Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках-філіях ЛЮТИЙ 2020Слово наше рідне – слово українське

В Ясинуватській бібліотеці-філії, до Міжнародного Дня рідної мови, відбулася мовознавча мандрівка «Слово наше рідне – слово українське!», для учнів 6-7 класів місцевої школи.
Під час мандрівки учасники відвідували зупинки: «Мова – то Божий дар», «Історія народження мови», «Класики української мови», «Мова та народна творчість», де переглянули відео сюжет «Рідна мова — оберіг людини і нації», взяли участь у мовознавчій вікторині, а також познайомилися з книжковою виставкою «Солов’їна, барвінкова, українська наша мова», на якій представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мовиСлаветна дочка України

25 лютого в Україні відзначається день народження Лесі Українки - видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча. Її твори надихають, додають сил та впевненості.
З нагоди дня народження відомої письменниці, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для постійних своїх користувачів провели поетичні читання «На крилах Лесиних пісень». Бібліотекарі розповіли присутнім про життя і творчість видатної поетеси, про внесок Лесі Українки у збагачення і розвиток української літератури.
В ході зустрічі читачі бібліотеки декламували поезії письменниці, а також познайомилися з літературною виставкою-персоналією «Горить зоря її поезії над краєм», на якій розміщені видання творів видатної поетеси та матеріали про її життя і творчість.
Єдиний скарб у тебе - рідна мова

До Міжнародного Дня рідної мови, завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією, для  учнів 8 класу місцевої школи, провела мовні перегони «Єдиний скарб у тебе - рідна мова».
Поділившись на дві команди, учасники змагалися у таких конкурсах: "Прямо чи влучно"; "Замініть звук"; "Хто швидше?"; "Скоромовки"; " Склади слово", де показали не лише свої знання рідної мови, а й виявили кмітливість, спритність і командний дух.


Зустрічаємось з книжками, прикрашаємось думками

Казки упродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя.
Завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією, разом з учнями 5-6 класів Добронадіївської ЗШ І- ІІІ ступенів, вирушили казковим лабіринтом «Зустрічаємось з книжками, прикрашаємось думками» в чарівне королівство Казки. Поділившись на дві команди, учасники виконували різні завдання: розгадували кросворд; мали змогу вибрати вподобану їм річ і відгадати з якої вона казки; відповідали на запитання вікторини, а також відгадували уривки з казок. Всі учасники гідно показали знання літературних творів. Захід пройшов весело і цікаво, викликав бурю емоцій і захоплень.

Мов джерельна вода, рідна мова моя

21 лютого завідуюча Новоселівською бібліотекою-філією запросила учнів місцевого НВК разом з вчителем української мови Тяглою Н.М. на мовний калейдоскоп «Мов джерельна вода, рідна мова моя». Наталія Миколаївна розповіла присутнім про історію свята, про багатство та красу нашої рідної мови. Бібліотекар познайомила із книжковою викладкою «Наша мова калинова».  А потім учасники, розділившись на дві команди «Козачата» та «Мовознавці», взяли участь у різних конкурсах та вікторинах: «Сторінками рідного фольклору», «Хто найшвидше вимовить скоромовку», «Допиши прислів'я», «Поповни слова», «Відгадайко», «Швидкісний експрес» та інші. Обидві команди продемонстрували власні знання, ерудицію та кмітливість. 
 

Небесній Сотні – шана й молитви

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії Живіцька Ю.Л. та вчитель історії Кучинська Т.О., для учнів 5-9 класів Андріївської ЗШ, провели годину пам’яті «Небесній Сотні – шана й молитви », під час якої розповіли про історію Майдану. Затамувавши подих учні переглянули відео ролики «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», «Небесна Сотня. Десяток юних ангелів» та відео презентацію «Їм у віках судилося безсмертя». Діти поділилися своїми особистими враженнями про події, які відбувалися на Майдані Незалежності. Під час заходу прозвучали поезії, присвячені подіям на Майдані та Героям Небесної Сотні.
По завершенні школярі відвідали бібліотеку, де познайомилися з виставкою-інсталяцією «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі!».


