Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках Січень - Лютий 2018





У їхніх серцях жила Україна  і вони віддали за неї свої життя

20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні. У кожному серці звучить молитва за їх світлі помисли високі, за їх сімї, які лишилися без рідних сердець.
Цього дня в Олександрівській бібліотеці-філії, для постійних читачів, відбулася година пам’яті «У їхніх серцях жила Україна». Зав. бібліотекою-філією Жовтоножко В.Я. згадала історію подій на майдані зими 2013-2014 років та подвиг героїв, директор СБК Гаврилець Н.В. прочитала вірш «Горить свіча і пам’яті сльоза». Також, з 18 по 20 лютого у бібліотеці проходила акція «Небесна сотня янголят», кожен відвідувач бібліотеки мав змогу створити з паперу янгола, як символ пам’яті загиблих.




ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ…


Минуло чотири  роки від подій, які назавжди змінили країну і кожного українця. Роки важких втрат, болю і випробувань.  Щоб вшанувати пам'ять відважних борців за життя в країні, бібліотекар Анжела Зіненко та директор Березівського СБК Дарія Ратушняк, в Березівській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, провели годину вшанування Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають…». Бібліотекар  згадала основні події, що змінили  хід нашої історії. Згадали імена, які назавжди закарбувалися в історії  України. Учасники переглянули відеоряд про «Героїв Небесної сотні», який нагадав, як українці боролися за свої права. Дарія Ратушняк, виконуючи роль матері одного з героїв Сотні, прочитала молитву за Україну і весь український народ.
Під супровід пісні «Пливе кача», хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні.





Співець дитячої душі - Василь Сухомлинський



19лютого 2018р., у Червонокамянській бібліотеці-філії, до 100-річного ювілею В.О.Сухомлинського, відбувся літературний круїз «Співець дитячої душі - Василь Сухомлинський», для учнів 3 класу Червонокам’янського НВО. Бібліотекар О.М.Гонтаренко розповіла учням про життєвий та творчий шлях великого педагога, письменника. Діти переглянули відеоролик про В.Сухомлинського, та прослухали оповідання «Сергійко жде відповіді від брата». Учасники також взяли участь у квест-грі «У пошуках Добротворця», дружно відповідали на запитання вікторини про В. Сухомлинського та познайомилися з літературою книжкової виставки «Співець дитячої душі – Василь Сухомлинський».





Небесна Сотня на варті пам’яті



Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані,  за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

19 лютого 2017 року, до Дня Героїв Небесної Сотні, у Новоселівській бібліотеці-філії, для учнів 9-го та 11-го класів Новоселівського НВК, пройшла година вшанування «Небесна Сотня на варті пам’яті». Скільки б не минуло років від цієї страшної події, та наше підростаюче покоління завжди пам'ятатиме про те, що відбувалось на Майдані 2013-2014рр. Вчитель історії Вівтюк Михайло Миколайович, розповів учням про події того часу,  які  перетворилися на справжню національну стихію.

Завідуюча бібліотекою Базилевська Т.В. продемонструвала учасникам відео «Калейдоскоп трагічних подій «Небесна Сотня» та підготувала книжкову викладку літератури українських письменників про Майдан.

По завершенні всі присутні вшанували Героїв хвилиною мовчання.




Вища народна школа: навчання триває



Багато хто знає, що одним із показників стану здоров’я є артеріальний тиск. Варто йому піднятися або понизитися, як самопочуття погіршується. Тому, для розкриття цієї теми, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для слухачів Вищої народної школи, запросили лікаря загальної практики сімейної медицини місцевої амбулаторії Лисяк М.П. На занятті «Приведемо тиск до норми», лікар дала визначення термінів «артеріальний тиск», «гіпертонія», «гіпотонія», познайомила з факторами, що сприяють зміні тиску, симптомами, стадіями, методами обстеження, коли починати лікувати гіпертонію, а також зазначила, що в селищі виявлено32% людей з підвищеним тиском. За статистикою підвищений тиск частіше зустрічається серед сільського населення. Медична сестра Осетняжська В.М. виміряла тиск кожному з присутніх та отримали поради на кожен день від лікаря сімейної медицини. Бібліотекар Бутко Л.В. познайомила з матеріалами книжкової виставки «Чому важливо слідкувати за тиском?» 






Масляні традиції



Багато чудових гарних звичаїв в Україні. Найцікавіше і незвичайне свято «Масляна», яке відзначається гуляннями, млинцями та варениками.

17 лютого в селищі Нова Прага святкували закінчення Масляної та початок Великого посту. На центральній площі селища зібралися майже всі трудові колективи, щоб презентувати свої здібності в кулінарному мистецтві. І працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії не залишились осторонь, з великим задоволенням гостинно запрошували присутніх до щедро накритого столу з традиційними саме для цього свята стравами. Тут і млинці з дріжджового тіста, і з тіста на молоці, і на кефірі та незвичайні - кольорові. Коли всі учасники свята зібралися, настав час розпочинати конкурс на визначення найсмачнішого млинця. Запрошена комісія була одностайна у своєму вердикті кожен млинець смачний по-своєму. Кожен колектив отримав від селищної ради подарунок. Після неділі Масляна затихала до наступного року. Ми мусимо знати, пам’ятати звичаї й свята наших пращурів.









