Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках СІЧЕНЬ 2019




Волі народної дзвін

29 січня 2019 року, для учнів Новопразької ЗШ І-ІІ ст., відбувся погляд в історію «Волі народної дзвін», присвячений Дню пам’яті героїв Крут.
Завідуюча Новопразькою №2 бібліотекою-філією Т.О.Холоден разом з учителем-організатором Г.О.Гейко ознайомили присутніх з подіями, які відбувались під Крутами. Юнацтво затамувавши подих, слухали про подвиг і трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мефодіївського братства.
Учасники заходу переглянули історичну літературу на книжковій виставці «Навіки молоді» та вшанували хвилиною мовчання героїв Крут. 




Крути – наша слава, наша історія

29 січня в приміщенні Ясинуватської бібліотеки-філії відбулася патріотична година «Крути – наша слава, наша історія» для учнів 5 класу місцевої школи. Із розповіді бібліотекаря Н.Хуторної  діти дізнались про трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мефодіївського братства. Також присутні переглянули відеоролики «Крути. З циклу Перемоги України» та «А що для тебе 29 січня?». В кінці заходу всі присутні  вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.




Гірко плаче Україна за своїми синами

29 січня, в рамках патріотичного виховання, для учнів 6-го класу Щасливської ЗШ, пройшла година історії «Гірко плаче Україна за своїми синами», яка відбулася у приміщенні Щасливської бібліотеки-філії.
Завідуюча бібліотекою Міщенко Л.Б. розповіла учням про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, і які навічно залишаються в історії, як символ національної честі. 
Під час перегляду відеороликів, вчитель історії Карплюк О.О. повідомила присутнім про хід цих боїв, в яких загинули понад 300 молодих юнаків – героїв, які показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. В кінці заходу всі учасники вшановували пам'ять загиблих Героїв хвилиною мовчання. 
      



Квіти у полі, там де Крути…

29 січня, в Приютівській бібліотеці-філії відбулася історична година «Квіти у полі, там де Крути…», під час якої завідуюча Приютівської бібліотеки-філії Н.Солдатенко, педагог-організатор Цукрозаводського НВК «ЦХЕТУМ» А.Скрипник та член молодіжної ради селища Приютівка К.Бацман, розповіли учням Цукрозаводського НВК «ЦХЕТУМ» про бій під Крутами, а також провели історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогодення, коли Україна знову змушена виборювати свою незалежність.
Присутні переглянули відео «Недооцінений урок історії», «Понад Крутами», «Балада про Крути», завідуюча Цукрозаводської шкільної бібліотеки Д.Куниця зачитала вірш П.Тичини «Пам’яті тридцяти», присвячений пам’яті героїв.
На заході був присутній настоятель храму протоієрей Олексій Микитенко храму Св. Федора і Анастасії м. Олександрії, який провів молебень за загиблими під час бою під Крутами, діти в свою чергу з запаленими свічками та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. 




Бій за волю України

29 січня, до Дня пам’яті героїв Крут, бібліотекар Новопразької бібліотеки-філії №1 Сидоренко О., спільно з вчителем історії і правознавства Новопразького НВО Гаркушею А.,  для юнацтва  провели годину історії «Бій за волю України».
Ведучі заходу розповіли учням про бій, який відбувся 29 січня 1918 року, про ідейну молодь, учнів гімназії, студентів університету, які з власної волі пішли захищати рідну країну. Юнаки та дівчата зачитали патріотичні вірші про ті події.
Також учасники переглянули відеоролики «Бій під Крутами» та «Ніколи не плач». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять юних героїв  Крут та усіх тих, хто впродовж століть віддавав своє життя за незалежність України, за наше майбутнє.




Пам’ятай героїв триста

29 січня, в День пам’яті героїв Крут, бібліотекар Добронадіївської бібліотеки-філії провела історичне занурення «Пам’ятай героїв триста», в Добронадіївській ЗОШ І-ІІІ ст., під час якого старшокласники згадали сумні сторінки нашої історії, провівши паралель між минулими і теперішніми подіями на сході України .
Бібліотекар розповіла учасникам про доблесть молодих людей, які десятки років мріяли і боролися за сильну Українську державу. Їхній подвиг – це наші святощі, єдині і нероздільні для всіх, хто живе на українській землі. Кожен з присутніх висловив свою думку про ті далекі події, але такі близькі нам сьогодні.




