Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках ТРАВЕНЬ - ЧЕРВЕНЬ 2018




Правовий квест до дня Конституції

Правовий квест «Конституцію потрібно вчити, за її законами потрібно жити» відбувся в Новопразькій центральній бібліотеці-філії. На захід  завітала  місцева молодь.  Мандрівники відправилися до моря Прав і Свобод, до міста Правосуддя, де хазяйнує давньогрецька богиня Феміда, до узбережжя Моральних та Правових цінностей.
Протягом подорожі юнаки і дівчата, щоб потрапити до певного місця, відповідали на питання «Яке джерело права вважається основним способом вираження юридичної та правової інформації?», «Який документ закріплює і гарантує права та свободи, обов'язки громадян України?», «Яким повинно бути правосуддя у вашому розумінні?».
 Бібліотекар урізноманітнювала час від зупинки до зупинки цікавинками:  «Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік;
 Протягом 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України;
Голосування проводилося по кожній статті окремо і цілими розділами;»
Мандрівникам допомагали матеріали з книжкової виставки та переконання, що заради повноцінного, щасливого життя в суспільстві, варто виховувати в собі такі якості, як чесність, порядність, людяність.
Кожен повинен розуміти, що порушення принципів моралі і права породжує зло, хаос, рано чи пізно приводить до негативних наслідків  -  і людина сама стає заручником своїх вчинків.
 Захід супроводжувався відеокліпами про Україну.





«Я дитина. Я маю право»

( Година правового виховання)

Напередодні Дня Конституції завідуюча  Приютівської бібліотеки-філії, колектив ДВЗ «Світлячок», та керівник танцювального колективу: «7 відчуття» А. Партем підготували та провели годину правового виховання: «Я дитина. Я маю право».
До вихованців дошкільного закладу завітала молода, гарна, незалежна та єдина ,Україна – дівчина у вишиванці, з хлібом сіллю на вишиваному рушниці, привітала гостей та вручила хліб сіль заступнику голови Приютівської селищної ради Чемерис І.А., яка в свою чергу подякувала за хліб сіль та привітала всіх присутніх в залі з наступаючим  святом.
Під час заходу бібліотекар разом з ведучою, яка виконувала роль України познайомили малюків  з державними символами України, розповіли, що символізує Герб, Прапор, Гімн України.
Дівчина «Україна» розповіла легенду про символи України. А ще діти дізналися, що кожна держава за законами живе, власні закони має. Наша Україна теж має свою Конституцію – закон, в якому записано всі права українців. Вихованці розповіли вірші про права, які їм надала держава.
Бібліотекар презентувала Конституцію України та наголосила на те, що на Конституції зображений Герб держави, що це говорить про важливість документа. Анастасія та Віолета Бабій виконали пісню:  «Помолюсь за Україну», а вихованці ДВЗ показали танок: «Рушничок».
А на завершення бібліотекар подарувала дітям чарівні квіточки. Кожна пелюстка цієї квітки, це «Права дитини в Україні». Також усі присутні переглянули виставку малюнків:  «Конституція – очима дітей».
 


Як пес Барбос навчав етикету малят
(лялькова вистава)

20 червня 2018р. завідуюча Новоселівською бібліотекою-філією Базилевська Т.В. для вихованців Новоселівського НВК «Сонечко» показала лялькову виставу «Як пес Барбос навчав етикету малят». Маленькі глядачі з захопленням слухали казку та приймали активну участь в її обговоренні.
По закінченню діти приміряли на себе героїв казки та зробили фото напам’ять. 
 


Молодь ХХІ ст.: зміна звичних форматів

Працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії для відпочиваючих  літнього табору «Іскра» Новопразького НВО загону «Сонечко» провели спілкування у форматі інтелектуальної кав’ярні «Чим хата багата». Учасники заходу намагалися визначитися з тим, якою є місія молоді в суспільстві, які завдання має вирішити молодь для того, щоб реалізувати себе та, за допомогою яких саме інструментів, підходів та технологій можливе розв’язання цих завдань.
Розібратися з цими складними та актуальними питаннями юнацтву допомагала завідуюча бібліотекою О.І.Резніченко. Спілкування було захопливим і спонукало до народження креативних ідей та оригінальних «рецептів».
 


Щастя в кого дружина Настя, а в кого Горпина - то лиха година

Зараз весілля дуже часто є святом для двох: наречені просто йдуть до РАГСу, розписуються та святкують у вузькому сімейному колі. А от у наших бабусь та дідусів сватання та весілля було справжньою театральною виставою.
11 червня, у приміщенні СБК, завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л.І. разом з директором СБК Двалішвілі Т.Р. для відпочиваючих літнього табору "Веселка"повідали народні знання "Щастя в кого дружина Настя, а в кого Горпина - то лиха година" та познайомили присутніх з одним із весільних обрядів - сватання, а потім разом з вихователями інсценували сам обряд весілля за всіма народними традиціями.
Народні традиції – це досвід, звичай, погляди, смаки, норми поведінки, що склалися історично і передаються від покоління до покоління.
 


