Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках ЛИПЕНЬ-СЕРПЕНЬ 2018





Барвистий вінок України

Можна сказати, що сьогодні спостерігається справжній бум на вироби, зроблені своїми руками. І найбільшої популярності набувають вироби зі звичайного паперу. Це й не дивно, адже проста техніка виконання та оригінальність готових композицій - просто вражають.
Тож 16 серпня, для юних читачів Бандурівської бібліотеки-філії, було проведено майстер-клас "Барвистий вінок України" по виготовленню квітів з паперу. Бібліотекар В. Власова розповіла та показала прийоми виготовлення квітів різними техніками. Діти із задоволенням поринули у творчий процес, кожен старанно працював над своїм виробом, намагаючись перетворити звичайний папір на чарівну квітку.
Позитивні емоції та незабутні враження від спільної творчої діяльності вирували у бібліотеці. А виготовлені квіти учасники вирішили використати в інтер’єрі під час проведення дня села.


Торгівля людьми – соціальна проблема сучасності



Щороку, 30 липня, світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

З метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему в Новопразькій центральній бібліотеці – філії для постійних користувачів відбувся коментований відео перегляд документального фільму «Життя на продаж», де показані три реальні історії українців, які стали жертвами торгівлі людьми.

Цей фільм прокоментував фахівець із соціальної роботи Харитонов А.А., який розповів, що торгівля людьми є прибутковою злочинною індустрією в світі, жертвами якої стають і жінки, і чоловіки, і діти. Це і примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

Всі присутні отримали інформаційні листівки і пам’ятки про проблему торгівлі людьми та про дотримання прав людини, про безпечну трудову міграцію та про те, куди звертатись у випадку виявлення факту торгівлі людьми.







                                                  Драйвове літо



20 липня 2018 року  Новопразька центральна бібліотека-філія запросила своїх юних і активних відвідувачів до майстерні доброго настрою «Від читаючої дитини – до успішної людини», де бібліотекарі провели з ними цікаві, драйвові та захоплюючі вікторини.                 

У командній грі «Імпульс» діти визначали  лідера та створювали собі команду. Ведучі передавали імпульс (книгу), який  по ланцюжковій реакції передавався лідеру команди, а його завдання було схопити  книгу.

 В грі «Майки» кожен був сам за себе. Власноруч діти робили майки з паперу і з переду писали назви тих книг, які вони вже прочитали, а позаду ті, які б хотіли прочитати на майбутнє.

Вікторина «Відгадай книгу». В цій грі лідери команд писали на плакатах вислови з відомих книг, а інші учасники відгадували назву та автора твору.

Ігрові форми бібліотекарі отримали та використали в своїй роботі від тренерів Інституту соціокультурного менеджменту( ІСКМ ).







Картування громади

 

     Працівники Новопразької центральної бібліотеки разом з юними активістами клубу «КВІСЕНС» зібралися в бібліотеці щоб досконало вивчити своє селище. А для цього використали таку методику роботи, як  картування. Що таке картування? В Україні дедалі більше громад використовують методику картування для того, щоб вивчити та розвинути потенціал громади. Про даний метод роботи з громадою бібліотечні працівники дізналися під час навчального тренінгу "Анімація громадської діяльності», в рамках проекту Інституту соціокультурного менеджменту( ІСКМ ) «Участь через залучення» та тренерів проекту Леоніда Жовтило, Лева Абрамов та Анастасії Шевченко.

   Картування громади – це процес виявлення ресурсів та створення образу громади, який демонструє її здатність та потенціал. На початку роботи над мапою селища учасники наносили існуючі об’єкти, а вже потім кожен з присутніх мав змогу доповнити її тими ресурсами, які б на майбутнє можна було б використовувати для розвитку громади. Це й футбольне поле, й розважальні та пізнавальні центри, будинок побуту, культурні заклади, музеї, прокладання туристичних маршрутів та зелені масиви селища. Адже молоде покоління, це майбутнє громади і нам треба звертати увагу на їхні бажання. Те, що пропонувалося молоддю на міні-тренінгу не таке вже й не реальне, але всьому потрібен час.

    Картування громади, це потужний інструмент, який дозволяє громаді ставити та доносити своє локальне бачення і перспективи до уваги представників влади та осіб, що приймають рішення. Тому наступним кроком буде зустріч з владою.



Лялька-мотанка - український оберіг

   Лялька-мотанка – давня українська народна лялька, символ жіночої мудрості та зв’язок між поколіннями. Це одна із стародавніх іграшок нашого народу, а її вік сягає близько 5 тис. років.
Працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії організували зустріч з місцевою майстринею Світланою Пісковою, яка розповіла історію виникнення ляльки-мотанки, її значення як оберігу та провела майстер – клас «Українська лялька - мотанка» в своїй майстерні.
Під час виготовлення ляльки, майстриня пояснила, що усі елементи одягу мотанки є символічними: спідниця уособлює землю; сорочка — три часи: минулий, теперішній і майбутній; стрічка чи хустка — зв’язок із небом і при виготовленні оберігу думки повинні бути направленні на позитив, добро, здоров’я, добробут. Кожен з присутніх виготовив власну ляльку-мотанку, яка не була схожа на будь-яку іншу.



Поштовий експрес «Цікавинки з журнальної сторінки»



Світ дитячої преси різнобарвний та цікавий. Журнали пропонують читачам різноманітні статті, що дають відповіді на численні дитячі питання. Кожна сторінка приносить читачам щось нове, цікаве, пізнавальне.

У цьому змогла переконати своїх читачів бібліотекар дитячого відділу Новопразької центральної бібліотеки – філії Вовк Р.Г. Вона запросила   постійних користувачів бібліотеки у мандрівку поштовим експресом «Цікавинки з журнальної сторінки».

Руслана Григорівна познайомила маленьких користувачів із періодичними виданнями, які отримує дитяча книгозбірня. Прослухавши поради бібліотекаря «Як правильно читати журнал», маленькі читачі з великим задоволенням гортали  сторінки яскравих видань. Учасники заходу побували в гостях у журналів «Малятко» та «Барвінок», які щедро пригостили своїх шанувальників цікавими новинками.

Дітей зацікавив розважально-пізнавальний журнал «Яблунька», адже його сторінки присвячені веселим, розумним, допитливим та кмітливим дітям.

Також бібліотекар розповіла про технологію створення періодичних видань.   Про людей різних професій, які  працюють над створенням газет і журналів.  

А потім, маленькі читайлики, відшукували цікавинки в журналах   «Малятко», «Барвінок», «В гостях у казки» та розповідали їх своїм друзям, найцікавіше зачитували вголос.  


Немає коментарів:

Дописати коментар