Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках ЛЮТИЙ 2019 року







Унікальний коренеплід

Ще за 2000 років до н.е. ассірійці, перси, вавилоняни знали таку культуру як буряк. До нас він був завезений із Візантії ще в епоху Київської Русі. З тих пір овоч перетворився  на звичну, повсякденну їжу. Став місцевою культурою. Та й взагалі, Україна стала центром вирощування буряків.
На черговому засіданні Вищої народної школи слухачі познайомилися з порадами на кожен день «Буряк лікує і поліпшує настрій». Бібліотекар Бутко Л.В. розповіла про лікувальні властивості червоного буряка, використання його в народній та сучасній медицині, протипоказання при вживанні. Присутні також дізналися про цінність сирого та вареного овочу, обмінялися цікавими кулінарними рецептами, способами довготривалого збереження, дегустували страви та прослухали рекомендації щодо використання буряка в косметиці. Також учасники переглянули матеріали виставки-інсталяції «Користь та шкода буряка». 




Рідна мова-то великий дар,
тож шануй її, люби й оберігай

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, бібліотекарі Червонокам’янської бібліотеки-філії спільно з учителем української мови та літератури Хиленко Т.І., провели для учнів 6 класу Червонокам’янського НВО літературну візитку «Рідна мова-то великий дар,то ж шануй її, люби й оберігай». Бібліотекарі запропонували дітям пограти в гру «Знайди слово», під час якої учасники знаходили слова іншомовного значення, показавши вміння користуватися словниками.  Відповідаючи на питання вікторини учні продемонстрували гарні знання, а також вправно впоралися із завданнями. Під час перегляду відеоролика про мову, вчитель ознайомила дітей з мовними традиціями, що сягають сивої давнини, та про довгий і тернистий шлях розвитку української мови.
На завершення учні прослухали найдовшу у світі українську скоромовку та легенду про українську мову. 





Подвиг Небесної Сотні – приклад для нащадків

До річниці кривавих подій на Майдані, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для колективу Новопразького будинку дитячої та юнацької творчості, провели годину скорботи «Ті, хто сотнею пішли на небо», під час якої згадали про історію Майдану. Затамувавши подих присутні переглянули відеофільм-реквієм «Небесна Сотня у вирій полетіла…», під час якого ділилися своїми особистими  враженнями про  події, які відбувалися на Майдані. Бібліотекарі представили увазі учасників літературу з книжкової виставки «Україна стоїть і Майдан не скорився», на сторінках якої - і відтворення історичних подій зими 2013-2014 років, і імена героїв «Небесної Сотні».
Паралельно, в дитячому відділі бібліотеки, для молодших відвідувачів пройшла година скорботи «Ми сотнею пішли на небо». Бібліотекар  розповіла дітям про трагічні події, які відбувалися на Майдані та про героїв Небесної Сотні. На заході була представлена   книга Галини Кирпи «Мій тато став зіркою» – зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані.





За Україну, за її волю

«Герої не вмирають»! Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом їх життя.
З нагоди вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, в Новопразькій ЗШ І-ІІ ст., 20 лютого 2019 року, для учнів середніх класів, пройшла година пам’яті «За Україну, за її волю», яку провели завідуюча Новопразькою бібліотекою-філією №2 Т.О. Холоден спільно з педагогом-організатором Г.О.Гейко.
Під час перегляду відео хроніки «Зима, що нас змінила», ведучі розповіли присутнім про ті страшні події, які відбувалися у лютому 2014р. в Києві на вулицях Грушевського та Інститутській.
Завідуюча бібліотекою ознайомила учнів з матеріалами представленими  на книжковій виставці «Не зорі падають із неба, зірки ідуть у небеса».
Захід завершився хвилиною мовчання та запаленням свічки пам’яті.





Небесній Сотні шана і молитви

До Дня Героїв Небесної Сотні, бібліотекар Новопразької бібліотеки-філії №1Сидоренко О., спільно з учителем Новопразького НВО Алєксандровою Ю. та художнім керівником Будинку культури №1 Алєксєєвою Н., провели для учнів закладу годину пам’яті «Небесній Сотні шана і молитви».
Ведучі розповіли учням про події Євромайдану 2014 р., який об’єднав увесь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, досягнення гідного рівня життя і праці.
Учасники переглянули відеофільми, декламували вірші та співали пісні. Бібліотекар розповіла про В.І.Чміленка, учасника Євромайдану, Героя України, нашого земляка з м. Бобринця, а також презентувала книжкову вітрину «Небесній Сотні шана й молитви». Присутні вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.








Пливуть в човнах розтерзані сини...

