Шукати в цьому блозі

Події в сільських бібліотеках 2017 Травень-Червень-Липень


Юридичний аукціон27 червня 2017 року Новопразька №1 бібліотека-філія  для своїх користувачів  напередодні Дня Конституції України провела юридичний аукціон «Конституційні основи держави». Бібліотекар розповіла про свято, ознайомила з книгою «Конституція України», з її основними розділами. Говорили про права, обов’язки людини, як ними користуватися і добре виконувати, не порушуючи прав та інтересів інших.

Діти взяли участь у вікторині  «Хто перший», бліц-турнірі «Ти і закон», бліц-опитуванні, правовій розминці, в конкурсі «Азбука правознавця», «Довідкове бюро», «Юридичний рахунок». Також складали прислів’я та приказки на правову тематику, грали в ігри «Права та обов’язки» та  «Так чи ні». Бібліотекар розповіла дітям казку, на сучасний лад - «Червона Шапочка у великому місті», в якій розглянули , які права дитини були порушені, і кому які обов’язки потрібно виконувати. 

На кінець заходу учасники склали квітку ромашку, на пелюстках якої написали те право дитини, яке вони найбільш запам’ятали. Також присутніх було ознайомлено з книжковою вітриною «Суспільство, закон і ти».
Конституція-основний закон моєї держави    Напередодні святкування Дня Конституції в  Новопразькій центральної бібліотеці-філії пройшов  правовий кросворд « Конституція-основний закон моєї держави» для молодих користувачів бібліотеки.

Знати свої права та орієнтуватися в них – необхідно усім. Те наскільки кожен вміє це робити  допоміг  зрозуміти  правовий кросворд. На  учасників чекало близько 100 завдань з історії, літератури, культури, Конституції України, права. Юнаки та юнки активно  відповідали на запитання, давали свої варіанти і  значення слів.

Пізнавальною для користувачів стала книжкова виставка «Конституція-паспорт держави», вона ілюструє становлення та розвиток вітчизняного конституціоналізму від давніх часів до сьогодення.

         В цей же день в дитячому відділі бібліотеки,  бібліотекар Вовк Р.Г. провела годину державності «Маленьким громадянам про Конституцію України».    Бібліотекар розповіла дітям, про те як «народжуються» закони; пояснила, що Конституція надає їм рівні права та можливості та не допускає жодного насилля над ними.

Діти взяли участь в обговоренні правових ситуацій, у конкурсі знавців права «Закон захищає дитинство»,   активно відповідали на питання бліц-розминки «Моя країна – Україна!»
    В  дитячому відділі бібліотеки була розгорнута книжкова виставка  «Основний закон мого життя», де представлена правознавча, історично-довідкова та художня література.

 
 
Обери життя

 На передодні Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків і їх незаконним обігом в Новопразькій центральній бібліотеки-філії з користувачами  проведено діалог «Обери життя».

Що собою являє наркоманія як соціальна проблема? Чому, наприклад, вона виникає в основному, серед молодих? Чому в однієї людини не виникає бажання до вживання наркотиків, а інша без цього зілля не може існувати.

 Під час діалогу з’ясовували, що ж таке наркотики, які  є наркотичні речовини, як  діють наркотичні речовини на організм людини  та його наслідки. На книжковій виставці «Ні - наркотикам» представлені книги різних авторів та статті з періодичних видань, які порушують тему соціально небезпечної хвороби.

Біль війниЩорічно в день скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні відбуваються урочистості в усіх куточках України. На годину пам’яті «Ще довго пам’яттю болітиме війна», що відбулася в Новопразькій центральній бібліотеці-філії  запросили вихованців літнього оздоровчого табору «Веселка» (Новопразька ЗШ №2). Працівники бібліотеки підготували розповідь про перші години та дні чорного червня 1941 року. Говорили про перші бої, про криваві поразки. Особливу увагу звернули на перші дні окупації Нової Праги, про її перших захисників, працівників місцевого військомату, які всі загинули від ворожих куль. Їх імена пам’ятатимемо завжди. На заході демонстрували відео «22 червня – День скорботи, початок війни у 1941 році з нацистськими окупантами» та «Начало войны»
 


Журнальна кав'ярня "Смакуємо разом"20 червня для учнів Новопразької школи-інтернат в дитячому відділі Новапразької центральної бібліотеки-філії була презентована журнальна кав’ярня “Смакуємо разом”. Щоб скуштувати на смак дитячу журнальну новинку, учасники заходу провели дегустацію з журналів  «Барвінку» та «Малятка». Із задоволенням читачі смакували “Літературним вінегретом” з випусків «Пізнайка» та «Яблуньки» .

Особливу увагу привернув  до себе журнал “Умійко”. Це цікаве та пізнавальне видання з головоломками, казками, коміксами, кросвордами, веселими історіями та настільними іграми, в які з великим задоволенням пограли діти.

Запрошуємо у світ книги19 червня 2017 р. до Березівської  бібліотеки – філії завітали дошкільнята з дитячого садка «Світлячок». Бібліотекар провела екскурсію по бібліотеці під назвою «Запрошуємо у світ книги», розповіла про правила поведінки в бібліотеці, показала цікаві дитячі книжечки, діти вперше побували в бібліотечному книгосховищі.

