Шукати в цьому блозі

події в сільських бібліотеках 2016 січень-червень

Година державності в Куколівській бібліотеці-філії
27.06.2016р. в Куколівській бібліотеці-філії для користувачів проведено годину державності до Дня Конституції «Конституція незалежної України: історія свободи». Бібліотекар розповіла про історію прийняття конституційно-державних актів України та продемонструвала відео про створення першої демократичної Конституції Пилипа Орлика.
Наприкінці години державності учасники поділилися власними думками щодо Основного Закону нашої держави та його важливості для кожного громадянина України.

Основи держави – закон і право
27 червня 2016 року в Ясинуватській бібліотеці-філії  відбулися правові читання «Основи держави – закон і право» для працівників місцевої загальноосвітньої школи. Під час заходу бібліотекар ознайомила присутніх з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкували шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України,
«Сила закону – сила держави» - під такою назвою було презентовано книжкову виставку-перегляд. Чільне місце на виставці займають основоположні документи - "Декларація про державний суверенітет України" та "Акт проголошення незалежності України", правознавча, історично-довідкова та художня література.

Презентація книжкової експозиції
«Конституція України: вимір історії і часу»
23червня 2016 року в Михайлівській бібліотеці-філії відбулася презентація книжкової експозиції «Конституція України: вимір історії і часу». На експозиції представлена література та інформаційні матеріали, які знайомлять користувачів з  історією конституційного творення в Україні. Інформаційні матеріали розповідають про коріння Української Конституції.
Бібліотекар закликала учасників презентації  поважати свою державу, дотримуватися норм Конституції України  та добре навчатися.

Година пам’яті: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто»
22 червня 2016 р. в Приютівській бібліотеці-філії відбулася година пам’яті: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» для учнівської молоді селища Приютівка.
Бібліотекар презентувала  присутнім виставку - реквієм: «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим». Діти читали вірші про війну, історії про воєнні роки, а потім переглянули фільм: «22 червня 1941-го».

Правовий флешмоб «Я – українець, є у мене право».
Напередодні Дня Конституції в Добронадіївській бібліотеці-філії для сільських дітей та молоді відбувся правовий флешмоб «Я – українець, є у мене право». Діти створили коло єднання і висловили свої найкращі побажання миру, процвітання, добра рідній землі.
Учасники заходу з глибокою та щирою повагою і гордістю згадали земляків Сухоноса Станіслава, Остроушка Олега, Помпенка Андрія, Денисенка Олександра, які відстоюють цілісність нашої країни на сході України. Бібліотекар  презентувала присутнім фото бійців, прапор, що побував в зоні АТО.

Тиждень казки
З 7 по 14 червня 2016 р. у Недогарській бібліотеці-філії пройшов Тиждень казки для учнів молодших та середніх класів.
Дуже цікаво і пізнавально для дітей пройшла гра-вікторина «У світі казки чарівної». Команди учнів з азартом змагалися в знанні народних та літературних казок.
Всі учні взяли участь у конкурсі дитячого малюнку «Ми любимо читати захопливі казки». Завершився Тиждень казки майстер-класом «Казка з солоного тіста». Малеча вправно розминала підготовлене тісто та ліпила фігурки. Захід пройшов весело, цікаво та захопливо. Усі присутні діти були задоволені своїми витворами та набутими новими знаннями, якими із задоволенням поділяться із своїми рідними, молодшими братиками чи сестричками.

Гра-подорож "Казковий Єралаш"
14 червня 2016 року до Новоселівської бібліотеки-філії завітали діти з оздоровчого табору "Чайка" на гру-подорож "Казковий Єралаш".
 Юні читачі з задоволенням приміряли на себе ролі  казкових героїв Незнайка і Буратіно, Чортика, Червоної  Шапочки, Феї, чарівних поросяток .Наф-Наф, Нуф-Нуф та Ніф-Ніф.
 Діти потрапили в казкову атмосферу, з задоволенням приймали участь в конкурсі-грі " Казковий калейдоскоп", «Юні всезнайки». Подорож казковими стежками вдалася, насамкінець завідуюча бібліотекою Базилевська Т.В. пригостила всих гостей та учасників запашною полуницею.

Народознавче свято:
"Ярмарок у нашій оселі - гучний та веселий!"
14 червня, в затишному фойє Добронадіївського СБК, культпрацівники та завідуюча бібліотекою - філією разом з педагогами місцевої школи для своїх дітлахів провели веселе і повчальне народознавче свято "Ярмарок у нашій оселі - гучний та веселий!".
Присутні побували на доброму ярмарку, одні купували, інші - продавали ... Всі співали, танцювали, сміялися, жартували, не забули і про предків славних з шаною згадати. Гарні господині, циганка, Веремій, Панас, Одарка, куми та кумасі, парубки, дівчата, продавці та покупці ... Шумів ярмарок!!! Адже для українського селянина він завжди є очікуваною і бажаною подією. Познайомити дітей з чудовим давнім звичаєм - ось мета веселого ярмарку.

Бібліотечна акція «Лавочка – читалочка».
“Почни літо з бібліотеки” – під таким гаслом розпочала роботу з дітьми в літній період Бандурівська бібліотека-філія. 14 червня сільський бібліотекар В. Власова організувала для дітей бібліотечну акцію «Лавочка – читалочка».
Аби залучити до акції якнайбільшу кількість дітей, бібліотекар відправилась до дитячого садочка та шкільного оздоровчого табору. Саме на звичайних зручних лавочках, розташованих на ігровому майданчику школи, і розпочалася зустріч з книгою. Під час заходу діти дізналися про життя різних казкових героїв, навчилися відрізняти добро від зла. Бібліотекар підготувала для юних читайликів різноманітні конкурси, загадки, вікторини.
А от найменших дошкільнят, які лише починають знайомитися зі світом книги, бібліотекар запросила до бібліопісочниці «Жива абетка». Малюки, які ще не зовсім гарно розмовляють, з цікавістю розглядали яскраві малюнки абетки. Проведена акція з книжковими спокусами принесла усім масу задоволення та заохотила дітей провести літо з бібліотекою!
Літні читання в бібліотеці
Весело і з користю провели час у Войнівській бібліотеці-філії діти з загону "Діснейленд", що працює у шкільному літньому таборі. Сидіти на місці довго не доводилося! Цікава програма, підготована бібліотекарем Дячук М. передбачала рухливі частини такі як гра "Крокодил" та руханка "Роби як я!", а ерудицію перевіряли за допомогою "Казкового поля загадок". Також діти прослухали казку з книги Ш. Перро "Чіко-чубчик", що була представлена на виставці книжкових новинок.

Лялька мотанка-берегиня роду
10 червня Новопразька №1 бібліотека-філія спільно з директором Будинку культури №1, для учнів, які відпочивають в шкільному оздоровчому таборі  «Іскра», що діє при Новопразькій ЗОШ №2 I-III cт., провели майстер-клас- «Лялька мотанка-берегиня роду». Культпрацівники розповіли про цей найдревніший архетипічний символ, який єднає культури і традиції, показали як і з чого створюється цей оберіг людської душі і долі. Діти з задоволенням створили свою ляльку- втілення добра і лагідності.

Подорож до сільської бібліотеки
9 червня в Олександрівську бібліотеку-філію завітали школярі літнього оздоровчого табору " Юність".
Оскільки розпочались літні канікули, діти вирішили провести цей час з книгою. Завідуюча бібліотекою Жовтоножко В.Я. провела бібліотечний урок-подорож "Країна, якої нема на карті". Дітлахи здійснили мандрівку в історію виникнення книги та книгодрукування, зустрілися з улюбленими книжковими героями, приймали участь в літературних конкурсах та розвагах, ознайомилися з книжковими виставками. Всі отримали велике задоволення від проведеної екскурсії та в хорошому настрої і з книжковим багажем в руках залишили бібліотеку.

Вікторина «Чи знаєш ти птахів»
Новопразька бібліотека-філія №1 в шкільному оздоровчому таборі «Іскра», що діє при Новопразькій ЗОШ №2 I-III ст., провела вікторину для молодших школярів «Чи знаєш ти птахів?». Діти відгадували загадки, складали прислів’я та приказки, грали в гру «Нагодуй птаха», розповідали вірші та казки, дивились та відгадували відео-вікторини «Які птахи не вміють літати?» та «Яким птахам та звірам належать ці сліди?» . Бібліотекар розповідала легенди та повір’я про птахів, а також яких занесено до Червоної Книги України. В кінці заходу відбулася презентація книжкової виставки «Птахи наші друзі та помічники».

Газетна вечірка
 Вечорниці, посвітки, досвітки  - красива форма дозвілля наших предків. На таких сходинах молодь не лихословила, не розбишакувала, поводилася чемно, бо всі були "на виду". Часи змінюються, змінюються смаки і уподобання.
«Газетна» вечірка, яку підготували директор СБК Двалішвілі Т.Р., художній керівник закладу Футуйма Р.І. та завідуюча бібліотекою - філією Якимчук Л.І., для молоді села Добронадіївка, стала ковтком свіжого повітря, адже і організатори, і учасники заходу впевнено долали "труднощі" цікавих ігор та конкурсів, які прививають любов до читання, розвивають зір, пам*ять, увагу: "Пошуки скарбів", "Цікава поза", "Снігова баба", "Костюм з газет", "Газетне сміття", "Танок на газеті".  На вечірку завітав  сільський голова Коваленко Володимир Андрійович та прийняв активну участь в одному із конкурсів. Вечірка цілком захопила уяву молодих людей, була присвячена газетам, інтригуючим фактам з газетних статей та стала гарним приводом порозважати підлітків.  Цей захід  мав цінну рису - ніхто не був стороннім спостерігачем, а всі були активними творцями і учасниками дійства.

Літо в бібліотеці
Ось і прийшло довгоочікуване літо, а з ним і літні канікули. Войнівська бібліотека-філія радо зустрічає всіх юних читачів у своїй літературній світлиці. Бібліотекар  робить все для того, щоб діткам було комфортно і цікаво спілкуватися, проводити вільний час, дізнаватися щось нове і корисне.
 В бібліотеці проходять літні читання «Спинилось літо на порозі». В програмі літніх читань бібліотекар знайомить читачів зі світом книг, проводить цікаві екскурсії, вікторини, конкурси. В бібліотеці оформлено книжкові виставки «Часу не гай, цікаві книги влітку прочитай!».
Бібліотека активно співпрацює з пришкільним табором "Ромашка", дитячим садочком "Веселка".
1 червня бібліотекар спільно з вчителями Войнівської ЗОШ провела розважально-ігрову програму "Літо. Розваги. Відпочинок". Незважаючи на дощову погоду настрій у присутніх був піднесеним. Президент табору Лапко Л.О. прийняла табірну зміну, привітала присутніх з початком літніх канікул і побажала всім гарно відпочити, набратися сил та здоров*я. Далі на дітей чекали ігри, конкурси, розваги. Кожен загін співав пісні і читав вірші. Завершилося свято традиційним конкурсом "Малюнку на асфальті".
6 червня для наймолодших читачів, вихованців ДНЗ "Веселка" була проведена екскурсія бібліотекою та розважальна хвилинка "Королівство казкових героїв". Діти із задоволенням слухали загадки про героїв казок, дружно відповідали. Гарного настрою додала гра "В цьому залі ми сім*я".
Для дітей із загону "Пінгвінята", що у шкільному літньому таборі, 8 червня бібліотекар провела вікторину з природознавства "Птахи наші друзі". Мандруючи зупинками "Кмітливі", "Слідопит", "Вгадай птаха", "Художники" діти мали змогу дізнатися багато нового і цікавого про птахів нашого краю. Адже їм треба не лише добре знати, а й берегти природу рідного краю.

Спокуси книжкового літа
07 червня 2016 р. гостинно зустріла Протопопівська бібліотека-філія школярів з літнього оздоровчого табору «Барвінок». На екскурсії-подорожі «Спокуси книжкового літа» діти мали змогу записатися до бібліотеки і стати читачами. Бібліотекар ознайомила дітей з книжковим фондом бібліотеки, провела захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками.
З великим задоволенням малеча взяла участь у казковій вікторині «Чарівний ланцюг казок». Крокуючи казковими сходинками, маленькі користувачі зустрічали відомих улюблених героїв, знайомилися з чарівним і дивовижним світом казки.
Зустріч з бібліотекою пройшла в теплій, дружній атмосфері. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від маленьких гостей.

Завітаймо до скарбниці казок
07 червня 2016 року бібліотекар Новопразької бібліотеки-філії №1 в шкільному оздоровчому таборі «Іскра», що діє при Новопразькій ЗОШ №2 I-III ст., провела годину читайликів «Завітаймо до скарбниці казок». Діти розширили знання про казку, її невмирущу силу, адже це джерело народної мудрості. Вона не тільки розважає, а й навчає.
А потім пограли у вікторину "Казковий дивосвіт". Найбільш кмітливі та уважні проявили себе, розгадуючи хитромудрі питання на казкову тематику.
Наприкінці заходу було презентовано книжкову виставку – «Жила-була казка…». Бібліотекар запросила дітей читати, пізнавати казки, подружитися з казкою, яка допоможе стати мудрішими.

Подорож чарівною країною
Найвищу насолоду і радість, найпалкішу любов до життя, природи рідного краю,  людей,  з самого дитинства прищеплють казки. 07 червня 2016р. вихованці табору "Веселка" разом з працівниками Добронадіївського будинку культури та бібліотеки-філії, здійснили подорож чарівною країною під назвою "День казок". Відгадування загадок, уривків з казок, розгадування казкового кросворду, участь у казковій вікторині - завершилося веселим дефіле з казковими героями під запальну дитячу музику. Радощам дітей не було меж, а чарівне перевтілення ведучих у хрещену Попелюшки (Т. Двалішвілі) та Червону Шапочку (Л. Якимчук), допомогло краще і яскравіше розкрити зміст казкового заходу.

Прикраси люблять всі
Прикраси люблять всі — жінки і чоловіки, дорослі і діти,адже це невід’ємна частина стильного образу. Мода постійно змінюється, і матеріали для прикрас використовуються найрізноманітніші: метал, глина, дерево, каміння, намистини, бісер, шкіра, шерсть і багато чого іншого.
2 червня 2016р. бібліотекар Ясинуватської бібліотеки – філії, Хуторна Н.С., провела для дітей табору  «Ромашка» майстер-клас по виготовленню браслетів з трубочок. Принадність подібних прикрас полягає в тому, що робити їх зовсім нескладно, сьогодні при виготовленні впоралися навіть найменші, а самі браслетики вийшли  дуже яскравими і цікавими.

Кольорові мої бажання
01 червня 2016 року в Приютівській бібліотеці-філії  для дітей проведено конкурс малюнка на асфальті «Кольорові мої бажання» та ігрова конкурсна програма «Сьогодні свято всіх дітей», в ході якої організовано літературну вікторину.Діти подорожували на острів Загадок, Казковий, Інтелектуальний, переглянули улюблені мультфільми.

У небі сонечко сміється
Недаремно свято дітей відзначають 1 червня — у перший день довгоочікуваного літа та шкільних канікул, в який відбуваються різні заходи для школярів. Вони із задоволенням приймають участь та отримують масу позитивних емоцій та вражень.
Ось і цього року в Міжнародний День захисту дітей працівники Новопразької бібліотеки-філії №2 разом із ЗШ І-ІІ ст. провели концертно-ігрову програму «У небі сонечко сміється». Діти співали, танцювали, читали вірші, відгадували загадки, приймали участь у вікторинах, конкурсах. Наймолодші залюбки пограли у веселу гру «Чарівна скринька», відгадували героїв відомих казок, побували у «Місті цікавих розваг».
Діти старшого віку позмагалися у конкурсі «Інтелектуальне перехрестя», демонструючи обізнаність у різних галузях знань. На кінець свята бібліотекарі запропонували користувачам намалювати свою мрію у конкурсі малюнків на асфальті «Веселковий світ дитинства». Всім хотілося б, щоб це свято тривало не один день на рік. 

Недогарські діти зустрічали літо
"Хто не любить Літо?! Літо люблять всі!", під таким гаслом пройшов перший літній день для недогарських дітлахів. Свято відбулося на шкільному майданчику. Малеча співала, розповідала вірші, приймала участь у різноманітних естафетах. Бібліотекарем Недогарської бібліотеки-філії була представлена книжкова виставка «Здрастуй, літо!», де кожен учень зумів знайти для себе цікаву книжкову історію.

Розважально – ігрова програма
«Барвисте літо, літечко»
1 червня, по традиції, добрій і чудовій, ми всі зустрічаємося в стінах нашого затишного будинку культури. Всі дітлахи нашої школи, а також діти, які приїхали на літо до родичів, завітали на розважально – ігрову програму «Барвисте літо, літечко», підготовлену працівниками будинку культури та завідуючою бібліотекою-філією.
Відзначення Дня захисту дітей розпочалося виступами маленьких артистів. Весело і невимушено, піднесено і урочисто звучали зі сцени БК вірші, гуморески, пісні. Присутні із задоленням прийняли таночок учнів 4 – го класу. Справжній фурор викликав танець – сюрприз педагогічного корпусу дитячого табору «ВЕСЕЛКА». Продовжилося свято конкурсно – ігровим блоком. Дві збірні команди «ВЕСЕЛІ» і «РАДІСНІ» змагалися між собою в таких конкурсах: «Розминка», «Любителі ламбади», «Карлики і велетні», «Хто це ?», «Квасолька», «Сім’я», «Комічна гра». Діти були веселі, активні, завзяті, впевнені в собі, ерудовані, за що отримали солодкі подарунки від спонсорів добронадіївської громади.

Національні обереги
19 травня 2016 року, в Шарівській бібліотеці-філії до всесвітнього дня культурного різноманіття в ім`я діалогу та розвитку, відбулося коло народної єдності «Національні обереги». На заході були представлені різноманітні обереги українського народу. Одні були пов`язані з конкретними життєвими ситуаціями обрядами, ритуалами, інші супроводжували людину постійно – від народження чи, принаймні, від певного часу в її житті і до смерті. Усі ці речі на перший погляд, такі несхожі між собою, об`єднувала віра наших предків у їх доброчинну магічну силу. Відвідувачі дізналися, що таке обереги, а також про їхню суть.
Також запрошені мали змогу дізнатися про культуру та звичаї різних національностей які проживають на території України, адже Україна є державою з багатонаціональним складом населення. 

Бережи українське - носи вишиванку!
Щороку у третій четвер травня Україна відзначає всеукраїнське свято –  День вишиванки, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції.
З нагоди цього дня, 19 травня 2016 року, завідуюча Приютівської бібліотеки-філії, познайомила маленьких читачів з традицією святкування Дня вишиванки. Розповіла що символізує вишита сорочка, адже вона втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів — бути оберегом. В наші дні українська вишиванка є безперечним атрибутом вишуканого смаку. А ще нагадує, що ми - українці, пам'ятаємо та шануємо наші звичаї і традиції. «Бережи українське - носи вишиванку!» - ці слова Ліни Костенко стали своєрідним заповітом для юних читачів.

Цікаво про Європейський Союз
19 травня 2016 року, в Новопразькій центральній бібліотеці До Дня Європи, для вихованців школи-інтернату, відбулася слайдова презентація «Європейські країни-карлики». Це була захоплююча мандрівка країнами Європи, під час якої учасники дізналися багато цікавих речей про традиції та звичаї європейців, їх місце і рівень у світі. Бібліотекар розповіла дітям що означає слово «Європа», пояснила що таке Європейський Союз, чим він займається. Після корисної інформації присутнім було запропоновано інтелектуально-ігрову розминку, пограли в ігри різних країн Європи.

Європа наш спільний дім
19 травня 2016року, в Куколівській бібліотеці-філії для учнів місцевої школи, відбулася презентація до дня Європи «Європа наш спільний дім».
Під час зустрічі бібліотекар розповіла про історію створення Європейського Союзу, познайомила з культурою і традиціями країн Європи.
Також учасники заходу відповідали на запитання вікторини. Подорож пройшла весело, цікаво та змістовно. Завдяки цьому заходу учні розширили знання про культуру, історію, традиції різних народів європейських країн.

Бережи українське – носи вишиванку
19 травня 2016 року, в с. Комінтерн відбулася яскрава патріотична акція «Бережи українське – носи вишиванку». Ці слова Ліни Костенко стали своєрідним заповітом для жителів села. Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки - всесвітнє свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції, тож не залишилися байдужими і працівник  Комінтернівської бібліотеки-філії Базилевська Т.В. та директор Комінтернівського будинку культури Шкуринська В.В., які залучили до участі громадськість села. Яскравими, чарівними, мальовничими кольорами розквітли візерунки на вишиванках місцевих жителів, які підтримали акцію і прийшли на свої робочі місця, в школу, до дитячого садочка у вишиванках. Учасники заходу взяли участь у розважально - ігровій програмі.  На протязі свята лунали чарівні мелодії українських пісень про вишиванку.

Одягнімо вишиванки, друже! Хай побачить українців світ!
19 травня 2016 року, до Бандурівської бібліотеки-філії завітали школярі та всі шанувальники української вишивки, аби прийняти участь в акції «Одягнімо вишиванки, друже! Хай побачить українців світ!». Бібліотекар розповідала про значення символіки кожної вишивки, а  маленькі патріоти своєї держави влаштували справжній парад вишиванок. Кожен із них презентував власний одяг та намагався довести усім: «А моя вишиванка - найкраща!». Весела гра-конкурс «Скарби Української скриньки», розкрила секрети сімейних традицій та показала, наскільки наші діти знають українську культуру, її звичаї, традиції та обряди.
Також дізналися історію створення рушника-єднання Бандурівської сільської ради, яке було розпочато ще в 2013 році. З кожним роком на рушнику з'являються нові символи наших сіл. Цього року, вправні руки майстрині Супряги Тамари Григорівни, виклали на полотні часточку душі свого села Бандурівки.
Свято завершилося на славу, діти та дорослі отримали багато позитиву, і в очах кожного було видно гордість за наш національний символ. Ще б пак, адже у стародавньому одязі закодовані символи сили, добробуту, краси та оберегів.
Їм у віках судилося безсмертя
13 травня 2016 року, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для юнаків та дівчат, які навчаються в спеціальній школі-інтернат, провели урок історичної пам’яті «Їм у віках  судилося безсмертя», до Дня пам’яті жертв політичних репресій. В ході розповіді присутні дізналися про ті часи, коли знищенню підлягав кожен, підозрюваний у найтяжчому зі злочинів – любові до України, про кількість загиблих у кривавих жорнах репресивної машини, про те, що сьогодні розкриваються таємниці архівних матеріалів для всіх небайдужих громадян України.

Нащадки Великої Перемоги
9 травня 2016 року,  в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в с. Шарівка відбувся флешмоб «Нащадки Великої Перемоги», організатором якого була працівник  Шарівської бібліотеки-філії. Учасники флешмобу вшанували пам'ять загиблих воїнів та жертв війни, згадали усіх тих, хто загинув, тих, хто  вижив, але відійшов у вічність згодом, тих, хто і донині показує нам гідний приклад любові до Батьківщини і щирої віри у щасливе майбутнє нашої держави.
 Учні місцевої школи виконали музично-хореографічну композицію, на знак подяки людям, які віддали життя заради миру.
Всі учасники вшанували своїх дідів, прадідів, родичів, знайомих, адже ми є Нащадками  Великої Перемоги і повинні пам’ятати та шанувати цей подвиг!

Ніколи знову
До Дня пам’яті та примирення, 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Приютівській бібліотеці-філії відбулася година пам’яті «Ніколи знову». Бібліотекар презентувала фотовиставку: «Солдати Перемоги», яка містить фото ветеранів Другої світової війни. Учень Цукрозаводського НВК«ЗШ І-ІІІ ст. - ЦХЕТУМ» Яніслав Заіченко, прочитав авторський вірш: «Ордени». По закінченні заходу учасники  переглянули відеофільм «Балада про солдата».

Низький уклін солдату – визволителю
Кожного року в травні ми відзначаємо День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ у страшній війні 1939-1945рр.., цей біль не згасне в пам’яті людській, не відійде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу, його битва, його перемога над нацизмом.
9 травня 2016 року, бібліотекар Піщанобрідської бібліотеки-філії, разом із завідуючим клубом, провели історичну годину «Низький уклін солдату – визволителю». Розповіли про те, з якою жорстокістю знищували наш народ, про героїзм, відвагу й стійкість співвітчизників, які загинули у полум’ї війни.
Запрошені ветерани згадали ті далекі роки, найтяжчі, гіркі шляхи відступу, дороги сліз, горя, поневірянь, смерті. Тяжкою була дорога до Перемоги, вона була такою очікуваною і бажаною.
Учні Ізмайлівської школи прочитали вірші українських поетів про війну. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто навіки залишився на фронтах війни.

Ті дні у пам’яті народній
09 травня 2016 року, в с. Куколівка біля пам’ятника загиблим воїнам, відбувся мітинг - реквієм «Ті дні у пам’яті народній», присвячений 71-й річниці від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Минають роки, десятиліття, змінюється обличчя планети, а з ним життя людства, його думки, мрії… Чим далі за історичним небокраєм «ховаються» вогненні роки війни, тим величнішим постає героїчний подвиг нашого народу.
Зібралося багато людей, щоб віддати  шану всім полеглим захисникам Батьківщини, подякувати присутнім сивочолим ветеранам, яких, на жаль, з кожним роком залишається все менше і менше… Вони пам’ятають ті страшні часи. Цю пам’ять несуть крізь роки все нові покоління, схиляючись у шані перед своїми батьками і дідами, солдатами Другої світової – живими і полеглими.
Затих мітинг під час хвилини мовчання… Схилили голови учасники реквієму від наймолодшого до найстаршого. Кожен пройнявся повагою до ветеранів війни і згадав усіх, хто загинув на воєнних фронтах.

Сива ластівко, сиве сонечко…
День матері і День сім’ї. Мати і дитина – одвічні людські символи, бо любов між ними, єдність душ і відчуттів проходять через усе життя. Серце мами – джерело тепла і ласки, сили і мужності, відданості і вірності.
Бібліотекар Добронадіївської бібліотеки-філії, разом з працівниками сільської ради та Будинку культури, з нагоди Дня матері, організували сімейну вітальню: «Сива ластівко, сиве сонечко…», присвячену всім матерям, які виховують дітей та молодь. У цей день жінок вітали подарунками, квітами, теплими словами та піснями. Серед запрошених були й багатодітні мами та мати пораненого учасника АТО Губа Зоя Миколаївна. З вітальним словом виступив сільський голова Коваленко Володимир Андрійович.

Скажу я тепле слово мамі
День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за усе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву і любов.
В Шарівській бібліотеці-філії відбулася літературно-музична композиція «Скажу я тепле слово мамі». Під час заходу пролунали пісні про маму: «Лебеді материнства», «Рідна мати моя», «Чорнобривці». Учасники заходу читали вірші Тараса Шевченка «Садок вишневий біля хати», Івана Гнатюка «Мати», Лесі Українки «Вечірня година».

До Франкової криниці
В рамках участі в обласному заході, веб-портації поетичного слова «Акорди поезії українського Каменяра», до відзначення ювілею Івана Франка, центральна районна бібліотека ініціювала проведення в бібліотеках системи  фанфік - марафону «Не пропусти в собі Франка». 10 травня 2016 року працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії з учнівською молоддю провели голосні коментовані  читання за твором І.Франка «Малий Мирон». Після чого запропонували  учасникам спробувати себе в ролі співавтора твору, в якості фанфікера, тобто написати продовження твору, або власне есе про головного героя твору, або когось із персонажів. Жанр на вибір, чи то проза, поезія, комікс,  фантазія не обмежується. Готові твори бібліотекарі надішлють в  центральну районну бібліотеку, після чого вони будуть розміщені  на сайті літературної студії «Паросток». Найкращих фанфікерів буде запрошено прийняти участь в франкознавчій студії.
Учасниками фанфік - марафону в Приютівській бібліотеці-філії стали  учні 10 класу Цукрозаводської ЗОШ І-ІІІ ступенів ЦХЕТУМ. Завідуюча бібліотекою Солдатенко Н.В. запропонувала учасникам фанфік – марафону голосне читання твору І.Франка «Малий Мирон». Після чого учасники спробували  себе в ролі співавтора твору, в якості фанфікера, тобто написали  продовження твору. Жанр учасники обирали самостійно, на вибір.
Учні 9 та 10 класів Червонокам'янської ЗШ   запропонували фанфік – версії прочитаного твору Івана Франка «Малий Мирон». Учениця 10 класу, Тищенко Анастасія, запропонувала патріотичну версію, а  Шульова Тетяна, учениця 9 класу, за основу обрала  педагогічну тематику.  
Такі ж читання відбулися також в Косівській, Попельнастівській, Головківській, Войнівській бібліотеках.

На землі немає щастя без сім’ї
11 травня 2016 року, бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії спільно з вчителем початкових класів до Міжнародного дня сім’ї провели інформаційний серпантин «На землі немає щастя без сім’ї», для учнів 1-9 класів. Говорили про цінність понять сім'я, рід, родина, родовід, родинні традиції, батьківська хата. Акцентували увагу на тому, що саме у сім’ї людина  робить  свої  найперші  кроки,  звідси виходить  у  широкий  світ,  навчається  любові  і  добра,  вчиться  шанувати  свій  рід,  свою  землю,  берегти  пам’ять свого  роду. Прочитали та проаналізували вірш Анатолія Костецького «Домашній твір».

Відлуння війни
6 травня 2016 року, в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, відбувся патріотичний відео урок для вихованців спеціальної школи-інтернату «Ціна великої Перемоги». Завідуюча бібліотекою - філією Бутко Л.В. розповіла присутнім про мужність і відвагу воїнів, про їх бойові подвиги, згадала тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою. В ході розповіді діти дізналися  чому  червоний мак став символом жертв війни в Україні.

Войнівка під час Другої світової війни
Напередодні Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, бібліотекар Дячук М., спільно з вчителем географії та історії Балацьким Л., для учнів 5-10 класів Войнівської школи провели історико-краєзнавчий екскурс «Войнівка під час Другої світової війни».
Бібліотекар розповідала, як жили мешканці села і району в період окупації, хто з односельців приймав участь у діяльності підпільно-диверсійних груп.
Балацький Л.Ю., в ході презентації, ознайомив присутніх з особливостями  визволення Олександрійського району і с. Войнівки восени-взимку 1943 року, демонстрував карти, спогади зі щоденників солдат.                   
Особливий інтерес викликала виставка-інсталяція «Вічна пам'ять і вічна слава героям». 
Вшановуючи пам'ять героїв-земляків, які загинули у боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини, присутні схилили голови у хвилині мовчання.

Гіркий присмак полину
27 квітня 2016року,  в Андріївській ЗШ була проведена інформаційна година "Гіркий присмак полину», до 30річчя  аварії на Чорнобильській АС. Захід підготували  бібліотекар  Андріївської бібліотеки-філії Мартинова В.І.спільно з учителем історії КучинськоюТ.О. На зустріч був запрошений ліквідатор Уваров Володимир Іванович. Діти, затамувавши подих,слухали   розповідь Володимира Івановича   про трагічні події весни 1986року,про героїзм пожежників, ліквідаторів , людей ,долі яких злилися з Чорнобилем. 

Чорнобиль не має минулого часу
26 квітня 2016 року завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б., разом  зі шкільним бібліотекарем,  для учнів місцевої школи  провели годину - спомин «Чорнобиль не має минулого часу». Ведучі розповіли про трагедію, яка трапилась на Чорнобильській АЕС, представили книги, в яких очевидці   трагедії   ділилися спогадами про ту страшну аварію.
Учасники заходу переглянули кадри з хроніки подій. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх жертв Чорнобильської трагедії. 

Світ про Чорнобиль пам’ятає!
До 30-ї річниці від Дня аварії на Чорнобильській АЕС, бібліотекар Приютівської бібліотеки-філії для своїх користувачів провела годину пам’яті: «Світ про Чорнобиль пам’ятає!»,  розповіла  про причини та наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС. Присутні  переглянули відео «20 неймовірних істот Чорнобиля».
Також відбулася презентація книжкової виставки: «Зона відчуження: жорстокий урок історії», на якій були представлені такі книги: Ю.Завгородній «Задовгий день «Ч» зона поза часом», В.Губарєв «Зарево над Припятью», Ю.Щербак «Чернобыль» та ін.  
Згадали прізвища ліквідаторів аварії селища Приютівка: Деревянко О.,Кабак В.,Зеленський М.,Кондус П,Падалиця В. та інші.
 Вшанували пам'ять тих, хто першими рятував людство від страшного атомного лиха.

Чорнобильська АЕС: 30 років після трагедії
26 квітня 2016року, до 30-ї річниці  Чорнобильської трагедії, у читальному залі Головківської бібліотеки-філії відбулась презентація  книжково-ілюстративної  виставки "Чорнобильська АЕС: 30 років після трагедії". Серед представлених книг – документальні і фотоматеріали, спогади учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, художні та публіцистичні твори.
З учнями Головківського НВК  було проведено цикл масових заходів : «Голосить дзвін стривожено у квітні»-інформаційний екскурс, «Дзвони Чорнобиля», - інформаційна година, «Чорнобиль не має минулого часу»-перегляд документальних фільмів, організовані бібліотечними працівниками, педагогами.

Історії зі Сходу на Захід
26 квітня 2016 року, працівники відділу обслуговування дорослих та молоді ЦРБ ім. Д.І.Чижевського із студентами медичного училища провели патріотичні читання «Історії зі Сходу на Захід». Ведучі познайомили  учасників заходу з книгами  В.Базіва «Армагедон на Майдані»,  Ю.Орлової «111 дней Майдана. Записки киевлянки », Н.Гука «Євромайдан», З.Филипчука «День і ніч навколо багаття», а також акцентували увагу на книзі  Надії Савченко «Сильне ім’я Надія», яка щойно вийшла з друку.
Всі ці книги об’єднує тема  подій, які відбувалися на Майдані та  відбуваються на сході України. 

Болючий нерв доби – Чорнобиль
25 квітня 2016 року в приміщенні Новопразької ЗШ І-ІІІ ст. №2 відбувся екологічний відео урок «Болючий нерв доби – Чорнобиль».  Ведучі заходу зав. філією  центральною бібліотекою-філією Бутко Л.В. та шкільний бібліотекар Бойченко Т.Ф. нагадали присутньому  юнацтву  про трагічний випадок, що стався 30 років тому на Чорнобильській АЕС,  про спорожнілі людські оселі, осиротіле містечко, про подвиг пожежників, які першими прийняли на себе вогненний смерч  палаючого реактора, про ліквідаторів-новопразьців.
Розповідь відбувалася на фоні відео «Чорнобильська катастрофа»,  «Як Чорнобильська катастрофа впливає на сьогоднішню екологію». Відео поезію В. Фінковського «Ворог. Чорнобильська катастрофа», продовжила  Любов Василівна знайомлячи присутніх з матеріалами виставки-інформації «Сумне крило Чорнобиля». Декламувала поетичні рядки протягом відео уроку Українка (Філіпоненко Тетяна). Організатори заходу, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, запалили свічку та запропонували  вшанувати пам'ять про трагедію хвилиною мовчання.
 У дитячому відділі відбулися  серед вихованців спеціальної школи-інтернату І-ІІ ступенів голосні читання  оповідань із книги Є.Гуцала «Діти Чорнобиля».  Діти ознайомилися із правдивими розповідями про трагічне буття своїх однолітків вже після Чорнобильської катастрофи.

Переписана атомом доля
Чорнобиль… Щось містичне у цій назві, щось трагічно пророче. Ніби трагедія на ЧАЕС була «запрограмована» в далекому минулому. Ліквідуючи наслідки техногенної катастрофи, одні поклали своє життя на благо всіх нас, інші, виконуючи щоденну роботу в складних умовах радіаційного впливу, втратили своє здоров’я .
Напередодні 30-ї річниці трагедії на ЧАЕС, завідуюча Добронадіївської бібліотеки-філії провела зустріч-спомин «Переписана атомом доля».  Серед запрошених були сільський голова Коваленко В.А., культпрацівники, учні місцевої школи . Учасник ліквідації Руденко В.І., як перебуваючи у лавах радянської армії, потрапив у чорнобильську зону. Він розповів про ті  трагічні події, про мужність ліквідаторів, а також хвилиною мовчання вшанували тих, хто помер від радіоактивного опромінення, приборкуючи ядерний реактор.
І блищали в очах присутніх сльози, бо ніколи не зітреться з роками пам'ять про загальнонародну трагедію, що стала  трагедією всього людства.

Гріх не піти в церкву, як святять вербу
24 квітня 2016 року бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії організувала святкову ходу «Гріх не піти в церкву,як святять вербу» в свято Вербної неділі. Отець Миколай подякував за організацію ходи бібліотекаря Федас Л.Б. Учасники  вивчили цікаві приказки присвячені святу. 

Книга – шлях до творчості
21 квітня 2016року, бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії провела годину спілкування «Книга – шлях до творчості», для учнів першого класу місцевої школи. Книги пробуджують у дітей фантазію, творчу уяву, вчать спостерігати і пізнавати навколишній світ, дивуватися світові і не тільки радіти самим, а й ділитися своїми почуттями та емоціями з іншими. Діти познайомилися із письменниками, яких варто знати, читати та слухати. Маємо надію, що твори відомих письменників допоможуть нашим читачам краще пізнати світ і себе у цьому світі, розвинути впевненість у своїх силах, цілеспрямованість, наполегливість у подоланні перешкод.

Наша планета: щоб турбота стала спільною
21 квітня 2016 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії зібралися вихованці спеціальної школи-інтернату. Працівники бібліотеки запросили їх взяти участь в годині турботи «Наша планета: щоб турбота стала спільною» . Мова йшла про навколишній світ, про довкілля, про планету Земля. Юнаки і дівчата говорили про те наскільки гарна природа України і наскільки вона вразлива. Від людської діяльності залежить доля планети, нашого життя. Завідуюча  філією Бутко Л.В. вказала на причини, чому потрібно берегти довкілля, розповідала про те, які роботи вони виконували  для покращення благоустрою селища, його чистоти, акцентувала на тому  що кожна людина повинна робити, щоб селище стало охайнішим. Вона подарувала їм насіння квітів, познайомила з матеріалами виставки «Бринить природи мова кольорова» та відео презентацією «Що я думаю про забруднення навколишнього середовища».

Незвичайна подорож
20 квітня 2016року, напередодні Всесвітнього дня книги та авторських прав,  працівники Добронадіївського сільського будинку культури та бібліотеки-філії  Двалішвілі Т.Р., Якимчук Л.І.  гостинно зустріли самих маленьких жителів села – вихованців місцевого ДНЗ та провели незвичайну  екскурсію-подорож  до казкової країни «Книгарія» - сільської бібліотеки та музею села. Діти дізналися багато цікавого, нового та корисного.

Пам’ятаймо про знак біди!
20 квітня 2016року, працівник Новопразької бібліотеки-філії №1  в Будинку культури №1, провела інформаційну годину «Пам’ятаймо про знак біди!», присвячену 30-річчю Чорнобильської трагедії. Бібліотекар розповіла про аварію на четвертому блоці ЧАЕС, про тих, хто не шкодуючи життя, виконував свій обов’язок перед народом і Україною. Хвилиною мовчання та свічками пам’яті присутні вшанували пам’ять про тих, хто позбувся життя внаслідок аварії.
В кінці заходу відбулася презентація книжкової виставки : «Біль твоєї землі, Україно».

Нехай Земля квітує всюди, природу збережімо, люди!
19 квітня 2016 року, завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л.І. разом з педагогом  Деркачем  Р.О.,  директором СБК Двалішвілі Т.Р. та художнім керівником Футуймою Р.І., для учнів 6 класу Добронадіївської ЗОШ, провели екологічний альманах «Нехай Земля квітує всюди, природу збережімо, люди!». Відзначили важливий у житті кожної людини день, бо Земля - наша спільна домівка. Діти, дізналися багато цікавого про нашу планету, її природу, як джерело краси.
В ігровій формі, за допомогою художнього слова, ведучі акцентували увагу школярів на тому, що піклування про Землю робить людину добрішою, щедрішою і уважнішою. Екологічні завдання "Подумай - відгадай", "Овочеве коло", "Хитромудрі запитання", "Новинки - цікавинки" показали ерудицію і кмітливість учасників заходу. Веселою і цікавою виявилася гра "Імпульс", яка принесла всім багато задоволення. На завершення екологічного альманаху до рук дітей потрапив "глобус бажань" і всі присутні озвучили свої побажання рідній планеті: чистоти, багатства, родючості, процвітання і миру.

Валеологічна скринька новин
14 квітня 2016 року, в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, слухачі народної школи познайомилися з валеологічної скриньки новин про нову інфекцію «Вірус Зіка».
 За офіційними даними, з літа 2014 року вірус підхопили близько півтора мільйонів бразильців, причому це число швидко зростає. Точної інформації про кількість інфікованих людей немає, оскільки у 80 відсотках випадків хвороба проходить приховано, без симптомів. Люди навіть не помічають, тому до лікарів не звертаються.
 Саме ці відомості, які були зібрані з періодичних видань та Інтернет-сайтів, розповіли працівники бібліотеки присутнім.
Про симптоматику, про загрозу вагітним жінкам та  немовлятам, про позитивні та негативні сторони вірусу, про можливість занесення його в Україну говорила запрошеним медпрацівник Товариства Червоного Хреста В.Осетняжська. Вона прокоментувала відео на цю тему.
Зав. філією Бутко Л. звернула увагу на матеріали виставки «Вірус Зіка: чергова «сенсація» чи реальна загроза людству?» та на те, що вакцину для  лікування  цієї хвороби знайдено.

Де замикаються двері:молодь за ґратами
З метою морально - правового виховання дітей, 12 квітня 2016року, в Ясинуватській бібліотеці-філії було проведено шок – урок «Де замикаються двері:молодь за ґратами». Для учнів 8 та 9 класу місцевої школи, бібліотекар Хуторна Н. С. розповіла учням про відповідальність за скоєні злочини відповідно до Кримінального Кодексу України .
Цікавим був виступ вчителя фізкультури, Васюри О.В., який намагався донести дітям страхіття тюремного життя та його наслідки. Для закріплення почутого, діти переглянули відеоролик «Неповнолітні в’язні – як  живуть діти в українських колоніях». Після перегляду кожен учасник висловив свої враження та зробив певні висновки.

У кого шубка краща?
12 квітня 2016 року, в  с. Добронадіївка для вихованців ДНЗ "Сонечко" та учнів першого класу місцевої ЗОШ, завідуюча бібліотекою-філією Л. Якимчук, директор СБК Т. Двалішвілі та фахівець соціальної справи Л. Коваленко, показали лялькову виставу «У кого шубка краща?». Вистава у казковій формі поставила перед дітьми  вибір: Лисичка,Зайчик,Вовк чи Ведмідь – чиє хутро найяскравіше і найкрасивіше? І тільки мудра тітонька Сова дала відповідь,що кожна тварина прекрасна по-своєму, і не можна робити вибір, хто кращий.
Сподіваємося, що мудрі поради тітоньки Сови діти запам’ятають  і будуть берегти цей дивовижний і прекрасний світ природи.

Шлях до довголіття
 У нашій суспільній свідомості витає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питанням здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я – решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. Здоров’я – це справжнє багатство, наявність якого ми часто ігноруємо.
Саме з цими словами зав. філією Бутко Л.В. звернулася 7 квітня 2016 року до присутніх, які зібралися в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, в день відзначення Всесвітнього Дня здоров’я, на зустріч з народним цілителем Нагорним Я.Є. «Альтернативна медицина, або шлях до довголіття». Слухачі Вищої народної школи познайомилися з біоінформаційними препаратами Ямського, яві відновлюють здоров’я будь-якого органу і організму в цілому, і не викликають ніяких побічних ефектів. Розповідь почалася з історії  створення цієї речовини, хто працював над цим винаходом, та яким чином гість познайомився з ним. Ярослав Євгенійович відповів на запитання присутніх та  порадив адреси електронних сайтів, через які можна детально познайомитись з відгуками на цей напрямок альтернативної медицини.
Зав. філією Бутко Л.В. познайомила з новими виданнями по медицині, які є в бібліотеці.

Книги-дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак
31 березня 2016 року, бібліотекар Дівочепільської бібліотеки-філії  підготувала і провела до Дня книги свято читацьких задоволень «Книги-дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак».
У заході прийняли участь учні школи та вихованці дитячого садка. Діти із задоволенням згадували улюблені казки, приймали участь у конкурсах, вікторинах, а на кінець свята  намалювали на матерії уривки з казок.

Книжкові іменини
30 березня 2016року, в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії Дячук М.В провела для найменших читачів бібліотеки – дошкільнят, книжкові іменини «Україна вся читає – книга нас усіх єднає!». Діти познайомилися з літературним героєм Незнайком з творів М. Носова, переглянули мультик про те, як Незнайко навчався та пограли в рухливі ігри.

Екскурсія  до бібліотеки
21березня 2016 року, в Приютівській бібліотеці-філії проведено екскурсію до бібліотеки та посвята в читачі для учнів 1 класу Цукрозаводської ЗШ І-ІІІ ступенів  ЦХЕТУМ . Для маленьких читачів було несподіванкою , що вони потрапили не тільки до бібліотеки,а й у бібліо-кафе: «Читайлики». Дітей гостинно зустріла завідуюча бібліотеки-філії  та запропонувала бібліоменю: Меню Бібліо-кафе:
На перше: Знайомство з бібліотекою.
 Історія книги.(Відео.)
На друге: Цікава книга.(відео про дитячі книги).
Десерт: Буктрейлер на книгу:
Н.Носова : «Пригоди Незнайки».
Учасники заходу залюбки смакували «літературними стравами». На згадку про перше відвідування бібліотеки , бібліотекар  дарує першокласникам пам’ятки читача та подяки за участь у конкурсі малюнків,та презентує ігри та вебкамеру , які отримали в рамках проекту : «Територія «Support life», а ще їх пригостили солодощами, а саме смачним печивом.

До книжки на гостину
28 березня 2016року, бібліотекар Новопразької бібліотеки-філії №1, спільно з бібліотекарем ЗШ I-IIIст.№ 2, в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, організували для учнів свято «До книжки на гостину». Учасники інсценізували казку «У лісовій бібліотеці на полиці, зажурилась книжка», де показали на прикладі  життя лісових звіряток, як і хто любить читати, закликали любити книгу. Також була проведена відео – вікторина «Мультподорож в книжкове королівство». На закінчення заходу бібліотекарі презентували книжкову виставку «У світ казки чарівної».

Свято зустрічі птахів
28 березня 2016 року, завідуюча Комінтернівською бібліотекою-філією Базилевська Т.В. разом з педагогом-організатором місцевої школи Сагнак О. С., провели цікаву пізнавальну програму «Свято зустрічі птахів», для учнів молодших класів Комінтернівського НВК.     Учасники  із задоволенням відгадували загадки та відповідали на питання літературної вікторини «Життя птахів», «Компанія «Цвірінь», «Диво-птиці». Згадували казки, в яких головними персонажами були пташки: «Гидке каченя», «Дикі лебеді» та інші.. Наприкінці заходу був відведений час для того, щоб діти вибрали серед книг, які є в бібліотеці, ті, які їх найбільше зацікавили. 


Туберкульоз: знай, стережись, не бійся
24 березня 2016 року, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії  відбулася зустріч з медичним працівником Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця Осетняжською В.М.  На її початку завідуюча філією Бутко Л.В. познайомила зі статтею з газети  «Кіровоградська  правда» - «У Канатовому одна сім’я тримає всіх жителів у страху. Люди називають її розплідником туберкульозу». Така проблема існує в кожному населеному пункті по всій Україні. Існує у всьому світі. Тому консультація Віри Мефодіївни на засіданні Вищої народної школи стала дуже доречною. На актуальному діалозі «Обережно! Туберкульоз» вона привела не тільки статистичні дані, а й розповіла про шляхи зараження, ознаки, діагностику, профілактику туберкульозу. Відповіла на запитання про вчасне виявлення та лікування  хвороби, а також звернула увагу на мультирезистентний туберкульоз, профілактику серед населення, значення проходження  щороку флюорографії  та здійснення вакцинації.
Матеріали інформаційного стенду та відео «Все, що потрібно знати про туберкульоз», «Туберкульоз: знай, стережись, не бійся!» допомогли присутнім зрозуміти серйозність проблеми і вчасно її при потребі вирішувати.

Туберкульоз: міфи та реальність

24 березня 2016 року в Березівській бібліотеці-філії пройшла інформаційна година «Туберкульоз: міфи та реальність», для користувачів бібліотеки. Бібліотекар Ольга Давиденко підготувала буклети з інформацією про цю страшну, але виліковну хворобу. Зазначила, що символом боротьби з туберкульозом є біла ромашка. Ознайомила присутніх зі статистикою захворюваності на туберкульоз, а також елементарними правилами щодо уникнення цієї хвороби. Після жвавого обговорення всі дійшли до одного висновку, що для профілактики потрібно щорічно проходити флюорографічне дослідження легень, для раннього виявлення хвороби та подальшого лікування. 

Ліричний голос в українській літературі
23березня 2016 року, бібліотекар Недогарської бібліотеки-філії, для учнів старших класів  Недогарського НВК І-ІІІ ст., провела літературно-музичний вечір «Ліричний голос в українській літературі», присвячений 145-річчю від дня народження видатної української поетеси – Лесі Українки.   Була представлена книжкова виставка її творів, адже саме ця жінка для багатьох поколінь є взірцем мужності, незламності, надихаючи кожного з нас, жити і йти до своєї мети, незважаючи нінащо. Саме завдяки вдалому поєднанню віршів та відео, присутнім вдалося краще зрозуміти ліричну душу письменниці, яку вона відкривала у своїх творах.  Учасники відкрили для себе багато цікавого та нового з життя поетеси.
Книги - дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак
23березня 2016 року працівник  Куколівської бібліотеки-філії провела огляд дитячої літератури «Книги - дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак». Бібліотекар ознайомила дітей  з новинками дитячої літератури, з казками  та іншими виданнями,а також провела екскурсію по бібліотеці для учнів  1-4 класів.

Улюблений казкар Європи
22 березня 2016 року, бібліотекар дитячого відділення Червонокам’янської бібліотеки-філії, в рамках Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання, провела  для учнів 4-го класу  казкову вітальню «Улюблений казкар Європи». Присутні переглянули відеофільм про життя та творчість  відомого казкаря Г.Х.Андерсена, дізналися багато цікавого та корисного про його життя та творчість. Учасники взяли участь у  вікторині «Життя, як казка» та бліц-опитуванні «Літературні казки Андерсена». На конкурсі загадок «Впізнай з якої казки», читачі відгадували предмети з відомих казок.

Будь природі другом
22 березня 2016 року, до Всесвітнього Дня Землі, бібліотекар  Андріївської бібліотеки-філії  провела для учнів 2 та 4 класів годину-заклик «Будь природі другом».
Учасники заходу дізналися, що назва «День Землі» використовується по відношенню до різних заходів, які проводяться навесні з метою спонукання жителів усього світу проявляти більше уваги до навколишнього середовища нашої планети, яка є тендітною і вразливою.   
Діти із задоволенням переглянули відеоролик про рослини і тварин, занесених до Червоної книги.

Поезія – це завжди неповторність
Кожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Переконатись в цьому мали змогу  читачі Ясинуватської бібліотеки-філії 21березня 2016року,на годині поезії «Поезія – це завжди неповторність…», де звучали улюблені вірші відомих поетів. Учасники мали можливість продекламувати свої перші творіння. І нехай, це перші спроби, проте – написані від душі. Година-поезії пройшла легко, невимушено і кожен учасник отримав масу позитивних емоцій та задоволення.

Поетична мандрівка
21березня 2016 року, до Всесвітнього дня поезії, бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії Федас Л.Б. провела поетичну мандрівку «Поезія – це завжди неповторність».  Мандрівка складалася з подорожі в поезію минулих років до поезії сучасності.  Одна з зупинок відбулася біля книжкової виставки «Поезія – це стан душі». Під час заходу прозвучали поезії І.Франка,Т.Г.Шевченка,  Б.Олійника, О.С.Пушкіна та багато інших.
Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає
21 березня 2016року в Ізмайлівській бібліотеці-філії,  в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, відбулося свято книги «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає», для учнів 1-3 класів  Ізмайлівської ЗОШ. ЇЇ величність Книга! Одне з  найдивовижніших  чудес світу,створених людиною,яка впродовж століть захоплює, дивує, навчає. Свято щороку проходить березневими сонячними днями. Тиждень має на меті не тільки залучити дітей до невичерпних джерел знань,а й перетворити бібліотеку у справжній храм Книги, в якому кожен читач відчує себе бажаним гостем.
Юні читачі познайомилися з відділами бібліотеки, прослухали поради Королеви Книги, взяли участь в конкурсах,пограли в цікаві ігри,розповіли вірші про книгу,розгадували загадки. На останок переглянули мульт-калейдоскоп «Мультфільми за творами видатних письменників». 

Царство книг, це так прекрасно
21 березня 2016 року, у дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки – філії, відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського Тижня дитячого читання. Юних користувачів, п’ятикласників спеціальної ЗШ І – ІІ ступенів було запрошено на бібліотечний квест «Царство книг, це так прекрасно».  Разом із бібліотекарем Підлубною Т. М. діти поринули у чарівний світ літературних та казкових героїв, прийнявши участь у конкурсах – вікторинах «Детектив іде по сліду», «Найуважніший читач», «Хто  казки знає, той і відгадає».
 Відгадуючи загадки, учасники заходу  зняли чари із Василини Премудрої (Сабова А., уч. 9а кл. НВК), яку злий чаклун обернув на жабу, проявили свої артистичні здібності в ході інсценізації казки «Ріпка». Наостанок всі дружно пригадали правила поведінки у бібліотеці та поводження з книгою.  

Карпатська Січ в березні 1939 року
18 березня 2016 року в тренінговому залі НВК, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели серед юнацтва історичне занурення «Карпатська Січ у збройній боротьбі за незалежність Карпатської України».  На фоні документальних фотокадрів із відео «Підкарпатська Русь»,  завідуюча філією Бутко Л.В. розпочала розповідь про Закарпаття, про цю українську Ніццу чи Рив’єру, а разом з тим Голгофу розіп’ятої Вітчизни.
Про глибоку драму неповних двох днів незалежності Карпатської  України говорили  історики і журналісти ( десятикласники НВК-Атанова Л., Миргородська С., Семеренко О., Якубович В., Кісільов М., Поліщук Н. та інші). Їхні повідомлення про уряд Карпатської України,  перебіг подій кінця 1938 – початку 1939 років, Конституційний Закон, проголошення самостійності, мобілізацію, найбільші бої,  історичне значення цієї події супроводжувалися плакатами, відео «Одна доба незалежності», піснею «Карпатська Січ».
Україна – щаслива країна
18 березня 2016 року в с. Добронадіївка  відбувся флешмоб: «Україна – щаслива країна», до Міжнародного Дня щастя. А що для щастя потрібно – це посмішки наших дітей! Що ми і побачили, подарувавши їм кольорові кульки щастя. То ж будьте щасливими, діліться своїм щастям з близькими, частіше посміхайтеся та радійте життю. І нехай усі ваші мрії та сподівання неодмінно збуваються!

Скажемо стресу – «НІ!»
17 березня 2016 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії зібралися  слухачі Вищої народної школи, щоб розглянути тему «Не піддавайтеся стресу». Саме так називалися поради від психолога.
 Що таке стрес, сигнали стресу, які виникають хвороби через нього, за допомогою чого можна його зняти, група крові і стрес, типи темпераменту і стрес, їжа і стрес.  Про все це розповіла соціальний фахівець районного центру соціальної служби в справах сім’ї та молоді Каніковська Л.Я.
Завідуюча Новопразькою бібліотекою-філією Бутко Л.В. продовжила поради використовуючи газетні та журнальні публікації з інформаційної вітрини «Скажемо стресу – «НІ!». Виявляється необхідно і корисно лінитися, використовувати вправу східних практиків «27 предметів», повісити вдома дзеркало в місці частого перебування, підтримувати себе шоколадним коктейлем  чи антистресовим настоєм, займатися спеціальною зарядкою від стресу (її присутні виконали під час занять). Відвідувачі познайомилися з дихальними техніками, прийняли участь у тесті «Як ти переносиш стрес?», послухали низку статистичних даних  та  мудру притчу.

Вшановуємо Шевченка
14 березня 2016 року, для учнів Войнівської школи вчитель української мови та літератури Павліщева А.С. та бібліотекар  Дячук М.В.  організували і провели конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка «Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів». 20 учасників конкурсної програми декламували улюблені вірші Великого Поета. У перерві бібліотекар провела огляд літератури книжкової виставки «Сила Тарасового слова».
 15 березня для учнів 8-9 класів ведучі провели квест «Шануймо мову серцем і вустами». Учасників поділили  на три команди і, отримавши маршрутні листи,  вони вирушили виконувати завдання на станції. В результаті цікавої і чесної боротьби перемогу одержали учні 9 класу.

Масляна щедро гостей всіх вітає,
млинцями смачними їх пригощає
За традицією в Україні, в Масляний тиждень люди проводжають зиму і зустрічають весну.  Хоча обряди свята і мають язичницьке коріння, проте зараз це все ж православне свято.  
І в останній день Масляного тижня – 13 березня 2016 року, бібліотекар Щасливської бібліотеки-філії, спільно із працівниками місцевої школи організували та провели народознавчу годину «Масляна щедро гостей всіх вітає, млинцями смачними їх пригощає».

Безсмертне ім’я  українського генія
 10 березня 2016 року, бібліотекар Головківської бібліотеки-філії, спільно з  працівником шкільної бібліотеки, з нагоди 202-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка, провели для учнів місцевої школи заходи присвячені пам'яті Кобзаря.
 Перегляд документальних фільмів «Експедиція» та «Кобзар. Історія однієї книги» відкрив учасникам факти з життя великого українського поета художника Т.Г.Шевченка. Діти ділилися своїм сприйняттям Кобзаревих поезій, потім демонстрували виразне читання віршів поета.
Також було продемонстровано творчі роботи користувачів бібліотеки, серед яких були вишивка-портрет,  портрет Тараса Шевченка на дереві, а також малюнки за творами великого Кобзаря.
 Бібліотекарі провели огляд літератури: «У світі образів Шевченка». Ознайомили читачів з новинками книг, та провели екскурсію до куточка під назвою «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути незлим тихим словом».

Кохання великого поета
9 березня 2016 року в Шарівській бібліотеці-філії відбувся поетичний вечір «Кохання великого поета», до 202-ї річниці з дня народження генія українського духу Тараса Григоровича Шевченка.

Учасники вечора декламували вірші та поеми Кобзаря «Доля», «Муза», «Слава», «Відьма», «Сон», «Марія», «Невольник», переглянули документальний фільм-трилогію «Тарас Шевченко», та ознайомились з мультимедійним компакт-диском Тарас Шевченко Кобзар. Бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії Федас Л.Б.  познайомила учасників заходу з літературою про життя і творчість поета, що експонувалась на книжково-ілюстративній виставці «Ми нащадки Кобзаря».   

Слово Тарасове вічне
9 березня 2016 року, серед учнівського юнацтва Новопразького НВК, працівники  Новопразької центральної бібліотеки-філії  провели конкурс шевченкознавців «Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став». Етапи конкурсу: «Розминка», «Шевченкова криниця», «НЛО»(Неопізнаний Літературний Об’єкт), «Озвуч картину», «Мої улюблені рядки», «Кобзарева абетка», виявили переможців – кращих знавців життєвого і творчого шляху Т.Г.Шевченка – Ольгу Валькевич, Валентину Просяник, Тетяну Калашнік.
Завідуюча Новопразькою бібліотекою-філією Бутко Л.В. познайомила учасників заходу із маловідомими сторінками життя Кобзаря. Під час заходу вчитель української мови і літератури Валькевич  Л.А. демонструвала слайди відомих картин Шевченка - художника. Велика простота Кобзаревої мови, точність, надзвичайна музикальність, мужнє звучання досі лишаються для сьогоднішнього і наступного поколінь найціннішим скарбом української мови.
А п’ятикласників Новопразької спеціальної школи – інтернату І – ІІ ст. бібліотекар дитячого відділу Підлубна Т.М. запросила до поетичної вітальні «Іду з дитинства до Тараса…».  

У жінці душа народу
7 березня 2016 року, завідуюча Олександрівської бібліотеки-філії та працівники Будинку культури провели для жителів села літературно-музичну композицію «У жінці - душа народу», присвячену жінці-матері, жінці-берегині роду. З вітальним словом та подякою до присутніх звернулась Олександрівський сільський голова В.В. Бершавська. Учасники заходу читали вірші В.Симоненка, Л.Костенко, Б.Олійника. Звучали зворушливі ліричні пісні у виконані аматорів художньої самодіяльності. 

Свято Весни
Напередодні чудового свята весни, Міжнародного дня жінок та миру, бібліотекар Недогарської бібліотеки-філії Цебрієнко Є.С., спільно з працівниками Недогарського НВК, провели для односельців святкову програму «Свято Весни», та привітали прекрасну половину людства. Учасники святкового дійства декламували вірші про весну, любов, жінку, співали пісні та розповідали гуморески. Найприємнішим моментом було вручення дітьми любим матусям та вчителям власноруч виготовлених листівок та квітів. Також були святково оформлені солодкі столи. В повітрі відчувався святковий настрій, приємно було спостерігати щасливі жіночі очі.

Свято весни і краси
4 березня 2016 року у с. Войнівка відбулося свято «Жінка – весна», присвячене Міжнародному дню жінок та миру і 15-річчю жіночого клубу «Берегиня», що діє при Войнівській бібліотеці-філії.
Організаторами свята були працівники Будинку культури та бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії. Організатори доклали максимум зусиль, щоб свято запам’яталося надовго: гарно прикрасили зал, виготовили вітальні плакати з нагоди 15-річчя «Берегині», підготували цікаву розважальну програму з використанням відео.
 Войнівський сільський голова Михайло Ручйов привітав всіх жінок зі святом, побажав миру, злагоди і здоров’я. Особливо відзначив  жінок клубу «Берегиня», подякував їм за багаторічну роботу, спрямовану на підтримання і розвиток культури і народних традицій на селі і в районі, вручив їм цінні подарунки.
         Гарний настрій глядачам дарували самі іменинники, гості з м. Олександрії: вокальний гурт «Криниченька», а також молоді виконавці Коваль Карина і Коваль Соня, Ніколенко Тетяна, Розка Марина. Ведучими свята були Чередніченко Сергій та Дячук Марина.
Масляна сяє – всіх млинцями пригощає!
10 березня 2016 року, в с. Добронадіївка святкували Масляну – одне з найдавніших і найулюбленіших  народних свят, бо саме у ці дні зима з весною «стрічаються». Після довгих зимових холодів   ще радісніше усією дружною громадою, на чолі з сільським головою зустріти довгоочікуване тепло.
Зустрічаючи весну, ходили ряжені, водили хороводи, співали веснянки, танцювали, розважали гостей, а також пригощали смачними млинцями та ділилися своєю радістю із усіма. А наостанок – урочисто спалили солом’яну ляльку – «Зима». Свято організували працівники культури Добронадіївки.

Безсмертне ім’я  українського генія
 10 березня 2016 року,бібліотекар Головківської бібліотеки-філії,  спільно з  працівником шкільної бібліотеки, з нагоди  річниці з дня народження Т. Г. Шевченка, провели для учнів місцевої школи низку масових заходів.
 Перегляд документальних фільмів «Експедиція» та «Кобзар. Історія однієї книги» відкрив учасникам факти з життя великого українського поета художника Т.Г.Шевченка. Діти ділилися своїм сприйняттям Кобзаревих поезій, потім демонстрували виразне читання віршів поета.
Також були продемонстровані творчі роботи користувачів бібліотеки, серед яких були вишивка-портрет,  портрет Тараса Шевченка на дереві, а також малюнки за творами великого Кобзаря.
 Бібліотекарі провели  огляд літератури: «У світі образів Шевченка». Ознайомили читачів з новинками книг, та  провели екскурсію до куточка під назвою «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути незлим тихим словом.»
04 березня 2016 року в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського було проведено вільний мікрофон «Роль жінки та чоловіка в сучасній сім’ї», зі студентами медичного училища.

З Україною в серці
2 березня 2016 року завідуюча  Щасливською бібліотекою-філією, спільно з педагогами загальноосвітньої школи  підготували та провели для учнів 1-9 класів годину патріотизму «З Україною в серці». На захід завітав Колісник Іван Іванович, колишній випускник місцевої  школи, учасник Майдану та АТО,  який перебував в зоні військових дій  з серпня 2014 року по грудень 2015 року.
Колісник І.І. поділився з учнями спогадами, про пережите  разом зі своїми бойовими  побратимами,  доводячи своїм прикладом, що не тільки словами потрібно любити свою Батьківщину, але й вчинками доводити її. Відповідаючи на запитання, Іван Іванович намагався у доступній формі розповісти учням про життя на війні, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство, про військові будні. Від імені бійців щиро подякував учням, вчителям, батькам, волонтерам за матеріальну і моральну підтримку і зазначив, що вона для воїнів є надзвичайно важливою. По закінченню зустрічі Іван Іванович побажав всім присутнім у залі здоров’я, удачі, щастя та мирного неба над головою. 

«Довго щирими сими словами  до людей промовлятиму я…»
25 лютого 2016 року, в Новопразькому НВК для учнів 6-го класу, бібліотекар дитячого відділу, спільно з викладачем української мови і літератури та шкільним бібліотекарем, з нагоди 145-річчя  від дня народження Лесі Українки, провели літературну  світлицю «Довго щирими сими словами  до людей промовлятиму я». Ведучі розповіли про відомі та невідомі сторінки біографії видатної поетеси. Окрасою заходу стали поетичні  рядки у виконанні Шарової Д., КрячкоД.,  Скляревської Н., Терещенко О.
Увазі присутніх було представлено інсценізацію уривку з оповідання «Дивна дівчинка». Підкреслити свою любов до відомої поетеси допоміг символічний вінок пам’яті , який дівчатка сплели навколо її портрета. Юні користувачі взяли участь у вікторині. Також дітям було представлено символічне дерево життя і творчості Лесі Українки, на листочках якого написані основні дати  її такого короткого життя. Захід супроводжувався слайдовою презентацією.
 Підсумком стала думка - брати її життя за приклад,  вчитися терпінню, віри, любові і надії у нашої неповторної Лесі, яка своїм життям, своєю творчістю довела, що «… забуття не суджено мені». 

Вплив лихослів’я на здоров’я людини
25 лютого 2016 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії відбулося засідання Вищої народної школи «Вплив лихослів’я на здоров’я людини», організоване працівниками книгозбірні. «Слово може убити, слово може врятувати, слово може полки за собою вести» - під таким гаслом пройшов урок етики. Слухачі згадали випадки зі свого життя. Колоярцева Л. зачитала поетичного листа від своєї учениці, коли вона перебувала на лікарняному ліжку. Мухіна О. розповіла випадок, коли ранкове привітання змінило все її життя.
Інформація отримана на занятті підтверджувала, що люди, які  нецензурно лаються, завдають собі великої  шкоди, У них розвивається  склероз, загальна слабкість, серцева недостатність, руйнується нервова система, пам'ять. Від сили звукових хвиль людина отримує радіоактивне опромінення в 10-40 тисяч рентген, після чого розпадаються хромосоми і розриваються ланцюжки ДНК.
Так буває в житті, що стати залежним, особливо від поганої звички, легко і просто, а звільнитися – набагато важче. Необхідно пам’ятати, що впливати на тих, хто лихословить, слід прикладом високої культури. Біблійна мудрість говорить: «Якщо тебе переслідують невдачі, наведи лад в своїй голові». Порядок у думках приведе до порядку в словах, а добре слово очистить від хвороб і шкідливих звичок. А здорові люди – це здоровий народ, процвітаюча країна.

Трагедія закоханого серця
24 лютого 2016 року до Новопразької центральної бібліотеки-філії було запрошено вихованців спеціальної школи-інтернат І-ІІ ступенів, з нагоди відзначення 145-річчя  від дня народження Лесі Українки, щоб зазирнути до поетичної скриньки «Трагедія закоханого серця». Учасники заходу прочитали рядки поезії «До мого фортепіано», якими розпочали розповідь про хворобу Лесі з дитячих років, що спонукали талановиту дівчину весь час лікуватися і мати за друга музичний інструмент. Розповідь про історію її трагічного кохання супроводжувала слайдова презентація, фотовиставка, ліричні рядки Лесиних поезій.

Рідну мову поважаємо,бо ми змалечку читаємо
19 лютого 2016 року в Ізмайлівській бібліотеці-філії,  до Міжнародного дня рідної мови, для вихованців ДНЗ «Колосок», була проведена мовознавча година «Рідну мову поважаємо, бо ми змалечку читаємо», на якій  завідуюча бібліотекою пояснила дітям наскільки важливо у дитинстві читати  і любити книгу. У своєму виступі також відмітила значимість української мови і закликала  любити і шанувати рідну мову, бо це найдорожче добро кожного народу. Вихованці з цікавістю ввійшли у світ дитячих мовних ігор, запропонованих бібліотекарем, відгадували назви казок, грали у складачки. Приємно було спостерігати за щирим захопленням дітей  українською мовою та літературою.  

Ваш подвиг вікопомний
18 лютого 2016 року в Ізмайлівській бібліотеці-філії, спільно з працівниками  будинку культури була проведена патріотична виховна година «Ваш подвиг вікопомний», присвячена пам’яті «Небесної сотні», для учнів 9-11класів Ізмайлівської ЗШ.  Учасники познайомилися з подіями, що сколихнули Україну, відродивши патріотичний дух усієї держави.  
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
Захід був наповнений національно-патріотичною атмосферою, лунали віршовані слова, пісні про героїв, розповіді про загиблих патріотів. Відео перегляд навіяв біль, смуток і скорботу. Учасники заходу віддали шану героям «Небесної сотні» запаливши свічку пам’яті та вшанували загиблих хвилиною мовчання.Обпалені війною. Афганістан
 15 лютого 2016р. у дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки – філії відбулася відео – презентація «Обпалені війною. Афганістан». На захід до бібліотеки завітали учні 7-го класу Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату разом із вихователем Пойдою В.В. та бібліотекарем цього ж закладу Тимченко О. В.
   Бібліотекар ознайомила присутніх з історією радянсько-афганської  війни, назвала страшні цифри загиблих молодих людей на цій жорстокій, безжальній  війні. Присутні переглянули відеоматеріали, пов’язані з  подіями в Афганістані, ознайомилися із слайдовою презентацією про наших земляків, що пройшли горнило цієї війни.

Уклін живим, полеглим слава
15 лютого 2016р.  в Олександрівській бібліотеці-філії проведено годину вшанування "Уклін живим, полеглим слава", присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав. Діти з цікавістю слухали розповідь зав.бібліотекою Жовтоножко В. про історичні події радянсько-афганської війни, про воїнів-афганців, односельчан І.П.Кошеленко та В.Я Іздебського, які пройшли жорстокі випробування війни в Афганістані. Учасниця заходу Яготин Христина прочитала хвилюючий вірш "Пам’ять". Ведуча  закликала  вшановувати пам’ять усіх,хто поклав своє життя під час будь-яких воєнних дій та висловила надію,що в нашій країні буде панувати мир.

Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя
15 лютого 2016 року, бібліотекар Ясинуватської бібліотеки – філії Хуторна Н.С., спільно з вчителем історії  Васюрою О.А., провели годину пам’яті «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя». Розповіли про початок  та розвиток воєнних дій в Афганістані. Десять років йшла неоголошена війна, на якій обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів. Зворушливим був виступ  учениці 9-го класу, Лебеденко Я., яка читала вірш про сина та матір, яких розділила війна. Всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання. 

Афганістаном зранена душа
13 лютого в Новопразькому Будинку Культури №1 для користувачів бібліотеки, бібліотекар філії №1 провела патріотичну годину – «Афганістаном зранена душа». Розповідь йшла про афганську війну (1979-1989рр.). Жоден військовий призив не обходився без страшного в ті часи слова «Афган». Їм 20-літнім було не зрозуміло, за які ідеали на чужій, щедро политій кров’ю землі гинуть їх побратими.
Минуло  27 років потому, коли з Афганістану були виведені перші радянські війська.  Саме цьому збройному конфлікту, у якому представники всіх народів СРСР пліч-о-пліч відстоювали рідну землю від агресії войовничого ісламу, було присвячене головне місце під час заходу.
З гордістю згадали про Новопразьких воїнів-інтернаціоналістів. Хвилиною мовчання та свічкою пам’яті пом’янули всіх тих, хто не повернувся додому, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. Також присутні вшанували і пам’ять воїнів АТО, які не повернулися додому захищаючи Україну. Ми мусимо пам’ятати про ці події, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває досі. Це потрібно для того, щоб нові «афганістани» не виникли на нашій землі, щоб вони не повторювались для наших людей ніколи.

Криваві дороги Афганістану
Цього року ми відзначаємо 27 річницю виведення військ з Афганістану. Саме з цією метою зібралися учні 5-10 класів Войнівської ЗОШ у бібліотеці. Ознайомилися з передумовами афганської війни, через поезію і пісні ведучі донесли до їхніх сердець основну думку: війна – це безумство, це невиправдана жорсткість. Ми повинні пам’ятати тих, хто пережив, тих, хто не дожив, не доспівав . Виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі у спогадах, снах, думках. Вони на це заслуговують. Сьогодні, ми   вшанували пам’ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, та поклонилися тим, хто прийшов із війни живим, хоча із пораненою душею. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями – вони свято вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок. Бібліотекар Дячук М. розповіла присутнім про воїнів-односельців, що приймали участь у тій війні, та ознайомила з літературою про події Афганської війни.
На завершення учні   переглянули документальний відео ролик, що розповідав про воєнні дії.

Романтичний вечір в бібліотеці
12 лютого, напередодні Дня святого Валентина або Всіх Закоханих для тих, хто мріяв цікаво і романтично провести дозвілля,
Бібліотекар Дячук М. спільно з директором Будинку культури Ніколенко Т. організували для присутніх цікавий вечір з переглядом відеофільму про історію кохання Ромео і Джульєтти. На початку зустрічі глядачів познайомили з особливостями святкування цього дня в інших країнах, потім прослухали легенду щодо виникнення Дня св. Валентина. Перегляд стрічки не залишив нікого байдужим. Наприкінці зустрічі вирішили зробити подібні зустрічі регулярними, і влаштувати щось подібне до кіноклубу.

Валентинки
На передодні дня закоханих  в Недогарській бібліотеці-філії для учнів молодших та середніх класів відбувся майстер – клас з виготовлення валентинок в техніці аплікація та квілінг. Бібліотекар ознайомила з літературою для ручного майстрування, завдяки якій учні ознайомилися з новою технікою роботи з папером. Діти з задоволенням підбирали матеріал, складали ескізи майбутніх шедеврів та жваво обговорювали виконану роботу. Скільки любові та турботи діти вклали в ці паперові шматочки, які виготовляли для своїх друзів та вчителів. Адже, набагато приємніше отримати «валентинку», зроблену власними руками, – ця листівка буде креативною, індивідуальною і нестиме справжні почуття.
Найприємнішим моментом було вручення валентинок один одному з побажаннями любові. Нічого немає кращого ніж щире привітання дитини та коханої людини, особливо в цей день. Тож хай у кожного в серці не згасає іскорка кохання.

Обереги, що не губляться в віках
10 лютого 2016 року в Добронадіївській ЗОШ, завдяки партнерській співпраці завідуючої бібліотеки – філії Якимчук Л.І., директора СБК Двалішвілі Т.Р. та педагога 4 класу Присяжної В.П. відбувся народознавчий захід «Обереги, що не губляться в віках». Головною метою, якого стало прищеплювання поваги до народних традицій, культурної спадщини українського народу, пробудження пізнавальних інтересів до вивчення традиційних художніх промислів українців, відродження оберегів, які донесуть культуру та звичаї українців до інших поколінь.
Завдяки цікавій подачі матеріалу у вигляді презентації, віршованих перегуків, українських пісень, легенд, загадок – діти і гості чудово відпочили та  дізналися багато нового і корисного про: молитву, ікону, освячену воду, вербу, калину, свічку, лелеку, писанку, сніп, вінок, мотанку, рушник, піч, призьбу, підкову, домовичка, скриню, хустку, вишиту сорочку, намисто.
Життя людини сплетене не лише з радості і щастя, а і з тривог та клопоту. Тому, кожен має убезпечити себе, своїх дітей і рідних людей за допомогою оберегів, що дають силу повірити в себе, в те, що все буде добре.
Захід пройшов у теплій затишній атмосфері єднання та духовного зближення.

Короновані словом
8 лютого 2016 року для шкільного юнацтва працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели бібліо-фреш творів – лауреатів краєзнавчої премії ім. Є.Маланюка «Возвеличую українське». Присутні спочатку познайомилися з виданнями письменників - лауреатів 2014 року, потім з короткою історією присудження премії, кандидатурами номінантів, які допущено до конкурсу на здобуття обласної літературної премії ім. Є.Маланюка за 2015 рік, з бібліографічними джерелами про претендентів та їхні твори. Із урочистим врученням обласної премії, яке відбувається вже в чотирнадцяте поінформували видання вітрини «Короновані словом». До когорти лауреатів на Кіровоградщині додалися ще три прізвища: О. Шпирко, О.Чорноіван, Л.Михида, які стали для юнацтва не просто незнайомими прізвищами, а талановитими літераторами рідного краю.Бій за волю України
29 січня 2016 року  Новопразька №1 бібліотека-філія для учнів ЗШ №2 I-III ст.,  до дня пам’яті Героїв Крут провела захід – сторінку історії: «Бій за волю України». Бібліотекар розповіла учням про бій українського студентства в 1918 році проти більшовицької Москви. Декламувались вірші про мужніх патріотів України, які пішли на захист своєї держави, свого рідного народу.
Присутні згадали про нинішні події на Сході України і хвилиною мовчання та свічкою пам’яті  вшанували всіх, хто віддав життя за Україну.

