Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках ЛИСТОПАД-ГРУДЕНЬ 2018





Віддавши часточку себе,
душа наповнюється світлом

5 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день волонтера, який проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 17 грудня 1985 року.
З цієї нагоди в Березівській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, відбувся медіа-калейдоскоп під назвою «Віддавши часточку себе, душа наповнюється світлом».
Бібліотекар розповіла присутнім історію виникнення волонтерського рух і зазначила, що волонтери - це люди доброї волі, які за покликом свого серця допомагають іншим у складні часи та згадала відомих українців, які в минулому займалися волонтерством. Далі учасники переглянули відео-підбірку про волонтерів сьогодення та виконали різні вправи: на аркуші паперу з написом «Волонтер» писали по одному слову, яке підходить на їхню думку для волонтера; у вправі «Червоне серце», кожен брав в руки серце говорив своє ім’я, рід занять та добру справу, яку він колись робив та був проведений тест на визначення доброти, який викликав у присутніх позитивні емоції та посмішку.
На завершення у вправі «Мікрофон», кожен з учасників висловив свої ідеї, які можна реалізувати в своєму селі.



Провісники благонадійності й добра
 нашого часу

5 грудня, у Міжнародний День волонтерів, в Андріївській ЗОШ, для учнів молодших класів, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії разом з вчителем історії провели годину-розповідь "Провісники благонадійності й добра нашого часу". З розповіді ведучих учні познайомилися із поняттям "волонтер", дізналися що таке «волонтерство», коли з'явився волонтерський рух та чим займаються волонтери.
  Бібліотекар провела з дітьми тест на доброту, під час якого учасники, замислившись на хвилинку, щиро відповідали на питання. Таким чином було з'ясовано рівень доброти кожного. Також присутні пограли в гру мозковий штурм "Ніхто не знає, що я допомагаю... кому?", в кого в руках опинялася м'яка іграшка, той і відповідав на питання. Всі діти були активними, згадували кому допомагали останнім часом.




4 грудня бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії О.Сидоренко, спільно з бібліотекарем навчально-виховного комплексу Т.Бойченко, для учнів провели урок-презентацію «Дивіться на нас, як на рівних», присвячений Міжнародному Дню людей з інвалідністю. 
Бібліотекарі розповіли учням про історію створення цього Дня та відомих людей з обмеженими можливостями.
Присутні переглянули презентацію про людей, які не просто боролися з вироком, а стали прикладом для інших , а також про відомих людей-інвалідів акторів, співаків, політичних лідерів: Ніка Вуйчича, Олексія Мересьєва, Людвіга ван Бетховена, Франкліна Делано Рузвельта, Вікторію Модесту, Сару Бернар та інших.
Також учасники познайомилися з однією з п’яти автобіографічних книг Ніка Вуйчича «Безмежність», та періодичним виданням, де вміщена стаття про його життя і діяльність.

Міжнародний день інвалідів нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян.




Відлуння війни у пам’яті народній

3 грудня з нагоди 75-ї річниці визволення села Протопопівка від нацистських загарбників, біля пам’ятника воїну-визволителю відбувся мітинг-реквієм "Відлуння війни у пам’яті народній".
У мітингу взяли участь виконуюча обов’язки старости села О.Клочко; почесна жителька села, ветеран праці, поетеса Л.Касян; голова Протопопівського осередку ветеранів України В. Риженко; депутат Приютівської селищної ради А.Хованська; директор Протопопівської школи В. Бєляєва; бібліотекар Н.Лазаренко, учителі та учні старших класів Протопопівської школи; вокальний колектив "Криниченька" та жителі села.
У цей день присутні згадали імена своїх земляків і всіх тих, хто своєю мужністю і любов’ю до Батьківщини наближали день звільнення від нацистської окупації.
Бібліотекар Протопопівської бібліотеки-філії Н.Лазаренко провела історичний екскурс, розповіла про мужність, відвагу, героїзм солдатів, які з честю виконали свій обов’язок.
На заході пролунали вірші та пісні про героїчний подвиг нашого народу.  Присутні на мітингу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів.





Ти обираєш як жити далі

1 грудня, до Всесвітнього дня боротьби зі  СНІДом, в Піщанобрідській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, відбувся коментований відео перегляд «Ти обираєш як жити далі», під час якого присутні дізналися про шляхи передачі ВІЛ-інфекції, наслідки вживання наркотичних, алкогольних речовин та тютюнових виробів.
Бібліотекар навела статистичні дані хворих на СНІД в Україні, а також розповіла учням про те, що кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе, своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції. 
.




