Шукати в цьому блозі

субота, 28 травня 2016 р.

Національні обереги

19 травня 2016 року, в Шарівській бібліотеці-філії до всесвітнього дня культурного різноманіття в ім`я діалогу та розвитку, відбулося коло народної єдності «Національні обереги». На заході були представлені різноманітні обереги українського народу. Одні були пов`язані з конкретними життєвими ситуаціями обрядами, ритуалами, інші супроводжували людину постійно – від народження чи, принаймні, від певного часу в її житті і до смерті. Усі ці речі на перший погляд, такі несхожі між собою, об`єднувала віра наших предків у їх доброчинну магічну силу. Відвідувачі дізналися, що таке обереги, а також про їхню суть.
Також запрошені мали змогу дізнатися про культуру та звичаї різних національностей які проживають на території України, адже Україна є державою з багатонаціональним складом населення. 


Бережи українське - носи вишиванку!

Щороку у третій четвер травня Україна відзначає всеукраїнське свято –  День вишиванки, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції.
З нагоди цього дня, 19 травня 2016 року, завідуюча Приютівської бібліотеки-філії, познайомила маленьких читачів з традицією святкування Дня вишиванки. Розповіла що символізує вишита сорочка, адже вона втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів — бути оберегом. В наші дні українська вишиванка є безперечним атрибутом вишуканого смаку. А ще нагадує, що ми - українці, пам'ятаємо та шануємо наші звичаї і традиції. «Бережи українське - носи вишиванку!» - ці слова Ліни Костенко стали своєрідним заповітом для юних читачів.Немає коментарів:

Дописати коментар