Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках ВЕРЕСЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 2018





Пригоди собак у рік Собаки

26 жовтня 2018р. до Червонокам’янської бібліотеки-філії завітали учні 2 та 4 класів на літературно-природничі сходинки «Пригоди собак у рік Собаки». Першою сходинкою була розповідь бібліотекаря Гонтаренко О.М. про домашніх улюбленців-собак. Учні переглянули відео презентацію «Собачий вальс» про породи собак. Юні читачі слухали огляд літератури біля книжкової виставки, де головними героями є собаки.
Далі поділившись на дві команди учнів «Чомусики» та «Розумники», учасники змагалися у грі «Назвіть найбільше порід та прізвиськ собак», в якій перемогла команда «Чомусиків», назвавши 22 собачих прізвиськ. Також школярі переглянули відеоролик «Собаки-помічники АТО».
Останньою сходинкою були цікаві історії, які розповідали діти про своїх домашніх улюбленців




Смачне лікування

Кавун – це солодка, дієтична, делікатесна ягода, улюблені ласощі для дітей та дорослих. Вона зацікавила слухачів Новопразької Вищої народної школи, які завітали до бібліотеки на калейдоскоп кавунових див «Кавун: лікувальні ласощі для будь-якого віку».
Біля виставки-інсталяції «Кавун – лікар і їжа», бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В., повела розмову про походження, вирощування в світі та на Україні, рекордну вагу ягоди, про форму рослини. Про секрети посадки повідомила Піскова С.Г. Про користь в харчуванні, профілактичне та лікувальне значення, протипоказання при вживанні  разом з бібліотекарем згадували Авраменко В.Б., Чернявська О.І., Тараненко Р.С. Далі говорили про вибір ягоди та визначення нітратності в ньому.
Ведуча звернула увагу на обережність при кавуновій дієті і подарувала учасникам рецепти кавунових масок та консервованих кавунів. 



Міжнародний день сільських жінок



15 жовтня, в Міжнародний день сільських жінок, до Войнівської бібліотеки-філії завітали учасниці клубу Берегиня. Бібліотекар розповіла присутнім, що вперше цей день відзначили 15 жовтня 2008 року, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції від 18 грудня 2007р. «Поліпшення становища жінок в сільських районах».

Сільські жінки складають більше чверті населення земної кулі. Вони відіграють провідну роль у виробництві продовольства, в розвитку стабільності сільських районів. Причому не тільки в промислово розвинених країнах, але і в країнах, що розвиваються. Крім того, вони виконують більшість робіт по догляду за дітьми, літніми і хворими.  Це день, коли суспільство має звернути увагу на те, що багато хто з жінок, які проживають у сільській місцевості, стали важливою частиною сучасного життя. 
Присутні жінки розповіли про своє життя, свої захоплення, співали пісень. Святкова зустріч закінчилась смачним чаєм з пирогами.




Ми - діти козацького роду



16 жовтня 2018 року, завідуюча Новоселівської бібліотеки-філії Базилевська Т.В., для учнів 3-4-7 класів Новоселівської школи провела пізнавальну історико-літературну подорож «Ми - діти козацького роду». Присутні познайомилися зі славним історичним минулим нашої країни, з життям козаків та історією створення Запорізької Січі. Діти декламували вірші, гуморески, приймали участь в різних іграх. Цей захід пройшов активно і весело, наші малі козачата збагатили свої знання з історичної минувшини.