Знати, щоб жити

Проблема поширення ВІЛ – інфекції впродовж майже 30 років усе ще залишається актуальною для світової співдружності. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою для здоров’я людей.
Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, бібліотекар Добронадіївської бібліотеки-філії Якимчук Л.І., шкільний бібліотекар Ловарік С.Г. та директор СБК Двалішвілі Т.Р., для учнів 9-10 класів місцевої школи провели інформаційне занурення «Знати, щоб жити».
Бібліотекар розповіла про історію виникнення СНІДУ, познайомила з літературою, яка може значно поповнити знання учнів  про необхідність здорового способу життя. Завідуюча ФАПом Черчелюк Н.В. розповіла присутнім що таке ВІЛ? шляхи інфікування; передача вірусу; шляхи передачі хвороби; ризики зараження та методи профілактики СНІДу.



СНІД! Не залишаймось байдужими

1 грудня відзначається Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема.
В цей день у Березівській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів відбулася інформ-година «СНІД! Не залишаймось байдужими», на яку була запрошена завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом Артемчук А.
Завідуюча ФАПом Артемчук А.Є. розповідала присутнім про особливості цього вірусу, шляхи зараження ВІЛ, симптоми і протікання захворювання, лікування та профілактику СНІДу, групи ризику, а також
повідомила, що при районній центральній лікарні функціонує центр профілактики і боротьби зі СНІДом та відкрито кабінети довіри.
Бібліотекар акцентувалася увага на тому, що кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від страшної інфекції, толерантно відноситися до віл-позитивних людей і не забувати, що СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.





СНІД: знати, щоб жити

До Всеукраїнського дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії провела для місцевих жителів акцію застереження "СНІД: знати, щоб жити". Учасники акції дізналися про те, як ВІЛ потрапляє в організм людини, як не передається та основні симптоми при зараженні ВІЛ/СНІДом, а також дізналися де можна отримати допомогу, якщо торкнувся ВІЛ. Під час акції бібліотекар роздавала перехожим інформаційні пам'ятки та презервативи, адже, найчастіше в Україні у понад 70% випадків – ВІЛ передається статевим шляхом. Найнадійніший спосіб захистити себе від ВІЛ-інфекції – відповідально ставитися до свого життя, вчинків та дій.

16 днів проти насильства

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
30 листопада працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії приєдналися до цієї акції  і для постійних своїх відвідувачів провели круглий стіл «Протидія насильству в сім’ї». бібліотекарі разом з учасниками було обговорено болючі питання щодо насильства в сім’ї як над дітьми, так і жінками. Була приведена статистика звернень громадян щодо насильства та які заходи впливу застосовують органи соціальних служб та правоохоронних органів. Присутні також переглянули відео «Домашнє насилля над жінками» та познайомилися з книжковою виставко «16 днів проти насильства», на якій була представлена література з даної тематики.




Біологічний годинник людини і перевід стрілок

Кожного року в останню неділю жовтня і в останню неділю березня відбувається перевід стрілок на годинниках. Експерти пояснюють, що це дає значну економію електроенергії. Але зараз економічної вигоди не існує. Розібратися в цьому питанні бібліотекар Бутко Л.В. запросила слухачів Новопразької Вищої народної школи на актуальну годину «Здоров’я і перехід на сезонний час». Учасники познайомилися з тим, як відбувається перехід на сезонний час в країнах Європи та світі, як впливає даний процес на здоров’я людей, про економічне обґрунтування та як допомогти організму пристосуватися до осіннього чи зимового періоду після переводу стрілок. Розповідь підкріплювалась думками керівника Гідрометцентру України, економістів, головних лікарів центру здоров’я, президента Української асоціації медицини.



Злочин якому немає забуття

25 листопада 2018 року бібліотекар Піщанобрідської бібліотеки-філії, для постійних відвідувачів, провела годину – реквієм «Злочин якому немає забуття», приурочену до Дня пам’яті 85-ї річниці голодомору в Україні.
Під час заходу, бібліотекар розповіла присутнім про причини і наслідки цієї трагедії, про тяжке становище українського народу в 1932-1933рр.   Учасники заходу познайомилися з книжковою виставкою «Не дамо згасити свічу пам’яті», на якій розміщені книжкові видання, де міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні. Хвилиною мовчання та запаленою свічкою присутні вшанували пам’ять жертв голодомору.



