Шукати в цьому блозі

середа, 30 березня 2016 р.

За здоровий спосіб життя без туберкульозу        
За здоровий спосіб життя без туберкульозу


23 березня 2016 року в читальному залі Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, для студентів училища культури та постійних користувачів бібліотеки, було проведено слайдову розповідь «За здоровий спосіб життя без туберкульозу», до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Метою заходу було підвищення обізнаності про глобальну епідемію цього захворювання, симптоми, які виникають після ураження людини даною інфекцією, методи діагностики. Присутні також ознайомилися із способами профілактики та лікування, серед яких основними є ведення здорового способу життя та правильне харчування. 
 

Улюблений казкар Європи

22 березня 2016 року, бібліотекар дитячого відділення Червонокам’янської бібліотеки-філії, в рамках Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання, провела  для учнів 4-го класу  казкову вітальню «Улюблений казкар Європи». Присутні переглянули відеофільм про життя та творчість  відомого казкаря Г.Х.Андерсена, дізналися багато цікавого та корисного про його життя та творчість. Учасники взяли участь у  вікторині «Життя, як казка» та бліц-опитуванні «Літературні казки Андерсена». На конкурсі загадок «Впізнай з якої казки», читачі відгадували предмети з відомих казок.
 Добрі казки Г.Х.Андерсена  В цьому році виповнюється 60 років відтоді, коли найкращим письменникам та художникам почали присвоювати Міжнародну премію Г.Х.Андерсена – найпрестижнішу міжнародну нагороду для авторів дитячої літератури, часто її називають Малою Нобелівською премією.

Про її засновників, лауреатів та їх твори дізнались юні користувачі центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського 22березня 2016року, учні 5-го класу Олександрійської гімназії-інтернат, під час літературної дегустації «Добрі казки Г.Х.Андерсена». Дегустація передбачала приготування «страв-завдань»: команда «Художників» малювала ілюстрації до відомих казок Андерсена, режисери – підготували постановку телепередачі про біографію казкаря , літературознавці – досліджували його творчу діяльність( знаходили відповіді на питання вікторини), актори – інсценізували казку «Принцеса на горошині». А допомагали їм у цьому казкові персонажі: Олє-Лукойє, Принцеса на горошині, Дюймовочка, Русалонька та Снігова королева.
Будь  природі  другом22  березня 2016 року, до Всесвітнього Дня Землі, бібліотекар  Андріївської бібліотеки-філії  провела для учнів 2 та 4 класів годину-заклик «Будь природі другом».

Учасники заходу дізналися, що назва «День Землі» використовується по відношенню до різних заходів, які проводяться навесні з метою спонукання жителів усього світу проявляти більше уваги до навколишнього середовища нашої планети, яка є тендітною і вразливою.    

Діти із задоволенням переглянули відеоролик про рослини і тварин, занесених до Червоної книги.

 

Моніторинг та оцінка в практиці  роботи бібліотек    В умовах викликів інформаційного суспільства бібліотека постає перед необхідністю  мати об’єктивну картину стану свого функціонування і трансформації. Інструментом для оцінки ефективності роботи бібліотеки та коригування її розвитку слугує моніторинг.

       В центральній районній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського бібліотечні працівники опановували теоретичні знання та напрацьовували практичні навички моніторингової діяльності на стажуванні «Елементи моніторингу та оцінки – в практику роботи бібліотек».

Під час консультації «Моніторинг, як засіб удосконалення діяльності бібліотек», профі-ранжування «Методика впровадження моніторингу в практичну діяльність», методичних рекомендацій «Інформаційний моніторинг, як засіб розвитку інформаційної грамотності», методичних порад з практичним ознайомленням «Моніторинг дитячого читання», бібліотекарі знайомились з формами організації збору, зберігання, об­робки і розповсюдження інформації про діяльність бібліотеки, що забезпечує безперервне стеження за її станом і прогнозування розвитку.

         Під час бібліотечного баркемпу (обміну досвідом) «Сутність зовнішніх комунікацій бібліотеки та PR», бібліотекарі Ясинуватської, Щасливської, Новопразької центральної бібліотек-філій презентували результати моніторингу своєї діяльності, що впливає на імідж бібліотеки в місцевій громаді.
Поезія – це завжди неповторністьКожен вірш — це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Переконатись в цьому мали змогу  читачі Ясинуватської бібліотеки-філії 21березня 2016року,на годині поезії «Поезія – це завжди неповторність…», де звучали улюблені вірші відомих поетів. Учасники мали можливість продекламувати свої перші творіння. І нехай, це перші спроби, проте – написані від душі. Година-поезії пройшла легко, невимушено і кожен учасник отримав масу позитивних емоцій та задоволення.


 

Поетична мандрівка    21березня 2016 року, до Всесвітнього дня поезії, бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії Федас Л.Б. провела поетичну мандрівку «Поезія – це завжди неповторність».  Мандрівка складалася з подорожі в поезію минулих років до поезії сучасності.  Одна з зупинок   відбулася біля книжкової виставки «Поезія – це стан душі». Під час заходу прозвучали поезії І.Франка,Т.Г.Шевченка,  Б.Олійника, О.С.Пушкіна та багато інших.
 

 

   

Немає коментарів:

Дописати коментар