20 лютого в День вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, в Добронадіївській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів відбувся поетичний реквієм «Пливуть в човнах розтерзані сини...».
Завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л. розповіла присутнім про події на Майдані, які сколихнули весь світ і не залишили байдужою жодної душі та зачитала вірші, у яких виражені переживання, любов до рідної землі та віри у світле майбутнє. Також учасники познайомилися з книжковою виставкою «Зламана доля та не зламана воля», на якій були представлені нові книги про ці страшні в історії нашої країни події. Односельці згадали і героїв-земляків: Остроушко О.І., Сухонос С.М., Помпенко А.В., Денисенко О.О., Руденко В.В., Лисюк В.О., Голуб М.В., які брали участь в операції об’єднаних сил. По закінчені заходу кожен з присутніх схилив голову у жалобі, щоб ще раз вшанувати пам'ять тих, хто навічно пішов від нас.





Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії України

До Дня вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, у Головківській бібліотеці-філії, для учнів молодших та середніх класів, відбувся урок мужності «Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії України».
  Бібліотекар Головківської бібліотеки-філії Лахнова Л., бібліотекар Головківського НВК Артеменко Н. та вчитель-організатор Головківського НВК Ільчишеною А. розповіли учням про трагічні події, які відбулися 18-20 лютого 2014 року на Майдані, на вулиці Інститутській, де від куль снайперів, загинуло більше сотні учасників революції, яких потім називати «Небесною Сотнею». Учні Головківського НВК читали вірші, присвячені героям Небесної Сотні та подіям на Сході України. Всі учасники заходу хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні.





ПАМ’ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

До п’ятої річниці вшанування трагічних подій на Майдані, які відбувалися 18-20 лютого 2014 року, в Березівській бібліотеці-філії оформлено фото-інформ стенд «Пам’яті Небесної Сотні», де фотографії відображають події, які відбулися у Києві. 
Під музику «Пливе кача», яка стала гімном «Небесної Сотні», бібліотекар розповіла присутнім про героїв Євромайдану, які заради свободи та кращого майбутнього свого народу поклали на вівтар найдорожче, що у них було - життя, залишивши у скорботі не лише рідних і близьких, а й всю Україну. Присутні зі сльозами згадують ті страшні події, варварського розстрілу мирних людей, які боролися за незалежність та демократичність України. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Біля виставки учасники пом'янули хвилиною мовчання Героїв Майдану.






А сотню вже зустріли небеса…



У Бандурівській бібліотеці-філії, до Дня пам’яті героїв Небесної Сотні, пройшла година пам'яті «А сотню вже зустріли небеса…», для постійних відвідувачів бібліотеки. Бібліотекар В.Власова нагадала присутнім про перебіг подій Революції Гідності та ознайомила з фотоекспозицією «Портрет героя», розповівши про героїзм нашого земляка Віктора Чміленка. В ході заходу учасники переглянули зворушливі відеоматеріали часів Майдану, а вихованці дитячого садка розповіли вірші про Україну та рідний край. Пам’ять Героїв Небесної Сотні присутні вшанували хвилиною мовчання.




Афганістан – мій біль, моя пекуча рана

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Афганістану, в актовій залі Новопразької ЗШ І-ІІ ст., для учнів старших класів, відбувся урок-реквієм «Афганістан – мій біль, моя пекуча рана», на якому були присутні голова Олександрійської спілки Ветеранів війни в Афганістані Кондрескул Валентин Миколайович та воїни-інтернаціоналісти. 
Ведучі Галина Гейко та Вадим Бутенко, розповіли присутнім про події страшної війни в Афганістані, в якій полягли і наші земляки. Учасники заходу уважно прослухали розповідь присутніх воїнів-афганців, які не по своїй волі воювали в цій далекій країні, а також переглянули відео фрагменти про роки афганської війни та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
Завідуюча Новопразькою бібліотекою-філією №2  Т. Холоден, ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Афганістан - мій біль, моя пекуча рана», яка містить художню та документальну літературу про події та долю учасників тієї страшної війни.




Ті спогади, то вічний серця біль

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Афганістану, бібліотекар Новопразької№1 бібліотеки-філії О.Сидоренко, спільно з педагогом-організатором Новопразького НВО Т.Вороною та бібліотекарем НВО Т.Бойченко, провели для юнацтва годину-реквієм «Ті спогади, то вічний серця біль».
Ведучі розповіли присутнім про події війни, які доповнювалися відеофільмами та декламуванням віршів. Бібліотекар НВО Т.Бойченко розповіла про воїнів-новопражців, які брали участь в бойових діях, а бібліотекар О.Сидоренко презентувала  виставку книг «Афганістан - рана, яка не перестає боліти» та зачитала статтю з газети «Народне слово», в якій іде мова про воїнів з Кіровоградщини.
Хвилиною мовчання та свічками пам’яті учасники вшанували тих, хто не повернувся з Афганістану.