Шануймо рідну мову

До Міжнародного дня рідної мови, для учнів Андріївської ЗШ I-II ступенів, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії, спільно з вчителем української мови та літератури,  провели мовну мозаїку «Шануймо рідну мову серцем і вустами», під час якої школярі ознайомилися з історією виникнення та розвитком рідної мови, переглянули відеоролики про розвиток і становлення української мови, відеокліп «Рідна мова».
 Учасники також  позмагалися у брейн-ринзі «Волошкові очі у моєї мови», під час якого показали свої знання про мову, як джерело духовного зростання нації, розвивали культуру свого мовлення. Учні старших класів декламували поезії про мову. Школярі дізналися багато нового, цікавого, що сприяло вихованню у них пошани та любові до рідної мови і бажання її вивчати, любити і розвивати.
 
Конкурс Книгоманія – 2020

Учні 6-7 класів Андріївської ЗШ I-II ст. взяли участь в першому відбірковому етапі конкурсу Книгоманія – 2020. Діти по черзі захоплено розповідали  про прочитані книги, демонстрували особисті  ілюстрації до них,  пропонували слухачам  свій варіант розвитку подій. Далі, поділившись на дві команди, хлопці та дівчата взяли участь в книжковому батлі «Зроби книжкову інсталяцію», музичному батлі «Відгадай пісню», в батлі «Хто є хто».
Також учні були активними в конкурсах «Так чи Ні», «Розкажіть мені, що тут правда, а що ні», «Літературний калейдоскоп». Діти відгадували за певним асоціативним рядом слів назву твору та його автора. Учні показали свою ерудицію та знання. За результатами змагань журі визначили переможців, які готуються до другого етапу.


Мова мальвами міниться

Наша рідна мова – мова наших дідів, прадідів, славетних українських козаків. Мова приходить в життя кожної людини, дитини з її народження.
Напередодні Міжнародного Дня рідної мови, працівники Червонокам’янської бібліотеки-філії, провели для вихованців ДНЗ «Малятко» гроно цікавинок «Мова мальвами міниться».
Дітлахи здійснили невеличкий екскурс в історію української мови, взяли участь у конкурсах, забавах, пограли в гру «Вчимося бути поетами», відповідали на запитання вікторини «Доповни прислів’я» та відгадували казки за малюнками.


У нашій пам’яті вони назавжди залишились

В день вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні у Приютівській бібліотеці-філії, для учнів  Цукрозаводського ЗЗСО І-ІІІ ст., відбулась патріотична година «У нашій пам’яті вони назавжди залишились».Завідуюча бібліотекою Солдатенко Н.В. розповіла про події, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014рр. та згадала всіх Героїв Небесної Сотні, зокрема, і земляка з Кіровоградщини Віктора Чміленка, який посмертно нагороджений орденом «Золота Зірка».
 На заході був присутній голова Приютівської селищної ради А.Коломійцев, який у своєму виступі наголосив, що ми маємо бути гідними Героїв Небесної Сотні, які змінили хід історії нашої держави.
 Затамувавши подих, присутні переглянули відеоролики «Мамо не плач...», «На варті неба», «Реквієм за Небесною Сотнею», «Небесну Сотню Господи прийми!». У виконанні С. Арендаренко та вокального колективу «Надія» прозвучали вірші та патріотичні пісні.
Бібліотекар презентувала книжкову виставку, на якій були представлені книги М. Матіос «Приватний щоденник. Майдан. Війна.», Ковтунович Т. «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності» та інші.
По завершенні всі учасники вшанували пам'ять Героїв, хвилиною мовчання.  

Поетична візитка

У Новопразькій центральній бібліотеці-філії, зібрались місцеві жителі на поетично-краєзнавчу візитку «Ти стара і вічно нова, велична рідна мова», де зустрілися з місцевою поетесою Романчук Катериною Онуфріївною, яка має талант: вміння і бажання писати вірші.
Поетеса розповіла присутнім про свій життєвий та творчий шлях, зачитала свої власні вірші про дитинство, про сум за малою батьківщиною, про вишиванку. Поезія перепліталася піснями, тексти і музику яких пише сама письменниця.
Завершуючи зустріч, землячка подарувала кілька книг бібліотеці та зробили спільне фото на згадку. Всі присутні подякували поетесі за цікаву зустріч та позитивні емоції.