Крути: трагедія подвиг, пам'ять


У пам'яті українського  народу назавжди  збережеться історія про героїв Крут, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. 
 В день 101-ї річниці битви під Крутами, в Березівській бібліотеці-філії, для постійних читачів відбулася презентація виставки-спогад «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять», на якій представлена література з історичних матеріалів про українські визвольні бої та  художні твори про подвиг героїв Крут.
Бібліотекар Анжела Зіненко розповіла присутнім про історичні події 29 січня 1918 року під Крутами, як символ героїзму та відданості, символ національної трагедії.



День пам'яті героїв Крут

Щороку, 29січня, кожен українець схиляє голову перед пам'яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя.
З нагоди вшанування подвигу студентів-крутян, в Андріївській ЗШ I-II ступенів, для учнів середніх класів пройшов ряд виховних заходів. Бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії Живіцька Ю.Л. оформила виставку-реквієм «За свою Україну і народ свій у вічність пішли» та провела інформаційну хвилинку «Пам'ятай про Крути».
Бібліотекар Живіцька Ю.Л. разом з учителем історії Кучинською Т.О. провели урок-реквієм «Це вогненне слово – Крути», де розповіли учням про  події під Крутами та героїчну смерть молодих захисників української держави, що стали знаковими для країни та увійшли в нашу історію, як символ національної честі. Учасники заходу переглянули відео-презентацію «Бій під Крутами».
Учениця другого класу зачитала вірш П.Тичини «Пам'яті тридцяти». Героїв, полеглих під Крутами пом'янули хвилиною мовчання. Цей день назавжди залишиться в нашій пам'яті  - день подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь.




У вінок пам'яті Героям Крут
29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю. Вшановуючи пам'ять загиблих героїв, які полягли за Україну  на станції Крути, в Новопразькій центральній бібліотеці-філії, відбувся перегляд та обговорення документального фільму  «Крути: молода кров». Під час перегляду, учні Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат дізналися більше про історичну подію та поділилися своїми думками і враженнями.
Учні Романишин О. та Георгіца Р. прочитали вірші присвячені героям Крут. Хвилиною мовчання присутні вшанування загиблих під Крутами.
В бібліотеці для відвідувачів також було представлено книжкову виставку «Пам’ятай про Крути».





Ми пам'ятаємо про Крути!

29 січня, Україна вшановує пам'ять героїв Крут, які боролися і загинули за вільну незалежну Україну. Бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії, для учнів Войнівської ЗОШ провела історичну годину «Ми пам'ятаємо про Крути!».
Під час заходу учасники дізналися  про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. Діти читали вірші присвячені героям Крут. По закінченні всі присутні вшанували пам’ять загиблих під Крутами хвилиною мовчання.



Трагічні уроки історії

27 січня,  в Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту, у Новопразькій центральній бібліотеці-філії., для постійних відвідувачів відбувся історичний портрет «Голокост-трагедія людства».
Бібліотекар Блага О.Ю. познайомила учнів з трагедією  Голокосту, як одним із прикладів жорстокого ставлення нацистів до людей, розкрила зміст подій, пов’язаних з трагедією у Бабиному Яру та інших концентраційних таборах, розташованих на території Європи. 
Також учасники познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Трагедія, історія, пам'ять», присвячені Міжнародному Дню пам'яті жертв Голокосту.





Обійми мене!

День обійміводне з найбільш незвичайних свят в календарі. Відзначати його не тільки весело, але й корисно для здоров’я. Вчені довели, що регулярні обійми є запорукою довгого і щасливого життя.
В цей день, завідуюча Новопразькою №1 бібліотекою-філією О.Сидоренко, спільно з бібліотекарем НВО Т.Бойченко, провели  для учнів веселу годину «Обійми мене!».
Бібліотекарі розповіли учасникам про цікаві факти виникнення свята та користі для здоров’я, а потім окрім традиційних обіймів, учні прийняли участь й у літературному конкурсі «Книги читацьких симпатій», де обрали найбільш популярні і улюблені для себе книги.