Незгасима свіча

До 85-ї річниці вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33рр., бібліотекар Дівочепільської бібліотеки-філії Тельнюк Н.І., для постійних відвідувачів, провела годину – реквієм «Незгасима свіча».
Ведучі ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору в нашому краї.
Для учасників також була презентована тематична виставка «Дзвони 33-го», під час якої бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.



Схилімо голови в скорботі…

22 листопада у Щасливській ЗОШ І-ІІ ступенів, до Дня пам’яті жертв голодоморів, завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б., разом з вчителем історії Карплюк О.О., заступником з НВР Столяр В.М. та вчителем трудового навчання Федосенко Н.М. провели годину пам’яті «Схилімо голови в скорботі…». Учні дізналися про події страшних років, познайомилися з документами (доповідними записками, листами, телеграмами, свідченнями очевидців), які містять інформацію про штучно створені голодомори в Україні. 
Присутні  вшанували пам’ять жертв голодоморів запаленими свічками та хвилиною мовчання, біля пам’ятного знаку поклали вінок із колосків пшениці та калини.




Україна гідна свободи

21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності і Свободи, встановлений відповідно до Указу Президента України від 13-го листопада 2014 року.
Тому, в цей день в Протопопівській бібліотеці-філії, для місцевих жителів відбувся захід «Україна гідна свободи».
Бібліотекар розповіла присутнім про хід подій на Майдані та громадянський подвиг, патріотизм і мужність героїв, які виступили на захист демократичних цінностей і не пошкодували навіть власного життя задля оновлення Української держави.
Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих героїв Майдану 2013року.




Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
З нагоди 85-ї річниці вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33рр.,  працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для вихованців Новопразької спеціальної школи – інтернат, провели екскурс у минуле «Не забуваємо про тих, хто хотів жити».
Ведучі заходу ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї опираючись на архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії, які зібрані та знаходяться в бібліотеці.
Учасники переглянути документальний фільм «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна». Під час презентації книжкової виставки «Чорні крила голодомору», бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
Захід закінчився зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, присутні запалили свічки та хвилиною мовчання пом’янули усіх загиблих під час голодомору.




Блукало лихо по землі

23 листопада бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії О. Сидоренко, спільно з директором Будинку культури №1 С. Пісковою та художнім керівником Н. Алєксєєвою, для жителів селища провели годину фактів «Блукало лихо по землі», до 85-річчя Голодомору 1932- 1933 років.
Ведучі нагадали присутнім про одну з самих трагічних сторінок для українського народу - штучний голод, який оповив чорним крилом українські села в 1932-1933 роках, який став випробуванням для народу та створив загрозу повного вимирання українців як нації.
Учасники поділилися хвилюючими спогадами, почутими від своїх близьких, які пережили ті страшні події. Зі сльозами на очах ведучі читали вірші, присвячені тим страшним подіям. 
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять померлих мученицькою смертю.
В кінці заходу бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою вітриною «Голодний – 33- й», на якій представлені книги з документальної та художньої тематики.



Нам час для України жити

21 листопада, в День Гідності та Свободи, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії О. Сидоренко, спільно з директором Будинку Культури №1 С. Пісковою та художнім керівником Н. Алєксєєвою, для жителів селища провели годину патріотичної єдності «Нам час для України жити».
 В ці дні ми знову і знову згадуємо тих, хто підняв стяг боротьби за нашу свободу під час Революції Гідності. Учасники  заходу з болем і сльозами на очах згадували події Революції Гідності. З розповіді бібліотекаря присутні дізнались про реальні події, які відбувалися на Майдані та більш детальніше довідалися про початок Революції Гідності та її героїв, а також послухали розповідь про нашого земляка з м. Бобринця, Героя Небесної Сотні Віктора Івановича Чміленка.
Хвилиною мовчання та свічками пам’яті присутні вшанували пам’ять тих, хто в найтрагічніший момент не відступає і жертвує собою заради кращого життя народу, що є свідченням справжнього подвигу і патріотизму.



