Шукати в цьому блозі

неділя, 30 жовтня 2016 р.

Спритні. Сміливі. Умілі

Спритні. Сміливі. Умілі


18 жовтня 2016 року, бібліотекар Новопразької бібліотеки-філії №1 спільно з бібліотекарем Новопразької центральної бібліотеки-філії та педагогом-організатором для учнів ЗОШ №2 I-III ст., провели турнір мужніх «Спритні. Сміливі. Умілі» до Дня Козацької слави та Дня захисника України.   Ведучі привітали хлопців-лицарів та майбутніх захисників України зі святами, розповіли про почесний обов’язок – берегти мир і спокій своєї Батьківщини. Потім здійснили подорож у дивовижний світ чоловічої сили і краси, кмітливості і майстерності. Хлопці взяли участь у спортивно-розважальних змаганнях. Розподілившись на дві команди відповідали на питання вікторин «Козацька» та «Інтелектуал», змагалися в конкурсах «На спритність», «Баскетболіст», «Спецназівець», «Стрибки з м’ячем», «Потяг», «Аси піднебесся», «Голка, нитка, ґудзик», «Подарунок для коханої», «Портрет коханої», «Свистуни», «Перетягування канату». Учасники показали себе спритними, витривалими, мужніми, достойною зміною захисників нашої України.
По закінченні турніру відбулася презентація книжкової вітрини – «Козацькими шляхами». 


 


Чи знаєте ви історію козацтва

18 жовтня 2016 р. з нагоди святкування Дня українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови, бібліотекар Куколівської бібліотеки-філії провела для учнів історичний екскурс «Чи знаєте ви історію козацтва?».
Присутні відкрили для себе невідомі сторінки з історії розвитку українського  козацтва, про те, як на Запорізькій Січі молодих хлопців приймали у козаки, про козацький побут та звичаї. Також бібліотекар  познайомила дітей з історичною, пізнавальною та художньою літературою про козацькі часи в Україні.

 

Краєзнавче засідання у селі Попельнастому17 жовтня 2016 року, члени Олександрійського відділу УГТ провели чергове виїзне краєзнавче засідання у с. Попельнастому, в рамках проекту «Історія міст і сіл України», приурочене 73-й річниці визволення села від фашистських окупантів та 250-й річниці заснування села.

Учасники засідання разом з учнями, педагогами та місцевими жителями зібралися на мітинг-реквієм біля Братської могили, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладання квітів.

На засіданні, яке відбулося у школі, з вітальним словом до присутніх звернулися директор школи Наврось В.О. та заступник директора з навчально-виховної роботи Труш О.П. Голова Олександрійського відділу УГТ Балацький Л.Ю. познайомив усіх присутніх з роботою відділу та проектом «Історія міст і сіл України. Кіровоградська область». Бібліотекар Дячук М.В. розповіла про проведення краєзнавчих засідань, як форми активізації громади у вивченні рідного краю .

Вчитель історії Войцеховська Л.П., познайомила з напрацюваннями щодо вивчення і дослідження історії села Попельнасте, а вчитель, журналіст, краєзнавець Жванко В. І., показав гостям викопні артефакти знайдені на території  села. Тему курганів нашого краю розкрила Петренко Н.В., а Коломоєць С.Д. розповів про рух опору на території Олександрійщини в роки ІІ Світової війни.

Також взяли участь у засіданні і сільські бібліотекарі Клокова Г.М., та Шкуратько Н.В., які показали тематичні папки з вирізками з періодичних видань та ксерокопіями документів і фотографії «Історія села», «Історія мого роду».

Друга частина засідання була присвячена екскурсії по території села, під час якої учасники відвідали об’єкти соціальної сфери, побували в різних куточках села, та відвідали пам’ятне місце на околиці, де відбувся епізод знаменитої Жовтоводської битви у травні 1648 року.

На згадку всім присутнім залишилися незабутні враження від спілкування з гарними людьми, які живуть і працюють у селі Попельнастому та свято бережуть його історію та традиції.Немає коментарів:

Дописати коментар