Митці України

24 січня бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії завітали до учнів 10 класу Червонокам’янського НВО, з літературно-мистецькою світлицею «Митці України-Михайло Коцюбинський та Сергій Параджанов».   Відкрила захід вчитель української мови та літератури Хиленко Т.І., познайомивши присутніх з творчістю ювілярів. Учениця 10 класу Горенко Софія розповіла про життєвий та творчий шлях М.Коцюбинського. Бібліотекар Гонтаренко О.М. разом з читачами помандрували мистецькими стежками С.Параджанова. Діти з захопленням переглянули відеоролик про фільм С.Параджанова «Тіні забутих предків» за повістю М.Коцюбинського.
На завершення заходу завідуюча бібліотекою Бевз Г.І провела вікторину-мікс про видатних ювілярів України. Також для читачів було представлено виставку-інсталяцію літератури з елементами українського народного одягу.





Кріотерапія

З самого дитинства ми звикли, що при застуді необхідно пити гарячий чай, вкладатися  під теплу ковдру, а взимку утеплятися по максимуму. Проте вчені  вже давно виявили, що мороз може  принести нашому організму користі набагато більше. Це стосується, як питань імунітету, так і питань вроди. Тому кріотерапія  – лікування організму холодом, сьогодні завойовує все більшу популярність. Саме ця тема «Кріотерапія» на валеологічному оазисі стала предметом розмови серед слухачів Вищої народної школи, що діє при Новопразькій центральній бібліотеці-філії.
Бібліотекар Бутко Л.В. розповіла присутнім, в яких випадках цей спосіб лікування використовується в домашніх умовах, про омолодження організму за допомогою кріокамери, про шліфовку рубців, аерокріопілінг для ліквідації родимок, веснянок, папілом, жировиків. Навела кілька прикладів, в яких людям зберіг життя саме холод.
Учасники також взяли участь у тесті «Що про вас розповість сніжинка?», виконали вправи «Гімнастика для шиї», а також за допомогою статті «Язик розповість про здоров’я» дізналися про свій стан здоров’я.




В єднанні сила й міць держави

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
З нагоди відзначення Дня Соборності України, для учнів Щасливської ЗШ, пройшла інформаційна година «В єднанні сила й міць держави». Вчитель історії Карплюк О.О. ознайомила учнів з історичним перебігом подій, шкільний бібліотекар Мажара Т.П. провела  флешмоб «Соборна Україна – це значить, що наша Держава – єдина!», завідуюча  Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б. зробила огляд літератури «Одна єдина соборна Україна!» та нагадала присутнім про події сьогодення (події на Майдані, та героїзм "Кіборгів"). Музичний супровід підготував вчитель музики Пєшко І.В. Із заключним словом звернулася директор школи Михайлова С.В.





День Соборності України

До 100-рiччя Соборності України, бібліотекар Улянівської бібліотеки-фiлiї Кiтченко В.О. провела акцію "Створи ланцюг єднання", в якій прийняли участь працівники Улянівської сільської ради, працівники підприємства "Улянiвка - Агро" та жителі села.
В бібліотеці з учнями 3-4 класів складали карту - пазл України Східної та Західної частин і потім з'єднали в одну єдину, цим самим створили повну, цільну, єдину Україну. Разом з цим діти  розповіли, хто в якій області країни вже побував і хто які міста і області мріє вiдвiдати. Згадали про визначні місця країни, річки, гори, моря, а також відгадували загадки про Україну.