Зиму проводжаємо, Весну красну зустрічаємо



Масляна - одне із найвеселіших зимових свят. 18 лютого, біля Ізмайлівського СБК, відбулося колоритне свято Масляної «Зиму проводжаємо, Весну красну зустрічаємо». Бібліотекарі  Ізмайлівської та Піщанобрідської бібліотек-філій розповіли учасникам про святкування Масляної у різних країнах світу та найкращі рецепти приготування млинців. У святковому дійстві взяли участь жителі сіл Піщаний Брід та Ізмайлівка. Учасники демонстрували свою кмітливість і завзятість у різноманітних веселих конкурсах та розвагах. Завершилося свято спалюванням опудала Зими та дегустацією запашних рум`яних млинців.  






Війна пройшлась по їхніх долях



15 лютого - день вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 29 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня війна, яка залишила невиліковну рану в душах та серцях багатьох людей.

В Березівській бібліотеці-філії пройшла зустріч «Війна пройшлась по їхніх долях» з колишніми воїнами-афганцями,  які поділилися з присутніми своїми гіркими та сумними спогадами про роки військової служби в Афганістані. Бібліотекар А. Зіненко  продемонструвала учасникам відео фільми про афганську війну, Дарія Ратушняк декламувала вірш «Ти вічний біль, Афганістан», а гурт «Березівчанка» виконав пісню «Гей, ви козаченьки».

По закінченні всі присутні вшанували тих, хто не повернувся додому, схиливши голови в скорботній хвилині мовчання.




Миттєвості подвигу воїнів-інтернаціоналістів



15 лютого, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, в Приютівській бібліотеці-філії відбулася хвилина мужності «Миттєвості подвигу воїнів-інтернаціоналістів» для старшокласників Цукрозаводського НВК та жителів селища.

Бібліотекар розповіла присутнім скільки військових, які служили в Афганістані, проживає в нашому селищі, зачитала вірші про Афганську війну. Учасники переглянули уривки з фільмів «Прийшов наказ», «Груз 200», «Запаліть свічки», «Вивід військ з Афганістану», а також переглянули матеріали книжкової виставки-спогаду «Афганістан то біль і смуток» на якій, представлені книги та статті з газет про війну. Постійна читачка бібліотеки Швець Лілія Федорівна, також розповіла юнакам та дівчатам про те, що в її родині теж є учасники бойових дій в Афганістані. І їхня родина завжди памятає  про ту війну.

 


Буде радість дітворі – Масляна на дворі!

Масляна або Масниця — одне з календарних свят, яке пов’язане із давнім народним звичаєм — проводами зими і зустріччю весни.
З цієї нагоди, 15 лютого, учні  3 класу разом з класним керівником, завітали у Добронадіївську бібліотеку-філію на народознавче свято «Буде радість дітворі – Масляна на дворі!». Учасники взяли участь у веселих іграх та конкурсах, співали запальних пісень та танцювали, відгадували жартівливі загадки, а потім частувалися млинцями та пирогами …
 

 
Бібліогравітація від серця до серця



Незважаючи на те, що лютий-місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято   день Святого Валентина. З нагоди цього романтичного свята, в Ясинуватській бібліотеці-філії, була проведена святково-розважальна програма «Бібліогравітація від серця до серця», для учнів 4 класу місцевої школи.

Спілкуючись з дітьми, з'ясувалося, що це одне із найулюбленіших свят дітей. Бібліотекар Н.Хуторна познайомила учасників з історією виникнення свята та  традиціями його святкування в різних країнах світу.

Для учнів також були проведені різноманітні конкурси: «Аукціон ніжних слів», «Чи уважний ти», «Розірване яблуко», «Герої казок». Діти залюбки прикрашали велике серце , на яке вішали сердечка зі своїми побажаннями.



 


Герой України – В’ячеслав Чорновіл
В Новопразькій центральній бібліотеці-філії, з нагоди 80-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Героя України В’ячеслава Чорновола та на виконання Указу Президента «Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола», для постійних читачів відбулась історична година «Герой України – В’ячеслав  Чорновіл».
Завідуюча бібліотекою Резніченко О.І. розповіла присутнім про доленосні моменти біографії В`ячеслава Максимовича Чорновола - очільника Народного Руху, Героя України, політичного і державного діяча, публіциста, журналіста, ініціатора проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.    



Майстер-клас до дня Валентина

14 лютого світ відзначає День Святого Валентина. Як і на будь-яке інше свято, в цей день  прийнято дарувати подарунки, сувеніри і валентинки. З нагоди свята, завідуюча Новоселівською бібліотекою-філією Базилевська Т.В., для вихованців Новоселівського НВК, провела майстер-клас «Валентинка від щирого серця», по виготовленню валентинок для своїх найрідніших людей. Діти з захопленням виготовляли з паперу листівки у вигляді сердечок. Майстер-клас сподобався малечі. А готові валентинки учасники подарують своїм рідним.







14 лютого в Березівській бібліотеці-філії пройшла весела тінейджерська тусовка «Hello, Купідон» з юними читачами бібліотеки. Ведучими заходу були бібліотекар А. Зіненко, оператор Березівського ВПЗ А. Надточа та директор Березівського СБК Д. Ратушняк.

В бібліотеці була особлива  атмосфера, оскільки вона була прикрашена різноманітними символами кохання, які створювали гарний настрій усім присутнім. Працювала «Вітальна пошта», у яскраву скриньку кожен бажаючий міг кинути вкинути святкову листівку, валентинку з привітанням.

Ведучі  розповіли  присутнім про історію виникнення свята, про традиції святкування Дня Закоханих в інших країнах. Потім учасники заходу взяли участь у майстер класі по виготовленню символу свята – валентинок, а також прийняли участь у різноманітних конкурсах та іграх.


