Powered By Blogger

Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках-філіях ЧЕРВЕНЬ 2019
Запрошуємо у світ книги

20 червня до Андріївської бібліотеки-філії завітали дошкільнята на екскурсію «Запрошуємо у світ книги». Завідуюча бібліотекою підготувала для найменших читачів цікаву розповідь про бібліотеку і правильне поводження з книгою. Діти дізналися, що існує дуже багато цікавих і незвичних книг! Маленькі читайлики з цікавістю розглядали стелажі з книгами. Малеча прийняла участь у літературній вікторині «Чи знаєте Ви казки та їх героїв»; «Відгадай, якщо зможеш»; «Загадки казкових героїв».
Також, Ю.Живіцька провела з малечею фізкультхвилинку, під час якої діти з задоволенням виконували вказівки та повторювали рухи. В бібліотеці лунав сміх, було весело та радісно. Екскурсія пройшла в теплій, дружній атмосфері.
Дитяча книга – добрий вихователь

Здавна відомо, що малеча найбільше любить слухати казки, адже вони вчать дітей мріяти, фантазувати та вірити в чудеса.
18 червня, для вихованців дитячого садка, бібліотекар Бандурівської бібліотеки-філії провела голосові читання «Дитяча книга – добрий вихователь». Зручно розташувавшись на лоні природи, діти з захопленням слухали улюблені казки, які їм зачитували бібліотекар В.Власова та вихователька Г.Костенко. Під час читання діти дізнались про життя та пригоди різних казкових героїв, вчилися відрізняти добро від зла.
Весело із задоволенням учасники пограли в ігри, відгадували загадки, впізнаючи улюблених героїв казок.
Тож, захід пройшов емоційно і з користю, адже дивовижний світ дитячої книги може не тільки розважати дітей, а й вчить їх бути сильними, розумними та вихованими.Від зірниці до зірниці, хай лунають вечорниці!
(Народознавча світлиця)

У Добронадіївці, традиційно кожного року в червні, завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією спільно з працівниками сільського Будинку культури для дітей дитячого табору відпочинку «Веселка» проводять народознавчий захід. Цього разу ми вітали наших маленьких друзів у народознавчій світлиці «Від зірниці до зірниці, хай лунають вечорниці» та повели мову про те, що давним-давно, коли ще були молодими їхні бабусі та дідусі, в наших краях були дуже популярними вечорниці – молодіжні гуляння. Дівчата та хлопці, переробивши всю роботу, чепурилися та збиралися гуртом в одному місці, щоб з піснями, танцями та жартами з користю провести вільний час.
Щоб відтворити давні традиції, учасники спробували пограти у веселі ігри та розваги того часу: «Заплети косу», «Одягаємося на вечорниці», «Вийди, вийди на вулицю», «Склади сорочку», «Батьки і діти».
Ось так, поєднавши корисне з приємним, ми згадали ще один давній український звичай – в е ч о р н и ц і. Розважилися і дорослі, і малі! Та на тому не закінчилося! По завершенні відбувся показ мод «Українське в моді!».
Наші любі татусі, ми вас любимо усі!

До Червонокам’янської бібліотеки-філії завітали вихованці літнього табору «Веселка» на бібліотечну тусовку «Наші любі татусі, ми вас любимо усі!», яка була присвячена Дню батька.
Бібліотекар Бевз Г.І. познайомила присутніх з історією святкування Дня батька, бібліотекар Гонтаренко О.М. провела огляд літератури «Сучасні дитячі книги про батька».
Хлопчики, як майбутні татусі, Іван Літвінов та Дмитро Білий взяли участь у міні-конкурсі «Хата на тата», де показали свою майстерність господарювати.
Маленькі читайлики також взяли участь у конкурсі-пантомімі, де за допомогою жестів і рухів показували професію свого тата.
В цікавій і веселій атмосфері пройшов конкурс «Прочитай імена», під час якого діти дізналися про старовинні українські імена людей. Білий Дмитро показав всім присутнім сімейні світлини «Мій татусь найкращий в світі!».
На завершення бібліотекарі щиро привітали Голобка Олександра з Днем батька та вручили подарунок-книгу за участь у конкурсі «Щастя бути разом!».
Тато, таточку, татусю (Фотосушка)

Діти з табору «Ромашка» завітали до Ясинуватської бібліотеки-філії на захід, який був присвячений дорогим людям — нашим татусям. Як і без мами, без тата не може з’явитись на світ людина, без тата дуже важко, без нього не може бути повноцінної сім’ї. Під час заходу учасники висловлювали палку і щиру любов дорогим людям, розповідали про їхні якості характеру та професії. Особливо цікавою стала участь дітей в грі «Татові й мамині справи», пантоміма, «Хто я». Доповненням до свята стала фотосушка «Тато, таточку, татусю», де дітки могли побачити себе з татом на фото.
У цей День вітаємо всіх наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди! З Днем батька Вас, дорогі наші тата!