Таємне побачення з книгою

У день Святого Валентина, до Ясинуватської бібліотеки-філії завітали найактивніші читачі на бібліо-вечірку «Таємне побачення з книгою». Бібліотекар Н.Хуторна здійснила екскурс в історію виникнення цього свята, розповіла присутнім про традиції святкування дня святого Валентина.
Особливо цікавим для учасників став май­стер-клас з ви­го­тов­лення свят­ко­вих листівок «Валентинки читацьких симпатій», на яких діти писали назву улюбленої книги. 





Тобі дарую валентинку

14 лютого світ відзначає День Святого Валентина. Як і на будь-яке інше свято, в цей день  прийнято дарувати подарунки, сувеніри і валентинки.
Завідуюча Новопразькою №1 бібліотекою-філією О.Сидоренко, для учнів НВО провела майстер-клас з хенд-мейд «Тобі дарую валентинку». Бібліотекар розповіла присутнім історію походження цього свята та легенду про Святого Валентина.
Учасники творчо підійшли до цього завдання та із задоволенням  виготовляли гарні валентинки, які потім подарують рідним та друзям.







День Святого Валентина

14 лютого до Дня Святого Валентина, в Iзмайлiвськiй бiблiотецi-фiлiї, для постійних відвідувачів була проведена молодіжна вітальня «День усіх закоханих». Бібліотекар розповіла присутнім про виникнення цього свята та його відзначення в різних країнах. А також у бібліотеці була створена фотозона, де всі бажаючі, на "валентинках", висловлювали свої почуття і робили фото на згадку.







14 лютого майже у всіх країнах світу відзначають свято, яке полюбляють як дорослі так і діти - День Святого Валентина.
Для читачів Березівської бібліотеки-філії було представлена літературна підбірка «Топ -10 книг про кохання». Бібліотекар Анжела Зіненко познайомила присутніх з історію виникнення цього свята та розповіла  про традиції його святкування в різних країнах світу та в Україні. В цей день, кожен відвідувач бібліотеки, отримав у подарунок символ свята «Валентинку».




Були ми там, куди нас кликав час

До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, в Березівській бібліотеці-філії, для постійних читачів відбулася презентація виставки-спогад «Були ми там, куди нас кликав час», на якій представлена історичні матеріали про війну та художні твори про подвиги солдат.
Бібліотекар Анжела Зіненко розповіла присутнім про події, які назавжди залишаться в пам'яті українського народу, про афганську війну, яка безжально забрала тисячі молодих життів.






Найщиріші привітання у
Всесвітній день кохання

Цього холодного лютневого дня навіть повітря сповнене любов’ю. Адже, саме кохання, здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни.
В день Святого Валентина в Бандурівській бібліотеці-філії, для постійних відвідувачів, відбулася година творчого дозвілля «Найщиріші привітання у Всесвітній день кохання».
Бібліотекар В. Власова підготувала романтичну книжкову виставку «Все починається з кохання». Кохання… Це почуття подарувало нам велику кількість пісень, балад, поем, трагедій. Воно пронизує поезії Володимира Сосюри та Олександра Олеся, Тараса Шевченка та Івана Франка, Ліни Костенко та Лесі Українки…Тому бібліотекар зазначила, що такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде, адже вони живуть на сторінках книжок, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання.
Після знайомства з красивими історіями кохання, читачі бібліотеки взяли участь у конкурсно-розважальній програмі, де мали змогу пограти в ігри  «Знайди літературну пару», «Валентинка читацьких симпатій» та інші.
Чарівна музика та улюблені поетичні твори перетворили захід в справжнє свято. А цікаві конкурси додали веселого настрою активним користувачам бібліотеки.









Весну жартами стрічаємо, танцюємо, співаємо!

Напередодні  християнського свята Стрітення Господнє, в Добронадіївській бібліотеці-філії, відбулося свято зустрічі весни «Весну жартами стрічаємо, танцюємо, співаємо!», для  учнів 4 класу місцевої школи разом з класним керівником Кришан І.Б. Бібліотекар познайомила присутніх з історією виникнення свята, з народними прикметами, стародавніми звичаями та традиціями святкування Стрітення в Україні. 
Учасники співали пісень, танцювали, проганяли Зиму та закликали Весну.




Крізь пекло афганської війни

15 лютого до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у Войнівській ЗШ відбувся історичний репортаж «Крізь пекло афганської війни!», на якому був присутній місцевий житель, учасник бойових дій на території інших держав, Соколенко Геннадій Іванович. Бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії зробила історичний екскурс у події Афганської війни та представила мультимедійний перегляд «Афганістан прописаний у серці», а Геннадій Іванович поділився з присутніми спогадами про той страшний час.
Хвилиною мовчання вшанували тих солдатів, які не повернулись з війни додому.