Єднання заради Незалежності

22 січня, до 100-річчя Акту злуки, в Приютівській бібліотеці-філії пройшов урок соборності «Єднання заради Незалежності» для учнів Цукрозаводського НВК «ЦХЕТУМ». Завідуюча Приютівською бібліотекою-філією Н.Солдатенко та педагог-організатор Цукрозаводського НВК «ЦХЕТУМ» А.Скрипник, розповіли присутнім про історичне значення "Акту злуки УНР і ЗУНР", зачитали одну з легенд про Україну.
Діти читали вірші про Україну, переглянули відеоролик «Акт Злуки 22 січня 1919 року» та слайдову презентацію «Квітуча Україна», а також познайомилися з книжковою виставкою «Соборна мати Україна - одна для всіх, як оберіг», на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності.
Під супровід Гімну України, учасники утворили "живий ланцюг єднання", на знак єдності і неподільності українського народу.




Україна: сторінки історії

22 січня, з нагоди 100-річчя з Дня Соборності України, бібліотекар Піщанобрідської бібліотеки-філії та завідуюча СБК провели для молоді історичну годину «Україна: сторінки історії». Під час перегляду відео презентації «Подія, що пережила час», учасники заходу прослухали розповідь про боротьбу українського народу за соборність своїх земель, бо це одна із важливих сторінок нашого минулого. 
Наприкінці заходу присутні ознайомилися з тематичною книжковою виставкою «Єднання заради незалежності».




На шляху до Соборної України

22 січня, в день 100-річчя Соборності України, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели для учнів НВК панораму фактів «На шляху до Соборної України». Під час заходу присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був мрію українського народу про незалежну, соборну, державу. Учасники переглянули відеоролик «22 січня – День Соборності України», прослухали українські пісні та вірші у виконанні худ. керівника БК №1 Алєксєєвої Н. та учнів школи, переглянули інсценівку «Ненька Україна.
На завершення заходу всі учасники взяли участь у флешмобі «У день Злуки візьмемося за руки».
В дитячому відділенні бібліотеки, для учнів Новопразької спеціальної школи-інтернат, бібліотекар Вовк Р.Г. провела інформаційну годину «Соборність, єдність, неподільність». Під час перегляду відеороликів до Дня Соборності, присутні дізналися про історію свята та взяли участь у розгадуванні тематичного кросворду. По закінченні бібліотекар презентувала книжкову виставку «Україна соборна, єдина, неподільна».





В єднанні сила й міць держави

В Недогарському НВК до Дня Соборності України, для учнів дев'ятого класу, бібліотекар Недогарської бібліотеки-філії провела годину державності «В єднанні сила й міць держави».
Учасники заходу не тільки прослухали про історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й здійснили віртуальну подорож містами України, пригадали видатних українців, прослухали вірші відомих українських поетів, а також пограли у гру «Моя Україна...».





В день злуки візьмемось за руки

22 січня в Дівочепільській  бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, бібліотекар Тельнюк Н.І. провела історико-пізнавальну годину «В день злуки візьмемось за руки», під час якої розповіла про історичні події в нашій державі, які відбувались саме сто років потому у 1919 році, наголосивши на великому значенні для історії українського народу Акту Злуки УНР та ЗУНР, який став символом єднання українців. Діти розповідали вірші про Україну та виконували  відомі українські пісні.




Соборність України – соборність нашої свідомості

В День 100-річчя Соборності України, в  Головківській бібліотеці-філії, відбулася година державності, під час якої учні Головківського НВК переглянули відео-презентацію «22 січня - День Соборності України». Під час перегляду присутні  дізналися про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку і тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної  державності та єдності.  Бібліотекар також розповіла присутнім  про цікаві  факти  з історії  цього  періоду   нашої  держави.   
По завершенні всі учасники взяли участь у флешмобі єднання.




Єдина і неподільна Україна!

До Дня Соборності України бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії Пасека А., для постійних відвідувачів, провела інформаційну годину «Єдина і неподільна Україна!». Учасники із зацікавленістю слухали розповідь бібліотекаря про історію виникнення свята, ознайомилися з цікавими фактами про Україну, читали  вірші про Україну.
Діти зрозуміли, що соборність – це символ боротьби за волю та незалежність, порозуміння між людьми, це часточка надії і віри у світле майбутнє.



