Шукати в цьому блозі

вівторок, 11 жовтня 2016 р.

Співає осінь на усіх дорогах…Співає осінь на усіх дорогах…У День людей похилого віку, працівник Протопопівської бібліотеки-філії запросила своїх читачів на посиденьки у колі шанувальників поезії і музики «Співає осінь на усіх дорогах…». Бібліотекар Лазаренко Н.М. привітала гостей віршами та розповіла про історію виникнення цього чудового осіннього свята.

Почесні гості: сільський голова Клочко О.А., депутат сільської ради Трофимович Н.П., голова Протопопівського осередку ветеранів Риженко В.І., Почесний житель села Касян Л.І. привітали присутніх зі святом.
Нікого не залишили байдужими фотогалерея «Коли були ми молодими…», фото-інформ-стенди «Хоробрі серця», «Я все люблю в своїм краю», «Історії рядки живі».
Пісням у виконанні гурту «Криниченька»(Худ. кер. Рябоконь О.В.) та соліста Квітки Г.В. не тільки аплодували, а й з задоволенням підспівували.
Патріотичними віршами, козацькими піснями згадали наших земляків – воїнів АТО, які боронять Україну на Донбасі.
Про милосердя та доброту до бабусь та дідусів читала вірші учениця Протопопівської школи Любка Поліна.
Гості ділились спогадами, читали вірші,розповідали цікаві бувальщини та гуморески.
Адресне поздоровлення вдома отримала читачка бібліотеки Щербина К.І. та найстарша жителька села педагог-пенсіонер Устенко З.Т.
Свято відбулося у теплій затишній атмосфері за сприяння народного депутата ВР України Кузьменка А.І. та помічника депутата Святець О. 

Славні сини України

10 жовтня 2016 року, в Приютівській бібліотеці-філії відбулася історична година до Дня українського козацтва, Дня захисника України та Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці: «Славні сини України». Серед запрошених були вчителі, селищна голова Лисенко В.А. та учні Цукрозаводського НВК.
Завідуюча бібліотеки-філії Солдатенко Н.В., познайомила з історією цих свят та розповіла учням про земляків героїв АТО Є.Танковського та Д.Хрієнка, які героїчно загинули в зоні АТО. Присутні переглянули відеопрезентації: «Батьківщина Україна» та «Славні сини України». Також відбулася презентація книжкової виставки «Сьогодні славить Україна своїх захисників», на якій були представлені книги, зокрема О.Виженко «Історія запорозьких козаків для веселих малюків», А.Кащенко «Над кодацьким порогом» та інші.
Учні взяли участь у конкурс-вікторині «Козацькому роду,нема переводу», де складали з окремих слів прислів’я про козаків.
По закінченні діти писали на жовто-блакитних сердечках свої побажання воїнам АТО.
 Скорботна свічка пам’яті людської   06 жовтня 2016 року, в приміщенні НВК, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, для учнів старших класів, провели реквієм-презентацію «Місце злочину – Бабин Яр». Бібліотекар Бутко Л.В. та вчитель історії Матяш В.В., розповіли присутнім про трагедію в Бабиному Яру, згадали та віддали шану всім, хто загинув від рук нацистів. Ведучі говорили про трагедію як мовою фактів, так і художньо осмисленими образами й навіть особистими щемливими споминами про полеглих.

Поезію класиків, що увічнює подвиг полеглих у Бабиному Ярі, проникливо декламували учні 11-го класу Поліщук Н., Бурега Н., Золотар К. та інші.

Бібліотекар Бутко Л.В. презентувала книги з виставки «Біль нашої пам’яті», зокрема розповіла про книгу А.Кузнєцова «Бабин Яр», яка написана за спогадами 12-ти річного хлопця, який власними очима бачив страхіття окупації і звірств нацистів, був свідком багатьох подій у Бабиному Яру. Бібліотекар Резніченко О.І. поділилася з учасниками спогадами про відвідування меморіального комплексу під час навчання у школі.

Злочини в Бабиному Яру  це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.
Немає коментарів:

Дописати коментар