Літні мандри з бібліотекою!



7 червня в Ясинуватській бібліотеці-філії відбулася оглядова екскурсія «Літні мандри з бібліотекою!», на яку завітали вихованці літнього табору з денним перебуванням «Ромашка», разом зі своїми вихователями.
Бібліотекар Н.Хуторна, познайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки, провела захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками, які є у бібліотеці, ознайомила з правилами користування книгою, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей.




Екскурсія до бібліотеки



06 червня Олександрівська бібліотека-філія радо зустрічала дітей із табору "Юність" загін "Розбишаки". Під час екскурсії бібліотекар познайомила дітей з правилами користування бібліотекою, її послугами та роботою, також учасники відвідали музейну кімнату.

 Діти показали свої знання з літератури під час вікторини "Казкові герої разом зі мною", позмагалися у акторській майстерності під час інсценування казок. На знак вдячності за гарно проведений час, Розбишаки подарували пісню "Добрий день матусю Україно". 




Подорож в країну веселого дитинства



 Вихованці літнього табору Новоселівського НВК "Чайка", завітали до Новоселівської бібліотеки-філії на веселу подорож «В країну веселого дитинства». Діти побували у різних куточках свого села і зустріли казкових героїв. Разом з капітаном Флінтом учасники побували на автобусній зупинці, де згадали правила дорожнього руху; на острові «Історія» дізналися історію свого села,  потім на учасників чекав Господар Дубовичок, який загадував їм загадки, а клоуни Бім та Бом розважали дітей іграми та конкурсами. На завершення вихованці разом з чарівною Принцесою станцювали танець пінгвінів.

Всім учасникам дуже сподобалась пізнавальна і весела подорож.






Добронадіївські веселі ігри



Дітвора шкільного табору «Веселка» завітали у Добронадіївську бібліотеку-філію на веселу ігрову мозаїку «Добронадіївська диво-малеча».

Ведучі, завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л.І. та директор сільського будинку культури Двалішвілі Т.Р., в образі веселих клоунів, розважали дітей іграми, конкурсами, танцями та вікторинами. Усі учасники отримали гарний настрій, багато усмішок і щасливих хвилин.

Також пізнавальною виявилася екскурсія вихованців табору до історико-краєзнавчої кімнати, де вони познайомилися з цікавими музейними експозиціями та отримали багато цікавої та корисної інформації про рідне село Добронадіївка.





Будьмо знайомі, Європа



Щоб поглибити знання читачів про Європу та Європейський Союз, в Ясинуватській бібліотеці-філії пройшов євроквест «Будьмо знайомі Європа» для учнів 3 та 4 класу місцевої школи.

Бібліотекар Н.Хуторна розповіла присутнім про історію створення ЄС, його прапор та гімн. Із великим задоволенням учасники поділившись на групи виконували різноманітні завдання «Євроалфавіт», «Євроромашка», «Кошик із запитаннями», «В гостях у казки», «Традиції»,  в яких показали свої знання про європейські традиції, звичаї, побут, історичне минуле. Особливо активними були учні Назаренко А. Гурмус М. та Лісняк А.

Задоволені усмішки та радісний вираз обличчя свідчив про те, що квест пройшов вдало залишивши позитивні емоції.





Українська вишиванка: історія і сьогодення



Для українців вишиванка не просто одяг - це щось особливе, рідне, святе. Це оберіг для кожного, адже в ній тепло рук рідної людини. В орнаменті не просто хрестики, а символи, що оберігають.
17 травня в Олександрівській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, відбулася мистецька мандрівка «Українська вишиванка: історія і сьогодення». Щирою усмішкою та добрим словом зустріли гостей ведучі Жовтоножко В. та Гаврилець Н. І., які розповіли про національну гордість українського народу - вишиванку, символ краси та здоров'я, яка перепліталася з мелодійними піснями. Присутні ознайомилися з вишиванками різних регіонів України  і дізналися багато цікавого про особливості орнаменту та кольорів притаманних кожному з них. На свято завітали і місцеві майстрині з вишивки Дудук О.К. Матрохіна Л.М, Півняк О.Г та Козак Л.П, які поділилися секретами своєї майстерності.
Закінчилася мистецька мандрівка щирими побажаннями тепла, здоров'я, миру та міцного оберегу всім присутнім.
 



Вишиванка-символ Батьківщини, дзеркало народної душі



17 травня у дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії для постійних відвідувачів відбулася народознавча година «Вишиванка-символ Батьківщини, дзеркало народної душі». Бібліотекар розповіла присутнім  про історію головного національного вбрання українців, цікаві факти розвитку і походження вишиванки, а також які орнаменти використовуються в різних регіонах України, сучасні техніки вишивки.  А також продемонструвала вишиті рушники подаровані донькою місцевої майстрині Бубирьової Г.С., яким понад 80 років.

