Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках ГРУДЕНЬ 2018
Капуста: особистий лікар і косметолог

Різновидів капусти багато і в різних країнах її використовують по своєму: і як ліки, і як косметику, і як їжу.
Про цілющі властивості капусти  на черговому засіданні Вищої народної школи, розповіла слухачам бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В. на занятті-дегустації «Капуста – джерело здоров’я».
Про цей овоч складено багато легенд, пісень, переказів, бо капустяний лист наділений безліччю корисних властивостей. Це найдешевший і доступний засіб для боротьби з цілою низкою захворювань. Нею лікують захворювання шкіри і розлади шлунково-кишкового тракту, безсоння і головний біль, атеросклероз і остеохондроз, печінку і селезінку, кашель та інші. Також присутні познайомились з матеріалами книжкової виставки «Капуста: особистий лікар і косметолог».
Святий отче Миколай, мою хату не минай!

В День Святого Миколая, у Добронадіївській  ЗОШ, зібралися учні та односельці на  свято «Святий отче Миколай, мою хату не минай!».
Про традиції відзначення цього дня в Україні та в інших країнах розповіла завідуюча  Добронадіївською бібліотекою-філією.
Діти  співали пісні про Святого Миколая та про зиму, водили хороводи, читали  вірші та  відгадували  загадки.
По закінченні свята всі учасники отримали солодкі подарунки від Святого Миколая.Славим тебе,Святий Миколаю

Напередодні Дня Святого Миколая, бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії завітали до вихованців ДНЗ «Малятко» із народознавчим пазлом «Славим тебе,Святий Миколаю». Бібліотекар Гонтаренко О.М. розповіла дітям легенду про Св. Миколая. Малята переглянули мультфільм про Миколая та прослухали українську народну пісню «Щедрик» на музику М.Леонтовича.
Маленькі читайлики відгадували загадки про зиму та відповідали на питання вікторини, а потім із задоволенням  прослухали зимову історію «Піпля ласує морозивом» Ю. Винничука. По закінченні учасники під час майстер-класу виготовили янголят з паперу. 


Гірчить Чорнобиль крізь роки

Завідуюча Новопразькою центральною бібліотекою-філією Резніченко О.І. для юнацтва провела годину пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу», щоб згадати ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Масштаби тієї катастрофи могли б бути значно більшими, якби не самовідданість та мужність тисяч ліквідаторів наслідків аварії. Присутні познайомились з літературою представленою на книжковій виставці «Сумне крило Чорнобиля».
Сьогодні біль чорнобильської трагедії не залишає байдужим жодного українця, адже радіацію не відчуваєш на смак, на дотик, навіть поглядом неможливо окинути.

Надійний компас людини – Закон

Тиждень права в Новопразькій центральній бібліотеці-філії розпочався 10 грудня з презентації книжкової виставки «Мої права – моя фортеця», яка діяла протягом тижня. Знання своїх прав та вміння ними користуватись є невід’ємною частиною якісного життя кожного українця.
Для постійних відвідувачів бібліотекар Блага О.Ю. провела вікторину «Я і мої права».
Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права. Для того, щоб добре знати і пам’ятати свої права та обов’язки для вихованців спеціальної школи – інтернат відбувся правовий колаж «Ти маєш право».
Завідуюча Резніченко О.І., з постійними відвідувачами бібліотеки, провела диспут «Держава. Права. Громадянин» на теми з різних галузей права. Звернули увагу на пенсійну та медичну реформи.
Паралельно в дитячому відділенні бібліотеки відбувся Правовий калейдоскоп «Дитинство в Україні: права, гарантії, захист». Бібліотекар Вовк Р.Г.  розповіла дітям про Конвенцію ООН «Про права дитини», про історію створення Декларації прав людини. Учасники взяли участь у грі «Правознайка», ознайомилися з поняттям «Право», а також назвали закони, які спрямовані на захист дитинства, а також поринули у вир казкових розслідувань, де показали себе справжніми фахівцями юридичної справи.
Також діти ознайомилися з виставкою - інформацією «Прав свої знай та обов’язки не забувай».
На протязі тижня діти малювали малюнки «Я дитина! Я маю право!», які були виставлені на стенді в бібліотеці.


