Шукати в цьому блозі

неділя, 30 жовтня 2016 р.

А я – сільська жіночка
А я – сільська жіночка


 Вже традиційним стало святкування Дня сільської жінки у Войнівській бібліотеці-філії. Саме тому, 16 жовтня члени жіночого клубу «Берегиня», що діє при бібліотеці, зібралися на святкове засідання «А я – сільська жіночка». В цей день звучали вітання від голови клубу Гоголєвої В., директора Будинку культури Падалиці В. та бібліотекаря Дячук М., а Чубук В. прочитала всім присутнім власного вірша.
У наступній частині святкування кожна з учасниць приготувала і презентувала свою фірмову страву.
Організатори засідання хотіли звернути увагу на нелегке становище трудівниць села і гідно оцінити їх суттєвий внесок у розвиток культури і життя на селі. Адже кожна з них не тільки виконує свої обов’язки на роботі, вдома, а й активна жителька села Войнівки. А ще це привід вкотре зібратися разом, щоб цікаво та корисно провести час.

 


Дві війни – дві долі

14 жовтня 2016 року у Протопопівському БК, відбувся  літературно-музичний вечір «Дві війни – дві долі», приурочений Дню захисника України, Покрові Пресвятої Богородиці, річниці створення УПА та Дню українського козацтва.
Сільський голова привітала гостей зі святом. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять лицарів, які загинули за волю України. Ведучі бібліотекар Н.Лазаренко і місцева жителька О.Карпенко декламували вірші, присвячені козакам та бійцям АТО. Вокальний колектив «Криниченька», учні 1-го класу Протопопівської ЗОШ  та діти недільної церковної школи «Девора» співали козацькі та сучасні патріотичні пісні.
По закінченні вечору бібліотекар презентувала оновлений меморіальний стенд «Хоробрі серця» та книжкову виставку «Володарі гетьманської булави».Від козаків – до наших днів


13 жовтня 2016 року, з нагоди Дня українського козацтва та Дня захисника України, для учнів Войнівської ЗШ відбулося свято «Від козаків до наших днів». Бібліотекар Дячук Марина запросила на зустріч зі школярами односельців Кожухаря Андрія, який воював в зоні АТО та Михайлика Олександра, який займається волонтерською діяльністю. Учні дізналися про історію свята та особливості визвольної боротьби українського народу за незалежність. Також до школи завітали Ірина Кабанова і Качинський Сергій з Олександрійського координаційного центру волонтерів. Вони презентували виставку фотографій, прапорів та уламків боєприпасів, які вони привезли зі своїх поїздок до зони АТО. Розповіді волонтерів не залишили байдужими ні дітей, ні дорослих.
Після вступного слова ведучих Ланько Олени і Недвиги Анастасії учні 5-11-х класів поділилися на команди, щоб прийняти участь у спортивних змаганнях та конкурсах на ерудицію.
Під час проведення змагань і конкурсів на учнів чекав сюрприз: директор Будинку культури Падалиця Валентина запросила до них у гості справжніх козаків: діда Івана Забабаху та писаря Богдана Тобілевича з ГО «Козацький звичай». Козаки справили на дітей неабияке враження: костюм, зброя, чуприна та вуса – все це було справжнє і до всього можна було доторкнутися. Дід Іван привітав присутніх зі святом, побажав перемоги найкращим та вручив грамоти найактивнішим козакам.
Загалом день видався цікавим, активним  та пізнавальним. А діти в черговий раз переконалися, що незламність духу, патріотизм і любов до Батьківщини головні орієнтири в житті кожного громадянина.

 
Подорож козацькими стежками12 жовтня 2016 року для учнів середнього віку в приміщені Новопразького НВК., працівник дитячого відділу Новопразької центральної бібліотеки-філії Вовк Р.Г. провела цікавий та змістовний караван книг «Традиції Запорізької Січі».

Бібліотекар розповіла дітям про побут, звичаї, традиції, життя на Запорізькій Січі, про гетьманів українського козацтва. Разом з учнями згадали прислів’я та приказки, читали вірші. Також діти взяли участь у пізнавально-розважальних конкурсах, під час яких дівчатка і хлопчаки продемонстрували кмітливість, спритність, ерудицію, винахідливість. Цікавинкою на святі була презентація книжкової виставки «Де козак, там і воля», на якій була представлена література про славне військо Запорізьке, гетьманів та Запорізьку Січ.
Немає коментарів:

Дописати коментар