Несподіванкою для малечі стало знайомство з ведмедиком По, який завітав у гості. Ведмедик По з радістю грав з дітками в ігри, відгадував загадки та слухав про цікаві казки які діти люблять читати. Малеча в свою чергу заспівали йому пісень та подарували запальний танок. Потім всі разом переглянули мультфільми про Свинку Пепу та казку Івасик Телесик, також пограли в рухливу гру «Твістер». Екскурсія пройшла у дружній атмосфері з гарним настроєм, всі отримали позитивні емоції.


Грайлики-читайлики

До Новопразької №1 бібліотеки-філії завітали вихованці пришкільного табору «Іскра» ЗШ №2 I-IIIст. на book-мандрівку «Грайлики-читайлики». Діти познайомилися з бібліотекою,читали книги і журнали, грали, співали . Бібліотекар провела для малечі ігрову розминку-вікторину «Книга- твій друг», а потім почалася book - мандрівка конкурсів та ігор. Грали в ігри з коточками ниток, будували піраміди з зав’язаними очима, впізнавали речі на дотик. Всім було весело, цікаво та затишно в цій чарівній книжковій Країні, яка зветься – БІБЛІОТЕКА. Дітки пообіцяли влітку приходити у бібліотеку та багато читати й малювати.

Подорожуємо Україною-Львів14.06.2017 року у Червонокам’янській бібліотеці-філії було проведено віртуальну екскурсію «Подорожуємо Україною-Львів» для учасників табору «Веселка». Бібліотекар Гонтаренко О.М. розповіла дітям про історичне минуле, винаходи та відомих людей міста Львів. Фахівець із соціальної роботи Петрище В.В. провела для юних читачів вікторину «Місто Лева». Найактивніший учасник Зубенко Володимир, учень 4 класу Червонокам’янського НВО отримав приз сувенір-магніт зі Львова. Також діти брали активну участь у грі «Телеграма» за літературними казками І.Я.Франка.
 
Живи без шкоди для природи


Природа України – це національне багатство країни. Та багатства природи небезмежні, тому щоб привернути увагу до екологічного календаря червня, а саме Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища в Новопразькій центральній бібліотеці-філії проведено калейдоскоп цікавих фактів «Здоров’я природи – здоров’я людини». Захід, на який завітали відвідувачі табору «Веселка» із загонів «Діамант» та «Бджілка» проходив під девізом «Живи без шкоди для природи». Розмова йшла про те, що здоров’я людини нерозривно пов’язане з природою. А дерева, кущі, лугові, польові й лісові квіти ростуть не для того, щоб їх ламати, рвати, топтати, звірі – не для того щоб нищити, а водойми – щоб забруднювати. Бібліотекар Бутко Л.В. підготувала ще й цікавинки про екзотичні дерева, дерева-донори,  дерева-вампіри, друїд-гороскоп, загадкових звірів, водопад-родзинку Антарктиди.  Присутні ознайомилися з газетними  та Інтернет-новинками.
 Мультяшне літоІ дорослі і малі полюбляють мультики, 14 червня 2017 року, в дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки-філії було організовано літній бібліотечний кінозал «Мультяшне літо». Діти з цікавістю і задоволенням переглянули улюблені мультфільми «Про козаків» та «Котигорошко». Бібліотекар запросила дітей до казкової країни мультиплікації, де захоплюючі сюжети і улюблені герої чекають у бібліотечному кінозалі протягом літа, кожну п’ятницю о 13.00.


Літо в бібліотеціЛіто – час шкільних канікул, коли діти відкривають світ і себе в цьому світі. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки?

В один із червневих днів гостями Новопразької бібліотеки-філії № 2 стали діти з оздоровчого табору місцевої школи. Окрім захоплюючої екскурсії по бібліотеці «Світ чудес – бібліотека»,  на дітей чекали різноманітні заходи:  зустрічі з майстринями селища О.М.Татусько, Н.В.Твердохліб ; конкурси «Хто спритніший?», «Загадки казкових героїв», «Впізнай з якої казки», «До якої казки прислів’я?»; вікторини  «У казки на гостинах», «Казковий ерудит», подорож «У Країну прав дитини», під час якої познайомили читачів із своїми правами, обов’язками,  разом  визначили права, які порушувалися казковими героями казки «Червона шапочка».

А літо триває... Діти сподіваються, воно буде яскравим і насиченим.


 


Без намиста і душа нечистаВ народі говорили: «Без намиста і душа нечиста». Це наші прадавні добрі символи – захисники, знаки віри у вище заступництво, про які складали казки, легенди, притчі.

13 червня 2017 року, завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією завітала до Добронадіївської ЗОШ І-ІІІ ст., щоб розповісти дітям про найдавнішу українську жіночу прикрасу – намисто.

 Діти уважно слухали  легенди та притчі у виконанні  вчителів школи Єфімової Лідії Олексіївни, Ловарік Світлани Георгіївни, Голуб Тетяни Вікторівни.

В ході гри учасники народознавчої світлиці впізнавали своє ім’я, «купували» найдорожчі корали, перетворювалися на веселих скульпторів, майстерно виконували українські пісні, створювали дизайн сучасного українського одягу.

        Дякуючи депутату сільської ради Шетило Тамарі Олександрівні, захід пройшов не лише змістовно і весело, а ще й смачно !!!
     
