність. Також, не могли не згадати про сьогоднішні події на сході України та шанували пам'ять загиблих захисників Вітчизни хвилиною мовчання.
 Після перегляду документального відеофільму діти зрозуміли, чому юнаки не могли вчинити інакше, адже вони були справжніми патріотами і вірили в перемогу. Всіх загиблих на полях бою за Незалежність нашої держави пом’янули хвилиною мовчання, і з вірою у краще майбутнє заспівали Гімн України.
День Пам’яті Героїв Крут
 Уже багато років поспіль 29 січня наша країна на державному рівні вшановує відвагу, вічну пам'ять студентам-гімназистам, які у січні 1918 року полягли у страшному бою біля залізниці Крути. З цієї нагоди в дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії відбувся захід присвячений цій даті. Під час історично-патріотичного екскурсу «Згадаймо юність, що згоріла в Крутах», бібліотекар Вовк Р.Г. ознайомила читачів з однією із трагічних сторінок історії України, розповіла про студентів, які заради незалежності України  віддали своє життя. На заході прозвучали поетичні твори, присвячені юним героям.
Також бібліотекар презентувала книжкову виставку «Ще юнаки, ще майже діти…», на якій представлені книги та документи, які допоможуть краще ознайомитися з історією легендарного бою студентів.

Голокост: пам’ять та застереження
27 січня 2017 року бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії Мартинова В.І., до Дня пам'яті жертв Голокосту, для учнів Андріївської ЗШ  провела захід «Голокост: пам’ять та застереження». Присутні дізналися про історію Голокосту та страшні факти масового знищення людей розстріляних, задушених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею в роки Другої Світової війни. Учні зачитували фрагменти спогадів тих, хто вижив під час Голокосту. Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять всіх невинно.
В кінці зустрічі усі присутні вшанували пам'ять мільйонів жертв Голокосту хвилиною мовчання.

Пам'ять загиблим студентам-гімназистам
27 січня до Дня  вшанування пам'яті загиблим студентам-гімназистам, які полягли в нерівному бою біля залізниці Крут, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для постійних читачів провели історичний екскурс «Вони славу здобували Україні біля Крут». Бібліотекар  розповіла про бій під Крутами та його учасників, познайомила присутніх з історичною обстановкою, яка панувала в Україні в 1918 році та з ходом бойових дій під Крутами.
На закінчення бібліотекар презентувала  книги і статті з газет з книжкової виставки «України обпалений цвіт», які свідчать про цей жорстокий бій і сміливість молоді та зазначила, яке значення для України має пам'ять про Крути сьогодні. Адже у серцях українців бій під Крутами назавжди залишиться неспростовним фактом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за Незалежну Україну.

Збережемо наші полезахисні смуги
 Питання незаконної вирубки лісопосадок у нашому районі наразі є дуже болючим і актуальним. Сума збитків, завданих державі у результаті варварської діяльності – колосальна.
Під час екологічної розвідки «Збережемо наші полезахисні смуги»  учні Войнівської школи мали змогу познайомитися з сучасним станом насаджень на території села Войнівка.
Викладач Леонід Балацький продемонстрував фото знищених дерев, які він зробив у походах, разом з учасника краєзнавчого гуртка, що діє при школі. Учні Докієнко Карина і Полонська Анжела підготували доповіді з даної теми, а Якименко Ростислав розповів про альтернативні джерела енергії – вітряки.
Бібліотекар Дячук Марина розповіла про стан висвітлення даної теми на сторінках місцевих видань, як традиційних так і електронних, та розповіла про відповідальність за незаконне вирубування дерев. Після чого, продемонструвала відео репортаж про знищення посадок у Кіровоградській області.
Таким чином і вчитель і бібліотекар намагалися привернути увагу підростаючого покоління до даної проблеми та знайти шляхи її вирішення.

Крути: найбільше важить слово правди
26 січня 2017року, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії провела годину-реквієм «Крути: найбільше важить слово правди»,  до Дня пам'яті героїв Крут, для учнів Андріївської ЗШ.
Бібліотекар В.Мартинова розповіла про криваві події того страшного бою під Крутами, познайомила присутніх з багатьма раніше невідомими фактами цієї трагедії, про 300 юнаків-героїв, які показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Своєю розповіддю бібліотекар донесла до свідомості кожного учня велич подвигу героїв Крут.
По закінченні, всі присутні, хвилиною мовчання вшанували пам'ять  загиблих під Крутами.