Війна у пам'яті — біль у серці

З нагоди  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав,  бібліотекар Недогарської бібліотеки-філії Цебрієнко Є.С. взяла участь у  зустрічі-спомині «Війна у пам'яті — біль у серці», в Недогарському НВК,  на якому були присутні почесний гість Ремез Юрій Іванович, колишній воїн-інтернаціоналіст, учні середніх та старших класів, батьки та вчителі.   
Юрій Іванович зворушливо та з болем згадував про ті страшні часи. Розповів про особисту долю, про загиблих друзів, які в пам'яті так і залишилися двадцятирічними юнаками.
Хвилиною мовчання вшанували всіх тих, хто поклав своє життя на чужині, виконуючи військовий обов'язок.




День дарування книг

14 лютого не лише День закоханих, а ще і Міжнародний День дарування книг. Тож, напередодні цього дня, жителька села Червона Кам’янка Валентина Вікторівна Федченко подарувала Червонокам’янській бібліотеці-філії більше 60 примірників книг із власної бібліотеки. Література різноманітна за змістом та жанрами: захоплюючі детективи, романи про кохання, книги з кулінарії, а також  твори сучасних українських авторів та класиків зарубіжної літератури. Бібліотекарі Бевз Г.І. та Гонтаренко О.М. щиро подякували за такий подарунок. 







Під знаком Купідона

В Новопразькій центральній бібліотеці-філії, до Дня святого Валентина, для вихованців Новопразької спеціальної школи-інтернат, пройшла розважально-пізнавальна година «Під знаком Купідона».
Працівники бібліотеки познайомили учасників з історією виникнення свята закоханих. Присутні взяли участь у конкурсах «Назви відому пару», «Знання-сила», «Кулінарний», «Театральний», «Хто я?»тощо; дискутували на тему «Кохання – це …». Всі були приємно вражені, коли під час заходу до них завітала справжня «Циганка» (зав. філією Резніченко О.І.), яка ворожила по долоні, гадала на картах передбачуючи майбутнє. На згадку про цю зустріч діти подарували бібліотекарям валентинки, які виготовили власноруч.







Валентинки. Майстер - клас

Напередодні дня Святого Валентина,  для учнів 5 та 7 класів відбувся майстер-клас із виготовлення вітальних листівок  «Валентинки».
У ході проведення заходу завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л.І. розповіла присутнім про історію виникнення свята, легенду про Святого Валентина та про традиції святкування в різних країнах світу. Діти брали активну участь в обговоренні, ділились власними знаннями про це свято.
І хлопці, і дівчата із захопленням і старанністю створювали листівки-сердечка із кольорового паперу, на яких написали свої найкращі привітання для своїх найдорожчих і найрідніших.






Що потрібно знати про цукровий діабет?

У Новопразькій центральній бібліотеці-філії, відбулося чергове засідання Вищої народної школи  - поради від сімейного лікаря «Що потрібно знати про цукровий діабет?». До бібліотеки завітала лікар сімейної медицини Лисяк М.П., яка звернула увагу на статистику щодо захворювань людей на цукровий діабет, навела приклади захворювання в світі, в Україні, і зокрема, в селищі Нова Прага. Потім розповіла учасникам про класифікацію, причини виникнення, ознаки та ускладнення хвороби, про способи введення інсуліну, про засоби самоконтролю, про розвиток хвороби двох типів. Особливу увагу звернула на спосіб життя та харчування. А також, ознайомила присутніх з листівками «Доступні ліки», «Дієта для хворих на ЦД ІІ типу» та відповіла на численні запитання слухачів.
Бібліотекар Бутко Л.В. розповіла цікаві факти про діабет та цукор та познайомила з матеріалами книжкової виставки «Цукровий діабет: ця гірка «солодка» хвороба».





Мій рідний край у центрі України

Бібліотекар Протопопівської бібліотеки-філії, спільно з бібліотекарем шкільної бібліотеки та радою музею, до 80-річчя створення Кіровоградської області провели краєзнавчу розвідку «Мій рідний край у центрі України». Вчитель історії Володимир Риженко провів історичний екскурс у далекий 1939 рік і розповів про передумови створення області та її досягнення у період 1939-2019рр.. Під час презентації оновленого стенду «Мої славні земляки», учениця Протопопівської ЗОШ Мирослава Пономаренко розповіла про краєзнавця А. Пономаренка, який досліджував історію с. Протопопівка і написав книгу «Мої земляки».
Бібліотекар Н.Лазаренко презентувала виставку-інсталяцію автентичної вишивки рушників Кіровоградщини «Душа мого народу-рушники». А шкільний бібліотекар Н. Клочко презентувала книжкову виставку «Кіровоградщина - степова перлина».


Немає коментарів:

Дописати коментар