Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Відлуння війни


Відлуння війни


6 травня 2016 року, в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, відбувся патріотичний відео урок для вихованців спеціальної школи-інтернату «Ціна великої Перемоги». Завідуюча бібліотекою - філією Бутко Л.В. розповіла присутнім про мужність і відвагу воїнів, про їх бойові подвиги, згадала тих, хто пройшов крізь пекло війни, кому вдалося вижити, хто з думкою про своїх дітей, дружин та матерів поліг у бою. В ході розповіді діти дізналися  чому  червоний мак став символом жертв війни в Україні.
 
Войнівка під час  Другої світової війни

Напередодні Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, бібліотекар Дячук М., спільно з вчителем географії та історії Балацьким Л., для учнів 5-10 класів Войнівської школи провели історико-краєзнавчий екскурс «Войнівка під час Другої світової війни».
Бібліотекар розповідала, як жили мешканці села і району в період окупації, хто з односельців приймав участь у діяльності підпільно-диверсійних груп.
Балацький Л.Ю., в ході презентації, ознайомив присутніх з особливостями  визволення Олександрійського району і с. Войнівки восени-взимку 1943 року, демонстрував карти, спогади зі щоденників солдат.                    
Особливий інтерес викликала виставка-інсталяція «Вічна пам'ять і вічна слава героям». 
Вшановуючи пам'ять героїв-земляків, які загинули у боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини, присутні схилили голови у хвилині мовчання.
 


 


Пам’ять про війну священна…05  травня 2016 року, напередодні Дня пам’яті та  примирення й Дня Перемоги над нацизмом в Олександрійській центральній районній бібліотеці

ім. Д. І. Чижевського, для учнів Олександрівської ЗШ, відбулася година історичної пам’яті «Війна великим горем стала». Бібліотечні працівники розповіли про події та наслідки Другої світової війни, яка забрала і скалічила десятки мільйонів життів, принесла  розруху і горе.

Учасники заходу переглянули трейлери до кінофільмів, які рекомендовано  Інститутом національної пам’яті України та  мультимедійну презентацію «Вони не обирали війну. Війна обрала їх», про героїв – українців, які отримали ордена і медалі за неоціненний внесок на шляху до перемоги.

 Цього ж дня працівники Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, спільно з учнями Олександрівської ЗШ провели флешмоб «Ми нащадки Перемоги», в знак вшанування подвигу учасників Другої світової війни та  поклали квіти біля пам’ятного знаку «Воїнам визволителям міста, військовополоненим загиблим в період 1941 — 1943 рр.». 


Немає коментарів:

Дописати коментар