Родзинкою тусовки була оформлена «фото-зона», де всі бажаючі могли сфотографуватися. Кульмінацією вечірки стала святкова дискотека.
 

Сердечні дарунки Святого Валентина



14 лютого, завідуюча Бандурівською бібліотекою-філією, провела для вихованців дитячого садка розважально-ігрову програму «Сердечні дарунки Святого Валентина». Бібліотекар вела розмову з дітьми  про дружбу та симпатію.  І якщо ви думаєте, що це свято тільки для дорослих, то ви дуже помиляєтесь! Діти грали в ігри, малювали, знаходили половинки сердечок. А по закінченні малеча залюбки взяла участь у виготовленні власноруч листівки-валентинки для своїх любих батьків.



Всьому початком є любов



Кохання... Багато століть людство не може знайти єдиного визначення для цього неймовірного почуття. Все змінюється у цьому шаленому світі і лише кохання залишається завжди юним, прекрасним, завжди новим, несподіваним і найзагадковішим з усіх людських почуттів... Саме кохання надихає поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів.

Напередодні свята всіх закоханих, Дня Святого Валентина, бібліотекарі Новопразької центральної бібліотеки-філії спробували доторкнутися до вічної теми кохання, запросивши до себе на поетичні хвилинки «У цілім світі тільки ти» директора Новопразького БК та викладачів та директора Новопразької музичної школи. Бібліотекарі та учасники декламували вірші відомих українських поетів  про кохання неспокійне і розмірене, підступне і віддане, нерозділене і взаємне.

Також, в читальному залі бібліотеки, розміщено книжкову виставку-інсталяцію «У цілім світі тільки ти», на якій є світлини, що відображають різні миттєвості кохання, а також видання, що розповідають про кохання звертають на себе увагу яскравим оформленням у стилі Валентинового дня та створюють святковий настрій.





Святкові валентинки



День Святого Валентина або День закоханих - улюблене свято величезної кількості людей. Не дивно, адже кожному властиво закохуватися, любити, мати симпатії, говорити про свої почуття...

13 лютого, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії, для учнів НВК провела hand-made з виготовлення сердець-валентинок «Святкові валентинки». Учні із задоволенням виготовляли з паперу гарні валентинки, прикрашали квітами та  писали на них побажання, які потім подарують  любій вчительці, мамі, татові, бабусі чи дідусю, братику чи сестричці, засвідчуючи їм свою любов, вдячність та повагу.  



 



Великий Добротворець
12 лютого 2018 року, з нагоди 100-річного ювілею В.О.Сухомлинського, бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії, провели віртуальну подорож «Великий Добротворець», для учнів 4-А класу Червонокам’янського НВО.
Бібліотекар Гонтаренко О.М. познайомила дітей з біографією видатного педагога, нашого земляка. Учні переглянули відеоролик «Педагог і письменник – Василь Сухомлинський» та казку «Ледача подушка». Потім, поділившись на команди «Козачки» та «Квіточки», учасники взяли участь в іграх «Склади прислів’я про добро» та «Якщо ти добра людина» та відповідали на запитання вікторини по творчості Сухомлинського.




Варімо кашу, родино!



8 лютого, до Добронадіївської бібліотеки-філії, у сімейну вітальню «Варімо кашу, родино!», завітали учні 5-7 класів разом учителем Федоровою В. І.

Бібліотекар Якимчук Л. розповіла дітям про кашу, як одну з найулюбленіших страв українців, скільки в ній лицарської принадності, історичної таємниці та скільки  прислів’їв, казок та приказок відтворено не без участі каші. Присутні також дізналися які види каші варять в Україні та цікаві факти з обрядів та звичаїв нашого народу про кашу, які дійшли до нас із давніх часів.








В Березівській бібліотеці-філії, для постійних читачів, до 190-річчя з дня народження французького письменника Ж. Верна, відбулася літературна подорож «Навколо світу з книжками Жуль Верна», яку провели бібліотекар А. Зіненко та директор Березівського СБК Д. Ратушняк.

 Бібліотекар, розповіла дітям про життя і творчість відомого на весь світ письменника Ж. Верна, який писав про подорожі, не виходячи з власного кабінету. Присутні з величезним задоволенням обговорювали прочитані твори автора.

По завершенні учасники познайомилися з книжковою виставкою «Дивна країна пригод і фантастики», яка була представлена в бібліотеці. 



Збудуй храм у душі своїй



Так як 2018 рік оголошено роком Божого Слова, у приміщенні Щасливської бібліотеки-філії, для учнів 7-9 класів, відбулася інформаційна година «Збудуй храм у душі своїй». Завідуюча бібліотекою Міщенко Л.Б.  закликала учнів бути милосердними й уникати злих вчинків; виховувати любов і повагу, щирість і працьовитість. Викладач української та зарубіжної літератури Мажара Т.П., яка розповіла про Біблію, та біблійних персонажів. Почесний ветеран села Погорілий І.П., розповів про Українську Православну церкву, та про релігію в цілому.   Учні   дізналися про церкву с. Щасливого, яка проіснувала до 1937 року та декламували вірші про віру у Бога.



 



Мандри в пошуках України



 На початку лютого любителі літературного краєзнавчого слова, завітали на літературну годину «Життя і творчість Є.Маланюка», де бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В., під час презентації «Євген Маланюк», розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях  письменника, а також познайомила з лауреатами обласної премії ім. Є.Маланюка 2018року. По закінченні учасники  переглянули книги про земляка та зачитували уривки з творів відомого поета. 



Чи загрожує нам епідемія кору?



