Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках ТРАВЕНЬ 2019




Хочеш жити - кидай тютюн палити

31 травня - Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. День відмови від куріння, заснований за ініціативою Міжнародного союзу проти раку.
В цей день у Новопразькій №1 бібліотеці-філії, для відвідувачів, була оформлена виставка – вітрина літератури «Хочеш жити - кидай тютюн палити», яка сприяла зниженню поширення тютюнової залежності, залученню до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей.
Бібліотекар, використовуючи цікаві факти, розповідала присутнім, що кожна цигарка скорочує життя на кілька хвилин, що в Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі, що не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення…   



Прощавай, букварику!

Маленькими прийшли першокласники восени, для них все тільки починалося. Їх перший рік у школі пролетів так швидко, а вивчити всього треба так багато! І ось, вже прийшов час прощатися із Букварем. Класний керівник першого класу – Антоненко Людмила Іванівна, разом зі своїми вихованцями підготували святкову програму. Кожна дитина мала змогу розповісти про те, чого вони навчилися за рік у школі, розповідали вірші, розігрували сценки та співали пісень.
Привітала присутніх і бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна. Для заохочення до читання вона подарувала кожному першокласнику новеньку книжечку та диплом читача. Свято було дуже цікавим та пройшло в теплій дружній атмосфері.




Голосні читання за творами Івана Котляревського

23 травня в Олександрівській бібліотеці-філії, в рамках обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресне слово» та з нагоди відзначення 250-річчя від дня народження І.П.Котляревського, відбулися "Голосні читання за творами Івана Котляревського". Завідуюча бібліотекою В. Жовтоножко розповіла присутнім про життя та творчість Івана Котляревського.
Учасники народного театру Гаврилець Н. та Матрохіна М. відтворили уривок із п'єси "Наталка Полтавка". Глядачі виявили бажання теж прочитати фрагменти із п'єси і спробувати свої акторські здібності, а потім обговорили прочитане. 






Іван Котляревський – знайомий і незнайомий

«Іван Котляревський – гордість України. Знаний і шанований національний художник слова. В той же час скритний і невідомий – він не залишив жодного листа. Яким же він був?» – такими словами розпочався літературний ринг «Іван Котляревський – знайомий і незнайомий» у Новоселівській бібліотеці-філії, який організували і провели завідуюча бібліотекою-філією спільно з вчителем української мови та літератури.
Переглянувши відео презентацію, учнівська молодь дізналась цікаві, маловідомі факти як з життя самого автора, так і про написання його найвідоміших творів. А далі розпочалося літературне змагання, під час якого кожен мав нагоду продемонструвати, що вони знають про  батька української літератури – Івана Котляревського.







З нагоди 250-річчя письменника, в Недогарському НВК експонувалася виставка-портрет «Народу вірний син», яка знайомила читачів із життєвим та творчим шляхом нової української літератури Івана Котляревського. З учнями десятого класу була проведена літературна гостина «І вогник, ним засвічений не згас», на який діти обговорювали художню значущість у духовному житті українського народу, творчість поета.




Котляревський – душа та  духовність українців

23 травня 2019 року, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії, спільно з вчителькою української мови та літератури, в рамках обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово», з учнівською молоддю провели літературно-мистецьку годину «Котляревський – душа та  духовність українців». В ході заходу присутні дізналися про цікаві і маловідомі факти біографії поета, почули твори письменника, які вражають своєю самобутністю, народною мовою і фольклором. З захопленням учасники переглянули уривки з мультфільму «Енеїда», буктрейлер «Наталка Полтавка», а також взяли участь у вікторині «І.П.Котляревський», яка показала, що діти люблять і знають творчість письменника.




День Героїв

23 травня відзначається День Героїв. День пам'яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій свободі,тих, хто боровся і захищав Україну.
Тож, з цієї нагоди у Щасливській бібліотеці-філії, для учнів 6-8 класів пройшла година пам'яті «Згадай героя».
Завідуюча бібліотекою Міщенко Л.Б. та викладач музики Пєшко І.В., розповіли присутнім про історію відзначення цього свята, згадали героїв, які в усі часи виборювали волю України.
Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх, хто навічно пішов з життя, хто заради торжества і справедливості пожертвував собою. 