Герої не вмирають. Просто йдуть на небо

Ніби зовсім вчора не лише українці, а і увесь світ, не відриваючись від телеекранів, у 2013 році спостерігали за перебігом подій по всій Україні та зокрема за Київським Майданом Незалежності. Але з тих подій пройшло вже цілих 5 років.
21 листопада, в День Гідності та Свободи, бібліотекар Щасливської бібліотеки-філії, для учнів місцевої школи, провела годину пам’яті "Герої не вмирають. Просто йдуть на небо". Завідуюча бібліотекою-філією Міщенко Л.Б. розповіла учням про перебіг двох революцій, про події зими 2014 року, про загибель Героїв, ім’я котрим Небесна Сотня, про трансформацію Революції Гідності у визвольну війну проти російського окупанта та внутрішніх перевертнів, про українських патріотів на Сході країни, що мають надвисоке почуття обов’язку і любові до України.
По завершенні, на панно "Вічна пам’ять героям Майдану", присутні прикололи птахів, які символізували загиблих під час Революції Гідності.



Шляхом Гідності і Свободи

21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. 
В цей день ми відаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
У Приютівській бібліотеці-філії, бібліотекар разом з працівниками Новопразької музичної школи та Цукрозаводського Будинку культури, для місцевих жителів, провели патріотично-інформаційну бесіду «Шляхом Гідності і Свободи». Учасники дізналися про революційні події, які відбувалися в Україні та патріотів, які не пошкодували свого життя заради Свободи. Діти, затамувавши дихання, переглянули документальне відео «Заплакало небо». Бібліотекар презентувала виставку-пам'ять «Події що змінили долю України».
Під час заходу учасники декламували вірші, присвячені Героям Майдану та хвилинною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та героїв війни на сході.




Україна гідна Свободи

21 листопада в нашій країні відзначається День Гідності та Свободи.
З нагоди цієї дати, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели для вихованців Новопразької спеціальної школи-інтернат історичну панораму «Тобі, Україно, пісні лебедині». Бібліотекарі  розповіли присутнім про те, що в трагічні періоди завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні, зі справедливим та світлим майбутнім. Так з’явилася Небесна сотня – патріоти, які віддали життя за свої переконання. І тепер для народу України є святим обов’язком гідно вшановувати Героїв. Сьогодні і ми схилили низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в мирний час. Про події останніх років учасники переглянули документальний фільм «98 днів Революції Гідності» та переглянули літературу, представлену на книжковій виставці-пам'яті «Герої не вмирають».




Курси комп’ютерної грамотності

Комп’ютерні технології проникли в усі професійні області і стали невід’ємною частиною життя кожної сучасної людини. Працювати з основними комп’ютерними програмами, вирішувати найпростіші повсякденні завдання за допомогою ПК – звична справа для більшості людей.   Проте, якщо рівень користування ПК обмежується знаннями «ввімкнути/вимкнути» – курси комп’ютерної грамотності допоможуть отримати найнеобхідніші навички.
На базі Березівської бібліотеки-філії діють курси навчання комп’ютерної грамотності, які проходять два рази на тиждень. Заняття проходять за спеціально розробленою програмою з навчання навичок роботи на комп'ютері людей старшого віку. Теоретичні заняття чергуються з практичними заняттями. Незважаючи на те, що заняття групові, до кожного "учня" є індивідуальний підхід: хтось буквально вперше сів за комп'ютер і дуже невпевнено себе почуває, хто вже щось вміє, але хоче навчитися більшому.
Особливою популярністю користується урок  навчання спілкуванню по Skype, адже це — можливість використовувати сучасні блага цивілізації для підтримки зв'язку з родичами та друзями у всьому світі. І ніколи не залишатися самотніми.  
А ще — знайти нові можливості вирішення проблем, пов’язаних з такими установами як банки, пенсійний фонд, державні служби, транспорт, пошта, нові умови обслуговування в медичній сфері: як реєструватися в системі Medics, як записатися на прийом до лікаря.



Великий сміхотворець

21 листопада, в Добронадіївській ЗОШ І–ІІІ ст., вчителі мови Федоровою В.І., Голуб Т.В., директор СБК Двалішвілі Т.Р. та завідуюча бібліотеки-філії Якимчук Л.І., до 180-річчя від дня народження українського письменника Івана Семеновича Нечуя-Левицького, провели літературні посиденьки «Великий сміхотворець».
Однією з питомих рис творчого стилю письменника є його тонкий гумор у так званих антиклерикальних творах. Його сміх і сатира зумовлені життєвими конфліктами й ніколи не мали на меті образу гідності людини, а навпаки, вселяли оптимізм і надію на краще життя.
Всі присутні на заході сміялися, коли бачили інсценівки: з життя  Кайдашевої сім’ї, баби Параски і баби Палажки,  вибір наречених Карпа та Лавріна…
У цих справжніх літературних перлинах письменник виявив велику майстерність у змалюванні народних характерів, які і до сьогодні радують нас.