Будь здорова, козацька Покрово

14 жовтня – день, в який українці відзначають християнське свято Покрову Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва і День Захисника України.
У Щасливській ЗШ відбулися козацькі розваги «Будь здорова, козацька Покрово». Зі святами присутніх привітала директор школи Михайлова С.В. та побажала перемоги у змаганнях найсильнішим.
Завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б. ознайомила всіх присутніх з традиціями, прикметами, забобонами під час святкування Покрови, розповіла про життя та побут козаків, їх звичаї, традиції, про Запорозьку Січ та про те, як козаки обороняли свою рідну землю.
А далі почалися змагання між двома куренями, в яких змагалися юні козачата учні 2-7 класів. Хлопці показали свою спритність, силу та знання історії і традицій українського козацтва. Були проведені спортивні естафети, та інші цікаві і веселі конкурси. За змаганнями юних козаків залюбки спостерігали учні школи та вчителі. Учасники довели, що козацькому роду нема переводу. Керував підготовкою змагань вчитель фізичного виховання Щукін Р.Ю.
 


Покрова – берегиня роду
(Година духовності)



З нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня Захисника України, бібліотекар Приютівської бібліотеки-філії, працівники Цукрозаводського БК та члени Приютівської молодіжної ради, провели для місцевих жителів годину духовності «Покрова – берегиня роду». Запрошений на свято священик Василь Храму Георгія Побідоносця, розповів про свято Покрови Пресвятої Богородиці та історію появи цього свята в християнському та народному календарі. Свою розповідь священик Василь доповнив відеорядом та запросив присутніх на молебень по захисникам Вітчизни.

Під час перегляду відеоряду «Славні сини Приютівки», в пам’ять про загиблих односельців Д.Хрієнка та Є.Танковського, завідуюча Приютівською бібліотекою-філією Солдатенко Н. розповіла присутнім про юнаків та чоловіків селища Приютівка, які мужньо захищають Україну. А завідуюча Цукрозаводським Будинком культури Замараєва Г. вручила присутнім хлопчикам значки козачат. По завершенні всі присутні ознайомилися з книжковою виставкою «А ми тую козацькую славу збережемо».



Козацький дух непереможний!

14 жовтня, в  День Захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Козацької слави, бібліотекар Протопопівської бібліотеки-філії спільно з працівниками СБК, для місцевих жителів, провели цикл заходів. Розпочали святкування з концерту «Героям слава,- кажемо по праву, бо струм козацький в генах не загас», на якому в.о. старости села Протопопівка Оксана Клочко та депутат  Приютівської ОТГ Анастасія Хованська привітали всіх присутніх з потрійним святом.
Далі юні учасники взяли участь в інтелектуально-патріотичному конкурсі «Козацькому роду – нема переводу», відповідали на питання історичної вікторини, позмагалися у козацьких естафетах. Потім для присутніх відбулася презентація історично-інформаційного стенду «Україна козацька: пам’ять віків». Не забули і про традиційний козацький куліш, яким пригощалися всі бажаючі. 

 
Лине слава козацька з далеких віків


До Дня Захисника України та Дня Козацької слави, в Новопразькій центральній бібліотеці-філії відбулась низка заходів.

Для вихованців Новопразької школи-інтернат, завідуюча Резніченко О.І.  провела віртуальну подорож сторінками історії «Лине слава козацька з далеких віків». Присутні переглянули документальний фільм «День захисника України-День козацтва», з якого дізналися про величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, бо козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Також працівники бібліотеки провели з юнацтвом змагання між командами у різних конкурсах: намагалися з закритими очима прикріпити коневі хвіст, будували «Башти» з паперу та пограли у гру «Самурай». Кожна команда проявила свою кмітливість та спритність.
Паралельно бібліотекар дитячого відділення Вовк Р.Г. провела для учнів Новопразького НВК інтелектуально – патріотичну годину «Козацька слава не погасне, як образ дорогий і ясний». Учасники дізналися про історію українського козацтва, країну їхнє життя на Січі. Під час вікторин діти   продемонстрували свої знання з історії життя козаків, їх звичаїв, культури, побуту та військових походів, прийняли участь у козацьких забавах на уважність, взаємодопомогу, витривалість та ввічливість. Найбільше учням сподобалися такі конкурси «Козацькі повір’я та звичаї», «Козацька кмітливість», «Приготування кулешу», «Сучасний козак», «Козацька мішень». Наприкінці заходу присутні познайомилися з книжковою виставкою «Лицарі Українських степів», на якій представлені книги про історію запорізького козацтва, славні бойові подвиги українських «лицарів духу».
 