 Містер та Місіс табору 2017
13.06.2017р. в таборі «Ромашка» при Ясинуватській  загальноосвітній школі І-ІІ ступенів пройшла конкурсно-розважальна програма «Містер та Місіс табору 2017». До проведення заходу долучився і бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна, провівши для малечі ряд веселих змагань: «Візитівка», «Умілі ручки», «Господарочка», «Хто сильніший», «Запрошення», «Обруч» та ін.
Всі учасники мали гарну підготовку, були не схожими один на одного. Впродовж конкурсів дивували всіх своїми талантами, своєю щирістю, оригінальністю, не повторністю.
За результатами змагань і були визначені Містер та Місіс табору. Ними стали Чорний Вадим та Хуторна Олександра. Усі отримали приємні емоції та насолодились чутливою атмосферою свята.Майстер-клас «Акваріум»

12.06.2017 бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна завітала до дітлахів з табору «Ромашка», що знаходиться при Ясинуватській  загальноосвітній школі І-ІІ ступенів  та провела майстер-клас «Акваріум».
Діти із задоволенням виготовляли власними руками акваріум та його мешканців. Під час  роботи бібліотекар в ігровій формі розповіла про правилами доглядання рибок  та переглянули повчальний мультфільм. Цікавим доповненням стала розповідь про пригоди акваріумної рибки, яку дітлахи складали самі.Казковий єралаш

06 червня Новопразька №1 бібліотека-філія, для учнів, які відпочивають в шкільному оздоровчому таборі «Іскра», що діє при Новопразькій ЗШ №2 I-III ст. провела гру-подорож «Казковий єралаш».

Діти взяли участь в інтелектуальній грі «В гостях у казки» та літературній вікторині. Справжніми артистами дітлахи були в інсценізації української народної казки «Язиката Хвеська». Учасники заходу показали себе гарними «казкознавчиками» та «казколюбчиками». Потім був захоплюючий відео-перегляд українських народних та сучасних казок. В кінці заходу бібліотекар запросила дітлахів на літнє читання та відпочинок до бібліотеки, де їх чекають їхні друзі - книги.
Добро починається з тебеДо Приютівської бібліотеки-філії на урок доброти «Добро починається з тебе», завітали учні пришкільного табору «Едельвейс».

Малеча переглянула два відеофільми: «Казочка про добро», «Притча про добро» та обговорили побачене і навели приклади добрих вчинків.

Під час гри «Чарівні слова» кожен говорив приємні, добрі слова товаришеві, вправа - руханка допомогла відновити сили.

На завершення заходу, бібліотекар запропонувала дітям чотири різнокольорові сердечка: синє - холодне, жовте - тепле, добре, жовто-блакитне - героїчне, червоне – кохання. Завданням було обрати той колір, який подобається. Більшість дітей обрали жовто-блакитний та жовтий кольори.У світі книги чарівної

8.06.2017 року в Ясинуватській бібліотеці-філії було організовано пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «У світі книги чарівної» для  дітей з табору «Ромашка» при Ясинуватській школі.
Екскурсію провела бібліотекар Н. Хуторна, яка ознайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки, провівши захоплюючу мандрівку книжковими виставками. Також бібліотекар познайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, розповіла їм про абетковий та систематичний каталог. Малеча, яка побувала на екскурсії, мала змогу записатися до бібліотеки і стати її читачами.
 В кінці заходу були визначені кращі читачі бібліотеки та вручені солодкі подарунки.
Екскурсія «Подорож до Книголенду»

08.06.2017 року до Червонокам’янської  бібліотеки-філії завітали маленькі гості – вихованці пришкільного табору «Веселка». Бібліотекар Гонтаренко О.М. провела для дітей екскурсію «Подорож до Книголенду». Вона  розповіла про історію бібліотеки, познайомила дітей з правилами користування бібліотекою, тематичними полицями дитячого фонду, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей. Цікавим, захоплюючим доповненням екскурсії стала пізнавальна вікторина «Літературній транспорт» та гра «Вгадай казкового героя».


Екологічна гра: «Бережи природу для людського роду»

Учні пришкільного табору «Едельвейс» Цукрозаводської ЗОШ І-ІІІ ступенів з неабияким зацікавленням взяли участь в екологічній грі: «Бережи природу для людського роду» яку провела бібліотекар Приютівської бібліотеки-філії.
Під час подорожі учні відвідали станції: «Світ води», «Лісова», «Наші менші друзі», «Розважальна». Діти уявно перетворилися на маленьку квітку і виконували рухи розвитку рослини, розгадували «загадки з бабусиної грядки», прослухали аудіозаписи та назвали де саме в природі є такі звуки, продовжили оповідання «Проблеми нашого селища». Малеча назвала, які проблеми є в рідному селищі Приютівка і запропонували варіанти їх вирішення, тому що не Земля належить нам, а ми належимо Землі. І завтрашній день її буде таким, яким ми його зробимо! На гостину до казки-чарівниці


   У світлому та затишному сквері  бібліотекар дитячого відділення Новопразької центральної бібліотеки-філії зібрала своїх маленьких відвідувачів з табору «Веселка» на бібліополяні «На гостину до казки-чарівниці».

Бібліотекар розповіла, що казка буває сумна і весела, казка навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків. Дарує щедрість, багатство хорошим людям. Говорили про те, що казки потрібно слухати та читати, вивчати та переказувати. Діти переглядали книги, розповідали про своїх улюблених казкових героїв, відповідали на питання вікторини.

Подорож в книжковий світ

07 червня 2017 року, малеча загону "КАПІТОШКИ" завітала в Добронадіївську бібліотеку-філію, щоб здійснити подорож в книжковий світ "Казка усіх нас зібрала, дорослих і діток разом поєднала". Діти не лише слухали, як їм читають, а і самі демонстрували техніку читання, свої здібності, таланти.