Крути: події, факти, пам’ять
29 січня 2016 року в Березівській бібліотеці-філії пройшов інформаційний огляд «Крути: події, факти, пам’ять» до дня пам’яті Героїв Крут. Бібліотекар розповіла запрошеним про бій під Крутами. Сьогодні цих хлопців називають «Кіборгами», «Героями» а «Герої не вмирають!».
Захід закінчився читанням вірша Павла Тичини, присвяченому героїчному вчинку «Пам’яті тридцяти». Присутні висловили думку, що десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці бою встановлено пам’ятник i у 80-ті роковини бою монетним двором випущено в обіг пам’ятну гривню.

Свічка пам’яті поколінь
28 січня 2016 року, в рамках патріотичного виховання дітей та молоді, в приміщенні Щасливської ЗОШ І-ІІ ст. сільський бібліотекар спільно із заступником директора з НВР Столяр В.М. підготували та провели для учнів 1-9 класів історико-патріотичну годину пам’яті жертв Голокосту «Свічка пам’яті поколінь», в ході якої розповіли про страшні сторінки історії Голокосту в часи «нацистського терору» 1941-1944 років, про значення самого слова «Голокост» та трагедію в Бабиному Яру, відомому як місце масового розстрілу німецькими окупаційними військами цивільного населення у 1941 році. Де серед загиблих  була   українська поетеса Олена Теліга.
По закінченні присутні познайомились  із книгою Тетяни де Росней «Ключ Сари» та переглянули уривок телефільму «Хлопчик у полосатій піжамі», в якому розкриваються жорстокі реалії Другої світової війни.

Як уберегтися від вірусу?
 28 січня 2016 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, облаштованої відповідними плакатами відбулося чергове засідання народної школи. На ньому розглядалося дуже актуальне питання, яке стоїть перед усім населенням України – як не захворіти на «свинячий грип»? Для розкриття теми запросили працівника Червоного Хреста Осетняжську В.М., яка розкрила шляхи зараження вірусом, розповіла як запобігти зараженню на грип, які ознаки його, для кого грип небезпечний, про групи ризику, про вакцинацію, практичні поради на кожен день. Після цього провела практикум «Як правильно одягати і носити медичну маску?». Працівники бібліотеки продовжили тему: провели практикум «Як користуватися аромалампою?», познайомили з матеріалами інформаційної виставки «Стережіться грипу», запросили Віру Мефодіївну прокоментувати відео «Свинячий грип. 2016», «Свиной грип-симптомы и как не заболеть». На завершення кожен присутній отримав медичну маску та пам’ятку для населення «Пандемія грипу».

Нам не забути славу Крутів
В історії є багато трагічних сторінок. Але бій під Крутами займає серед них особливе місце.28 січня 2016 року в Куколівській бібліотеці-філії   зібралися учні сільської школи щоб вшанувати пам'ять героїв Крут. Бібліотекар провела бесіду-спомин «Нам не забути славу Крутів», в ході якої було висвітлено інформацію про трагічні події 1918 року. Про курсантів військової школи, студентів та гімназистів, які вступили у нерівний бій із значно переважаючим і добре озброєним противником, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. 

Україна – єдина і неділима
22 січня 2016 року бібліотекар Ізмайлівської бібліотеки спільно з будинком культури та школою підготували та провели для громади села історичну годину «Україна – єдина і неділима», присвячену Дню Соборності України. Ведучі зробили історичний екскурс в історію нашої Держави, а бібліотекар представила відео - презентацію «Чи є на світі країна. Ще миліша за Україну». З цікавістю користувачі бібліотеки познайомились з сторінками нашого минулого – боротьбою українського народу за Соборність своїх земель. Під час заходу звучали пісні про Україну, поетичні рядки у виконанні учнів.
Україна незалежна і єдина
20січня 2016 року до Дня Соборності та Свободи України працівник Шарівської бібліотеки-філії для своїх читачів провела історичну годину «Україна незалежна і єдина». Школярі та студенти ознайомилися з витоками ідеї соборності, з історичними віхами на шляху соборності українських земель, з історією виникнення свята, з цікавими фактами про Україну. Бібліотекар розповіла присутнім про те, як тривалий час українські землі були розділені кордонами двох імперій, про те, як українці мріяли про єдність та власну державу, як постала соборна, об’єднана Україна, про величний Акт Злуки, який об’єднав українські землі в єдину державу. Присутні відкрили для себе ще одну сторінку історії української державності.

Утвердження країни Духу, Розуму, Серця
20 січня 2016 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії відбулася відео презентація «Незнищенність Соборності». Працівники бібліотеки познайомили школярів спеціальної загально - освітньої школи інтернату І-ІІ ступенів з історією свята – Дня Соборності і Свободи, з перебігом події, що передували акту Злуки, з текстом Універсалу Соборності, з самою подією, яка відбулася 22 січня 1919 року в Києві на Софіївській площі. Захід супроводжувався презентацією, виконанням віршів вихованців школи.  На честь єднання двох республік в 1919 році присутні утворили ланцюг єдності, прийняли хліб від господарів закладу, як символ достатку, згоди між людьми і між народами.

Тварини – наші лікарі та психологи
14 січня 2016 року  працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели годину настрою «Тварини – наші лікарі та психологи» для слухачів народної школи. Працівники бібліотеки звернули увагу на дослідження, які проводили світові університети та лабораторії, вивчаючи вплив психотерапевтичного ефекту тварин на людей. Розібрали питання у чому полягає цей ефект. Присутні познайомилися зі статистикою: яких тварин частіше вибирають для дому, які хвороби вони лікують. Дізналися, як правильно організувати лікування, про персональне свято пухнастих. Детальна інформація до послуг слухачів була розміщена на інформаційній  вітрині «Тварини наші лікарі та психотерапевти».

На Старий Новий рік
14 січня 2016 року працівники Новопразької центральної бібліотеки запросили відвідувачів на оповідки Старого Нового року «Ювілейний «Щедрик». Цього дня вітають господарів зі святом та бажають їм всіляких гараздів та достатків. Зі словами поздоровлення звернулися працівники бібліотеки до присутніх, а потім запросили переглянути відео «Різдвяна пісня «Щедрик» у виконанні пісні на різних мовах. В ході розповіді запрошені дізналися про щедрівку дуже багато цікавого, адже саме в цьому році виповнюється цій пісні 100 років: хто автор, історію написання, використання як самодіяльними митцями, так і професійними, в телефільмах та серіалах, в родинах і на сценах. 
 В затишній атмосфері кожен згадав про традиції які панують у власній родині. На завершення провели  майстер-класі із виготовлення прикраси для облаштування власного будинку.

Нова радість стала – зірка засіяла
14 січня 216 року працівник Недогарської бібліотеки-філії  для своїх користувачів провела святковий вертеп «Нова радість стала – зірка засіяла» на чолі з головними героями  Маланкою, Васильком, чортом та лікарем. Вони дарували присутнім щирі побажаннями добра, достатку та сімейного благополуччя, створювали атмосферу казки, заряджали  позитивною енергією.Від Різдва до Меланки звучать щедрівки та колядки
14 січня 2016 року працівник Комінтернівської бібліотеки-філії провела для учнів 1-6 класів народознавчу годину «Від Різдва до Меланки звучать щедрівки та колядки». Наша країна багата на різноманітні народознавчі свята зі своїми неповторними традиціями, обрядами та прикметами, які на жаль поволі забуваються і щоб не загубити тієї самої ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями, у рамках циклу ми познайомили наших читачів із безмежно багатим світом українських традицій, обрядів і свят, доторкнулися до духовних джерел наших предків.

Щедруємо на добро
14 січня 2016 року бібліотекар Ізмайлівської бібліотеки-філії  для працівників  приватних підприємств провели святкове театралізоване дійство «Щедруємо на добро», учасниками якого були фольклорна студія «Невичерпні джерела» та гурт «Забава». Головними героями дійства були Коза, Циганка,Звіздар, вони щедрували,колядували співали пісень, та танцювали, віншували господарів,бажали їм щастя, здоров’я,щасливої долі в їх сім’ях, засівали господарів на добро та бажали трудівникам достатку в Новому році.

Від хати й до хати йдемо колядувати
14 січня 2016 року у Войнівській сільській бібліотеці спільно з членами жіночого клубу «Берегиня» та активними читачами бібліотеки традиційно відзначили народознавче свято Маланки «Від хати й до хати йдемо колядувати», яке супроводжувалося привітаннями організацій, що працюють на території села. Учасники дійства виступили перед численними глядачами з колядками, щедрівками й віншуваннями. Для глядачів дійство видалось приємним та несподіваним подарунком. Усі присутні поринули в стародавні минулі українські часи та долучились до традицій стародавнього народу.
Над вертепом зірка ясна світу засіяла
13 січня 2016 року бібліотекар Дівочепільської бібліотеки-філії приймала участь у проведенні різдвяних вітань" Над вертепом зірка ясна світу засіяла". Участь приймали як дорослі так і малеча . Всі дружно колядували, лунали дзвінкоголосі вітання-віншування. Учасники демонстрували присутнім сценки,жарти з перевтіленням,різдвяні традиції нашого краю, прославляли Сина Божого в колядках та щедрівках. Також лунали старі та нові обрядові пісні та щирі побажання і привітання З Новим роком та Різдвом.

Різдвяних смаколиків час
5 січня 2016 року завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л.І. для своїх користувачів провела майстер-клас «Різдвяних смаколиків час», щоб не забути духовні традиції, народні звичаї своїх предків. Учасники дійства поринули в дивовижний світ української минувшини, адже новорічні свята вважаються і дотепер чарівними. Звичаї, обряди: все вабить і цікавить.
Щоб у достатках і спокої других свят дочекатися – треба дотримуватися канонів наших пращурів. Які віщування дарує нам їство, які страви подавали до столу, як славили господаря, садибу, що обов’язково повинно бути на святковому столі – про це йшла  мова за круглим столом, дружньою бесідою за філіжанкою запашної кави зі смачними домашніми виробами, які кожна гостя принесла на майстер-клас, поділившись власними рецептами.

Наша Маланка не сама ходить – наша Маланка козу водить
13 січня 2016 року завідуюча Бандурівською бібліотекою-філією взяла участь в організації та проведенні різдвяного театралізованого свята «Наша Маланка не сама ходить – наша Маланка козу водить».
Весело і гамірно було цього дня в місцевих організаціях, підприємствах та біля багатьох домівок села. За народними традиціями це свято яскраве та веселе! Саме таку атмосферу доброго, щирого, сповненого жартами та сюрпризами свята створили для своїх односельчан аматори Бандурівської сільської ради та будинку культури. А по закінченні театралізованого дійства щедрі господарі пригощали колядників та щедрувальників солодкими гостинцями.

Зима прийшла свята принесла
11 січня 2016 року, до Ізмайлівської бібліотеки-філії завітали постійні користувачі на народознавчий калейдоскоп «Зима прийшла - свята принесла».
На початку заходу бібліотекар познайомила гостей із звичаями, обрядами та традиціями рідного краю і села. Учасники заходу дізналися багато цікавого про святкування зимових свят: Різдва Христового, Василя, Водохреща. Звучали щедрівки,колядки. Доповненням до розповіді став продемонстрований показ слайдів «Свята та обряди в нашому селі». В свою чергу, присутні розповідали про традиції святкування Різдва у своїх родинах. А найцікавішими стали новорічні конкурси, ігри та розваги.


Немає коментарів:

Дописати коментар