Літературний батл в бібліотеці

23 травня 2019 року, бібліотекар Головківської бібліотеки-філії запросила учнів 9-го класу на літературний батл «Впізнати в героях себе і сміятися з себе».
Змагання відбувалося в два етапи. Розподілившись на команди учні отримали завдання, прослухавши текст, що включає біографічні дані трьох різних авторів, відгадати, де говорилося про Івана Котляревського. Завдання виявилося нескладним, адже якраз в цьому році вивчали творчість Котляревського. Далі було найцікавіше, переглянувши уривок з п’єси «Наталка Полтавка» потрібно було представити себе у вигляді одного з героїв. Найпопулярнішими літературними героями виявилися Возний та Наталка Полтавка.




Мандрівка у світ Івана Котляревського

21 травня 2019р., бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії, виступили в якості літературного гіда під час  «Мандрівки у світ Івана Котляревського». Разом з учнівською молоддю мандрували біографічними та творчими  стежками письменника. До ювілею митця разом створили арт - плакат і написали листа  Івану Котляревському з цитатами, висловами про мову, героїзм та кохання. Листи будуть прочитані 9 вересня 2019 року в День народження письменника.
 В бібліотеці розгорнуто книжкову  виставку  «Батько української літератури».  







                                     Він світ новий словами відкривав!

В  Приютівській бібліотеці-філії, в рамках обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово» (до 250-річчя з дня народження видатного українського поета, драматурга, засновника нової української літератури Івана Котляревського), з учнівською молоддю  проведено літературну вікторину «Він світ новий словами відкривав!».
На початку учасники прослухали в запису оперу М.Лисенка «Наталка Полтавка», переглянули уривок з українського художнього фільму «Наталка Полтавка», відео «Три цікавих факти про Котляревського». Після чого, бібліотекар запропонувала кожному, відповідаючи на питання, «просканувати», як вони запам’ятовують інформацію краще, на слух, візуально та, що вони знають про письменника світового значення і про його твори. Учні не просто відповідали на питання, а ще й ділилися своїми враженнями від твору І.Котляревського «Наталка Полтавка».
Також, до уваги користувачів, в бібліотеці організовано тематичну викладку творів Івана Котляревського.






Життя та творчість І.Котляревського

В рамках обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресне слово», з нагоди відзначення 250-річчя від дня народження І. П. Котляревського, у Новопразькій центральній бібліотеці-філії пройшла літературна вікторина «Життя та творчість І.Котляревського», в якій взяли участь учні Новопразького НВК.
Учасники показали знання творчості та біографії письменника: охарактеризували персонажів п'єс, їхні дії та вчинки; визначили суть справжніх людських цінностей і щастя. А також порівнювали головних героїв з українськими символами.






Великий співець України


В рамках обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресне слово», з нагоди відзначення 250-річчя від дня народження І. П. Котляревського - письменника, драматурга, автора всесвітньо відомої «Енеїди» та театральних п'єс «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник», бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії Пасека А.В. для учнів місцевої школи провела історичну мандрівку «Великий співець України». Під час перегляду відео презентації, читачі познайомилися із життєвим та творчим  шляхом великого письменника, основоположника нової української літератури, а також віртуально відвідали меморіальний музей письменника, музей-садибу і місце поховання великого класика української літератури.


Вечір однієї книги І.П. Котляревський «Енеїда»

В рамках обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресне слово», з нагоди відзначення 250-річчя від дня народження І.П.Котляревського, у Лікарівській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, відбувся вечір однієї книги «Енеїда» - енциклопедія українознавства». Бібліотекар розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях І.П. Котляревського та історію написання поеми «Енеїда». Кожен із присутніх в залі зачитував уривки із поеми, а також переглянули відео «Моя Полтава» та відео про те, що у столичному метро запустили потяг з ілюстраціями та цитатами «Енеїди» Котляревського.




Будьмо знайомі – Європа

До Дня Європи, в Піщанобрідській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів відбулася відео подорож  «Будьмо знайомі – Європа».
Під час заходу учасники здійснили віртуальну екскурсію по Європі - відвідали Данію, Італію, Францію та ознайомились з культурою, звичаями та традиціями цих країн.
 Також присутні переглянули цікаві відеоролики "Найвизначніші пам'ятки європейських столиць". По завершенні  взяли участь у вікторині «Що я знаю про Європу».




Європа в об'єктиві

До Дня Європи, бібліотекар Ізмайлівській бібліотеки-філії, для учнів початкових класів місцевої школи, провела відео-мандрівку «Європа в об'єктиві», під час якої глядачі здійснили віртуальну подорож країнами Європейського союзу. Учасники познайомилися з історією, визначними місцями та видатними особами Польщі, Великої Британії, Німеччини, Франції та інших країн Європи. Потім всі дружно створили малюнок на асфальті.





Цікаві факти про Європу

З нагоди відзначення Дня Європи в Україні, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії Ю.Живіцька разом з вчителем Т.Кучинською, для учнів 5-9 класів, провели інформаційний дайджест «Україна – європейська держава». Ведучі ознайомили дітей з деякими історичними подіями, а саме коли був заснований Євросоюз, назвали країни , що входять в нього, прослухали гімн ЄС та ознайомились з прапором. Бібліотекар розповіла про географічне положення країн, історію, національні та культурні традиції деяких країн.  Учні активно приймали участь у заході, відповідали на запитання вікторини «Пізнаємо ЄС разом», розширили свій кругозір та отримали нові знання. В кожній країні є свої перлини. Подорожуючи по країнам Європи, учасники заходу відкрили для себе багато нового  та цікавого.  
Також в цей день, учні 1-го класу разом з бібліотекарем створили колаж «Мандруємо Європою». Адже, кожен має мрію відвідати якісь країни, побачити цікаві місця. Тому, щоб розкрити найцікавіші історичні, культурні, пам’ятні та найвизначніші місця деяких країн Європи, учні «помандрувати» по країнам ЄС.
По завершенні діти долучилися до флеш-мобу «Україна – це Європа».







Чарівна краса вишиванки

16 травня, в День вишиванки, бібліотекарі  Червонокам’янської бібліотеки-філії провели ряд заходів.
Для учнів 1-го класу Червонокам’янського НВО провели бібліотечну гостину «Чарівна краса вишиванки». Про символ української нації вишиванку розповіла малятам завідуюча бібліотекою Бевз Г.І. Діти розповідали про творчі здібності своїх мам та бабусь. Бібліотекар Гонтаренко О.М. розповіла юним читачам казку В.О.Сухомлинського «Хто найкращий майстер на землі» про майстринь-вишивальниць України. Першокласники відгадували загадки про шиття та вишивання, а також познайомилися з книгою Л.Герус «Українська народна іграшка». Ваня Гайдай демонстрував свої музичні здібності гри на глиняному свистку. По завершенні діти взяли участь у флеш-мобі «Розквітла Україна вишиванками».
Також в цей день відбулося фан-паті «Одягни вишиванку,Україно моя», під час якого бібліотекар дитячого відділення Гонтаренко О.М. презентувала учням середніх класів виставку робіт юної майстрині-вишивальниці Гонтаренко Анни,а також провела огляд літератури біля книжкової виставки. Юні україночки переглянули книги про українську народну вишивку,та створили фото-зону біля виставки робіт майстрині.
Потім бібліотекарі завітали на гостину до народної майстрині-вишивальниці Зубенко Валентини  Іванівни, яка залюбки презентувала вироби, які вишила власними руками. Народна вишивка для майстрині невід’ємна частина життя, тому кожну вільну хвилину проводить за шиттям. Завідуюча бібліотекою-філією презентувала для нашої читачки книгу Марії Чумарної «Вишивання долі»,а бібліотекар О. М. Гонтаренко провела огляд журналу «Рукоділля» та запропонувала нові вишивки для нашої майстрині. Валентина Іванівна з великим захопленням переглянула вишивки, які  в майбутньому стануть яскравими кольорами на полотні.








День вишиванки – свято національної єдності

16 травня в Україні відзначали День вишиванки. Це гарне свято, під час якого до чудових весняних квітів, що дарує нам природа, українці додають і яскраві барви вишитого одягу.
В цей день, бібліотекар дитячого відділу Новопразької центральної бібліотеки-філії Вовк Р.Г., для вихованців Новопразької спеціальної школи-інтернат, провела народознавчу годину «Вишиванка-душа України», під час якої ознайомила присутніх з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо.
Також учасники познайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Вишиванка – твій генетичний код», на якій було представлено книги з мистецтва вишивки і лексикону українського орнаменту, навчальні посібники, енциклопедичні й довідкові видання, публікації в журналах і газетах, схеми українських орнаментів, вишиті ікони, аксесуари, рушники, предмети побуту. А ще були представлені вишиванки різного покоління, від давнини до сьогодення.