 

Небесна Сотня: герої , які змінили хід історії

З нагоди шостої річниці подій на Майдані, до  Дня пам’яті Героїв Небесної сотні, в Піщанобрідській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, була проведена інформаційна фотоекспозиція «Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії». Бібліотекар розповіла присутнім про трагічні події Майдану, про Героїв Небесної Сотні, що віддали своє життя за краще майбутнє та допомогли усвідомити багатьом людям, що таке патріотизм, що за себе і свою державу потрібно боротися. На закінчення заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні.

 

Пам’яті Героїв Небесної Сотні

В нашій країні встановлено особливий пам’ятний день - День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20-го лютого. До річниці кривавих подій на Майдані, у Новоселівській бібліотеці-філії, для відвідувачів бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки «Пам’яті Героїв Небесної Сотні»,на якій були представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані, а також світлини Героїв Небесної Сотні та підбірка газетних статей.
Переглядаючи книги, присутні ділилися своїми особистими  враженнями про  події, які відбувалися на Майдані та вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання.

 
Афганістан випробовував!

До Дня виведення військ з Афганістану, в Піщанобрідській бібліотеці-філії відбулася бесіда "Афганістан вчив! Афганістан карав! Афганістан випробовував!", на яку була запрошена учасниця Афганської війни Кречмаровська Наталія Миколаївна. Вона розповіла присутнім про масштаби складних, воєнних подій в Афганістані. Учасники затамувавши подих, слухали її спогади та задавали  питання. Бібліотекар привела факти жахливої статистики війни, що тривала в два рази довше, ніж Друга Світова. Присутні також переглянули документальний фільм "Чужа та непотрібна війна! Спогади учасників Афганської війни". По закінченні зустрічі Наталія Миколаївна звернулась до молоді, побажала їм бути справжніми громадянами та патріотами своєї країни.
 
Афганістан - одвічний біль,

До Дня учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Афганістану, зав. Новопразькою №1 бібліотекою-філією О.Сидоренко, спільно з директором Будинку культури №1 С.Пісковою, запросили жителів селища та користувачів бібліотеки на зустріч «Афганістан - одвічний біль, сльозою на струні бринить», учасником  якої був  односелець, учасник бойових дій Павло Іванович Неборак. Він поділився своїми спогадами з присутніми:  відповідав на численні запитання присутніх.
Бібліотекар познайомила учасників заходу з історичними довідками та хронологією подій в Афганістані, розповіді доповнювали відеофільми «Афганістан…» та «Пісня про Афган…». Під час зустрічі звучали пісні народного фольклорного колективу «Калина» та сольне виконання  від Г. Бугайової.
 
 
Час і досі не загоїв рани

До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, бібліотекар Ізмайлівської бібліотеки-філії провела годину спілкування «Час і досі не загоїв ран - їх одвічний біль Афганістан».
Присутні дізналися про події та героїв  афганської війни, ознайомилися з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, адже найстрашніше і найбезглуздіше у світі - це війни, і  ми повинні пам’ятати тих, хто їх пережив, тих, хто не дожив, не доспівав, недокохав.
Читачі хвилиною мовчання вшанували пам’ять про наших співвітчизників, які віддали своє життя на чужій війні.
Святковий зорепад

14 лютого 2020 року бiблiотекарi Михайлівської та Уляновської бібліотек-філій провели святковий зорепад, присвячений Дню святого Валентина. Діти прийняли участь у  конкурсах:  «Попелюшка», де хлопці з зав’язаними очима шукали туфельку своєї подруги, "Знайди друга", пов’язаний з мультиками та казковими героями. Конкурс"Танцюй не зупиняйся!" проведено під веселі пісні різного жанру.
Цікавим був конкурс на уважність, де діти, поділившись на пари, повертались спиною один до одного та вiдповiдали на питання, пов’язані з кольором очей, зачіски, одягу своєї пари. По закінченню заходу, діти мали змогу зробити фото в рамочці з сердечок.
Атмосфера на заході була дружня та весела. 


 
 
 
Валентин, як в добрій казці, подарує тобі щастя

До Піщанобрідської бібліотеки-філії, в День Святого Валентина, завітали постійні відвідувачі бібліотеки на молодіжну вітальню «Валентин, як в добрій казці , подарує тобі щастя». Бібліотекар познайомила присутніх з історією цього романтичного свята, розповіла як відзначають його в різних країнах світу. Потім молодь взяла участь у грі «Я вас люблю», де пара повинна була зізнатися у коханні один одному лише мімікою та жестами, а ще показали свої хореографічні здібності в танцювальному батлі. Біля сформованої фото-зони всі бажаючі могли сфотографуватись на згадку.
 