Став подвиг людський Обеліском

20 листопада, до 75-ї річниці визволення Кіровоградщини від німецько-фашистських загарбників, завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б., для учнів 5-8 класів, провела урок мужності «Став подвиг людський Обеліском». Бібліотекар розповіла читачам про ті далекі події, про мільйони  українців, які стояли  до останнього на передовій і за лінією фронту.
Потім учасники побували у сільському краєзнавчому музеї, переглянули інформаційні довідки представлені на стенді «Війна далеко...але пам’ять близько» та дізналися про подвиги земляка контр-адмірала М.Байсака.
Після заходу діти разом з дорослими поклали квіти до Обеліска Слави.




Всесвітній день дитини

20 листопада — Всесвітній день дитини. Офіційно це свято з'явилося в 1954 році завдяки  рішенню Генеральної Асамблеї ООН, яка звернула увагу всього людства на необхідність досягнення взаєморозуміння з дітьми та забезпечення благополучних умов для їх життя.
В цей день, до Новоселівської бібліотеки-філії завітали вихованці дошкільного закладу "Сонечко" на свято дитинства «Дітям світу – сонце й мир», щоб весело, цікаво та яскраво провести час.  Учасники  розповідали вірші, малювали цікаві малюнки, відгадували загадки, а також влаштували фото сесію у костюмах казкових героїв. Свято пройшло весело, цікаво та яскраво, діти отримали позитивні емоції та гарний настрій. 




Бринить,співає рідна мова

15 листопад  2018 р. до Дня української писемності та мови, бібліотекар Червонокам’янської бібліотеки-філії Гонтаренко О., для учнів 2-4 класів Червонокам’янському НВО, провела мовознавчу мандрівку «Бринить,співає рідна мова».  Молодші школярі переглянули відеоролик про українську мову. У поетичній п’ятихвилинці взяли участь учні 4 класу Журило Аня, Білий Дмитро та Ратенко Вікторія. Юні читачі також взяли участь у конкурсі скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити» та складали квітку з епітетів «Моя мова», а також грали в гру «Склади прислів’я».  





10 найвизначніших фактів про Німеччину

  В рамках «Тижня національних культур», у Протопопівській ЗОШ  відбувся десант-знайомство «10 найвизначніших фактів про Німеччину», який провела бібліотекар  Протопопівської бібліотеки-філії для учнів 5-го та 7-го класів.
З розповіді бібліотекаря присутні дізналися про країну Німеччину, її державний устрій, населення, мову, природу, географічне розташування, про символізм німецького прапора та герба.
Переглядаючи відео-презентацію «Цікаві факти про Німеччину та її визначні місця», присутні дізнались про дивовижний замок Нойшванштайн, про Гозекське коло, про відомі німецькі рок групи та про німецькі автомобілі.
А шкільний бібліотекар поділилась своїм досвідом спілкування з німецькою родиною, яка проживає у с. Протопопівка.




Ґудзикове диво

До Всесвітнього Дня ґудзиків, який відзначається щорічно 16-го листопада, в дитячому відділенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, відбулася година творчості «Ґудзикове диво», на яку завітали учні Новопразької спеціальної школи-інтернат. Навіть ніхто з присутніх і не уявляв, що з звичайних ґудзиків можна зробити справжні шедеври. Діти відкрили для себе різнобарвний творчий світ і створювали картини з ґудзиків своїми руками, одночасно розвиваючи дрібну моторику дитячих пальчиків і смак до кольору. Під час заходу бібліотекар Вовк Р.Г. розповіла про ґудзик, часто непомітний предмет, яким більшість з нас користується, практично, кожен день, про історію ґудзика від Трипілля і до нашого часу, про прикмети і повір’я пов’язані з ґудзиками, про те, як і де пришивати «магічні» ґудзики аби привернути здоров’я, кохання, добробут.




