Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках-філіях СІЧЕНЬ 2020
Біля нашого самовару

30 січня, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії Сидоренко О., спільно з працівником сільського Будинку культури №1 Пісковою С., запросили жителів селища на чайну вечірку «Біля нашого самовару».
Ведучі ознайомили присутніх з історією виникнення цього напою, традиціями чаювання у різних країнах, цікавими фактами про чай, а також з нюансами зберігання і правильного приготування напою.
Бібліотекар ознайомила з книгами про лікарські рослини та приготування з них чаїв.
Учасники в гарній, затишній атмосфері, з солодкими смаколиками посмакували смачний ароматний чай та отримали приємні емоції і заряд гарного настрою.
 Неймовірний художник життя

З нагоди 160-річчя від дня народження Антона Павловича Чехова, у форматі літературного портрету «Художник життя», бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна, ознайомила учнів 6 класу з життєвим і творчим шляхом видатного письменника.
Під час заходу учасники переглянути відеоролик «10 невідомих фактів про Чехова» та «Антон Чехов – біографія», а також познайомилися з найвідомішими творами письменника, представленими на міні-експозиції «Грані великого обдарування».  
Наостанок бібліотекар пригостила присутніх тим самим чорним шоколадом, який колись так полюбляв класик світової літератури.
 Читай – не пожалкуєш...

30 січня, до 90-річчя від дня народження Всеволода Нестайка, бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії, провела для учнів  Шарівського НВК караван книжок «Читай – не пожалкуєш...». Під час зустрічі діти дізналися про життєвий і творчий шлях письменника та познайомилися з творами представленими на книжковій виставці.
Також учасники зачитували уривки з оповідань письменника та прийняли участь у вікторині «Улюблені казки Нестайка».

 Нестайко-БУМ!

До 90-річчя Всеволода Нестайка, відомого українського дитячого письменника, бібліотекар Червонокам’янської бібліотеки-філії Гонтаренко О.М. провела для учнів 2 класу Червонокам’янського НВО  літературний мікс «Нестайко-БУМ!». Під час перегляду відеоролика, учні дізналися про життєвий і творчий шлях В. Нестайка. Вчителька 2 класу Н.Охрименко  розповіла дітям цікавий епізод зі свого улюбленого твору «Тореадори з Васюківки».
Далі учасники розмальовували героїв твору «Дивовижні пригоди в лісовій школі», відгадували загадки про звірів та переглянули мультфільм за твором «В країні сонячних зайчиків».


 


Сонячними сторінками книг Всеволода Нестайка

З нагоди відзначення 90-річчя від дня народження відомого дитячого українського письменника Всеволода Нестайка, до Новоселівської бібліотеки-філії, завітали учні 5-9 класів місцевої школи на літературний сніданок «Сонячними сторінками книг Всеволода Нестайка». Завідуюча бібліотекою Базилевська Т.В. розповіла присутнім про цікаві та курйозні історії з життя письменника. Вчитель української мови та літератури Тягла Н.М. поділилася  своїми враженнями про героїв своїх улюблених книг.
Учасники переглянули кадри з фільму «Тореадори з Васюківки» та взяли участь у вікторині «Найкращий знавець творчості В.Нестайка».
 Сонячна усмішка в казковому світі

Це дивовижний автор, один з найулюбленіших дитячих письменників, чиї твори зростили не одне покоління.
30 січня, з нагоди 90-річчя від дня народження українського дитячого письменника Всеволода Нестайка, завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л., спільно з вчителем Романенко Т., для учнів 2 класу місцевої школи, провели хвилинку читання «Сонячна усмішка в казковому світі». Учні дізналися про життя та творчість Всеволода Нестайка та познайомилися із добіркою його найвідоміших книг, а також поділились своїми враженнями від прочитаних книг письменника.

 За свою Україну і народ свій у вічність пішли

29 січня, до Дня пам’яті героїв Крут, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії Сидоренко О., спільно з працівником будинку культури Пісковою С., для жителів селища, провели годину скорботи «За свою Україну і народ свій у вічність пішли».
З розповіді бібліотекаря учасники дізналися про трагічну сторінку історії України - бій під Крутами та переглянули відеофільми «Бій під Крутами», «Ніколи не плач». На завершення всі присутні хвилиною мовчання та свічами пам’яті вшанували героїв, які віддали своє життя за Україну.


Мамина хустка - оберіг родини

Українська хустка - це витвір мистецтва, це носій генетичного коду українців, оберіг, а ще - мамин заповіт кожному, мамина любов і пам'ять. Цей яскравий декоративний елемент жіночого убрання є одним із тих важливих елементів, котрі супроводжують людину від її народження протягом всього життя.
29 січня, завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л., спільно з вчителем Присяжною В., запросили учнів місцевої школи на народознавчу світлицю «Мамина хустка – оберіг родини».
Під час заходу учасники дізналися про традиції українського народу пов’язані з хусткою, про різновиди хусток, їх історію, а також дізналися безліч способів зав’язування хусток, характерних для різних регіонів України. Всі бажаючі мали можливість сфотографуватись у хустках, які їм сподобались. 

 
Слово рідне серцю миле

23 січня, в Щасливській бібліотеці-філії пройшла літературна година «Слово рідне серцю миле», на якій учні 8-9 класів познайомилися зі щасливськими майстрами літературного слова Засідкою Н.П. та Черних С.Л. Всі присутні мали нагоду поспілкуватися з авторами, розпитати про їхнє дитинство, коли почали писати, про тематику, ідеї, етапи створення творів. Письменники прочитали разом з учнями  деякі поетичні твори.
 