З Днем Святого Валентина

В день Святого Валентина, у відділеннях Новопразької центральної бібліотеки-філії, для відвідувачів відбулися заходи. В дитячому відділенні, для молодших читачів, відбулася акція «Валентинка читацьких симпатій», під час якої діти прикріплювали сердечко до своєї улюбленої книги.
В дорослому відділенні бібліотеки була представлена виставка – інсталяція «Незбагненна сила кохання», біля якої бібліотекарі розповідали відвідувачам про історію святого Валентина. Завдяки огляду літератури на тему любові, учасники поринули в світ кохання видатних поетів та письменників різних епох, та обрали книги за вподобаннями.
 
Вітання  у Валентинів день

День святого Валентина - це світле свято, коли всі люди, хочуть повідомити своїм коханим, рідним, близьким про свої почуття. Напередодні свята, завідуюча Новопразькою №1 бібліотекою-філією О.Сидоренко, спільно з директором Будинку культури №1 С. Пісковою, для учнів місцевого НВО, провели майстер-клас «У Валентинів день мої вітання».
На початку учасники познайомилися з історією виникнення одного з найулюбленіших свят дорослих і дітей, про традиції його святкування в різних країнах світу та в Україні, дізналися, які бувають валентинки та кому їх можна дарувати. Потім діти, використовуючи різні матеріали,  взялися виготовляти листівки у вигляді сердець, гарно оздоблюючи, проявляли фантазію і демонстрували свої смаки та вміння і від своєї  роботи отримали  позитивні враження та  чудовий настрій.Все починається з любові

В день Святого Валентина, бібліотекар Андріївської бібліотеки-філії, для учнів 2-го класу Андріївської ЗШ, провела розважально-пізнавальну годину «Все починається з любові». Бібліотекар розповіла учням про історію свята, учні переглянули відеоролик «Легенда про Святого Валентина!» та мультфільм «Катя і Мім-Мім. День Святого Валентина», виконали вправу «Вчимося робити компліменти».
А ще, учні взяли участь у різноманітних веселих іграх та навчилися робити своїми руками чудові валентинки  з паперу та  пластиліну. Свято пройшло цікаво та весело.

 Бібліотечні таємниці

Бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії провела для учнів початкових класів Шарівського НВК бібліотечний урок «Бібліотечні таємниці». Під час заняття учні познайомилися з поняттями бібліографія, каталог, алфавітний та систематичний каталог, картотека. Дізналися як самостійно здійснювати пошук потрібної інформації за допомогою каталогів і картотек.
А щоб діти не стомилися від потоку інформації і мали бажання в майбутньому відвідувати бібліотечні уроки, переглянули мультфільм "Казка про каталоги". 
 

Світ захоплень

10 лютого, працівники Червонокамянської бібліотеки-філії, провели для учнів 4 класу Червонокамянського НВО пізнавальний мікс «Світ захоплень». Завідуюча бібліотекою Бевз Г.І. розповіла учням про чарівний світ людських захоплень: подорожі, колекціонування, комп’ютерні ігри, квілінг, оригамi та пояснила значення слів «здібності» і «талант».
Бібліотекар Гонтаренко О.М. познайомила з книгами, в яких розповідається про різні види захоплень. Юні читачі переглянули відеоролики про різноманітні захоплення наших односельчан та з великим задоволенням розповіли про свої уподобання та хобі.
На заході була присутня майстриня Ялова Т.Л., яка розповіла присутнім про своє захоплення оригамi та квілінгом та провела майстер-клас, під час якого учасники вчилися створювати красу своїми руками.


 Життя коротке, але пам'ять вічнаНавіть невеликі населені пункти мають  у своєму минулому постаті, які залишаються в пам’яті поколінь. Для селища Нової Праги  такою неординарною особистістю став земський лікар Востриков Порфирій Єрмолайович.

