Шукати в цьому блозі

неділя, 13 листопада 2016 р.

Мелодійна, ніжна, українська моваМелодійна, ніжна, українська мова


Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день Ясинуватська бібліотека-філія запросила своїх користувачів, учнів 3 та 4 класів місцевої школи, на годину спілкування «Мелодійна, ніжна, українська мова».

Під час заходу діти познайомилися з історією виникнення писемності, згадали такі визначні постаті, як: Нестор Літописець, Кирило та Мефодій, Іван Федорів. Особливу увагу бібліотекар приділила Т.Шевченку та І. Котляревському, учні озвучили уривки з їхніх творів. З дітьми були проведені мовознавчі конкурси «Закінчити прислів’я», «Поясни жестом», «Ромашка». Цікавим був перегляд відеоролику «9 листопада. День української писемності та мови». В кінці заходу бібліотекар привітала дітей та вчителів подарувавши листівки «Українська мова – це модно!».

У витоків нашої писемності


09листопада 2016 р. бібліотекар Куколівської бібліотеки-філії провела для постійних користувачів інтелектуальну вікторину «У витоків нашої писемності» до Дня української писемності та мови. Бібліотекар розповідала дітям про те, що рідна мова – це мова нації, мова предків, яка пов’язує людину з її народом. Також присутні познайомилися з діяльністю першого вітчизняного історика, видатного письменника та мислителя і ченця Києво-Печерської Лаври преподобного Нестора Літописця.
Під час заходу діти показали гарне знання творів української літератури (українських народних казок, творів І.Я. Франка, В.Нестайка), продемонстрували хороші знання з української мови, пригадували та продовжували прислів’я про книгу та мову, відгадували загадки.
Підводячи підсумок, можна сказати, що юні читачі люблять Україну, люблять свою мову, добре знають історію її виникнення та творчість українських письменників.
 Кращий знавець рідної мови08 листопада 2016 року, до Дня української писемності і мови, бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії провела для учнів 4-го класу інтелектуальну гру «Кращий знавець рідної мови».

За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

В ході гри, яка проходила у три тури, було визначено найкращого і найактивнішого знавця української мови. Переможцем стала Козінська Марина. Під час підведення підсумків діти переглянули презентацію «Виникнення і розвиток писемності», яка викликала неабиякий інтерес.

У підготовці матеріалів і завдань для конкурсу були використані видання з фонду бібліотеки: «Словник української мови в малюнках», настільна книга-календар «Дванадцять місяців».Немає коментарів:

Дописати коментар