Чай здоров’ю - кращий друг

До Всесвітнього дня чаю, який відзначають 15 грудня, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії Сидоренко О., спільно з директором Будинку культури №1 Пісковою C. та художнім керівником Алєксєєвою Н., для читачів бібліотеки провели свято чаю «Чай здоров’ю - кращий друг».
 Ведучі познайомили учасників з історією виникнення цього напою, цікавими фактами про чай, а також дізналися про культуру та мистецтво заварювання чаю в Китаї, Японії, Англії, Індії та інших країнах.
Присутні з цікавістю переглянули слайд-презентацію «Чай» про заварювання чаю та про методи визначення якісного чаю. Всі учасники свята смакували запашні чаї: чорний, зелений, трав’яний та інші. Кожен міг дібрати напій собі за вподобою, відчути смак справжнього чаю.

Всеукраїнський тиждень права в Головківці

Діти і підлітки - найбільш уразливі члени будь-якого суспільства. У сучасному світі їхні інтереси і права як у найбідніших, так і в розвинених країнах часто порушуються.
Під час Всеукраїнського тижня права, про права та обов’язки дитини, використовуючи мультимедійну презентацію, розповіла дітям  бібліотекар Головківської бібліотеки-філії Лахнова Л.Д.
Ознайомившись з основними правами, які має кожна дитина, присутні взяли участь у казковій вікторині «Права дитини в казках», яку провела шкільний бібліотекар Артеменко Н.Д. Переглядаючи слайди, кожен учасник мав сказати, які ж права дитини були порушені проти казкового героя.
Для учнів старших класів  відбувся тренінг «Стоп боулінг», на якому присутні дізналися куди звертатися, щоб захистити свої права, де знайти потрібну інформацію, як протидіяти дискримінації та насильству на різних рівнях, формувати нетерпимість до проявів агресії, розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.


Права i обов'язки в твоєму житті

Під час Всеукраїнського тижня прав, 13 грудня в Улянiвськiй бібліотеці-фiлiї пройшов правовий мікс "Права i обов'язки в твоєму житті" для дітей 8-9рокiв. Бібліотекар розповіла присутнім про Конвенцію ООН «Про права дитини» та історію створення Декларації прав людини. 
Щоб краще все запам’ятати, діти взяли участь в іграх «Мікрофон», «Танцювальна розминка», гра в шашки. Згадали казки i оповідання, в яких було порушено ті чи інші права головних героїв.
Читачам було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Хоч ми й молодиці, але хочемо на вечорниці!

13 грудня, в День Святого Андрія, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії Сидоренко О., спільно з директором Будинку культури №1 Пісковою С. та художнім керівником Алєксєєвою Н., запросили відвідувачів бібліотеки та жителів селища на вечорниці «Хоч ми й молодиці, але хочемо на вечорниці!».
З розповіді ведучих учасники дізналися історію виникнення свята. Бібліотекар розповіла присутнім про виготовлення калити, про способи ворожіння на балабушках, на просі, на пшениці, на хустках, на зустрічного, ворожіння з куркою та півнем та ін..
Також запрошені взяли участь у конкурсі на вгадування судженого, ким він буде: чи столяром, чи банкіром, чи, можливо, музикантом і поділилися своїми спогадами ворожіння.Наш Закон - наша сила

13 грудня в Андріївській бібліотеці-філії, для учнів середніх класів, відбувся марафон правознавчих питань «Наш Закон - наша сила». Учасники в цікавій ігровій формі дізналися, що таке права та обов'язки, закони, коли виникло право та як розвивалося в різних країнах світу. Бібліотекар розповіла дітям куди звертатися, щоб захистити свої законні інтереси, де знайти потрібну інформацію.
Присутні також пограли в ігри "Права та обов'язки", "Так чи ні" та взяли участь у вправі "мозковий штурм", де потрібно було швидко реагувати і відповідати на питання. На прикладі казок та казкових героїв присутні розбирали різні ситуації, які вимагали знання закону та прав людини. Діти блискавично впоралися з поставленими завданнями.
По закінченні бібліотекар презентувала літературу з книжкової виставки "Знай свої права".  