Я сильна, я слабка, я просто сільська жінка



В усі часи жінка була могутньою рушійною силою,  яка надихала чоловіків. Заради неї розпочиналися війни, вершилися долі народів, створювалися шедеври. Образ жінки оспівували митці, а скільки пісень, віршів, інших творів мистецтва присвячено жінці!

На 76-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, яке, відбулося 18-го грудня 2007-го року, було прийнято рішення офіційно оголосити 15-те жовтня Міжнародним днем сільських жінок і відзначати його щорічно, починаючи з 2008-го року.

Саме цього дня, на базі Березівської бібліотеки-філії, з сільськими жінками пройшла дискусійна година «Я сильна, я слабка, я проста сільська жінка» в чудовій атмосфері позитиву та гарного настрою. Були обговорені важливі теми не простого сільського жіночого життя. А щоб свято дійсно було святом, бібліотекар Зіненко А. спільно з активними читачами організувала конкурсну програму, де охочі мали можливість отримати перший урок з водіння та водійські права, прийнявши участь в першому конкурсі «Хто швидше доїде». Далі за допомогою конкурсу «Танці на стільцях» учасники згадали сільську дискотеку, співали гарні душевні пісні.

Настрій всім підняли «Дві кумасі», які показали інсценівку «Інтернет це сила». По закінченні присутні познайомилися з книжковою викладкою «Жінки, які змінили світ».





Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра



11 жовтня бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна, запросила учнів 5-го класу місцевої школи на квік-тайм «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра». Діти поринули в минуле України, на Січ, на острів Хортицю - осередок козацтва на Дніпрі, ознайомилися з життям запорізького козацтва. Цікавим був перегляд книжково-ілюстративної виставки «Степ та воля - козацька доля», присвяченої найбільш яскравим постатям Війська Запорізького, їх державній діяльності. Також учасники мали змогу переглянути відео «Ми нащадки козаків» та презентацію «Доти буде Україна - поки будуть козаки», які викликали неабиякий інтерес. А на останок діти прийняли активну участь у вікторині «Козацька кмітливість», де кожен учасник отримав солодкий приз.



Лине слава козацька з далеких віків



Напередодні Дня Захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та українського козацтва, бібліотекар Куколівської бібліотеки-філії, для учнів місцевої школи, провела історичну вікторину «Лине слава козацька з далеких віків». З розповіді бібліотекаря учасники дізналися про козаків та їх традиції часів Запорізької Січі, а також зазначила, що епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української культури.

Присутні козаки і козачки розважливо і правильно відповідали на запитання вікторини, демонструючи свої гарні знання з історії життя козаків, їх звичаїв, культури, побуту та військових походів.




Де дух козацький, там свобода



9 жовтня 2018року, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії, спільно з бібліотекарем Новопразького НВО, для учнів 1-4 класів провели козацький турнір «Де дух козацький, там свобода», присвячений Дню Козацької слави.

Бібліотекарі розповіли учням про історичне минуле України, про традиції українського козацтва, про Запорізьку Січ.

Потім учасники, поділившись на дві команди змагалися в конкурсах на спритність, силу та витривалість, взяли участь у бліц-турнірі «Історія козацтва», кулінарній вікторині, у вікторині «Продовжте прислів’я», «Намалюй козака з зав’язаними очима» та інших.

Також  дітям була представлена цікава книжкова виставка  «Козацтво-слава України».

Всім присутнім було весело та цікаво, а хлопці показали, що вони такі ж кмітливі, сміливі та завзяті, як колись були козаки, і довели, що козацькому роду нема переводу!




Веселі старти



Напередодні Дня захисника  України, що відзначається в нашій державі 14 жовтня, у день святої Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем Українського козацтва, в Недогарському НВК бібліотекар Недогарської бібліотеки-філії Цебрієнко Є.С., разом з педагогами провели для учнів змагання «Веселі старти».

Учасники заходу мали змогу показати всю свою спритність та витривалість у різних цікавих конкурсах та естафетах: підтягувались на перекладині, перетягували канат та перевірили свої інтелектуальні знання з історії українського козацтва. Проведення конкурсів супроводжувалося веселою музикою та підтримкою глядачів.

Після веселих завдань дітей почастували козацьким кулішем. Дружно та весело пройшло козацьке свято, яке стало ще однією яскравою сторінкою шкільного життя.





Історик і краєзнавець Нової Праги – Ф.М.Плотнір



Кожній людині притаманна любов до рідного краю. До таких людей без перебільшення належить і краєзнавець Федір Плотнір.

До його 100-річного ювілею в дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії, для учнів Новопразької загальноосвітньої школи-інтернат, пройшла година краєзнавства «Історик і краєзнавець Нової Праги – Ф.М.Плотнір».

Бібліотекар Вовк Р.Г розповіла про життєвий шлях Федора Миколайовича та його любов до рідного села. Про те, що він дослідив та зібрав матеріали про художника Григорія Честахівського, автора відомої пісні «Їхав козак за Дунай» Семена Климовського. Відшукав «Бабин Яр» Нової Праги. Віднайшов хутір Секретарівка — економію батьків славетного вченого Дмитра Чижевського і все це та інші свої надбання описав, і узагальнив в своїх книгах «Петриківські бувальщини», «Новопразький літопис», «Наші земляки».




Золоті рученята моїх онучаток

(майстерня творчості)



Сімейні цінності, виплекані українським народом, залишаються сенсом життя кожного покоління українців. Кожен з нас впевнений в тому, що наші онуки є найкращими, найталановитішими, найкрасивішими!

Завідуюча Приютівською бібліотекою-філією спільно з працівниками Цукрозаводського СБК, провели майстерню творчості «Золоті рученята моїх онучаток!», на якому були присутні бабусі, п’ятеро та їхні внуки та правнуки віком від 3 до 11 років. Під керівництвом керівника гуртка «Умілі ручки» Верпеки С.О., діти разом з бабусями виготовляли з природного матеріалу лебедя та квітку. Під час роботи бабусі ділилися розповідями про те, яким було їхнє дитинство, як виготовляла ляльки з підручного матеріалу, як виготовляли іграшки-саморобки для лялькового театру, та зачитували свої вірші.

На закінчення організатори пригостили всіх присутніх солодощами та фруктами, а одна з бабусь Швець Л.Ф. почастувала і дорослих і дітей млинцями та смачним варенням.





Шануймо мудрих та багатих літами



В Улянівській бібліотеці-філії, до Дня людей похилого віку, для місцевих жителів, відбувся вечір «Шануймо мудрих та багатих літами». Бібліотекар Кітченко В.О., привітала зі святом присутніх літніх людей, побажала їм міцного здоров'я та довгих років життя. Голова Улянівської сільської ради Соломка В.В. також привітав теплими словами та висловив подяку за їхню працю в тяжкі часи. Також запросили представників з територіального центру та обслуговування, які прийшли з подарунками та словами підтримки.

 Гостям бібліотекар представила книжкову виставку «Старенькі й молоденькі але мудрі і вічно живі», на якій були представлені нові книги про сучасне життя, а також книги, які були актуальні при молодості сьогоднішніх запрошених. Учасники говорили та згадували про моду на книги в минулі часи, бо книга є для них другом і розрадником при довгих одиноких вечорах і безсонних ночах.

Також для присутніх пройшли цікаві конкурси та вікторини. А молоде покоління привітало гостей гарними віршами та піснями.





Вік життю не завада



У цей святковий, щедро напоєний теплом осінній день, бібліотекарі Новопразької центральної бібліотеки-філії зібралися в бібліотечній світлиці «А я ніскільки не соромлюсь сивини», в чудовому товаристві своїх постійних користувачів на свято праці, свято долі, свято життя, щоб віддати свою шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях.