Весело та радісно було в цей день у бібліотеці. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна книжкова подорож, адже діти завжди спостережливі і допитливі - їм хочеться щонайшвидше усе побачити, пізнати, зрозуміти.
Ерудит-гра «Якщо діти всього світу…»

В перший день літа бібліотекар Червонокам'янської бібліотеки-філії разом із фахівцем із соціальної роботи провели для дітей табору «Веселка» цікаву, розважальну ерудит-гру «Якщо діти всього світу…». Радість і сміх панували в бібліотеці, діти відгадували питання вікторини про навколишній світ «Я-ерудит», грали в гру «Крокодил» - всі веселилися від душі. Треба було бачити, як горіли від захвату дитячі оченята!
Щасливих днів, чистого неба, грайливих промінців сонця, щирих усмішок, спокійного та мирного щасливого дитинства побажали дітям ведучі.

Розважально-пізнавальне свято
"В центрі Всесвіту - дитина"

Веселе та гучне розважально-пізнавальне свято "В центрі Всесвіту - дитина" до Дня захисту провела бібліотекар Протопопівської бібліотеки-філії спільно з сільським будинком культури для дітей Протопопівського дошкільний навчальний заклад «Колобок». Танцюючи та граючись, дітвора наче задобрювала літечко, щоб яскраве сонечко якомога швидше відігнало дощову хмару, та почало бавити своїми промінцями. Діти активно змагалися та розважалися у різноманітних конкурсах, турнірах, іграх. Нагородою для всіх став веселий сміх та гарний настрій.

Подорож до міста «Всезнайок»

З перших днів червня, в Приютівській бібліотеці-філії, стартувала програма літніх читань для дітей шкільних оздоровчих таборів «Країна Барвінкова» та «Едельвейс» селища Приютівка.
В бібліотеку завітали учні Користівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - вихованці таборів. Діти всі хором промовили девізи загонів  і разом з бібліотекарем вирушили у цікаву мандрівку  містом Всезнайок, а потрапити туди можуть тільки розумні і всезнаючі діти.
Малеча  активно відгадувала загадки, доповнювала прислів’я, називала героїв казок та мультфільмів, розповідала про тварин та рослини, не оминули і спорт.
Яскраво приваблююча та цікава виставка «Місто читаючих дітей» на якій були запропоновані увазі дітей книги на різні теми, починаючи з казок і до дитячих енциклопедій. Одним з творів представлених на виставці була пригодницька повість українського письменника  В.Нестайка: «Тореадори з Васюківки».
Діти з задоволенням слухали розповідь бібліотекаря  про те, що головне послання книги — справжня дружба, самопожертва, готовність прийти на допомогу нужденній людині. Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга . Потім переглянули короткометражний  фільм за твором «Тореадори з Васюківки». Напам’ять про зустріч  бібліотекар подарувала дітям книгу "Англійська для дітей". Діти цікаво і змістовно провели час, отримали позитивні емоції.


Свято сонця, усмішок, настрою

В Новій Празі пройшло свято до Дня захисту дітей опен-ейр асорті «Віддамо цей світ дитині», яке провели працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії.
Ведучі розповідали про права дитини та всебічну участь у культурному і творчому житті, у забезпеченні  повноцінного дозвілля та відпочинку,про право на захист від фізичного та психічного насильства. Далі бібліотекарі провели опитування серед односельців з чим у них пов’язано свято 1-го червня. У дітей – це літо та відпочинок, у дорослих – повернення у дитячі спогади, а в переселенки Лисенко Л. В.- день народження. А потім дорослі і малеча селища взяли участь у «Майдані улюблених віршів», де учасники розповідали уривки з віршів українських поетів.
Цю ініціативу підхопила бібліотекар дитячого відділу та провела вуличну акцію «Міняю кульку на віршик». Підчас якої діти із захопленням не тільки декламували вірші, а й співали пісні та розповідали казочки, за що отримували різнокольорові кульки та побажання від бібліотекаря здоров’я та гарного літнього відпочинку.
День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Конкурсно-розважальна програма
  «Радість дзвінкого дитинства»

1 червня Новопразька №1 бібліотека-філія спільно з організатором позакласної роботи Новопразької ЗШ №2 I-III ст.,  в шкільному оздоровчому таборі «Іскра», організували та провели конкурсно-розважальну програму «Радість дзвінкого дитинства» (До Дня захисту дітей)
На театралізованому дійстві разом з казковими героями – Котом у чоботях, Буратіно та Лисичкою діти співали, танцювали, читали вірші, а чарівна і красива пора року-Літо - загадувала загадки. На святі діти брали участь у вікторинах: «Про ввічливість», «До якої казки приказка?». З задоволенням відгадували  «Чарівні словесні ланцюжки» до казок. Дуже сподобалась всім гра з м’якими іграшками - «Чотири стихії». Діти були ерудовані, веселі, активні- за що отримували оплески та підтримку глядачів. Всім свято сподобалось, і хотілося щоб воно тривало ще не один день.


Королівство дитячих мрій

      Найкраща пора у житті людини – це дитинство. Для нього характерні пустощі, розваги, відпочинок.
      День  захисту дітей, який пройшов у Добронадіївській бібліотец-філії, був осяяний чудовою сонячною погодою, прекрасним настроєм, щирими посмішками, запальними танцями, різноманітними іграми, забавами та конкурсами; а ще солодкими сюрпризами !