Моя Україна – Батьківщина єдина


В день 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, бібліотекар Березівської бібліотеки-філії, для вихованців ДНЗ «Світлячок» провела калейдоскоп неймовірних цікавинок «Моя Україна – Батьківщина єдина».
Маленькі учасники дізналися цікаві факти про Україну, переглянули відео про державні символи, про часи становлення України, як єдиної, соборної держави.
Діти пограли в гру «Подоляночка», познайомилися з книгою «Україна – моя Батьківщина», а під час виконання Гімну України створили живий ланцюг єднання,
Також в приміщенні бібліотеки організована виставка-заклик «Нам берегти тебе – Соборну і єдину», на якій представлена література, що висвітлює ідеї побудови самостійної соборної держави.




Вона наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна!

День 22 січня увійшов в історію нашої країни, як велике державне свято – День Соборності України. Саме до 100-річчя з цієї знаменної дати, у Бандурівській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів пройшла історична година «Вона наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна!».
Завідуюча бібліотеки В.Власова нагадала присутнім про історичні події, що передували об'єднанню УНР і ЗУНР в єдину державу. Учасники заходу переглянули кадри історичної хроніки з Софійської площі у Києві, де і відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт злуки українських земель.
Під час заходу присутні не лише обговорювали історичне значення соборності, а й активно відповідали на питання вікторини, та взяли участь в інтелектуальній грі «Як добре ти знаєш свою країну?», в якій показали гарні знання з географії та історії своєї Батьківщини.




Під сяйвом синьо-жовтих прапорів
Соборність України люд зустрів

22 січня в Андріївській ЗШ, для учнів молодших класів, відбувся урок єдності «Під сяйвом синьо-жовтих прапорів Соборність України люд зустрів». Бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії Ю. Живіцька та вчитель історії Т. Кучинська, розповіли присутнім про історичне значення Дня Соборності України, про боротьбу українського народу за соборність своїх земель, про значення слова «Соборність». Учні розповідали вірші про Україну.
По закінченні заходу всі учасники долучилися до флешмобу «Україна - серце Європи», створивши "живий ланцюг єднання", який є символом єдності і Соборності нашої країни.




Центрально-український край: історія і особистості

З нагоди відзначення 80-ї річниці утворення Кіровоградщини, 21 січня до Щасливської бібліотеки-філії, завітали учні 3-4 класів на лекторій «Центрально-український край: історія і особистості».
Завідуюча бібліотекою Міщенко Л.Б. ознайомила присутніх з історією створення Кіровоградщини, географічними даними. Діти з цікавістю переглянули відеоролики визначних історичних місць області.
Вчитель музичного мистецтва Пєшко І.В. розповів про видатні архітектурні будови, навчальні заклади та заклади культури й мистецтва Кіровоградщини.  





Соборна і єдина наша ненька - Україна

До Дня Соборності України зав. Новопразькою бібліотекою-філією №1 О.Сидоренко спільно з бібліотекарем НВО Т.Бойченко, для учнів місцевої школи, провели годину державності  «Соборна і єдина наша ненька- Україна».
Бібліотекарі розповіли присутнім про Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в умовах важкої боротьби за незалежність українських земель. Учасники переглянули відеоролики «Злука. День Соборності України», «Єдина духом Україна», «З Днем Соборності України», відповідали на питання вікторини про державні символи України, про звичаї та традиції українського народу, а також познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Єдина духом Україна» та створили ланцюг єднання.




Соборність Духу, Розуму і Серця

21січня, з нагоди відзначення 100-річчя Соборності України, в Андріївській бібліотеці-філії, для учнів молодших класів відбулася презентація книжкової виставки «Соборність Духу, Розуму і Серця».
Учні познайомилися з літературою, яка розповідає про історичне значення "Акту злуки УНР і ЗУНР", про славетних синів українського народу, про процеси державотворення та формування території української незалежної держави.
Ця колоритна виставка привертає особливу увагу юних читачів та заохочує їх до читання.






Чому навчить казковий герой і дорослих і дітей?