Вишиванка, моя вишиванка

16 травня, у День вишиванки, до Новоселівської бібліотеки-філії завітали учні молодших класів місцевої школи разом зі своїми педагогами на урок народознавства «Вишиванка, моя вишиванка».
Завідуюча бібліотекою Базилевська Т.В. під час показу слайд-презентації "Мамина сорочка - генетичний код мого роду, мого коріння", розповіла присутнім про історію вишиванки, учасники прослухали українські пісні про вишиванку. Чарівною сопілкою лилася українська поезія з вуст молодших школярів. Діти взяли участь у майстер-класі "Ми своїми вправними руками вишиваємо рушничок для мами", пограли в гру "Клубочок гарних слів про вишиванку". Свято закінчилося грою "Магічний рушничок", де діти вплели стрічку бажань в українську вишивку.





Чарівна краса вишиванки
16  травня 2019 року, бібліотекарі Ізмайлівської та Піщанобрідської бібліотеки-філії, разом з учнями і вчителями Ізмайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також з працівниками сільської ради, відзначили День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців. Всі учасники цього дня вдягнули  вишиванку – національний український одяг – як символ єдності українського народу.
Бібліотекарі провели народознавчу веселку «Чарівна краса вишиванки», під час якої розповіли присутнім про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. Учні зачитували вірші. По завершенні на майданчику біля школи всі присутні взяли участь у флешмобі.




Українські вишиванки - наче райдужні світанки

16 травня, в День вишиванки, бібліотекар Добронадіївської бібліотеки-філії, спільно з працівником СБК, для  учнів молодших класів та жителів села   провели народознавчий калейдоскоп «Українські вишиванки - наче райдужні світанки». З розповіді ведучих присутні історію вишивки, традиції святкування, а також що символізує вишита сорочка. Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.
Це величезне багатство, створене протягом віків талановитими народними майстринями. Ми, дорослі, маємо не розгубити його, а передати це диво наступним поколінням.





Вишиванка – символ Батьківщини

Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки, цього року цей день припав на 16 травня. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються.
В Березівській бібліотеці-філії, для вихованців ДНЗ «Світлячок»  відбувся народознавчий віночок «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі», під час якого бібліотекар ознайомила маленьких відвідувачів з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні. Під час заходу діти говорили про обереги і символи, а потім, за допомогою кольорових олівців, створили свій унікальний орнамент вишиванки. По завершенні біля бібліотеки відбулася фото-сесія та арт-дефіле.





Майбутнє України - щаслива родина

Щорічно, у другу неділю травня, як в Україні, так і ще у багатьох країнах світу відзначають День матері, а 15 травня – Міжнародний День сім’ї. З нагоди цих свят, в Приютівській бібліотеці-філії відбувся сімейний лабіринт «Майбутнє України – щаслива родина», під час якого присутні діти розкривали значення сім’ї для кожного із нас, для держави, говорили про положення сім’ї в суспільстві, про сімейні цінності, пріоритети, про виховання дітей в родинах та збереження сімейних цінностей.
Також учасники переглянути відео «Притча про матір», під час якого дізналися як потрібно цінувати сімейні стосунки і берегти один одного, розгадували ребуси та кросворди та познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Із матусиної скарбниці».
В кінці лабіринту присутні прийшли до висновку, що сім’я міцна корінням та розумінням, і дехто з присутніх міг нарахувати п’ять або більше поколінь свого роду і склали власне «родовідне дерево».





Бо тільки той, хто маму поважає,-
завжди, як птах до неба долітає

День матері припадає на другу неділю травня, коли природа-матінка вбирає свою землю весняними квітами і виряджає у дорогу життя, праці і радості. Де живе твоя мати - там твій рід, родина, твоє коріння.
У Добронадіївській бібліотеці-філії зібрались учні 5 класу місцевої школи на сімейну вітальню «Бо тільки той, хто маму поважає,- завжди, як птах до неба долітає», щоб віддати ненькам свою шану і любов, щирість і щедрість своєї душі, зачитували вірші про маму, родину, співали пісні "Мамина любов", "Матері", "Очі материнські", згадали прислів’я, приказки та легенди про маму.