Соборність-це єдність та злагода

22 січня наша держава відзначає День Соборності України. З нагоди цього свята, бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії, для учнів молодших класів провела патріотичну годину «Соборність-це єдність та злагода». Діти стали учасниками уявної подорожі в історію держави, де дізналися  про історію  виникнення дня Соборності та значення цього свята в житті українців, а також познайомилися з книгами, в яких висвітлюється ця історична подія України. Учасники взяли участь у вікторині та створили міні-газету про Україну.
 
 
Моя Соборна Україна знов стрічає новий день

До Дня Соборності України, в Червонокам’янському НВО, для учнів 2  класу, бібліотекарі Червонокам’янскої бібліотеки-філії провели історичну годину «Моя Соборна Україна знов стрічає новий день». Г.І.Бевз розповіла учням про історію української землі та про Акт Злуки. Діти переглянули відеоролик про День Соборності України. О.М.Гонтаренко провела історичну мандрівку «Україна-Соборна країна», під час якої юні читайлики подорожували містами України, які об’єднали українські землі. Молодші школярі розповідали вірші про Україну, відповідали на питання вікторини та продовжували прислів’я. В кінці заходу учасники стали в ланцюг злуки, як символ об’єднання України.
 
 
 
Разом ми непереможні

22 січня бiблiотекарi Улянiвської бібліотеки-філії Кiтченко Вiкторiя Олександрівна та Михайлівської бібліотеки-філії Гордейчук Анна Вадимівна, для учнів 4 класу Улянiвської ЗШ, провели історичний екскурс «Ми - маленькі кораблі вільної України», присвячений Дню Соборності України. Бібліотекарі розповіли присутнім про історичні події тих років, про становлення і розвиток українського національного державотворення, про проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Учасники переглянули відео «Iсторiя України за 5 хвилин» та познайомилися з матеріалами книжкової виставки «Україна починається з тебе».
По завершені, учні, за технікою оригамi, виготовили жовто-блакитні кораблики, з яких виклали прапор України. 
 
 
 
 
В моєму серці Україна

22 січня, до Дня Соборності України, в Приютівській бібліотеці-філії пройшла історична година «В моєму серці Україна» для учнів 5-7 класів Цукрозаводського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ЗПО, вчителів, працівників Цукрозаводського БК. Присутні переглянули відео «Акт Злуки: відтворення історичної правди», прослухали легенду про Україну, взяли участь в інтелектуальному змаганні аби перевірити й поповнити свої знання про історію, географію, народні звичаї, традиції та  літературу нашої держави.
По завершенні заходу учасники розгорнули полотнище прапора України на знак єдності і неподільності українського народу. 
 
 

Корисні солодощі

За словами медиків, захоплення солодощами, загрожує ласунам не тільки зіпсованою фігурою, але і безліччю інших неприємностей, включаючи проблеми з зубами, зниження мозкової активності, ожиріння, безпліддя і скорочення тривалості життя. Але як бути, якщо відмовитися від улюблених ласощів просто немає сил? Потрібно шукати компроміси! Їх шукали слухачі Вищої народної школи у порадах на кожен день «Найкорисніші солодощі для здоров’я».
Під час бесіди учасники дізналися визначення фахівців, про деякі ласощі, а саме мед, гіркий шоколад, сухофрукти, цукати, зефір, які є корисними для здоров’я і дають заряд енергії на цілий день та підвищують імунітет. Про них не лише говорили, а й радили як приготувати в домашніх умовах. Деякі учасниці поділилися своїми рецептами  приготування цукатів.


Україна соборна - моя гордість і слава

До Дня Соборності України, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії О.Сидоренко, спільно з працівниками СБК, провели годину державності «Україна соборна - моя гордість і слава» , для учнівської молоді.
Учасники заходу дізнались про історію свята, про видатних українців, взяли участь в історичній та народознавчій вікторинах. Бібліотекар презентувала присутнім матеріали книжкової виставки «Україна неповторна, єдина, свята».
На завершення учасники розфарбували свої долоньки у жовто-блакитні кольори, імітуючи макет українського прапора, зробили патріотичне селфі на згадку про свято.

 Україна: неповторна, єдина, свята

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в Україні 22 січня, в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки,  в 1919 році.
З нагоди цього дня, у Войнівській бібліотеці-філії відбулася презентація тематичної виставки «Моя Україна – велика країна, весь світ для мене вона», для учнів молодших класів місцевої школи. Бібліотекар представила учасникам літературу, що висвітлює тернистий шлях України до Соборності, розповіла про історію цього свята, про те,  що означає саме поняття "соборність", про ідею соборності, яку плекали ще за часів Київської Русі, в період козацтва та протягом подальших століть і аж до сьогодення.

І обнялися береги одного, вічного народу

20 січня, до Дня Соборності України, в Новопразькій центральній бібліотеці філії,  відбувся історичний екскурс «Україна:соборна, вільна, сильна».
З розповіді бібліотекаря, присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Учасники переглянули відеофільм про видатного політичного діяча – Івана Мазепу, який все своє життя мріяв про створення незалежної української держави, а також познайомитися з книжковою виставкою «Соборність України під прапором волі», на якій представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності.
Паралельно, бібліотекар дитячого відділення бібліотеки Вовк Р. Г. для маленьких відвідувачів провела історичне досьє «В єднанні сила і міць держави».  Учасники не тільки прослухали історію виникнення свята – Дня Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, пригадали видатних українців, дізналися про всеукраїнську акцію «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, яка відбулася 20 січня 1990 року, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

Немає коментарів:

Дописати коментар