18 січня, в день народження англійського письменника А.А. Мілна, бібліотекар Головківської бібліотеки-філії Лахнова Л. і бібліотекар Головківського НВК Артеменко Н. провели для вихованців дитячого садочка  День Вінні-Пуха  «Чому навчить казковий герой і дорослих і дітей?». Адже в цьому році знаменитому Ведмедикові, який обожнює мед, виповниться 90 років.  
Діти ознайомились з цікавими фактами з біографії англійського письменника, історією написання книжок про плюшевого ведмедика, прототипами головних героїв популярної книги їх імен та характерів. А також дізналися як Вінні став Пухом, де росте Ліс в якому він жив, де знаходиться «Пухова галявка», про Місток і безумовно про Зачароване Місце.
Зустріч продовжилась низкою веселих ігор, в яких залюбки прийняли участь всі присутні. 




Казкові пригоди поросят у рік Свинки

18 січня 2019року, бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії провели літературну вітальню «Казкові пригоди поросят у рік Свинки» для дітей ДНЗ «Малятко». Малята прослухали цікаву розповідь про символ 2019 року – Свинку, переглянули мультфільми про свинку Пеппу, прослухали етикет-казку «Поросятко Чуня». На завершення заходу дітки з радістю зробили саморобку «Поросятко».



Чи шкодить сало здоров’ю?

Від того, як людина харчується, залежить її настрій, здоров’я, здатність працювати, довголіття.
Бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки Бутко Л.В. запросила слухачів Вищої народної школи на годину цікавинок «Чи шкодить сало здоров’ю».  Цей національний кулінарний продукт має історичне підґрунтя. Під час навали монголо-татар на Київську Русь, вороги забирали у населення все, крім свиней. Їхня релігія забороняла монголам вживати у їжу свинину.
Присутні дізналися про його хімічний склад сала,  його енергетичну цінність, засвоюваність організмом, про використання в народній та традиційній медицині, в косметології та кулінарії. А також отримали відповіді на питання: чи гладшають від сала, як приготували «сало в шоколаді» в домашніх умовах, що таке «волонтерське сало» та «лемішка з салом», чи шкідливе смажене сало, як і скільки цей продукт зберігати, де знаходиться пам’ятник символу року, який художник пише картини на тему сала, де відбуваються щорічні  фестивалі та свята любителів сала. По завершенні відбулася презентація виставки «Сало. Несподіване застосування звичного продукту» та дегустація. 




Хай в серці кожної людини, живе любов до України

Напередодні 100-річчя з дня Соборності України, в Добронадіївській бібліотеці-філії пройшла музично-поетична година "Хай в серці кожної людини, живе любов до України", в якій прийняли участь учні 7 класу місцевої школи на чолі з класним керівником.
Ведучі директор СБК Двалішвілі Т.Р. та завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л.І., розповіли присутнім про становлення і розвиток українського національного державотворення, про історичне значення "Акту злуки УНР і ЗУНР", який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. 
Цікаво пройшли ігри,  вікторини, конкурси, в яких учасники показали свої знання з української культури, історії, географії, мови та традицій нашого народу.




Меланка та Василь несуть добро усім

Зима багата на величезну кількість свят. Цієї пори люди веселяться, сміються, відчувають смак справжнісінької казки. Невід’ємними атрибутами цих святкових днів, безумовно, є спів, танці та хороший настрій.
13 січня народ відзначає свято Маланки. Воно відоме українцям своїми традиціями та звичаями. Ось тому цього дня бібліотекар Бандурівської бібліотеки-філії підготувала та провела театралізоване дійство «Меланка та Василь несуть добро усім», в якому взяли участь працівники сільської ради та будинку культури. Весело і гамірно було цього дня біля домівок села. Колективи  народних аматорів радували односельчан своїми музичними та танцювальними виступами.
Це свято запам’ятається жителям села своїм українським колоритом, великою кількістю святкових пісень та чудовим настроєм.




Щедрий вечір, добрий вечір – вас вітає люди

 Зима багата на свята, які полюбляють і дорослі й діти. У ніч з 13 на 14 січня українці святкують незвичайне свято, яке виникло в результаті зміни літочислення – Старий Новий рік. Традиція відзначати Старий Новий рік пов’язана ще і з церковними святами Маланки та Василя.
 Саме тому, в Березівській бібліотеці-філії зібралися місцеві жителі на народознавчу веселку «Щедрий вечір, добрий вечір – вас вітає люди». Бібліотекар Анжела Зіненко розповіла присутнім про традиції, обряди, звичаї та прикмети нашого народу під час святкування Старого Нового року, які донині шануються та відзначаються в Україні. Учасники всі разом співали всім відомі щедрівки та колядки, а запальна циганка всім нагадала здоров’я, достатку, та повні гаманці грошей. На заході панувала атмосфера доброзичливості та гарного настрою.



Добра справа - добре слово



Міжнародний день «спасибі», який щорічно відзначається 11 січня, можна по праву назвати одним з найбільш «ввічливих» свят у світі. Воно підкреслює важливість ввічливого ставлення до ближніх і всіх людей в цілому. Психологи говорять, що слово "дякую" чарівне і здатне творити дива.

11 січня в Олександрівській бібліотеці-філії відбулася флеш-акція "Добра справа - добре слово". В цей день завідуюча бібліотекою дякувала користувачам бібліотеки і дарувала флаєр, який закликав кожного подякувати ближньому за добро, тепло, повагу, підтримку. В цей день учасники жіночого клубу "Вербиченька" теж завітали до бібліотеки, щоб подякувати за увагу та цінні поради.

Слова вдячності можуть змінити наше життя на краще, тому що налаштовують на позитив і покращують взаємовідносини. Тож дякуймо один одному не тільки в цей день, а кожного дня і тоді добрих справ у нашому житті стане більше.



Ой, розходилася, розвеселилася!



З давніх-давен Україна славиться величними традиційними святами та обрядами."Маланка" – це народне дійство, яке покликане виконувати магічно-заклинальну функцію - відганяти злих духів і забезпечити людям врожай та здоров’я.

10 січня, спільно з педагогами Добронадіївської ЗОШ І-ІІІ ст., для місцевих жителів були проведені маланчині забави "Ой, розходилася, розвеселилася!". Бібліотекар Добронадіївської бібліотеки-філії Якимчук Л. та директор СБК Двалішвілі Т. запросили присутніх на гостини до стародавньої української світлиці з вишитими рушниками, багатим столом,пирогами, з кутею та гостинцями. Розповіді ведучих про історію зимових свят українського народу, починаючи від Різдва Христового до Водохреща, перепліталися з колядками, щедрівками, жартами.



 
З Різдвом Христовим, Україно!



Різдвяні та Новорічні свята здавна особливі та незвичні і символізують втілення дитячих мрій та віру в добро. В Олександрівській бібліотеці-філії зібралися місцеві жителі на різдвяні посиденьки «З Різдвом Христовим, Україно!». Завідуюча бібліотекою Жовтоножко В.Я. розповіла присутнім про святкування Різдва Христового на Україні, з колядками та основними атрибутами колядників. Також присутні познайомилися з книгами, в яких вміщено твори фольклору, пісні, вірші, які виконуються під час новорічно-різдвяних свят.

Гарному настрою сприяли пісні, вірші, колядки та щедрівки у виконанні самих учасників.



 
Дивосвіт різдвяних свят

Для мільйонів людей Різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями. Щоб розповісти про значення численних традицій, звичаїв, обрядів, вірувань, які відносяться до основних свят зимового циклу, бібліотекарі Новопразької центральної бібліотеки-філії запросили постійних відвідувачів на народознавчу годину «Дивосвіт різдвяних свят».
Присутні дізналися про традиції та обряди українського народу, які відбуваються під час святкування циклу Різдвяних свят, історію їх створення та дізналися про традиції святкування Святого вечора  та Різдва.
Захід був по-святковому затишним та теплим: всі учасники співали пісень і  найкращими побажаннями вітали один одного з новорічними та різдвяними святами.

Немає коментарів:

Дописати коментар