      Святкове дійство вдалося на славу! Нехай наші діти ростуть здоровими і щасливими !Скарбничка дитячих мрій

Літо, канікули! Оздоровчий літній табір «Ромашка», що у Войнівській школі радо зустрів бібліотекаря Дячук Марину, щоб разом весело порозважатися, пограти та помалювати. Ну і як же без солодких сюрпризів
Конкурсно-розважальна програма до Дня захисту дітей «Скарбничка дитячих мрій» пройшла цікаво та насичено
.Королівство дитячих мрій

      Найкраща пора у житті людини – це дитинство. Для нього характерні пустощі, розваги, відпочинок.
      День  захисту дітей, який пройшов у Добронадіївці, був осяяний чудовою сонячною погодою, прекрасним настроєм, щирими посмішками, запальними танцями, різноманітними іграми, забавами та конкурсами; а ще солодкими сюрпризами !
      Святкове дійство вдалося на славу! Нехай наші діти ростуть здоровими і щасливими !
 Свято сонця, усмішок, настрою

В Новій Празі пройшло свято до Дня захисту дітей опен-ейр асорті «Віддамо цей світ дитині», яке провели працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії.
Ведучі розповідали про права дитини та всебічну участь у культурному і творчому житті, у забезпеченні  повноцінного дозвілля та відпочинку,про право на захист від фізичного та психічного насильства. Далі бібліотекарі провели опитування серед односельців з чим у них пов’язано свято 1-го червня. У дітей – це літо та відпочинок, у дорослих – повернення у дитячі спогади, а в переселенки Лисенко Л. В.- день народження. А потім дорослі і малеча селища взяли участь у «Майдані улюблених віршів», де учасники розповідали уривки з віршів українських поетів.
Цю ініціативу підхопила бібліотекар дитячого відділу та провела вуличну акцію «Міняю кульку на віршик». Підчас якої діти із захопленням не тільки декламували вірші, а й співали пісні та розповідали казочки, за що отримували різнокольорові кульки та побажання від бібліотекаря здоров’я та гарного літнього відпочинку.
День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі


Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. З нагоди цього свята бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна завітала до дитячого літнього табору «Ромашка» при Ясинуватській школі та провела карусель розваг «Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі». Під час заходу діти змагалися в різноманітних конкурсах: відгадували загадки, відповідали на запитання літературної вікторини, демонстрували спритність з м’ячами, зав’язували на швидкість стрічки. Приємно, що діти отримали від ігор море задоволення і незабутніх відчуттів.


Останній дзвоник — традиційне свято школярів


Цього дня в Недогарському НВК було гамірно, відбувся Останній дзвоник — традиційне свято школярів. Оберемки квітів, усміхнені обличчя і сльози на очах батьків та випускників, створювали незабутню атмосферу для присутніх й гостей. До проведення урочистої лінійки також долучилася працівник Недогарської бібліотеки-філії. Щирими словами, красивими хореографічними композиціями та піснями було наповнено свято. Із початком дорослого життя, випускників привітав начальник Олександрійського відділу освіти О.Полтавець. Вручалися нагороди, подяки та грамоти учням, працівникам освіти та культури, серед яких була і бібліотекар Є.Цебрієнко. Не обійшлось свято і без подарунків як наймолодшим, так і випускникам. І ось хвилююча мить. Звучить останній дзвоник. Навчання у школі закінчилося. У добру путь і щасливу днину, дорогі випускники! Чудових вам канікул школярі.


Золотий ключик від бібліотеки

26 травня 2017року працівники Червонокам’янської бібліотеки-філії   провели літературну подорож «Золотий ключик від бібліотеки», для учнів 4-го класу Червонокам’янського НВО. Бібліотекар Гонтаренко О.М. подорожувала разом з юними читачами по творах за шкільною програмою. Юні читачі ознайомились із українськими повчальними оповіданнями, розглянули проблемні ситуації, в які потрапили герої.
Мандруючи цікавим книжковим світом, учні зустрічали відомих улюблених героїв, знайомилися з чарівним і дивовижним світом книги.
Також учасники взяли участь у літературній вікторині «Мікрофон», де за допомогою мікрофона відповідали на питання по літературних та народних казках.


Консультація спеціаліста

18 травня 2017 року в Новопразькій центральній бібліотеці-філії відбулося чергове засідання Вищої народної школи. На консультативній годині «Про що говорять показники наших аналізів» учасники переглянули відео про вклад українців в розвиток медицини сьогоднішнього дня та почули легенду про здоров’я людини. Також присутні познайомилися з новинкою української сучасної літератури, книгою І. Роздобудько «Все, що я хотіла сьогодні». Бібліотекар Бутко Л.В. розповіла випадок з неї, - «Мирослава Малько приходить до лікарні і помилково бере чужий листок з результатами аналізів. За ними їй лишилося прожити лише кілька місяців, а може днів».
Так, важливість аналізів важко переоцінити, а ще потрібно і розуміти їхні норми. Кожній людині, яка хоч раз в житті звернулася до лікарні, знайоме направлення спеціаліста до лабораторії. Тому зустріч з лаборантом Демчук Т.В., що має 16-ти річний стаж, стала для відвідувачів дуже корисна і важлива. Тетяна Валентинівна розповіла навіщо та коли здавати аналізи. Зазначила важливість підготовки для їхньої здачі. Привела показники норми та продемонструвала яким посудом потрібно користуватися. Під час заходу використовувалися матеріали інформаційної виставки зібрані з журналів та Інтернет-сайтів. 