Адже 1 жовтня весь світ відзначає Міжнародний день ветерана та Міжнародний день людей похилого віку. І саме в цей день ми вшановуємо   покоління, яке допомагає нам творити майбутнє.

Під час заходу присутні мали змогу поспілкуватися один з одним, розповісти про своє життя, поділитися спогадами про перше кохання, про сімейні радощі та улюблену справу.





На гарнім килимі життя уже прожито літ багато



Роки, роки... Летять без упину, як дужі коні по осінньому полю. До Міжнародного Дня людей похилого віку, у Добронадіївському СБК, для місцевих жителів відбулася  святково-розважальна програма «На гарнім килимі життя уже прожито літ багато».

Зі щирими привітаннями звернувся до присутніх сільський голова Коваленко В. А. Гарні слова привітань, чудові пісні та вірші подарували гостям працівники сільської ради, будинку культури, бібліотеки-філії. А місцеві талановиті аматори привітали всіх музичними номерами.

Смачне пригощання та святкова дискотека - надовго запам'ятаються нашим гостям, бо все це разом - підбадьорило, підвищило тонус, подарувало радість спілкування!




Милосердя і доброта - людства два крила



1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. Багато щирих, ніжних слів у цей день лунають на честь мудрих, добрих бабусь та дідусів.

Цього дня, бібліотекар Березівської бібліотеки-філії спільно з вихованцями ДНЗ «Світлячок», організували й провели годину добрих справ «Милосердя і доброта - людства два крила», в ході якої відвідали, одиноку бабусю, вдову ветерана Другої Світової війни Ткаченко Ганну Олександрівну.

Діти подарували бабусі квіти та розповіли вірші, а бібліотекар побажала, щоб кожен день додавав бадьорості, щоб сонячне проміння зігрівало серця.





Хай не спішать роки на ваш поріг…



1 жовтня, в Міжнародний день людей похилого віку, бібліотекар Бандурівської бібліотеки-філії запросила своїх найстарших читачів на вечір-зустріч поколінь «Хай не спішать роки на ваш поріг…». Саме цій категорії людей так бракує щирого спілкування та простої людської уваги. Тому, чимало добрих, задушевних слів підібрали для пенсіонерів ведучі заходу – В.Власова та О. Лубяна. Зі щемом в серці присутні слухали пісні та вірші про найдорожчих у світі людей, про золоту пору життя та повагу один до одного. Цей день став справжнім святом для пенсіонерів. Старенькі раділи подарункам, співали, усміхалися та розповідали історії зі свого життя.





Світ безсмертного подвигу



До Дня партизанської слави, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, запросили юнацтво Новопразького НВК на історичну інформ-годину «Крізь стужу мужні партизани йшли й тяжкі бої вели». Під час слайдової презентації «Цікаві факти із життя партизанського ватажка. С.А. Ковпак: відомий та незвіданий», бібліотекар Бутко Л.В. познайомила присутніх з маловідомими фактами з життя партизанського ватажка Ковпака С., зі спогадами його сучасників та познайомила з його книгами про партизанські рейди. 


Паралельно в дитячому відділі бібліотеки, для постійних користувачів, бібліотекар Вовк Р.Г. провела історичну відео-подорож «Партизанськими стежками». Під час відео перегляду присутні поринули у ті тяжкі воєнні часи та дізналися багато цікавого про значення партизанського руху у визвольній боротьбі нашого народу, а також дізналися про партизанський загін, який діяв на Олександрійщині. Під час спілкування з бібліотекарем діти розповідали історії, які їм переповіли їх дідусі і бабусі.


По закінченні учасники познайомилися з книжковою виставкою «Партизани – месники смілі», в книгах якої міститься багато інформації про підпільну діяльність в роки Другої Світової війни.

Немає коментарів:

Дописати коментар