Сьогодні часто чути у ЗМІ: «Україну лихоманить кір». Тому, дуже доречною стала зустріч слухачів Вищої народної школи з актуальної теми «Що потрібно знати про кір?». На запитання учасників відповідала лікар загальної практики сімейної медицини місцевої лікарні Лисяк М.П. Вона акцентувала на  стан захворювання в селищі  відповідаючи на запитання «Що таке кір?», «Симптоми кору», «Які ускладнення?», «Профілактика хвороби», «Вакцинація – єдиний ефективний спосіб попередити кір», «Кому не можна робити щеплення?». Бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В. привела статистичні дані захворювання населення в Україні, Кіровоградщині та познайомила з друкованими джерелами щодо цієї хвороби.



Їх подвиг не забуто



До Дня пам’яті героїв Крут, в Ізмайлівській  школі  відбулася  трибуна вільних думок «Їх подвиг не забуто». Бібліотекар Ізмайлівської бібліотеки-філії розповіла учням про славетні  події під  Крутами  та героїчну смерть молодих захисників Української Держави, що стали знаковими  для нашої країни та увійшли в нашу історію,  як символ національної честі та воїнської доблесті.

До уваги учасників були представлені   художні твори,  ілюстрації та фотографії, присвячені справжнім синам України, полеглим за її волю та незалежність.

Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.



 


Пам’яті Крут

 До Новопразької центральної бібліотеки-філії, завітали учні з Новопразької спеціальної школи-інтернат на історичну годину «Їх слава буде променіти», на перегляд та обговорення історичного фільму «Бій під Крутами», присвячений далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року.
Під час перегляду фільму, завідуюча бібліотекою Резніченко О.І. пояснила дітям, що ця подія стала символом боротьби за українську державність і не можна викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, які поклали на вівтар найцінніше – власне життя.
Також учасникам була представлена книжкова виставка «Їх слава буде променіти», де серед видань є книги «Крути, Січень 1918 року» та "Бій відлунав", куди увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами.  
Паралельно в дитячому відділі бібліотеки, для постійних читачів була проведена година історичної правди «Ніколи Україні не забути, цих юних душ, нескорений політ», де бібліотекар розповіла про сміливий подвиг юнаків,  причини та наслідки бою. Присутні з цікавістю та захопленням слухали про подвиг українських студентів, які ціною власного життя зупинили на кілька днів наступ більшовицької армії на українську столицю. Із хвилюванням діти слухали вірші, які зачитувала бібліотекар, присвячені героям Крут «На Аскольдовій могилі», «Крути», а також переглянули матеріали книжкової виставки «України обпалений цвіт» даної тематики. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які віддали своє життя за волю, єдність і щастя нашої української держави.

 


Хто вмирає в боротьбі - в серцях житиме повік

29 січня бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії, спільно з педагогом-організатором Вороною Т.С. та учителем історії Гаркушею А.О., для учнів Новопразького НВО, до Дня Героїв Крут, провели захід-погляд в історію «Хто вмирає в боротьбі- в серцях житиме повік».
Ведучі розповіли учням, що вся країна відзначає історичну дату-100-річчя від дня трагічних подій на станції «Крути». Потім, виражаючи любов, відданість своїй країні, з вірою у краще майбутнє, прикладаючи руку до грудей, присутні заспівали Гімн України. Учні розповідали як розвивалися події тої сторінки історії, якої не можна забувати та декламували вірші про студентів-патріотів, співали пісні про нескорену Україну та її захисників. Бібліотекар підготувала тематичну виставку газетно-журнальних статей.
Хвилиною мовчання та Свічами Пам’яті присутні вшанували героїв-борців за волю України. 

 


Коли стає до зброї молодь , народ цей – не перемогти…



Бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії Дячук М., спільно з педагогом-організатором Ланько О., для учнів 7-9 класів місцевої школи, провели годину історичної правди «Коли стає до зброї молодь, народ цей – не перемогти…» до  Дня пам’яті героїв Крут.


Із розповіді ведучих, присутні дізнались про трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мефодіївського братства.


Також учні переглянули відеоролик зі світлинами та хронікою. Хвилиною мовчання і запаленням свічок вшанували всіх загиблих у боях.



 




Ніколи Україні не забути цих юних душ 



Напередодні 100-річчя бою під Крутами, в Березівській бібліотеці-філії, для постійних читачів, відбувся вечір історичної пам’яті «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ», який провели бібліотекар Анжела Зіненко та директор Березівського СБК Дарія Ратушняк.

Діти уважно слухали про бій під Крутами, та його учасників. Про те, що в ході цих боїв загинули понад 300 молодих юнаків – героїв, які показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.

Присутні також переглянули документальний фільм «Невідома Україна. Фільм 91. Лист без конверта», перегляд якого закінчився активним обговоренням та знайомилися з книжковою тематичною викладкою літератури «Крути- пам’ятай їх подвиг». Оксана Гаркуша продекламувала вірш Павла Тичини «На Аскольдовій могилі поховали їх». Вечір закінчився хвилиною мовчання пам’яті героїв Крут. 

 


Хто вмирає в боротьбі,в серці живе вічно

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, в Ізмайлівській бібліотеці-філії, для учнів Ізмайлівської ЗШ, відбувся вечір-реквієм «Хто вмирає в боротьбі,в серці живе вічно». Бібліотекар Красюк Т. розповіла присутнім про страшні  факти масового знищення людей в роки Другої Світової війни, про історію Голокосту та познайомила з книжковою виставкою, присвяченою пам’яті історичних подій.
На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голокосту запалили свічку та вшанували пам'ять хвилиною мовчання.