Гурман-тур у Грузію
В рамках тижня національних культур, завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Людмила та директор СБК Двалішвілі Тетяна, запросили гостей на гурман – тур у країну Грузію, примітну не тільки незабутніми пейзажами і чарівною гостинністю, а і смачною кухнею.
     Грузинська кухня – традиційний кулінарний стиль мешканців Грузії, особливістю якого є застосування продуктів, розповсюджених лише на Кавказі. Саціві, купати, лобіо, аджапсандалі, хачапурі – п’ять найвідоміших грузинських страв, які були представлені подружжям Двалішвілі,  прийшлися всім до смаку.
      Ось уже багато століть усі схиляються перед красою цієї маленької, але гордої країни.





Будь щаслива, наша доле,
щедрим співом і зерном

До Дня працівників сільського господарства, в Березівської бібліотеці-філії пройшла тематична зустріч «Будь щаслива, наша доле, щедрим співом і зерном», на яку завітали ветерани сільського господарства, які більше 35 років попрацювали в цій галузі.
Цих відданих і працьовитих людей привітали бібліотекар Анжела Зіненко та вихованці ДНЗ «Світлячок» разом з вихователем Наталією Яцків. Тепла та домашня атмосфера зустрічі, розчулила присутніх до сліз. Справжня українська пісня лунала від щирого серця. Люди поринули в пору своїх молодих років, та поділилися своїми приємними спогадами. Захід переплітався гумористичними номерами, які додавали посмішок.




Лунай величне наше слово

    Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. З нагоди цього свята, для постійних відвідувачів, у Куколівській бібліотеці-філії відбувся літературний колаж «Лунай величне наше слово».
Бібліотекар спочатку розповіла присутнім про історію писемності, про тяжку долю нашої співучої мови та шлях до здобуття державної.  
Також учасники взяли участь у конкурсі скоромовок «Хто може повторити» та відповідали на питання вікторини «Друзі мови».




Читайте більше – живіть довше

Напередодні Дня української писемності та мови слухачі Вищої народної школи завітали до Новопразької центральної бібліотеки-філії  на мовні сходинки «Слово змінює долю».  Бібліотекар Бутко Л.В. розповіла присутнім цікаві факти про українську мову, про значення знання мов  в сучасному житті, про те, що думки і слова, що сказані вголос мають величезну силу і впливають на все, що відбувається в нашому житті.  
 Також учасники виконували вправу по викоріненні слів-паразитів, суржику, сміттєвої лексики, негативно оцінюючих суджень. Ці слова разом з нецензурними словами негативно впливають на здоров’я, розривають ланцюжки ДНК. Звідси – багато різних хвороб, які навіть можуть передаватися наступним поколінням, і це може призвести до виродження роду. А потім присутні взяли участь у тесті по визначенню рис характеру за читацькими смаками і переконалися, що читання книжок тісно пов’язане з тривалістю життя.




Рідну мову знай - край свій прославляй

День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Любити, шанувати і плекати рідну мову - святий обов'язок кожного українця.
Справжніми шанувальниками і знавцями української мови виявилися читачі Новоселівської бібліотеки-філії, учні місцевої школи 6-9 класів.   Бібліотекар  Базилевська Т.В. та учитель української мови та літератури Тягла Н.М. провели для них мовознавчу інтелект-вікторину «Рідну мову знай - край свій прославляй». Учасники перевірили свої знання з мови та літератури та проявили кмітливість під час мовних інтелект-забавок «Магічні слова», «Мовний крокодил», «Країна Ребусів», а також взяли участь у конкурсах «Хто швидше?», «Показуха», «Утвори прислів'я». Маленькі мовознавці довели, що вони знають, люблять і шанують свою співучу і дзвінку мову.




До рідної мови доторкнімось серцем!

До Дня писемності та мови бібліотекар Ізмайлівської бібліотеки-філії, для учнів місцевої школи провела лекторій «До рідної мови доторкнімось серцем!». Бібліотекар нагадала присутнім основні етапи непростої історії розвитку української мови, навела яскраві приклади багатства, витонченості та мелодійності рідної мови.
Юні мовознавці читали вірші про рідну мову, співали пісень, відповідали на питання вікторини. 
А також познайомилися з книгами з історії української мови, українського письменства, щоб глибше пізнати нашу рідну мову.