Валеологічна година
26 січня 2017 року, бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В. запросила слухачів Вищої народної школи на валеологічну годину «Нежить: хвороба чи симптоми хвороби?». Вона познайомила з певними правилами поведінки, яких необхідно дотримуватися в цей період, з причинами закладеності носа,  з популярними в народі порадами лікування риніту.
Присутні взяли участь у практичних заняттях «Масаж у боротьбі з нежиттю». Бібліотекар, на матеріалах газетно-журнальної вітрини «Якщо у вас нежить?», звернула увагу на певний спосіб харчування, протиріччя в рецептах лікування та запросила переглянути та обговорити кілька відео, адже ніс – це ворота для інфекції, тому потрібно не ігнорувати, а лікувати цю хворобу.

Згадаймо юнь, що загинула  в Крутах
Бій під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
26 січня 2017року, в Ясинуватській бібліотеці-філії відбулася година пам’яті «Згадаймо юність, що горіла в Крутах», для учнів 3-го класу місцевої школи. Із розповіді бібліотекаря діти дізнались про трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мефодіївського братства.
Присутні прослухали поетичні твори, у виконанні бібліотекаря Н.Хуторної, присвячені юним героям та переглянули відеофільм «Лист без конверта» та ознайомила з книгами про події під Крутами.


Україна Соборна – Україна єдина!
24 січня 2017 року, бібліотекар Червонокам'янської бібліотеки-філії провела   історичну годину «Україна Соборна – Україна єдина!», для учнів Червонокам'янського НВО. Бібліотекар Гонтаренко О.М. провела топонімічну мандрівку «Історія українських міст», по містах, які об'єднали УНР та ЗУНР. Юні читачі дізналися про походження та легенди Києва, Львова, Житомира, Рівного і та ін. Учитель історії Заболотна Ю.В., розповіла школярам про становлення української держави в 20–тих роках ХХ століття та буремні події минулого країни.
Діти із захопленням прийняли участь у флешмобі «Україна – єдина країна» .
Історична година була актуальна та змістовна, учні зробили висновок, що наша Україна – єдина, соборна, неподільна, а знати свою історію – це означає ще більше любити свою Батьківщину!

Соборність держави-єднання народу
 Історичний екскурс «Соборність держави-єднання народу», присвячений Дню соборності України, відбувся у Войнівській школі, для учнів середніх класів. Учні познайомились зі сторінками нашого минулого – боротьбою українського народу за Соборність своїх земель. Бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії розповіла про те, що Акт злуки УНР та ЗУНР показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ,  протиставити українців один одному.
Також присутнім бібліотекар презентовала нові книги, які надійшли до бібліотеки і, які розкривають тему заходу, це книга братів Капранових «Мальована історія Незалежності України» та ілюстроване видання «Незалежність України».

Великий день Єднання
 До Дня Соборності України  бібліотекар Протопопівської бібліотеки-філії Лазаренко Н М., спільно з працівниками будинку культури,  провели день патріотизму «Великий день Єднання». Учасники тематичного вечора переглянули документальний фільм  «День Соборності!», з кадрами історичної хроніки з Софіївської площі, де і відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки українських земель.
Біля панорамної книжкової виставки «Соборність України: від ідеї до життя» відбувся історичний екскурс. Бібліотекар нагадала присутнім про історичні події, що передували об’єднанню УНР і ЗУНР. Завершився вечір патріотичними піснями вокального колективу "Криниченька" та віршами  у виконанні автора  Володимира Кириленка

Україна - Єдина, Ми - Єдині!
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в1919 році.
До Дня Соборності України , бібліотекар Березівської бібліотеки-філії, 22 січня 2017року провела історичну годину «Україна – єдина, Ми – єдині!» для постійних користувачів бібліотеки.
Із розповіді бібліотекаря учні дізналися про урочисте проголошення «Акта Злуки», історію об’єднання держав, про основні положення відповідно до цього акту. Огляд книжкової виставки «День Соборності України» поглибив знання учнів про важливість цієї події та спонукав до поваги та любові до Батьківщини.