З нагоди відзначення 160-ї річниці від дня народження цієї славної людини, бібліотекар краєзнавчого сектору Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В. та краєзнавці селища відвідали місце поховання, а також побували в будинку, де мешкала його сім’я.
Присутні краєзнавці поділилися своїми спогадами. Третяк О.М., авторка книги «Новопразька лікарня: її минуле і теперішнє», розповіла як збирала історичний матеріал до книги, Сорока Ю.В. - про відновлювальні роботи в будинку Вострикових, Колоярцева Л.К. розповіла про доньок ювіляра, Миргородський О.В. - про речі родини, які зберігалися в колекції краєзнавця Плотніра Ф.М., Бутко Л.В. розповіла про те, як відносилися в її сім’ї та в селищі до лікаря та його родини.


Читаємо всі - і дорослі, і малі!Працівники Червонокам’янської бібліотеки-філії, до Всесвітнього дня читання вголос, провели літературну скарбничку «Читаємо всі - і дорослі, і малі!» для учнів 3-го класу Червонокам’янського НВО.

Бібліотекарі Бевз Г.І. та Гонтаренко О.М. розіграли з учнями міні-сценку «Діалог матері і дочки про мову і книгу» з книги Л.Диркавця.
Також учні прочитали вголос казку Сашка Лірника «Про дівчину Марусю…», декламували улюблені вірші і уривки з оповідань і казок. По завершенню заходу діти розмальовували малюнки до казок.
 
 Читаємо казку

У Всесвітній день читання вголос, завідуюча Олександрівською бібліотекою-філією Жовтоножко В.Я.,, для вихованців ДНЗ «Малятко», провела голосні читання «Прочитаємо казку». Маленькі учасники прослухали історію про двох жадібних братиків-ведмедиків та хитру лисичку. Потім діти з великим захопленням відповідали на запитання казкової вікторини та створили аплікацію  ведмежати з горщиком.
 


Солом'яне диво - «павук»Одним із давніх народних звичаїв є прикрашання осель підвісними декоративними конструкціями, які  називають «павуками». Вони зібрані з десятків, а то й сотень солом'яних трубочок і майже невагомі.

В приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, для відвідувачів факультету «Народні ремесла», відбувся майстер-клас «Виготовлення оберегів із соломи», який провела майстриня соломо плетіння Піскова С.Г. Саме з соломи часто виготовляли традиційні для України обереги. Вироби з цього матеріалу завжди були невід’ємним атрибутом пов’язаним з народними традиціями. Щоб оволодіти секретами виготовлення солом'яних «павуків» Світлана Григорівна в деталях познайомила всіх присутніх з технікою виготовлення, а також пояснила про основні принципи їх конструкції. Присутні відкрили для себе таємниці виготовлення чудових прикрас із соломи та навчилися створювати «павучків», які охоронятимуть їхню родину.Година здоров’я «Чи корисні молочні продукти?»Частина закладів  охорони здоров’я наполягає  на важливості молочних продуктів для поліпшення стану  кісток та суглобів людського організму, в той час як інші експерти не згодні і стверджують, що молочні продукти шкідливі для здоров’я. Всі ці питання розглядали слухачі Новопразької Вищої народної школи на годині здоров’я «Усі міфи про користь і шкоду молока». Бібліотекар, спираючись на думки різних експертів,  розповіла про користь молочних продуктів.

На засіданні була присутня зав. лабораторії ветсанекспертизи ринку Калюта Т.І., яка розповіла учасникам, як правильно обирати свіжу та якісну молочну продукцію, поділилась смачними та корисними рецептами, в які входить молоко, а ще провела майстер-клас по виготовленню бринзи.
Також присутні переглянули матеріали виставки «Молочні продукти: чим вони корисні?», які допомогли їм остаточно сформувати свою думку щодо користі молочних продуктів.Казкова естафета

З нагоди відзначення 215-ї річниці від дня народження Ганса Крістіана Андерсена, відомого данського письменника, поета, драматурга і казкаря, який зумів через усе своє життя пронести дитячу закоханість у таємничий світ казки й щедро поділитися цим зі своїми читачами, завідуюча  Добронадіївською бібліотекою-філією, для учнів 3 класу місцевої школи, провела літературний колаж «Казкова естафета».
Бібліотекар ознайомила дітей із творчістю Г. К. Андерсена, розповіла діям цікаві факти з життя відомого казкаря.
Діти з великим задоволенням взяли активну участь у вікторинах, відгадували загадки, визначали, до якої казки належать задані слова та мандрували сторінками книг великого письменника.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар