Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках-філіях ЖОВТЕНЬ 2019



 Дорогами визволення України

До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із України, під час Другої світової війни, вчитель Новопразького НВО Александрова Ю., спільно з бібліотекарями Новопразької №1 бібліотеки-філії Сидоренко О. та бібліотекарем НВО Бойченко Т., провели для учнів Новопразького НВО годину пам’яті «Дорогами визволення України».
Ведучі ознайомили присутніх із подіями грудня 1942 – жовтня 1944 р., розповіли про мільйони  українців, які стояли  до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими, переглянули та обговорили фрагменти відео хроніки про шлях вигнання нацистських окупантів.
Бібліотекарі познайомили учнів з книгами, які відображають героїчні подвиги воїнів-визволителів України, що були представлені на книжковій виставці-вітрині.
Хвилиною мовчання учасники вшанували всіх тих, хто віддав своє життя за визволення України, за мирне небо над головою.


Незвичайні пригоди чарівної природи

Осінь дарує нам ще теплі та погожі дні. Вона збирає щедрі врожаї овочів і фруктів, фарбує листочки в барвисті кольори, запалює багряно-червоні кетяги калини.
Тому, 24 жовтня завідуюча Бандурівською бібліотекою-філією, для вихованців дитячого садка провела захід «Незвичайні пригоди чарівної природи», під час якого діти дізнатися багато нового про осінню природу, життя тварин та пташок.
Маленькі учасники відгадували загадки про осінь та осінні явища, пограли в рухливі ігри  «Лабіринт», «Збери врожай» та ін. Під час веселої прогулянки хлопчики та дівчатка отримали багато позитивних емоцій – адже ігри, конкурси, розваги – це завжди цікаво, весело, і звичайно ж, позитивно.




Знайомство з бібліотекою

До Андріївської бібліотеки-філії на екскурсію завітали учні 1-го класу Андріївської ЗШ. На дітей чекала завідуюча бібліотекою Ю.Живіцька, яка познайомила дітей з правилами користування бібліотекою та книгою, розкрила поняття «бібліотека», «читальна зала», «абонемент». Розповіла про читацький формуляр і для чого він потрібен.
Потім учасники взяли участь у казковій грі-вікторині, під час якої з захопленням відгадували загадки, знайомилися з цікавими книгами та дитячими журналами. Разом весело виконали  руханку. Розділившись на дві команди, складали пазли та відгадували казку. Перемогу здобула команда дівчаток. На завершення учні переглянули мультфільм «Свинка Пеппа. Бібліотека».
Весело та радісно було у цей день в бібліотеці. Діти, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і стати її читачами. Усім дуже сподобалася цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від маленьких користувачів.







Територія смаку

Кухар і кулінар — це скоріше не професія, а вид мистецтва, адже приготування їжі являє собою унікальний процес.
Щорічно, 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день кухаря і кулінара, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році.
В цей день у Новоселівській бібліотеці-філії, для відвідувачів, відбулася презентація виставки-помічниці «Територія смаку». Завідуюча бібліотекою Базилевська Т.В. підготувала літературні видання, в яких вміщено рецепти найкращих страв української кухні, чимало корисних порад із галузі "смачного мистецтва", а також безліч рецептів і для повсякденного харчування і для святкового столу. Рецепт страви є тільки начерком приготування. 
 

Що в природі корениться - для здоров’я знадобиться

Погожого осіннього дня слухачі Новопразької Вищої народної школи здійснили пізнавальну мандрівку до зеленого друга-лікаря.  На початку походу бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В. нагадала учасникам правила збору та зберігання рослин. Особливу увагу приділила шипшині, яка стає в пригоді саме в мінливу дощову погоду. Вона допомагає не тільки при застуді, а й при нервуванні, подагрі, необхідна для здоров’я суглобів, покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
В обговоренні як заварювати цілющі напої прийняли участь Піскова С.Г., Каніковська Л.Я., Поденежна Л.Ф. Збирачі лікарських рослин отримали і поради-застереження, щодо використання сировини. З добрим настроєм повернулися подорожуючі, отримавши і ліки і заряд енергії від гарної природи та спілкування з однодумцями.
 


Козацький дух непереможний

В Піщанобрідській бібліотеці-філії, до Дня українського козацтва,  Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці, відбулася презентація тематичної виставки «Козацькій славі вклоніться» для постійних відвідувачів. Бібліотекар розповіла присутнім про  історію свята Покрови, життя, звичаї та традиції українських козаків та їхню заступницю Пресвяту Богородицю.
Читачі мали змогу зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які своїми звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, а також ознайомитись з  героями  сьогодення – які нині боронять державу.



Українці – нація героїв

До Дня українського козацтва, Дня захисника України та Дня селища, що відзначаються 14 жовтня, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії для всіх бажаючих, хто любить ігри, загадки, забави, несподіванки, захоплюється історією своєї держави, організували ігровий майданчик «Козацький дух непереможний». Цікаві завдання чекали гравців під час конкурсів «Козацька кмітливість», «Приготування кулешу», «Повзунець», «Найсильніші духом». Учасники також взяли участь в інтелектуально-патріотичних конкурсах: «Січові порядки», «Козацькі повір’я та звичаї», «Загадкова скринька», які дозволили зануритись в неймовірну атмосферу славних героїчних часів козацької доби.
У бібліотеці була оформлена книжково-ілюстративна виставка «Слава козацька вічно жива», присвячена найбільш яскравим постатям війська Запорізького, їх державній діяльності та експрес-виставка «Гордість і душа держави, її надія і оберіг – це захисники України», на якій була представлена література присвячена захисникам Вітчизни.


Щоб козацькому роду не було переводу,
присягаємо на вірність Вітчизні й народу!

Козацтво – це надзвичайно широкий у своїх вимірах і різноманітний у проявах світ – загадковий і привабливий. Він завжди притягував до себе небайдужих і творчих людей.
Тож, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня Захисника України, завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л.І. запросила учнів 5-6 класів місцевої школи на інтелект мозаїку «Щоб козацькому роду не було переводу, присягаємо на вірність Вітчизні й народу!».
Розділившись на три команди «Січовики», «Запорожці», та «Гайдамаки» учасники із задоволенням пригадували приказки, прислів’я про козаків, весело змагалися на швидкість в естафетах і конкурсах «Розминка», «Народ скаже, як зав’яже», «Відгадайка», «Заспівайка», «Вперед до перемоги!», в яких проявили кмітливість, спритність та показали блискучі знання історії доби українського козацтва.


  Творчість Сухомлинського - дітям


1 жовтня 2019р., з нагоди відзначення роковин від Дня народження В.О.Сухомлинського бібліотекар Червонокам’янської бібліотеки-філії  провела відео-подорож «Творчість Сухомлинського - дітям» для учнів 3 класу Червонокам’янського НВО. Під час подорожі, учні переглянули відеоролик «Педагог і письменник - Василь Сухомлинський», з якого дізналися про життєвий і творчий шлях нашого земляка. Також юні читачі переглянули відео - казку «Ледача подушка», а потім взяли участь у  грі «Якщо ти добра людина» та склали слово «Добротворець». По завершенні учасники переглянули твори про В.Сухомлинського. 




І знову зустріч…

Осінь не привід для суму, а пора зустрічей нових зустрічей на засіданнях Університету третього віку.
Ось і цього року жовтень запросив слухачів на незвичайну зустріч, яка відбулася у садибі відвідувачки школи, в’язальниці, квітникарки Боровенської С.І. Господиня розповіла слухачам  про своє нове захоплення. З матеріалів вторинної сировини виготовляє прикраси для двору, створює сюжетні куточки біля квітів, чагарників, дерев.
Розповідь підхопила бібліотекар краєзнавчого сектору Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В. Вона звернула увагу на те, що таке захоплення є одним із засобів розвантаження нервової напруги, від перевтоми і є очевидною м’якою терапією для людини. Адже позитивні емоції поліпшують здоров’я. А ще бібліотекар звернула увагу на те, що майстриня використовує для втілення своїх ідей книги з фонду бібліотеки.
 



Ой, літа, ой, літа, золотого дівоцтва хвилини!

Доброго погожого осіннього дня, в Добронадіївській бібліотеці-філії зібралися односельці з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, на веселі посиденьки "Ой, літа, ой, літа, золотого дівоцтва хвилини!", які підготували та провели завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л.І. разом з працівником СБК.
Присутні почули найщиріші вітання від сільського голови Коваленка Володимира Андрійовича. Він висловив свою повагу та глибоку вдячність людям поважного віку, побажав міцного здоров’я, щастя, радості, довголіття, миру та злагоди.
Люди зібралися, щоб поспілкуватися, порадіти зустрічі один з одним, пригоститися та розважитися. Під час зустрічі лунали ліричні вірші, сердечні слова чергувалися з музичними номерами та теплими привітаннями.
Концертна програма, викликала дуже теплі та приємні емоції у присутніх і залишила незабутні враження.

Немає коментарів:

Дописати коментар