Інформаційне досьє «Соборна. Вільна. Самостійна»
20 січня 2017 року, до Дня Соборності та Свободи України, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели в Новопразькій ЗШ I-IIIст.№2 інформаційне досьє «Соборна. Вільна. Самостійна». Юнацтво  познайомилося з витоками ідеї соборності, з історією виникнення свята, з цікавими фактами про Україну. Бібліотекарі розповіли присутнім про те, як тривалий час українські землі були розділені кордонами двох імперій, як постала соборна, об’єднана Україна, про величний Акт Злуки, який об’єднав українські землі в єдину державу. Присутні відкрили для себе ще одну сторінку історії української державності переглянувши відеоролик «Ланцюг єднання».
Незнищенність соборності
18 січня бібліотекар Новопразької № 1бібліотеки-філії, провела для учнів ЗОШ №2 I-IIIст. до Дня Соборності України урок єднання «Незнищенність соборності». Бібліотекар розповіла присутнім про свято, про Акт Злуки, про теперішню єдину незалежну Українську Народну Республіку. Основою єдності є знання історії і розуміння захищати свою Батьківщину, повага до української культури і народних традицій.
Відповідаючи на запитання вікторини «Вона наший витвір, наша мрія, соборна вільна Україна», діти продемонстрували гарні знання про Україну, її географію, історію козацтва, літературу, народні свята.


Свято Водохреща
19 січня святкується завершальне свято циклу новорічно-різдвяних свят - Водохреща. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. За давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася просто неба, на березі Олександрівського водоймища. Ще напередодні Йордана, з льоду вирубали великий хрест і поставили його поруч з ополонкою, прикрасили сосновими гілочками.
Вранці у церкві відбулося Богослужіння. По Богослужінні весь народ прийшов на річку до хреста.  Після недовгої відправи священик занурив в ополонку хрест, а в цей час хор голосно співав: «Во Йордані крещающуся Тобі, Господи...». Коли вже воду освячено, люди підходили до ополонки і омивали руки та обличчя. Багато відчайдухів знайшлося ,які занурилися в крижану купіль з головою. А от після обряду купання  всіх чекав гарячий чай та смачний куліш. А душу милувала гарна, мелодійна музика.

Мій рід, моя Батьківщина – це все моя Україна
19 січня 2017року, до Дня Соборності України, в приміщенні Добронадіївської ЗОШ І-ІІІ ст., бібліотекар Добронадіївської бібліотеки-філії провела літературно-музичну годину «Мій рід, моя Батьківщина – це все моя Україна», на яку зібралися сільський голова Коваленко Володимир Андрійович, учні 6-9-х класів, керівники Ловарік Світлана Георгіївна, Голуб Тетяна Вікторівна, педагог-організатор Єфімова Лідія Олексіївна на чолі з директором школи Єфімовим Олександром Вікторовичем, культпрацівники.
Змістовний захід був направлений на виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні.
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Саме про це і йшла мова на презентації книжкової виставки: «Соборна Україна-мати – одна на всіх, як оберіг», у легендах, у цікавих історичних вікторинах, у перегляді документального фільму та патріотичного відеоролика.  Учні активно приймали участь у заході та показали добрі знання з історії.

Соборність душ єднає Україну
18 січня 2017року, в Приютівській бібліотеці-філії відбулася історична година «Соборність душ єднає Україну», для постійних читачів бібліотеки.
Завідуюча бібліотеки Солдатенко Н.В., запропонувала переглянути слайдову презентацію: «День Соборності України» та «Соборна мати Україна». Учасники пограли в інтегровану гру: «Любіть Україну!» та взяли участь у конкурсах: «Історична вікторина», «Географічний», «Народознавчий», «Літературний», «Асоціативний», де показали гарні знання про Україну та її історію.
Також учні переглянули книги представлені на  книжковій виставці: «Нам берегти тебе, Соборну і єдину»,а саме «Соборність України :Історія і сучасність», «Конституція України», та інші.
Також бібліотекар нагадала, що 28 січня виповнюється 25 років з дня прийняття постанови «Про затвердження державного Прапора України». В ній зазначалося: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору…». Офіційна версія розшифровки кольорів - синє небо над жовтим полем пшениці.


Ой прийшли в господу три свята у гості...
 16 січня 2017року, Ясинуватська бібліотека-філія гостинно  відчинила двері для учнів 4-го класу місцевої школи, які зібралися на народознавчу годину "Ой прийшли в господу три свята у гості...". Бібліотекар, Н. Хуторна, розповіла про історію виникнення та традицію святкування трьох великих зимових свят: Різдва Христового, Василя Великого  й Водохреща. Присутнім була представлена відео - презентація «Старий і Новий рік. Історія свята».
 Година народознавства викликала у користувачів почуття приналежності до свого родоводу та прагнення продовжувати і підтримувати традиції українського народу.  Також  учасники заходу поділилися сімейними традиціями святкування зимових свят.