Моя сім’я

Весна багата на свята. Одне з них 15 травня святкують День сім’ї. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
Саме в цей день завідуюча Березівською бібліотекою-філією Зіненко А. завітала до вихованців Березівського ДНЗ «Світлячок» і провела пізнавальний майданчик «Моя сім’я». Переглянувши мультфільм про родину, малеча розповідала про своїх мам, тат, бабусь та дідусів, згадали як рідні проводять з ними вільний час. Дітки з радістю грали в ігри, відгадували загадки, слухали вірші та прислів’я.
Також в Березівській  бібліотеці-філїі оформлена книжкова виставка для батьків «Тільки родина, як зірка єдина – твій порятунок, надійний причал».



Найкраща у світі матуся моя

До Дня матері, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії О.Сидоренко, спільно з працівниками Новопразького СБК №1, Н.Алєксєєвою та С. Пісковою та з учителем молодших класів Л.Данилович, для учнів Новопразького НВО, провели зустріч з матір’ю-героїнею Поліною Миколаївною Сидор «Найкраща у світі матуся моя».
Гостею у дітей була мама великої родини, яка народила, виховала та допомогла здобути гарну освіту всім своїм шести дочкам та синові. Поліна Миколаївна показала присутнім свою сімейну фотогалерею.
В дарунок для неї діти декламували вірші українських письменників, присвячені мамам.
Художній керівник будинку культури Н.Алєксєєва, виконала для присутніх в залі пісню «Мамина коса». Поліна Миколаївна побажала дітям добре навчатися, бути слухняними, здобути гарну освіту та бути гідними дочками та синами для  своїх батьків та нашої неньки України.





Материнська доля – материнське щастя

14 травня в Бандурівському СБК, до Дня матері, для місцевих жителів, пройшло свято вдячності та шани «Материнська доля – материнське щастя». Розпочалось свято з акції «Букет із маминих імен». Кожен, хто завітав на захід повинен був написати ім'я своєї мами та залишити привітання для неї у вигляді квітки. З квіток-імен склався чудовий, яскравий букет, який прикрасив святковий зал.
 Сільський голова Наталія Волинець та начальник управління соціального захисту населення Олександрійської РДА Ірина Табачкова щиро привітали жінок зі святом.
Зі словами вдячності та любові звернулись до присутніх ведучі свята В.Власова та О.Лубяна і закликали любити своїх матерів, шанувати та турбуватися про них нині, поки вони поряд з нами. Слова подяки і пісенні вітання лунали на адресу матерів Горбаченко Зої Станіславівни та Губи Катерини Іванівни, які виховали справжніх патріотів України, воїнів АТО, які стали на захист нашої країни.
Незабутнє враження на присутніх справив виступ бібліотекаря В.Власової з «Притчею про маму». У виконанні Анастасії Маруценко прозвучали пісні про маму. Чуттєво та емоційно привітали своїх мам і малеча ДНЗ. Протягом всього свята зворушливі глядачі не приховували сліз, адже кожний виступ був наповнений любов'ю, теплом і ніжністю до милих мам.





Бузок: цілитель тіла і душі

Бузок люблять всі! Цей чагарник цвіте тільки близько трьох тижнів навесні. І за цей короткий час він встигає влаштувати фестиваль під блакитним небом. Запашні суцвіття білого, бордового, фіолетового, бузкового кольору, прості або махрові створюють казковий фон для травня. Адже мовою квітів він символізує першу любов.
Та не лише красою приваблює бузок.
Для слухачів Вищої народної школи бібліотекар Новопразької бібліотеки-філії Бутко Л.В., провела бібліофреш «Бузок: запашна терапія».
Учасники дізналися, що в народній медицині використовують висушені квіти, бруньки і листя бузку, зібрані під час цвітіння.  А місцева квітникарка Шкуринська Л.П., яка була присутня на заході, порадила робити настоянки, застосовувати при високій температурі, ранах, травмах, ревматизмі, остеохондрозі, ангіні, мігрені та інших хворобах. 