Ми – європейці


З нагоди святкування Дня Європи в Україні, бібліотечні працівники  Новопразької центральної бібліотеки-філії провели Європейську світлицю «Ми - європейці» для учнів Новопразької ЗШ №2. Бібліотекар Блага О.Ю.  розповіла присутнім про культурне і туристичне розмаїття європейського життя, про європейські цінності, про шанобливе ставлення до інших народів, їхньої культури, звичаїв, традицій. Під час заходу учасники  познайомитись з країнами Євросоюзу в ігровій формі. Маршрут подорожі складався з різних завдань вікторин та конкурсів. Особливий азарт відчувався під час проведення конкурсу «Ерудит», де кожен учень вже індивідуально змагався за почесне звання. День Європи - це гарна нагода дізнатися більше про Європу, зібравшись разом. Вишиванка – це не модна забаганка

18 травня Україна святкувала Всесвітній день вишиванки, всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. 
 Бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Н.Хуторна провела захід «Вишиванка – це не модна забаганка», в якому взяли участь учні місцевої школи. Учасники познайомились з історією свята, дізналися про традиції вишивки, що символізує вишита сорочка, адже вона втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, - бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.  
Насправді, такий день, День вишиванки, потрібний нам всім, щоб усвідомити свою сутність, свою ідентичність, своє українське єство, тому бережімо всі ці безцінні обереги для майбутнього, щоб ніколи не загубилася в минулому творчість наших предків, творчість наших батьків і щоб майбутні покоління могли гордитися нами так, як ми гордимося нашими предками.Чарівна краса вишиванки

Травень видався багатим на національні свята, одним із них є День вишиванки. Хоч і не так давно започатковане, але досягло особливої уваги і розквіту.

Отже, в цей день, 18 травня і ми, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії вдягнувши це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук демонструючи цим своє українство, приналежність до своєї нації, завітали на гостину до Новопразької ЗШ №2 та запропонували учням мистецьку мандрівку «Чарівна краса вишиванки». Бібліотекарі познайомили юнацтво з традиціями рідного краю, розповіли про вишиванку, як вид мистецтва, про її значення у житті українців. Учасники переглянули відео-кліпи «Вишиванка», «Два кольори», «Спадок нації», та познайомилися з книжковою виставкою «Вишиванка – як символ нації». День вишиванки проминув непомітно, створивши святковий настрій та залишивши по собі яскраві спогади.Я перед нею помолюся, як перед образом святим15 травня 2017року, завідуюча бібліотекою-філією та директор СБК, в приміщенні Щасливської бібліотеки-філії провели літературно-музичну годину «Я перед нею помолюся, як перед образом святим», присвячену двом датам: Дню мами, та Дню сім’ї. На свято були запрошені сільський голова Кіцелюк Т.М. та почесний житель села Погорілий І.П., які привітали присутніх жінок зі святами. А учні 3-го класу для своїх мам розповідали вірші та співали пісень. 

Безсмертний образ матері моєї14 травня 2017року, Україна відсвяткувала День Матері. Безумовно, це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства несе в своїй душі єдиний і неповторний образ — образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить і буде самовіддано любити.

З цієї нагоди бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії Наталія Хуторна, запросила учнів 1-го класу місцевої школи на літературну подорож «Безсмертний образ матері моєї». Учні дізналися історію святкування свята та познайомилися із книгами, в яких розповідається про державне свято Матері, про традиції та звичаї українського народу,як письменники та поети оспівують найдорожчу жінку для кожного з нас в світі.

Також діти із задоволенням прийняли участь у грі-вікторині «Загляньте в мамині очі» та виготовили святкову листівку для своїх мам.   


 
Найрідніші в світі для нас матері14 травня2017року, в Новопразькій бібліотеці-філії №2 відбувся пісенний вернісаж «Найрідніші в світі для нас матері», присвячений Дню матері, в якому взяли участь члени клубу за інтересами «Україночка», працівники БК №2 та учасники художньої самодіяльності.

День матері  вже стало традиційним святом у бібліотеці. Бібліотекар Холоден Т.О. розповіла про історію виникнення свята, яке прийшло до нас із далеких країн, традиції та звичаї святкування Дня Матері.

В цей день для мам та бабусь у виконанні  Третяк О.М., Бондаренко В.І., Гиби М.М., Гнатовської Н.І., Ковтун Л.М., Мироненко А.Д., Сафронової Л.С., Твердохлеб Н.В. лунали найщиріші вітання і найтепліші слова. Діти читали вірші та співали пісні «Мамина коса», «Мамина сорочка», «Мамина вишня», «Мамина криниця», «Повертайся живим», «Чорнобривці», «Матуся» на честь найдорожчих у світі людей.

Щиро й від душі глядачі сприймали номер за номером, які навіяли присутнім багато гарних емоцій, переживань, а іноді і сліз.
 
Академія батьківської мудростіТравень багатий на свята. Це особливо теплий, душевний місяць, адже такі свята, як День матері чи День сім'ї нікого не залишають байдужим.

До Дня матері та  Міжнародного дня сім’ї, що відзначають в цьому році 14 та 15 травня, у Войнівській бібліотеці-філії зібралися родини Дячук, Кожухарь, Падалиці та Овчаренко на Family-вечірку «Академія батьківської мудрості». Це чудова нагода провести час у сімейному колі, адже немає більшої втіхи, як хвилини спілкування із найріднішими людьми. У дружній і теплій атмосфері бібліотекар Дячук М. розповіла про веселий, співучий наш народ, його родинні цінності, традиції, звичаї, про вшанування нашої землі, рідного краю, батька і неньки.