Під час заходу учні Н. Поклад, Т. Винник, М. Шерник читали вірші про вишиванку та вишиті рушники.

В наші дні українська вишиванка є безперечним атрибутом вишуканого смаку. Вона стильно та гармонійно поєднується як з класичним костюмом, так і з повсякденним одягом. А ще нагадує, що ми - українці, пам'ятаємо та шануємо наші звичаї і традиції.







Чарівна краса вишиванки



На свято вишиванки «Чарівна краса вишиванки», до Новоселівської бібліотеки-філії завітали учні1-6 кл Новоселівського НВК та вихованці дитячого садка.
Бібліотекар познайомила присутніх з історією вишивки, традицією святкування, що символізує вишита сорочка. Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код. Учасники декламували вірші, презентували свої вишиванки. Всі відвідувачі свята мали змогу помилуватися вишитими роботами Піп Г.Я., Плужник Н.І., Базилевської Ані.
По завершенні у бібліотеці відбулась фотосесія у вишиванках.

 

Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана!

17 травня до Бандурівської бібліотеки-філії на народознавчу годину «Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана!» завітали шанувальники українських національних традицій. Бібліотекар В. Власова ознайомила гостей з улюбленим і поширеним різновидом народної творчості – художнім вишиванням, розповіла про історію української вишивки від давнини до сьгодення та розкрила «секрети», які закладені в українській вишивці, їх оригінальність та гармонійність в кольорових сполучень. Також під час заходу присутні познайомилися з історією створення рушника-оберегу Бандурівської сільської ради, а також згадали всіх майстринь, які взяли участь у його створенні.
На завершення кожен учасник продемонстрував свою вишиванку.

 


Моя читацька сімя



Чимало свят дарує нам весна. Одне з них – Міжнародний день сім’ї, яке відзначають15 травня.

Щоб поділитися та розповісти секрет своїх сімейних цінностей та пріоритетів, в читальній залі Березівської бібліотеки-філії зібралися постійні відвідувачі бібліотеки на літературний колаж «Моя читацька сім’я».

Ведучі заходу бібліотекар Анжела Зіненко та директор СБК Дарія Ратушняк розповіли присутнім про сімейні звичаї, традиції, обряди. Багато теплих слів прозвучало на заході про самих рідних людей – маму, тата, бабусю, адже саме вони є незамінними помічниками і доброзичливими вчителями для молодого покоління.

 Дарія Ратушняк заспівала пісню «Била мене мати, березовим прутом», після якої було жваве обговорення про те, як батьки виховують дітей, про методи покарання та заохочення.

А щоб згадати, як колись сповивали своїх дітей та внуків, учасники взяли участь у конкурсах «Хто швидше сповиє ляльку», «Заспівай колискову», «Зроби намисто».



Найкраще в світі слово «мама»!



10 травня, у Добронадіївській бібліотеці-філії для постійних відвідувачів відбулося свято до Дня матері «Найкраще в світі слово «мама»!». Жінок зі святом привітав сільський голова Коваленко Володимир Андрійович, який у цей день завітав до бібліотеки.

Учасники взяли участь у цікавих іграх, веселих конкурсах, розповідали жартівливі історії та співали  пісні. А на завершення учні 5-8 класів з любов’ю та вдячністю привітали своїх матусь подарунками-оберегами, які виготовили своїми руками.





Берегиня роду людського



У ці травневі дні, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець ледь – ледь коливає шатро чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя - Свято Матері, а ще святкуємо й дуже важливе споріднене свято – День сім’ї.

В Новопразькій центральній бібліотеці-філії пройшли цикли різноманітних масових заходів. В дорослому та дитячому відділах бібліотеки були оформлені книжкові виставки, тематичні полиці та перегляди літератури. Для вихованців Новопразької спеціальної школи – інтернату працівники дорослого відділу бібліотеки провели поетично-мистецький етюд «Криниця маминого серця»,  де бібліотекар Блага О.Ю. розповіла про історію та традиції святкування Дня Матері в Україні та європейських країнах і презентувала тематичну виставку «Рідна мати моя». Найактивніше на заході розповідали вірші, в яких висловлювали свою турботу та любов до мами.

В дитячому відділі бібліотеки Бібліотекар Вовк Р.Г. для постійних користувачів провела літературно-поетичну скарбничку «Вечір пахне казкою, а мамині руки ласкою». Учасники прослухали вислови видатних людей про жінку – матір, жінку – берегиню роду та багато теплих щирих віршів про мам. Всі присутні переглянули книжкову виставку «Мама вічна і кохана».






Немає коментарів:

Дописати коментар