 


10 фактів про бій під Крутами



Напередодні 100-річчя бою під Крутами, в Приютівській бібліотеці-філії для старшокласників Цукрозаводського НВК відбулася піраміда знань «10 фактів про бій під Крутами». Однією з найтрагічніших сторінок історії є бій під Крутами. «Хто не знає свого минулого – не вартий свого майбутнього», такими словами розпочала захід завідуюча Приютівської бібліотеки-філії Н. Солдатенко та розповіла 10 фактів про бій під Крутами, які повинен знати кожен українець. Учасники також переглянули документальні відеофільми «Недооцінений урок історії, Герої Крут», «Понад Крутами вічність у сурми сурмить», прочитали твори пам’яті героїв, один з них «Пам’яті тридцяти» П.Тичини та взяли участь в історичній вікторині «Бій під Крутами».

В кінці заходу присутні, запаливши свічки пам’яті, вшанували пам'ять полеглих героїв хвилиною мовчання.




Літературна світлиця «На гостину до Шарля Перро»

До 390 - річчя від дня народження французького казкаря Ш. Перро 25.01.2018 року, бібліотекар дитячого відділення Червонокам’янської бібліотеки-філії  О.М.Гонтаренко, провела літературну світлицю «На гостину до Шарля Перро» для учнів 3 класу Червонокам’янського НВО.
Діти  переглянули презентацію «Казкова магія Шарля Перро» та дізналися про те, що Шарль Перро першим відчинив двері в літературу чарівній казці, став основоположником цього жанру. 
 Учні розповідали свої улюблені казки «Попелюшка»,«Замок герцога Синя Борода», «Спляча красуня».
 Вчитель К.А.Біла, продемонструвала дітям буктрейлер за творчістю всесвітньовідомого казкаря «Ш. Перро – король казки». Третьокласники дружно відповідали на питання казкової вікторини та грали у гру «Склади казку за словами».





Іменини в бібліотеці: «Твоє ім’я – твій друг»

25 січня 2018 року, в Добронадіївську бібліотеку-філію завітали учні 6 класу Добронадіївської  загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів з класним керівником, Голуб Тетяною Вікторівною на іменини в бібліотеці: «Твоє ім’я – твій друг».
Діти розповідали про свої імена:  Аня, Лєра, Рома, Антон, Даша, Дарина, Родя, Валя, Еліазар, Ваня, адже кожне ім’я прекрасне по-своєму, кожне милозвучне і цікаве за своїм змістом. Багато імен на землі, всіх не перерахуєш і не запам’ятаєш, але не скільки важливо як тебе названо, а важливо те, щоб зумів ти зберегти своє добре ім’я, міг пишатися ним.
Зустріч була багатою на легенди, перекази, прислів’я, загадки, приказки, творчі завдання, цікаві конкурси, які у ігровій формі поповнили знання дітей. А веселий настрій забезпечив несподіваний сюрприз – іменний торт, який подарувала однокласникам сина – Журко Оксана Михайлівна.



Соборність України: від ідеї до сьогодення

«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.
22 січня Україна відзначає знаменну дату в історії становлення української державності – День Соборності України.
З цієї нагоди в Ясинуватській бібліотеці філії було проведено патріотичну годину «Соборність України: від ідеї до сьогодення».
Бібліотекар Н.Хуторна провела історичну мандрівку по сторінкам свята Соборності з учнями 3 та 4 класів місцевої школи. Діти взяли участь у  вікторині «Твої найперші символи», яка викликала інтерес  у постійних користувачів до вивчення державної та народної символіки. Також переглянули відеоролик «22 січня-День Соборності України», який викликав патріотичні почуття та повагу до рідної країни.









Історичний урок
 «Соборна мати – Україна - одна для всіх, як оберіг»

До Дня Соборності України, бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії  провели історичний урок «Соборна мати – Україна - одна для всіх, як оберіг» для учнів 4-х класів, які навчаються в Червонокам’янському НВО.
Ведучі  розповіли дітям про історію української землі та про Акт Злуки. Учні переглянули відеоролик про День Соборності України. Учениця 4-го класу - Дарія Тригуб прочитала вірш про Україну.
Бібліотекарі провели історичну мандрівку «Україна - Соборна країна», де юні читачі подорожували містами України, які об’єднали українські землі та діти переглянули презентацію «Моя країна -Україна». В кінці заходу всі дружно стали в ланцюг злуки, як символ об’єднання України.





Співаємо славу тій події і тепер

  
З нагоди відзначення Дня Соборності України в Приютівській бібліотеці- філії проведено для постійних користувачів  історичну годину: «Співаємо славу тій події і тепер». Бібліотекар Н.Солдатенко разом з вчителем історії Н.Руденко розповіли присутнім про історичний шлях українського народу до незалежної соборної держави.
Також під час заходу для користувачів бібліотеки проведено історико- патріотичну гру: «Ми єдина держава, ми єдиний народ», присутні перевірили свої знання про Україну , а саме її історію, географію, народні звичаї, традиції та літературу.
Цій визначній події приурочена тематична книжкова виставка Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг », на якій представлені  книги та  документальні джерела про довгий і тернистий шлях України до Соборності, діяльність УНР та її очільників .
В кінці заходу продемонстровано відео: «Соборна мати Україна».