Щедрує Протопопівка
13 січня 2017 року, бібліотекар Протопопівської бібліотеки-філії Лазаренко Н.М., спільно з вокальним колективом «Криниченька», організували і провели фольклорне свято «Україна вся щедрує…». Щедрували у сільських закладах, сільраді, амбулаторії та приватних підприємствах.
З піснями, привітаннями, щедрівками завітали до центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського, РДА, районного відділу культури, редакції  газети «Сільський вісник». Також провели флешмоб «Зірка різдвяна запалала», з піснями та щедрівками пройшли вулицями села.
Завершилося святкування в бібліотеці, де бібліотекар познайомила учасників з новорічно-різдвяними обрядами різних країн світу.

Свято Маланки та Щедрий вечір
 13 січня на Україні традиційно святкують  Щедрий вечір або Маланку. В цей день щедрують, обходячи хати , з побажаннями щастя, здоров”я всім членам родини, розквіту господарства. У Войнівці працівники культури традиційно вітали колективи установ і організацій, що працюють на території села.
Організатором дійства була бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії, а допомагали їй працівники Будинку культури та школи.
Гурт щедрувальників, у традиційних для цього свята костюмах, бажав у кожній господі щастя, здоров’я, врожаю та благополуччя. Театралізоване свято з піснями та привітаннями дуже усім сподобалося, тому й віддячували господарі щедрувальників гарними дарами та гостинцями і запрошували ще й на той рік завітати.
Щедрування в селі Косівка
 На Щедрий вечір, 13 січня, за народними звичаями гурти ходять щедрувати, бажати господарям благополуччя та достатку. Не забули про цю традицію і в с. Косівка. Колектив сільського будинку культури, бібліотекар та учасники художньої самодіяльності завітали до сільської ради, дитячого садка «Сонечко», до підприємців та до мешканців села. В святкових костюмах співали обрядові пісні ті щедрівки. Господарі радо зустрічали і дякували за принесене свято у їхні домівки.

Новорічний театралізований обряд:
«Колядуєм і щедруєм господарю, господині, вашій щедрій родині»
Вервечку народознавчих свят у Добронадіївці продовжив, уже шостий рік поспіль, новорічний театралізований обряд. Яскраві костюми, веселий перегук обрядових пісень, колядок, щедрівок, посівання, колоритність дієвих осіб – ще раз по-доброму здивували та порадували розмаїттям талантів жителів громади, працівників сільської ради, місцевої школи, трудові колективи ХПП «Добронадіївське» та ТОВ «Оптімус Плюс», ряд торгівельних закладів села.
Учасники дійства: директор СБК Двалішвілі Т., художній керівник Футуйма Р., завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л., охоронник Яворська С., завідуюча клубом с. Медове Сідельнікова Л. та учні Добронадіївської ЗОШ теплом своїх сердець зігріли кожну людину, подарували радість, щастя і добро.
Селом білим новорічним, незважаючи на заметіль, пройшли святковою ходою: Дід Мороз, Снігуронька, символ Нового року Півень, Відьма, Чорти, пані Лікарка, славні хлопці-українці, неперевершена Меланка, милі україночки.
Приємно пильнувати добронадіївцям за зростанням рівня культури у рідному селі та пишатися надбаннями, що складають неоціненний духовний скарб малої батьківщини.

Нова радість стала
6 січня 2017 року, в Шарівській сільській бібліотеці-філії відбулося свято «Нова радість стала».
Учасники заходу, разом з бібліотекарем та завідуючим СБК відвідали односельчан  з різдвяними колядками та привітаннями з Новим роком та Різдвом Христовим.
 Повернувшись до бібліотеки, учасники дійства прослухали розповідь бібліотекаря Вакуленко А. про різдвяні легенди, історію свята та традиції різдвяного святкування. Також присутні дізналися звідки в українців колядки і які вони є: Легерська коляда, церковна коляда, дівоча коляда, парубоцька коляда та дитяча коляда. По закінченні діти прочитали вірші про Різдво Христове.

Коляда в бібліотеці
Святковий настрій можна було відчути, завітавши 6 січня 2017 року до Березівської бібліотеки-філії. Адже там з гучною колядою піснями та віршами та щирим віншуванням привітали присутніх веселі колядники. Побажали миру, здоров'я, радості, любові і у достатку прожити цілий рік. Далі колядники за багаторічною традицією вийшли на вулиці с. Березівка святкову ходу селом, під час якої молодь співала колядки, щедрівки, та вітала всіх зустрічних з Новим роком.