З історії української книги

Мова – це голос народу, це його душа. Для українського народу рідна мова – це історія, сучасність і майбуття. Шанувати, вивчати українську мову святий обов’язок кожного, хто народився і живе в Україні.
Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна запросила учнів 6 класу на відео екскурс «З історії української книги». Під час перегляду відеороликів «9 листопада День української мови та писемності», «Душа народу бринить у слові», учні познайомилися з історією виникнення української писемності, почули про визначних людей таких, як Кирило та Мефодій, Нестор Літописець, І. Котляревський, Т. Шевченко.
Особливо цікавим був перегляд презентації «О , возвелич усіх нас знов, як світоч, будь нам, рідна мово!», яка детально підсумувала розповідь бібліотекаря. Не оминула увагу присутніх і виставка літератури «Коштовний скарб народу», яка відобразила українську літературну спадщину.




О мова моя – як спів солов’я

У народі кажуть: «Слово до слова - складається мова». Наша чудова і співуча українська мова існує уже багато тисячоліть і пов’язана з історією нашого народу. Рідне слово як справжній воїн допомагає українцям вистояти в часи лихоліття, гартує душу, закликає до боротьби за волю.
В переддень Дня української писемності та мови, до Березівської бібліотеки-філії завітали вихованці ДНЗ «Світлячок», разом з вихователем Яцків Наталією, на пізнавальну подорож «О мова моя – як спів солов’я».
Переступивши поріг бібліотеки, діти сподівалися побачити бібліотекаря, але його там не було. Зла Баба Яга викрала її і оселилася в книжковому королівстві, і всіх хто їй заважав, перетворила на звірят.
Та дітки не розгубилися, а почали визволяти бібліотекаря. Які тільки завдання  Бабуся Ягуся не придумувала, діти з усім впоралися. Бабуся розчулилася і повернула бібліотекаря. По закінченні присутні разом з бібліотекарем склали з літер «Рідна мова».  






Там, де живе рідна мова,
живе український народ

8 листопада до Дня української писемності та мови, у Бандурівській бібліотеці-філії зібралися юні шанувальників українського слова на мовознавчий екскурс «Там, де живе рідна мова, живе український народ».
Бібліотекар показала учням документальний фільм про складний та тернистий шлях української мови до її визнання та ставлення. Учасники також змагалися в інтелектуальному турнірі на кращого знавця рідної мови: відгадували кросворди, мовні плутанини, змагалися у знанні українських приказок, прислів’їв та скоромовок. А також діти розвивали навички роботи з довідковими виданнями, виконуючи практичну роботу «Пошук інформації з книги».




Спішу у храм святої мови

Майбутнє починається сьогодні, то ж наше завдання невпинно примножувати знання дітей про найцінніший духовний скарб – мову, яка дісталася нам у спадок від попередніх поколінь. Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше вона повинна знати рідну мову.
Напередодні Дня української писемності та мови, учні 7 класу завітали до Добронадіївської бібліотеки-філії на мовний калейдоскоп «Спішу у храм святої мови». Бібліотекар розповіла присутнім про історію виникнення цього свята. А потім учасники активно відповідали на питання вікторини, розгадували мовні ребуси, кросворди та головоломки. Юні шанувальники рідного слова виявилися хорошими знавцями українських прислів’їв, приказок та загадок.





Профілактика булінгу в учнівському середовищі

5 листопада 2018р., завідуюча Приютівської бібліотеки-філії Н.Солдатенко, провела бесіду «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» для учнів Цукрозаводського НВК «ЦХЕТУМ». У ході зустрічі було обговорено що таке булінг, форми шкільного булінгу, класифікацію видів соціальну структуру булінгу, типові риси учнів «булі» та жертв.
Були присутні заступник Приютівського селищного голови І.Чемерис, священник Василь храму Георгія Побідоносця селища Приютівка та член молодіжної ради К.Бацман, які намагалися переконати дітей в тому, щоби ті у подальшому шкільному житті не були ініціаторами агресивної та неправомірної поведінки по відношенню до інших учнів школи.
Учні, виконуючи такі вправи «Відгадай хто», «Тягар емоцій», «Чому так стається», «Скринька безпеки», «Я зможу допомогти», вчилися відшукувати шляхи виходу зі складної ситуації альтернативною до булінгу поведінкою: доброзичливою, співчутливою, милосердною.

Пошукова робота в Google

Майбутнє сучасної людини — це світ інформаційного суспільства, тому, у Новопразькій центральній бібліотеці-філії, в рамках Вищої народної школи, відбулось чергове заняття «Комп’ютерної грамоти». Бібліотекарі     навчили учасників користуватися комп’ютером та навчили як користуватися пошуковими системами з метою пошуку інформації на сайтах в Інтернеті. 

Немає коментарів:

Дописати коментар