Родини проявили себе дружніми і ерудованими. Діти разом з батьками взяли активну участь у грі «Крокодил», малювали листівки та продемонстрували свої знання приказок і прислів`їв про родину.

Змінюється час, мода, звичаї, але є вічні цінності, які завжди будуть священними для кожної людини і родина – одна з таких.

Нехай у кожній українській родині панують мир, злагода, любов і терпіння!

Дефіле вишиванок:

«Носи вишиванку, тримай прямо спину,

Бо тобі Вкраїноньку піднімать, дитино !»У культурі будь – якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому.

День вишиванки відносно нове свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Жителі с. Добронадіївка, а це учні 1, 2, 4 класів та їх класні керівники: Присяжна В. П., Кришан І. Б., Бардаков О. І., і малеча ДНЗ «Сонечко» та їх вихователі: Губа З. М., Вихристюк І. Г.; секретар сільської ради Киричата Людмила Станіславівна, художній керівник Футуйма Руслан Іванович  та завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Людмила Іванівна, напередодні свята, демонстрували свої вишиванки на подіумі бібліотеки-філії під гаслом: «Носи вишиванку, тримай прямо спину, бо тобі Вкраїноньку піднімать, дитино!»

  Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. І ми не повинні соромитися власного минулого, - одягати вишиванку й бути гордими того, що ми – українці – нація з багатою історією та глибоким корінням.
 

Матуся  – ангел на Землі14 травня 20107року, до Дня матері, бібліотекар Бандурівської бібліотеки-філії провела музично-поетичний вечір «Матуся наша – ангел на Землі». Діти прийшли на свято разом зі своїми матусями та бабусями.  Протягом вечора на їхню адресу лунали щирі та теплі слова нескінченної безмежної вдячності. Серця матерів зворушили пісні «Дякую тобі мамо», «Мамо, вечір догоря», «Мальви» та ін., які прозвучали у виконанні Анастасії Маруценко та Ярослави Куксенко. Глибоке враження на присутніх справив виступ бібліотекаря В.Власової з «Притчею про маму». На протязі  всього свята розчулені глядачі не приховували сліз, адже кожний виступ був наповнений любов'ю, теплом і ніжністю до милих мам та бабусь.

Свято Матері скінчилося, але ще довго не змовкали теплі щирі побажання, щасливий сміх та поцілунки між самими рідними в світі людьми – дітьми та матусями.


Материнська свята любов14 травня в Березівській бібліотеці-філії пройшло свято матері "Вона - любов, вона - печаль і втіха...", на який були запрошені жителі та гості села Березівкаю.  Серед запрошених були матері-героїні:  мати 5-х дітей Байрацька Ніна та мати 8-х дітей Дудник Ніна. Під час заходу, від ведучих пролунало багато вітань і теплих слів на честь всіх присутніх мам в цьому залі.

Бібліотекар Анжела Зіненко підготувала книжкову викладку "Образ матері в літературі" та розповіла історію виникнення цього свята та як його святкують в інших країнах світу.

Гурт "Березівчанка" та тріо "Забава" під керівництвом Дарії Ратушняк, подарували присутнім свої ліричні пісні про матір.Мітинг пам’яті до Дня Перемоги05 травня 2017року працівники  Червонокам'янської бібліотеки-філії прийняли участь у мітингу пам’яті, присвяченому Дню Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, який відбувся біля пам’ятника загиблим воїнам.

Ведуча завідуюча бібліотекою Бевз Г.І. розповіла про страшні наслідки війни на території України. Зі словами привітань звернулась до жителів села сільський голова Бессараб Т.О.,  дякувала ветеранам Другої світової війни за їх подвиг на фронті та в тилу, за Велику Перемогу і подароване нам мирне сьогодення. Згадав страшні воєнні роки присутній ветеран праці Вольський В.І.

Віршами привітали ветеранів учні місцевої школи та вихованці дитячого садка. Після цього маленькі дошкільнята та школярі зі словами вдячності вручили присутнім ветеранам букети квітів.

 Затих мітинг під час хвилини мовчання… Схилили голови учасники реквієму від наймолодшого до найстаршого. Кожен пройнявся повагою до ветеранів війни і згадав усіх, хто загинув на воєнних фронтах,  не дожив до цього Дня Перемоги. Завершився захід покладанням вінків та квітів до братської могили.

 
Подвиг безсмертний пам'ять нетліннаЯк тільки навесні вберуться у чарівні білі квіти сади, засвітять дивовижні свічки каштани, а вся земля випромінюватиме нестримну жагу до життя, в такі прекрасні дні, 8-9 травня, ми відзначаємо великі свята – День Пам’яті та Примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

В селі Олександрівка працівники Будинку культури та бібліотеки-філії  провели цикл заходів, присвячених вшануванню пам'яті всіх загиблих в грізні і тяжкі роки Другої Світової  війни та ветеранів, які ще не залишили нас. 8 травня традиційно відбулася факельна хода та літературно-музична композиція «Подвиг безсмертний пам'ять нетлінна», де лунали військові пісні та вітання ветеранам війни і працівникам надійного тилу, а 9 травня відбувся мітинг-реквієм «Вклонися мій травню високим могилам».

До підніжжя пам'ятника воїнів визволителів покладено квіти в знак вдячності та поваги.

 


Мрію, щоб світ був з війною не знайомий


9 травня 2017року, в Дівочепільському Будинку культури,  бібліотекар Тельнюк Н.І. та директор Будинку  культури Михайленко М., для жителів села провели вечір пам'яті «Мрію, щоб світ був з війною не знайомий», до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій  війні. На заході звучали слова вдячності ветеранам, учасникам і дітям війни за їх безсмертний подвиг, важку працю в ім'я перемоги у найжорстокішій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не щезне з пам’яті людської, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його Перемога над нацистськими окупантами.

Під час вечора лунали воєнні пісні та вірші у виконанні дітей та молоді, наймолодші учасники показували інсценізації до віршів.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували світлу пам’ять героїв Другої світової війни, подвиг воїнів, які поклали своє життя за Перемогу. Вони захищали наше майбутнєЩороку травневі дні несуть з собою спогади про трагічні події Другої світової війни, яка забрала життя мільйонів людей, не говорячи про поранених і тих, хто пропав безвісти…   До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в Куколівському НВК, відбувся урочистий захід «Вони захищали наше майбутнє»,  на якому зібралися сільський голова, бібліотекар, учні та вчителі, щоб згадати тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою.

Про День пам'яті та примирення, про відзначення 72-ої річниці перемоги над нацизмом, про втрати серед українців у Другій світовій та страшне лихо, яке несе нинішня війна, розповідала бібліотекар Куколівської бібліотеки-філії. Зі словами привітань виступили голова сільської ради Горбань Г.П. та директор Куколівського НВК Панасенко Ю.М. Учні Куколівського НВК зачитували вірші та співали пісні. Біля пам’ятника невідомому солдату відбулося покладання квітів учнями школи та жителями села.Не погасити пам'яті вогонь05 травня 2017року бібліотекарі Червонокам'янської бібліотеки-філії  провели в краєзнавчому музеї годину спогадів «Не погасити пам'яті вогонь», для учнів молодших класів.

      Відкрила захід бібліотекар Гонтаренко О.М., яка розповіла дітям про День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Бібліотекар Бевз Г.І. познайомила юних читачів з поколінням, якому випала доля народитися в часи війни, про їх тяжкі роки випробування. На заході були присутні очевидці, які поділилися своїми спогадами про страшні воєнні роки: В.І. Стороженко – дитина  війни, поділився своїми спогадами про свої страждання у воєнний час, через які йому довелося пройти. Л.Т. Дударь – дочка учасника війни, згадала про свого батька та його бойовий та трудовий шлях. Зі сльозами на очах показувала дітям світлини та військові документи.

В.В. Петрище розповіла бувальщину про осокори, яка в наш час в селі стала легендою.

Учениці Каріна Шевченко та Даша Тригуб розповіли про своїх прадідусів.

В кінці заходу юні читачі зачитували вірші військової тематики і пускали в небо повітряні кульки, як символ миру.

 

Мужність та відвага крізь покоління

На передодні святкування Дня пам'яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, працівники Новопразької бібліотеки-філії провели урок мужності «Мужність та відвага крізь покоління» для юнацтва Новопразької ЗШ №2. Друга світова війна, вона все далі і далі від нас, ми  що вона була страшною та кривавою, що загинула на ній  мільйони людей. Знаємо ми, старше покоління, але чи знають про неї теперішні хлопчики та дівчатка. Як донести все це, як розповісти про це?

Щороку 8 травня ми відзначаємо День пам'яті і примирення, а 9 травня - День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу, його битва, його перемога над нацистами. Урок мужності присвячений пам'яті жертв Другої світової війни – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.

 Після проникливих слів ведучих, учасники познайомилися з літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Роки війни, століття пам'яті».

Бібліотекар дитячого відділу провела для учнів 5-7 класів Новопразької ЗШ №2 годину пам'яті «Встеляйте квітами дороги, сьогодні свято Перемоги», під час якої наголосила на великому історичному значені святкування Дня пам'яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом. Розповіла про події Другої світової війни та їх вплив на Україну. Діти ділилися спогадами почутими від своїх дідусів та прадідусів. Після заходу діти разом з Вовк Р.Г. пішли привітати учасника бойових дій Мірошніченка О.П. Під час зустрічі у своїй розповіді він поділився спогадами про жахіття війни, закликав дітей добре вчитися, бути гідними громадянами України. Діти подякували Олександру Павловичу за цікаву розповідь, побажали здоров’я та довголіття.
 


І пам'ять, і шана, і слава«І пам'ять, і шана, і слава усім, хто Перемогу приніс!», під такою назвою пройшли в селі Бандурівка урочистості, присвячені 72-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ведучі свята – бібліотекар Бандурівської бібліотеки-філії В.Власова та секретар сільської ради Т.Котляр, розповіли про героїзм наших співвітчизників, які не шкодуючи власного життя, здобули перемогу та зберегли мирне небо для майбутніх поколінь. Школярі читали вірші про воєнні роки, а проникливі виступи малечі дитячого садка викликали щирі емоції у присутніх. Справжньою родзинкою свята стала концертна програма, в якій прийняли участь  Анастасія Маруценко та Ярослава Куксенко. Зворушливе виконання дівчатами пісень воєнного часу викликало сльози на очах і не залишило байдужим жодного гостя.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять людей, які полягли за Перемогу.


Немає коментарів:

Дописати коментар