Година історії «Соборна, єдина, неподільна»

22 січня 2018 року, з нагоди Дня Соборності і Свободи України бібліотекар Піщанобрідської бібліотеки-філії та завідуюча сільським клубом підготували і провели годину історії  «Соборна, єдина, неподільна» для дітей,  які мешкають в селі Піщаний Брід. 
Ведучі розповіли про історію виникнення свята Дня Соборності України, акцентували увагу на історичні факти, що передували акту злуки Української Народної Республіки з Західноукраїнською Народною Республікою
Дуже жваво й цікаво пройшла українознавча вікторина, на всі питання якої діти дали правильні відповіді.
До заходу була підготовлена книжкова виставка «Усі ми – єдина сім'я».




Всіх вода - Йордан обновить

 Напередодні Водохреща, в Новопразькій центральній бібліотеці-філії, для своїх постійних користувачів, бібліотекар Бутко Л.В. розповіла про історію виникнення свята, яке сягає корінням в далеке минуле. Справжню чародій-мозаїку «А той третій празник – Святе Водохреща» склали розповіді присутніх Очковської М.І., Авраменко В.Б., Поденежної  Л.Ф. та інших читачів бібліотеки. Вони звернули увагу на те, що у наших предків існувало багато звичаїв, які обов'язково виконувалися кожною сім'єю і в кожному будинку. Це стосується і Водохреща - звичаю, пов'язаного зі святою водою: у господині в хаті був особливий глечик, який використовувався тільки для хрещенської води.
Уперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя. Далі говорилося і про освячення води та її використання, і про купіль під час свят, і про природні та погодні прикмети в ці дні.  



Соборність рідної землі-основа нації й держави

22 січня 2018року, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії, спільно з бібліотекарем Новопразького НВО,  для учнів 8 класу, до Дня Соборності України провели годину державності «Соборність рідної землі-основа нації й держави».
Бібліотекарі  демонструючи відео «Злука: День Соборності України», «Соборність України» та  «День Соборності України», розповіли учням про свято Соборності, про величний День Злуки українського народу.
Потім учасники відповідали на запитання вікторини «Любіть Україну», «Історична вікторина», «Я і Україна» та взяли участь у конкурсах, «Географічний», «Літературний», «Народознавчий»,  «Загадка-відгадка», «Як у нас на Україні». В конкурсі «Асоціація», діти   намалювали Батьківщину-Україну в якому образі вони її уявляють.  Свої малюнки вони підписали словами «Миру Україні»,  «Україна без війни» та «Ми хочемо миру».
По закінченні учні познайомилися з книжковою вітриною «Україна Соборна держава».



Сила великої злуки

З нагоди знаменної події в історії українського народу – об’єднання двох суверенних українських держав – Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної республіки в одну самостійну Соборну Державу, 22 січня 2018 р. бібліотекар Куколівської бібліотеки-філії, для постійних читачів провела історичний калейдоскоп «Сила великої злуки».
Учасники заходу прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України,  ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, а також відповідали на запитання літературно-історичної вікторини продемонструвавши свої не аби які знання з історії рідної держави.





Акція "Живій ланцюг єднання"


22 січня 2018року, бібліотекар Косівської бібліотеки-філії спільно з художнім керівником сільського будинку культури, організували акцію "Живий ланцюг єднання", присвячену до Дня Соборності України.
Ведучі акцентували увагу учасників заходу на проблемі єдності держави, її соборності, як умови її незалежності та суверенності, провели історичні паралелі з процесами державотворення на українських землях.
Учасники заходу утворили ланцюг, який символізував акт злуки України як держави. Всі присутні відчули себе необхідною частинкою, без якої не може бути повноцінною як наша громада, так і країна в цілому.





День Соборності України - 
державне свято незалежної України

 «Єднаймося, українські люди!» під такою назвою бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії провела літературно-історичний екскурс для учнів 7-9 класів до Дня Соборності України.
Учасників екскурсу зібрала сьогодні історична подія – Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Україну. Для українських земель, віками поділених кордонами, дата 22 січня 1919 року стала довгоочікуваним святом єднання.
Бібліотекар розповіла присутнім про історичні події, що передували проголошенню соборності, учні читали патріотичні вірші і співали пісні про Україну, згадали українців-патріотів, які зі зброєю в руках захищають сьогодні цілісність України на Сході.

Наприкінці свята учасники утворили символічний «ланцюг єднання» з областей України, щоб підтвердити єдність мешканців сходу та заходу нашої держави.


Міні-екскурс в історію "Соборна духом Україна"

22 січня  2018 року, Україна відзначає знаменну дату в історії становлення української державності - День Соборності України. Саме з цієї нагоди, в Олександрівській бібліотеці-філії для читачів, проведено міні-екскурс в історію "Соборна духом Україна".

Завідуюча бібліотекою В.Я.Жовтоножко розповіла присутнім про історію виникнення свята, про тернистий шлях України до незалежності та соборності, ознайомила з історичними фактами про Україну. На синьо-жовтих стрічках діти написали свої побажання Україні, головним з яких було побажання миру,та створили ланцюжок єдності.



Нам треба берегти свою країну-Соборну і єдину Україну



19 січня напередодні свята в Новопразькій центральній бібліотеці-філії бібліотекар Блага О.Ю. до Дня Соборності і Свободи провела з юнацтвом історичний колаж «Нам треба берегти свою країну-Соборну і єдину Україну» . Розповіла про те, що це свято відзначається  щороку 22 січня у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. «Віднині зливаються в одне ціле віками розділені частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка», - так було написано в Акті злуки. На заході було показано відео «Моя Соборна Україна».

 Книжкова виставка в бібліотеці «Моя незалежна Соборна держава» привертає увагу та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу.