Усе бере від матері початок



У ці травневі дні, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь - ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято - День Матері.
13 травня бібліотекар Піщанобрідської бібліотеки-філії разом з викладачами Ізмайлівської ЗШ, провели для учнів середніх класів літературно-музичний вечір «Усе бере від матері початок».
Бібліотекар нагадала присутнім, що наше життя починається від матері – найріднішої, найближчої нам людини. З любові до матері й батька бере свій початок й любов до рідного краю.
Учні співали пісні, декламували вірші українських поетів про матерів. А учні початкової школи станцювали для матусь танок.
Всі учасники зібралися, щоб висловити свою любов і шану найдорожчій  людині – рідній неньці, подякувати їй за любов і турботу, а також привітати всіх жінок і побажати їм здоров’я і щастя.


Нам заповідана мужність



9 травня 2019 року, з нагоди відзначення Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, у с. Червона Кам’янка, біля пам’ятника загиблим воїнам відбувся мітинг «Нам заповідана мужність».
Ведуча завідуюча Червокам’янською бібліотекою-філією розповіла присутнім про страшні і трагічні сторінки Другої світової війни, яка пронизала серця і душі українців, не оминула жодної сім’ї.
З вітальним словом звернулася до громади сільський голова Т.О.Бессараб. Танцями і піснями привітали ветеранів вихованці ДНЗ «Малятко» та учні Червонокам’янського НВО.
Потім відбулось покладання квітів до меморіалу Слави та церковна панахида по загиблих  на війні.
Також в селі Ялинівка відбулася година-реквієм «Підведіться сучасники! Подвиг дідів достойний поваги», де бібліотекар Червонокам’янської бібліотеки-філії  Г.І.Бевз, яка привітала присутніх зі святом Перемоги та розповіла про тяжкі воєнні роки нашого краю. Аматори Ялинівського СБК подарували присутнім теплі вітальні слова та музичні номери. Хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто пішов у вічність.
 


Перемога в серцях поколінь

Травень – це місяць наділений днем Перемоги, днем пам’яті та вдячності всім захисникам Вітчизни.
Бібліотекар Піщанобрідської бібліотеки-філії, провела для місцевих жителів годину пам’яті «Перемога в серцях поколінь».
Присутні дізналися про страшні наслідки війни, про подвиги наших батьків, дідів та прадідів, про те, якою тяжкою ціною дісталася нам перемога. Доповненням заходу стали зворушливі слова жительки села, яка пройшла Афганістан. Учасники розкрили для себе увесь трагізм долі українського народу у Другій світовій війні. Також присутні дізнались, що символом пам’яті є червоний мак. Згадали також і героїв України сьогодення, які на сході нашої держави захищають рідну землю.
По завершенні заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх загиблих в боротьбі з нацизмом у роки Другої світової війни.



Пам'ятаємо. Перемагаємо



З кожним роком віддаляє нас історія від часів війни. Та ми не маємо права забувати тих, хто поліг у Другій світовій війні 1939-1945 рр.

 9 травня, в селі Андріївка відбувся мітинг-реквієм. На мітингу були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Коваль Ю. Л., директор ТДВ «Олександрійський Райагрохім» Кітаєв С. Д., член виконавчого комітету Андріївської сільської ради Уваров В. І., які привітали зі святом, та побажали усім присутнім мирного неба над головою. Сільський голова Близнюк В. О. згадав поіменно воїнів-земляків.   
Під час мітингу лунали фронтові пісні, місцевий поет - пісняр Клименко Г. Г. зачитав власний вірш. Учні Андріївської ЗШ I-II ст. виконали танець. Учениця 8 класу виконала зворушливу пісню "Журавлі", вихованці ДНЗ "Ластівка" розповідали вірші. Присутні схилили голови в хвилині мовчання.
Для всіх, хто прагне більше дізнатися про історичне минуле Батьківщини, завідуюча Андріївською бібліотекою-філією підготувала виставку-реквієм "1939- 1945 Пам'ятаємо. Перемагаємо", де кожна з книг, художня повість чи роман, історичні довідки і документальні твори, сприяють відтворенню історичної епохи, передають атмосферу війни та жахливих умов, в яких опинилися люди.

 


Вони загинули за Україну

До Дня пам’яті та примирення, в Iзмайлiвськiй бiблiотецi-фiлiї, для постійних відвідувачів пройшла Година історичної пам’яті «Вони загинули за Україну». Бібліотекар розповіла присутнім, яку дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війну, про найбільші операції Другої світової війни та велику мужність  нашого  народу.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів та познайомилися з матеріалами, що були представлені  на книжковій виставці

Немає коментарів:

Дописати коментар