Шукати в цьому блозі

середа, 30 березня 2016 р.

Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає

Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає21 березня 2016року в Ізмайлівській бібліотеці-філії,  в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, відбулося свято книги «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає», для учнів 1-3 класів  Ізмайлівської ЗОШ. ЇЇ величність Книга! Одне з  найдивовижніших  чудес світу,створених людиною,яка впродовж століть захоплює, дивує, навчає. Свято щороку проходить березневими сонячними днями. Тиждень має на меті не тільки залучити дітей до невичерпних джерел знань,а й перетворити бібліотеку у справжній храм Книги, в якому кожен читач відчує себе бажаним гостем.

Юні читачі познайомилися з відділами бібліотеки, прослухали поради Королеви Книги, взяли участь в конкурсах,пограли в цікаві ігри,розповіли вірші про книгу,розгадували загадки. На останок переглянули мульт-калейдоскоп «Мультфільми за творами видатних письменників».                                Царство книг, це так прекрасно        21 березня 2016 року, у дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки – філії, відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського Тижня дитячого читання. Юних користувачів, п’ятикласників  спеціальної ЗШ І – ІІ ступенів було запрошено на бібліотечний квест «Царство книг, це так прекрасно».  Разом із бібліотекарем Підлубною Т. М. діти поринули у чарівний світ літературних та казкових героїв, прийнявши участь у конкурсах – вікторинах «Детектив іде по сліду», «Найуважніший читач», «Хто  казки знає, той і відгадає».

       Відгадуючи загадки, учасники заходу  зняли чари із Василини Премудрої (Сабова А., уч. 9а кл. НВК), яку злий чаклун обернув на жабу, проявили свої артистичні здібності в ході інсценізації казки «Ріпка». Наостанок всі дружно пригадали правила поведінки у бібліотеці та поводження з книгою.  

                     
  Карпатська Січ в березні 1939 року         18 березня 2016 року в тренінговому залі НВК, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели серед юнацтва історичне занурення «Карпатська Січ у збройній боротьбі за незалежність Карпатської України».  На фоні документальних фотокадрів із відео «Підкарпатська Русь»,  завідуюча філією Бутко Л.В. розпочала розповідь про Закарпаття, про цю українську Ніццу чи Рив’єру, а разом з тим Голгофу розіп’ятої Вітчизни.

Про глибоку драму неповних двох днів незалежності Карпатської  України говорили  історики і журналісти ( десятикласники НВК-Атанова Л., Миргородська С., Семеренко О., Якубович В., Кісільов М., Поліщук Н. та інші). Їхні повідомлення про уряд Карпатської України,  перебіг подій кінця 1938 – початку 1939 років, Конституційний Закон, проголошення самостійності, мобілізацію, найбільші бої,  історичне значення цієї події супроводжувалися плакатами, відео «Одна доба незалежності», піснею «Карпатська Січ».


Україна – щаслива країна


          18 березня 2016 року в с. Добронадіївка  відбувся флешмоб: «Україна – щаслива країна», до Міжнародного Дня щастя. А що для щастя потрібно – це посмішки наших дітей! Що ми і побачили, подарувавши їм кольорові кульки щастя. То ж будьте щасливими, діліться своїм щастям з близькими, частіше посміхайтеся та радійте життю. І нехай усі ваші мрії та сподівання неодмінно збуваються!
 


Скажемо стресу – «НІ!»

      17 березня 2016 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії зібралися  слухачі Вищої народної школи, щоб розглянути тему «Не піддавайтеся стресу». Саме так називалися поради від психолога.
       Що таке стрес, сигнали стресу, які виникають хвороби через нього, за допомогою чого можна його зняти, група крові і стрес, типи темпераменту і стрес, їжа і стрес.  Про все це розповіла соціальний фахівець районного центру соціальної служби в справах сім’ї та молоді Каніковська Л.Я.
      Завідуюча Новопразькою бібліотекою-філією Бутко Л.В. продовжила поради використовуючи газетні та журнальні публікації з інформаційної вітрини «Скажемо стресу – «НІ!». Виявляється необхідно і корисно лінитися, використовувати вправу східних практиків «27 предметів», повісити вдома дзеркало в місці частого перебування, підтримувати себе шоколадним коктейлем  чи антистресовим настоєм, займатися спеціальною зарядкою від стресу (її присутні виконали під час занять). Відвідувачі познайомилися з дихальними техніками, прийняли участь у тесті «Як ти переносиш стрес?», послухали низку статистичних даних  та  мудру притчу.
 Вшановуємо Шевченка


14 березня 2016 року, для учнів Войнівської школи вчитель української мови та літератури Павліщева А.С. та бібліотекар  Дячук М.В.  організували і провели конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка «Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів». 20 учасників конкурсної програми декламували улюблені вірші Великого Поета. У перерві бібліотекар провела огляд літератури книжкової виставки «Сила Тарасового слова».
 15 березня для учнів 8-9 класів ведучі провели квест «Шануймо мову серцем і вустами». Учасників поділили  на три команди і, отримавши маршрутні листи,  вони вирушили виконувати завдання на станції. В результаті цікавої і чесної боротьби перемогу одержали учні 9 класу.
 Масляна щедро гостей всіх вітає, 
млинцями смачними їх пригощає

За традицією в Україні, в Масляний тиждень люди проводжають зиму і зустрічають весну.  Хоча обряди свята і мають язичницьке коріння, проте зараз це все ж православне свято.  

 І в останній день Масляного тижня – 13 березня 2016 року, бібліотекар Щасливської бібліотеки-філії, спільно із працівниками місцевої школи організували та провели народознавчу годину «Масляна щедро гостей всіх вітає, млинцями смачними їх пригощає».Немає коментарів:

Дописати коментар