 Паралельно в дитячому відділі бібліотеки було проведено інформаційну годину «Великий день єднання», яку провела для постійних користувачів бібліотекар Вовк Р.Г.. Під час заходу діти були ознайомлені з історією свята - День Соборності України, про боротьбу славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил України, словом і багнетом намагаючись відродити незалежну соборну українську державу. Дізналися про всеукраїнську акцію «Живий ланцюг єднання», яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних та західних земель України. Була проведена гра-вікторина «Я і Україна», та презентована книжкова виставка «На шляху до Соборності України».




         


 Секрети здорових нирок

    Часто до лікарів звертаються люди, яким дошкуляє біль у попереку, набряки,  головний біль, запаморочення, порушення зору, задуха, біль у ділянці серця, підвищена температура, відсутність апетиту. Після медичного обстеження, коли називають причину захворювання –хвороба нирок, багато хто не хоче цьому вірити.
 Так, нирки виконують багато функцій   і дуже важливі для організму людини. Тому, на черговому засіданні Вищої народної школи, на уроці здоров’я «Бережіть нирки», розглядалася  ця важлива тема. Ведуча  уроку, бібліотекар Новопразької центральної бібліотеки-філії Бутко Л.В.,  привела статистичні дані , причини цього захворювання та передала слово Каніковській Л.Я., представниці однієї з оздоровчих компаній.  Людмила Яківна повела розповідь про функції, особливості, хвороби  нирок . Звернула увагу на   профілактику захворювання  лікарськими рослинами, зокрема чаями.
 Біля книжкової виставки «Як лікувати нирки в домашніх умовах» бібліотекар Л.В. зупинилася на інформації «Що потрібно для здоров’я нирок?». Це  -  рух, корисна їжа, сухе тепло, особливі  вправи. БуткоЛ.В. навела також  маловідомі факти щодо функціональності органів, наголосила про важливість вчасного звернення до лікаря.


Славетна мить, що поєднала Україну

18 січня 2018року, до Дня Соборності України, у Добронадіївській бібліотеці-філії була проведена цікава інтелектуальна гра для старшокласників «Славетна мить, що поєднала Україну».
В ході гри учні 8-9 класів впевнено демонстрували свої знання з історії, культури, мистецтва, мови, географії. Вчитель історії, Єфімова Лідія Олексіївна,  розповіла про події, пов’язані з об’єднанням українських земель в Соборну Україну.
Команди «Смотрич» та «Дніпро» активно приймали участь у конкурсах: «Історичний», «Постаті в портретах», «Упізнай мене», «Повір у географію», «Мовно-літературний», «Люби і знай свій рідний край», «Хто кого переспіває», «Україна в цифрах», демонструючи глибокі знання та наполегливість на шляху до перемоги.
Інтелектуальна гра показала, що добронадіївські учні – справжні патріоти, які знають своє минуле.


Новорічні щедрування

Увечері 13 січня, напередодні Старого Нового року, прийнято щедрувати. За традицією, щедрувальники ввечері і до півночі обходять будинки і з піснями бажають щастя господарям.
Молодь, солісти вокального колективу "Криниченька" та бібліотекар Протопопівської бібліотеки-філії спільно з працівниками будинку культури підготували і провели фольклорний десант "Україна вся щедрує..." та народознавчу веселку "Колядки зі старої шухлядки". Вони вітали трудові колективи сільської ради, амбулаторії, магазинів, читачів бібліотеки, перехожих,  згадали обряд "Водіння кози". Солісти вокального колективу "Криниченька" співали обрядових пісень. Група щедрівників радісно вітали односельців з прийдешнім 2018 роком засипаючи їх новорічними побажаннями.









Щедрий вечір, добрим людям на здоров’я



12 січня2018 року в Червонокам’янському Будинку культури зібралися односельці на літературно-розважальні посиденьки «Щедрий вечір, добрим людям на здоров’я», які організували і провели бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії. Завідуюча бібліотекою Бевз Г.І. познайомила присутніх з етнографією українського народу, розповіла про унікальне значення щедрівок та колядок. Зубенко В.І. згадала розповіді своєї матері про те, як проходили зимові святки в давнину в Червоній Кам’янці, та які на ці свята готували страви. Бібліотекар Гонтаренко О.М. познайомила з книжковою виставкою «Різдво. Коляда. Щедрий вечір в Україні». 




З Колядою йдемо, дарунки несемо!



У ці чудові святкові дні, коли пахне ялинкою, цитрусами, різдвяною кутею, цукерками, гурт колядників та щедрувальників нашої громади, вирушив всіх односельців, земляків, працівників сільської ради, місцевої школи, торгівельних закладів та підприємств.

Учасники новорічного театралізованого обряду «З Колядою йдемо, дарунки несемо!» зі свіжими колядками, щедрівками, піснями, закликами, гумором; з Колядою, Козою, Маланкою, Звіздарем, циганками, щебетушками дівчатами, веселими парубками та жіночками, котрі співали, декламували та підтанцьовували від щирого серця; із розмаїттям кольорів українського національного вбрання, віночків, яскравих хусток, пройшлися нашим краєм, наповнивши його чудовим змістом свята, побажань достатку, врожаю, здоров’я, щасливої долі, добрих сусідів, щедрих друзів, радості буття.




Від Різдва до Меланки звучать щедрівки та колядки

"Від Різдва до Меланки звучать щедрівки та колядки" під такою назвою розпочалася Різдвяна казка в Олександрівці. 05 січня 2018року  члени жіночого клубу "Вербиченька", що діє при Олександрівській бібліотеці-філії та аматори  художньої самодіяльності Олександрівського СБК, відвідали всі заклади с. Олександрівки та Соніно  колядували, щедрували та засівали, вітаючи з Новим Роком.