 


Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай

В рамках Всеукраїнського тижня прав людини, до Войнівської бібліотеки-філії завітали учні місцевої школи на інформаційну годину «Свої права ти добре знай, їх шануй і поважай».
Присутні одержали багато цікавої та корисної інформації про права, обов’язки і відповідальність та ознайомилися з Конвенцією ООН про права дитини.
Наприкінці зустрічі бібліотекар познайомила учнів із літературою правової тематики, яка була представлена на  книжковій виставці «Правове виховання».  

Правила і закони в суспільстві й твоєму житті


В день прав людини, до Березівської бібліотеки-філії завітали вихованці ДНЗ «Світлячок» разом з вихователем Ремез Л.А. на правову абетку «Правила і закони в суспільстві й твоєму житті».
Діти дізналися, що являє собою Конвенція ООН про права дитини та переглянули презентацію і відеоролик про права і обов’язки дитини.
Також присутні взяли участь в казковій правознавчій мандрівці і розглянули статті Конвенції про права дитини на прикладі ситуацій, у які потрапляють герої художніх творів, таких як «Гидке каченя» і «Дюймовочка» Г.Х. Андерсена; «Червона Шапочка» і «Попелюшка» Шарля Перро. Ці твори вже добре відомі дітям, тому вони легко визначили, яке право було порушено по відношенню до того чи іншого героя казки.
 


Права маленьких громадян

10 грудня 2018 року, в рамках Всеукраїнського тижня права, бібліотекар Бандурівської бібліотеки-філії провела для дітей дитячого садка літературно-правову годину «Я люблю країну, де є право на ім'я і на родину». Під час заходу дошкільнята з цікавістю вивчали свої права і обов'язки, які прописані у Конвенції ООН про права дитини. Діти взяли участь в рольових іграх «Права казкових героїв» та інсценували українську народну казку «Лисичка та журавель». Малеча відповідала на запитання правової вікторини, називала які права були порушені в казках. В кінці заходу учасники із задоволенням переглянула мультфільми на правову тематику.Ні війні!


В Приютівській бібліотеці-філії пройшла виставка дитячих малюнків «Ні війні!», до Дня Збройних сил України та 75-ї річниці визволення Олександрійщини від нацистських загарбників, яку організувала бібліотекар спільно із працівниками Приютівської Молодіжної ради.
До участі у виставці долучилися учні Протопопівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Користівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Цукрозаводського НВК «ЦХЕТУМ» та вихованці Протопопівського ДНЗ «Колобок» і Приютівського ДВЗ «Світлячок».
У кожному малюнку відчувається прагнення дітей до миру в Україні та почуття патріотизму.
Всі малюнки та поробки у вигляді янголят, які були виготовлені учасниками гуртка «Умілі руки» Цукрозаводського БК, будуть відправлені нашим захисникам. Діти сподіваються, що вони підтримають воїнів, що знаходяться на передовій боротьби за свободу і цілісність нашої країни, допоможуть їм видужувати і залишатися міцними духом в найскладніших ситуаціях.День Збройних сил України

6 грудня в День Збройних сил України, у Новоселівській бібліотеці-філії між учнями 6-7-8 класів місцевої школи відбувся конкурс «Я б у армію пішов». На початку бібліотекар познайомила учнів з бойовими подвигами українських військовослужбовців, дізналися про шлях армії у воєнні роки та в мирні часи.
А далі відважні, рішучі, сміливі учасники виконували різноманітні конкурсні завдання, в яких перевірили свою силу, спритність, кмітливість і майстерність, а вболівальники активно підтримували «своїх».
Захід пройшов в атмосфері «позитивної конкуренції». Змагання показали, що наші юнаки впораються з високою відповідальністю бути захисником України.

Немає коментарів:

Дописати коментар