Мандрівка до книжкового царства
11 червня 2019р. вихованці ДНЗ "Сонечко" завітали на екскурсію до Косівської бібліотеки-філії "Мандрівка до книжкового царства". Бібліотекар в ігровій формі розповіла малюкам про бібліотеку, правила користування нею, роботу бібліотекаря та як правильно користуватися книгою. Учасники екскурсії із захопленням розповідали про улюблених героїв казок та книги, які є вдома. Діти із задоволенням переглянули нову дитячу літературу та прийняли активну участь у руханці.

Екскурсія до бібліотеки

12 червня Андріївський табір «Турист» завітав в Андріївську бібліотеку-філію на екскурсію. Завідуюча розповіла про бібліотеку і правильне поводження з книгою. Зазначила, що книга в житті людини має величезне значення. Розповіла про абонемент та читальний зал, показала як орієнтуватися в книжковому світі. Присутні переглянули відеоролики «7 кращих бібліотек світу» та «Топ-8 унікальних бібліотек світу». Потім всі разом здійснили віртуальну екскурсію пам'ятними місцями, присвяченими книзі переглянувши мультимедійну презентацію «Пам'ятники літературним героям в Україні». А ще учням сподобалося відео «30 смачних пам'ятників України», тому що серед них, був пам'ятник морозиву, яке всі діти так полюбляють.  Під кінець зустрічі бібліотекар запропонувала всім присутнім написати якою б вони хотіли бачити бібліотеку. 


Майстер Шеф. Діти

У пришкільному таборі «Ромашка» було весело та цікаво. Свої можливості та вміння діти мали змогу показати в кулінарному шоу «Майстер Шеф – діти», яке провела для них бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна.
Поділившись на дві команди «синіх» та «червоних» діти показали справжні кулінарні таланти.  Оцінювали відповіді та приготовлені страви вихователі табору Годун О. та Васюра О. Особливо цікавим була практична частина завдань. Підійшовши креативно, команди приготували холодну страву  з однакового набору продуктів та зробили унікальний бутерброд.
 Підводячи підсумки, суддями одноголосно було вирішено, що перемогла дружба. Адже тільки спільна робота, спільне прагнення до перемоги і робота в команді може об’єднати дітей. 

Казки веселі і сумні від Юрія Винничука

До Червонокамянської бібліотеки-філії завітали  діти з молодшої зміни табору «Веселка» на медіа-казкову сторінку «Казки веселі і сумні від Юрія Винничука». Бібліотекар Гонтаренко О.М. розповіла маленьким читачам про життєвий і творчий шлях їхнього улюбленого письменника Ю.Винничука. Біля  міні-виставки «Лови тренд-читай бренд!» бібліотекар презентувала книги письменника. Всі діти люблять мультики, тож юні читачі переглянули сучасний мультфільм «Лежень» за мотивами казки Ю. Винничука. 


Книжкова посмішка літа

10 червня, молодші школярі Новопразького НВО, які відпочивають у пришкільному оздоровчому таборі «Веселка», завітали на калейдоскоп дитячих розваг «Книжкова посмішка літа» до Новопразького №1 будинку культури, де їх зустрічали бібліотекар О.Сидоренко та директор БК С.Піскова.
Учасники змагалися в різних естафетах з м’ячем, грали в  цікаві та захоплюючі ігри «Крокодил», «Супер Твістер», шашки, співали,  танцювали,  відгадували загадки та читали вірші. Діти знайомились з новинками літератури, які їм підготувала бібліотекар.
По завершенні відпочиваючі зробили селфі з парасолькою! Краса імені твого

Як і де дізнатися про красу свого імені, що воно означає і звідки походить, на всі ці запитання прийшли дізнатися до Новоселівської бібліотеки-філії юні книголюби з літнього табору відпочинку "Чайка" на свято "Краса імені твого", яке провела завідуюча бібліотекою Базилевська Т.
Діти відправилися в захоплюючу подорож, де дізналися легенду про квітку васильок, чому вона так зветься. Кожний присутній на цьому заході дізнався про походження свого імені та імен своїх рідних та знайомих. Свято перепліталося конкурсами, вікторинами, загадками. А ще учасники розповідали скоромовки, приказки та лічилки, де згадувалися імена.
 Наостанок, присутні згадали всіх мультяшних, літературних та казкових героїв по іменах, а також ознайомилися зі стародавніми іменами, такими як Кудряш, Мілава, Рябий, Мовчан, Розумник, Ждан, Нечай, Перший, які давалися за зовнішністю людини, за рисою людського характеру.


У книги немає канікул

Традиційно, під час літніх канікул, діти пришкільного табору «Ромашка», а саме загін «Сонечко», завітали на екскурсію до Ясинуватської бібліотеки-філії. Бібліотекар Н.Хуторна, для юних читачів, підготувала перегляд дитячої літератури «Що читати влітку?». Учасники відповідали на запитання вікторини «Серпантин казок» та пограли в гру «Бібліотека – книжковий дім».
В кінці заходу було визначено кращих читачів бібліотеки за кількістю прочитаних книг протягом року. Ними стали Гурмус Анастасія, Герасименко Софія та Локотиш Станіслав. Всі переможці були нагороджені солодкими подарунками.Літня мандрівка книголюбів

10 червня 2019р., молодша зміна табору «Веселка» Червонокам’янського НВО, завітала до Червонокам’янської бібліотеки-філії на перехрестя веселих забав «Літня мандрівка книголюбів».
Бібліотекарі організували дітям веселі та пізнавальні ігри, конкурси, вікторини. Діти з цікавістю відгадували загадки, розповідали цікаві пригоди та історії, які з ними трапились влітку, розглядали журнали, енциклопедії та книги, що представлені на полицях.
А потім юні шукачі пригод відвідали сільський музей, де познайомились з історією свого села та краю, та побачили цікаві експонати-артефакти.

Казковий диванчик

6 червня, бібліотекар Новопразької №1 бібліотеки-філії О.Сидоренко, запросила молодших школярів Новопразького НВО, які відпочивають в літньому оздоровчому таборі «Веселка», до мультсалону «Казковий диванчик».
Учасники із задоволенням переглянули відеопоказ українських народних казок та  мультфільмів. А також діти взяли участь у літературній грі «Відгадай хто я?» та вікторині «Письменники-казкарі», а потім переглянули презентацію виставки-вернісажу улюблених казок. По завершенні бібліотекар запросила дітлахів  зустрічатися в бібліотеці влітку та читати нові казки.
Бібліотечне місто

Завідуюча Новопразькою №1 бібліотекою-філією О.Сидоренко, для молодших школярів літнього оздоровчого табору «Веселка», який діє при Новопразькому НВО, провела екскурсію по бібліотеці «Бібліотечне місто».
В цьому році, до бібліотеки вперше завітали учні 1-го класу, тож їх та всіх інших дітей, бібліотекар познайомила з бібліотекою, а потім всі разом згадали основні правила збереження книг та обов’язки користувачів.
Діти також взяли участь у вікторинах «Твій друг- книга» та «Упізнай казку», мандрували по загадкам, прислів’ям та приказкам, пограли в гру «Хто більше?» на знання письменників та назв казок. А потім бібліотекар запропонувала учасникам взяти на книжкових виставках ті книги, які їх найбільше зацікавили.
Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від маленьких відвідувачів. А бібліотекар запросила всіх дітей, ще приходити до бібліотеки.
День шульги у таборі «Ці дивовижні лівші»


Уперше це свято відзначили у 1992 році  за ініціативою британського клубу ліворуких. Цього дня шульги всього світу прагнуть привернути увагу до своїх проблем, як рідних так і виробників товарів до необхідності врахування зручностей для цієї категорії людей. Влаштовують різні заходи, акції, змагання…
У Добронадіївському СБК, куди завітали діти з табору відпочинку «Веселка», відзначили День шульги «Ці дивовижні лівші». Бібліотекар Якимчук Л. розповіла присутнім дивовижні факти про шульгу; хто серед відомих людей ліворукі та інші. А потім діти взяли участь у змаганнях між праворукими та ліворукими.
Весело, гамірно, не ординарно – так можна охарактеризувати нашу зустріч, яка закінчилася дружною  працею на конкурсі малюнка, який буде прикрашати фойє БК. І яка різниця – правша чи лівша, аби людина виросла хороша!
 
У барвах сонячного літа

В Березівській бібліотеці-філії відбувся мистецький колаж «У барвах сонячного літа». Цікавий та емоційний заряд енергії отримали, діти відвідавши в цей день бібліотеку. Діти залюбки пограли у цікаві ігри та відповідали на запитання вікторини «З якої це казки», а потім активно долучилися до малювання, в кожного вийшов свій шедевр! Учасники були активні та енергійні, з задоволенням приймали участь в усіх іграх та конкурсах.
 

Країна книжкових забав і розваг


Мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б не раділа настанню літа. Особливо його чекають всі дітлахи, адже попереду тривалі літні канікули.
 Для маленьких читачів – вихованців Березівського ДНЗ «Світлячок», був проведений Child-бум «Країна книжкових забав і розваг!». Для дітей була представлена книжкова виставка «Райдуга казок». Потім учасники пограли у  цікаві ігри та конкурси, а також відгадували  загадки та відповідали на питання вікторини.
Несподіванкою для учасників було знайомство з пожежним автомобілем та пожежниками, які завітали до дітей. 
 
Мультляндія кличе в гості

Мультики – улюблена дитяча розвага, всі діти люблять їх дивитися.
4 червня в оздоровчому таборі «Турист», що діє при Андріївській ЗШ I-II ст., завідуюча Андріївською бібліотекою-філією, разом з дітьми здійснили мульт-подорож «Мультляндія кличе в гості». Учні наввипередки відгадували назви мультфільмів за піснею та смайликами. Учасники заходу показали, що люблять  мультики. Дітям було дуже весело та цікаво. Не забули і про улюблені казки, взяли участь у казковій вікторині. Найактивніші отримали призи. Завершився захід переглядом улюблених мультфільмів.
Дитинство – країна забав і розваг

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б. провела для учнів місцевої школи годину відпочинку та розваг «Дитинство – країна забав і розваг». Зі словами привітання до дітей звернулась голова села Кіцелюк Т.М. і побажала їм міцного здоров’я та гарного відпочинку.
Бібліотекар розповіла присутнім про історію виникнення свята, а потім із задоволенням діти грали в ігри та конкурси, відгадували загадки, відповідали на питання цікавої вікторини. Щасливе дитинство діти відобразили у своїх малюнках на асфальті. Завершилося свято у СБК святковими танцями.

Дитинства - чисте джерело

В День захисту дітей, бібліотекар Піщанобрідської бібліотеки-філії, провела для постійних відвідувачів розважальну гру «Дитинства - чисте джерело».
Бібліотекар розповіла учасникам про свято, коли воно з’явилося, а потім  провела для гостей чимало конкурсів і вікторин, в яких діти мали змогу перевірити свої знання і кмітливість. Та яке ж свято обійдеться без ігор і розваг? Ігри на свіжому повітрі внесли багато позитивних емоцій в атмосферу свята.
Приємно, що діти отримали море задоволення і незабутніх вражень. Було багато радісних посмішок, протягом всього заходу панувала атмосфера гарного настрою.
На чарівному Книгольоті (святковий ігроленд)

Міжнародний день захисту дітей вважається одним із самих найдавніших міжнародних свят. Ще в далекому 1950 році Міжнародна жіноча організація прийняла рішення про відзначення цього свята.
Працівники Добронадіївського СБК та завідуюча бібліотекою-філією, за доброю традицією, заздалегідь подбали про заряд бадьорості, цікавості, веселощів та дитячого щастя і провели для дітлахів святковий ігроленд «На чарівному Книгольоті»!
Діти разом з її величністю Книгою, царицею Літерою і веселим Пілотом, побували на чарівних зупинках, де дізналися багато нового і цікавого про створення книги, починаючи зі сплаву лісу по річках, і закінчуючи варінням та виготовленням паперу, а потім взяли участь у різноманітних іграх, конкурсах та вікторинах.
Без подарунка не залишився ніхто, завдячуючи нашому депутату сільської ради Шетилі Т.О., яка порадувала дітей цікавими книжечками, розмальовками, різними іграшками та солодкими призами.
 Літо у Добронадіївці розпочалося чудово!!!!


Немає коментарів:

Дописати коментар