Народе мій! З тобою в далі солов'їні мені судилося іти

4 січня 2018р., напередодні дня народження Володимира Сосюри, українського  поета і перекладача, журналіста, військового кореспондента, до Олександрівської бібліотеки-філії завітали юні читачі у літературну відео-світлицю "Народе мій! З тобою в далі солов'їні мені судилося іти".
Завідуюча бібліотекою Жовтоножко В.Я., під час відео перегляду, познайомила присутніх з літературою, яка є в бібліотеці, розповіла про життя та творчість В. Сосюри., а директор Олександрівського БК Гаврилець Н.В.  провела з дітьми гру-вікторину "Україна в творчості поета".
По закінченні діти отримали буклети про В.М Сосюру.





Холодова кропив’янка, або Доживемо до тепла

Взимку дошкуляють не тільки похмуре небо, холодний вітер, дощі та сніг, а й неприємні відчуття постійного холоду у кінцівках, сльозотечі, навіть задишки. Всі ці симптоми свідчать про алергію на холод, або кропив’янка.
Що таке переохолодження, як надати першу допомогу і уникнути при цьому помилок, як одягатися – всі ці питання розглядали в Новопразькій центральній бібліотеці-філії учасники Вищої народної школи, на годині екологічної грамотності «Холодова кропив’янка, або Доживемо до тепла».
Присутні переглянули слайдову презентацію «Переохолодження. Як уберегтися?». Бібліотекар Бутко Л.В. для учасників провела тест, за допомогою якого можна дізнатися чи знаходиться людина у групі ризику, пояснила які прояви цієї хвороби та холодового дерматиту, які лікуються тільки медичними працівниками, а також продемонструвала вправи, які допоможуть уникнути захворювання ГРЗ, адже взимку потрібно правильно організувати свій організм: уникати переохолодження, зміцнювати імунітет і берегти себе.



Вертеп та коляда – традиції Різдва

Вертеп – один з найдавніших традиційних видів української драми. Він був і залишається улюбленою формою мистецького вираження радості. Незабаром  Різдво! Всі приготування до якого починаються заздалегідь.
4 січня 2018 року, в Березівському СБК, для членів клубу за інтересами «Україночка», відбувся обрядовий калейдоскоп «Вертеп та коляда – традиції Різдва», який провели бібліотекар Березівської бібліотеки-філії Зіненко А. та директор СБК Ратушняк Д.
Під час розповіді бібліотекаря, всі учасники поринули в історичне минуле традицій святкування Різдва як в Україні, так і за її межами. Пролунали щедрівки та колядки у виконанні Д. Ратушняк. Всі присутні були сповненні позитивними емоціями та гарним настроєм.



Сяйво різдвяних зірок

4 січня 2018р., напередодні Різдвяних свят,  малеча Бандурівського дитячого садка  мала чудову нагоду разом з Дідом Морозом та Снігуронькою потрапити до чарівного світу пригод. А допомогли дітям побувати у дивовижному світі казки найактивніші читачі Бандурівської бібліотеки-філії (Куксенко Ярослава, Куксенко Марія, Маруценко Анастасія), які разом з бібліотекарем В.Власовою підготували театралізоване дійство "Сяйво різдвяних зірок".
 Діти співали пісні, танцювали, відгадували загадки, і по черзі декламували вірші, за що отримували гучні оплески від Діда Мороза та Снігуроньки.  Також учасники, разом з батьками, залюбки взяли  участь в конкурсах та розвагах. А найбільшої радості додалося в очах дітлахів коли Дід Мороз пригощав їх солодощами і пообіцяв, що наступного року знову завітає до них.




Різдвяні посиденьки

 Різдво в Україні, як і будь-де в християнському світі, залишається найулюбленішим родинним святом. Здається, немає світлішого свята, ніж Різдво, коли дім наповнюється пахощами ялинки, світлом мерехтливих вогнів і очікуванням справжнього дива.
Традиційно, напередодні Різдва Христового, у затишній Добронадіївській бібліотеці-філії, зібралися постійні відвідувачі  на різдвяні посиденьки «Різдвяні традиції». Бібліотекар Якимчук Л. розповіла присутнім про традиції та обряди українського народу, які відбуваються під час святкування циклу Різдвяних свят.
Учасники в свою чергу ділилися своїми теплими дитячими спогадами про веселі конкурси та розваги, обмінювалися особистими рецептами страв різдвяного столу.

Зустріч залишила приємні спогади в душі кожного та надію, щоб дав Господь добра до хати і ще на той рік Різдва дочекатись.







Такий різний соловейко української літератури

 3 січня 2018 року, для читачів Березівської бібліотеки-філії відбувся вечір-портрет «Такий різний соловейко української літератури», присвячений 120-й річниці від дня народження Володимира Сосюри, поета, ніжного і тривожного співця глибоких почуттів людини. Бібліотекар Зіненко А. розповіла присутнім про складний життєвий і творчий шлях поета та познайомила з поетичними збірками та документальними матеріалами про життя і творчість, які були представлені на книжковій виставці «Лірична муза Володимира Сосюри». Володимир Сосюра не лише  найніжніший лірик, а й великий патріот. Особливо яскраво його патріотизм проявився у вірші  «Любіть Україну!»,  який прочитала Євокія Белінська.



Немає коментарів:

Дописати коментар