Святий вечір, щедрий вечір!
У вечері 6 січня, напередодні Різдва, вся родина збирається за святковим столом на Святу вечерю. Саме тому такий важливий для українського народу Святий вечір, адже для кожного покоління у всі часи, родинне коло має найбільшу цінність. Тому, 6 січня 2017 року, до дитячого відділення  Новопразької центральної бібліотеки-філії завітали постійні читачі на годину духовності «За Святу вечерю вся сім’я сідає, під віконцем нашим Коляда співає» , яку підготувала бібліотекар Вовк Р.Г.
Під час заходу бібліотекар провела невеликий історичний екскурс, розповіла присутнім про обряди пов’язані з кутею, стравами Щедрого Вечора.
На протязі години духовності діти познайомилися з давніми віруваннями і прикметами українців.
Хлопчики й дівчатка у приємному передчутті Великого Свята співали щедрівочки, які всі разом вивчили у бібліотеці, брали участь у різдвяних конкурсах та іграх.

Різдвяні зустрічі
М’який білий сніг літає за вікном, у бібліотеці тепло й затишно, хліборобська праця завершена, сама земля дрімає під білою ковдрою - тепер можна відпочити.
До Новоселівської бібліотеки-філії завітали читачі на народознавчий калейдоскоп «Різдвяні зустрічі». У бібліотеці була створена урочиста виставка-інсталяція родинної різдвяної вечері в українській сім’ї, з обрядовими стравами, колядками, щедрівками. Одягнені в святковий український одяг учасники згадували традиції, звичаї, обряди, пов’язані з зимовими народними святами - Святками.
Доповнювала захід презентована присутнім книжкова поличка «Немає переводу добрим звичаям народу».


Круглий стіл : «Різдвяних смаколиків час»
 Напередодні Різдва привітна читацька зала Добронадіївської бібліотеки-філії зібрала у дружнє коло спілкування шанувальників українських традицій.
А розпочалася зустріч цікавим знайомством з книгою Олени Костюкович «Їжа». Присутні подорожували стежками кулінарних традицій України та Італії, дізналися про секрети середземноморської дієти, перегорнули кулінарний календар, поповнили свої знання про культуру харчування, та перечитали свідчення Л. Толстого, М. Гоголя, О. Герцена про враження від Італії.
За чашкою гарячого запашного чаю точилися розмови про народні обряди і традиції та кулінарні вподобання.
  По закінченні учасники заходу поринули в ігрову круговерть: «Суперечки», «Відгадай загадку», «Озвуч фразу», «Відгадай казкового героя».


Новорічний калейдоскоп «Різдвяні  історії та традиції святкування»
05 січня 2017року, в Новопразькій центральній бібліотеці-філії відбувся новорічний обрядовий калейдоскоп «Новорічний калейдоскоп: історія та традиції святкування». Бібліотекар Бутко Л.В. познайомила присутніх з низкою зимових свят, до яких з любов’ю ставиться  весь український народ. Далі мова пішла про символіку цього року, про традиції відзначення в колі сім’ї та селищі говорили учасники заходу Зубова В.С., Пасічна Т.С., Колоярцева Л.К. Гумористичні ситуації траплялися під час святкування з Очковською М.І., Матвієнко Л.С.
До подорожі по журналу «Handmade» запросила бібліотекар та продемонструвала як з мішковини виготовити янголятко, як їстівними шоколадними фігурками прикрасити ялинку та подарувати власноруч виготовлений квітковий вазончик чи вазу для квітів.
Кожне свято пов’язане з іграми. Їх запропонувала присутнім Гейко В.В. Кожен витягував із чарівного кошика побажання і  отримав із казкової книги новорічний подарунок.

1 коментар:

  1. Привіт, мене звати Клінтон Барклі, і я чую про цю пусту картку банкомату на деякий час, і я ніколи не заплатив їм ніяких інтересів через мої сумніви. До одного дня я виявив хакерів під назвою MAX. Я запитав про картку банкомату "Бланк". Вони сказали мені, що його картка запрограмована на випадкове вилучення грошей, не помічаючи їх, а також може використовуватися для безкоштовного онлайн-шопінгу будь-якого роду. Це було шокуючим, і я все ще мав свої сумніви. Потім я намагався попросити картку і погодився з ними. Через чотири дні я отримав свою картку і спробував з найближчим банкоматом, близьким до мене, до мого найбільшого сюрпризу. він працював як магія. Мені вдалося зняти до 3000 доларів. Я просто відчув, що це може допомогти тим, хто потребує фінансової стабільності. Бланкова картка банкомату дійсно змінила моє життя. Якщо ви хочете зв'язатися з ними, ось адреса електронної пошти (atmcardservice43 @ gmail. com), і я вірю, що вони також змінять ваше життя.

    ВідповістиВидалити