Шукати в цьому блозі

понеділок, 14 березня 2016 р.

Безсмертне ім’я українського генія
Безсмертне ім’я  українського генія


  10 березня 2016 року, бібліотекар Головківської бібліотеки-філії, спільно з  працівником шкільної бібліотеки, з нагоди 202-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка, провели для учнів місцевої школи заходи присвячені пам'яті Кобзаря.
 Перегляд документальних фільмів «Експедиція» та «Кобзар. Історія однієї книги» відкрив учасникам факти з життя великого українського поета художника Т.Г.Шевченка. Діти ділилися своїм сприйняттям Кобзаревих поезій, потім демонстрували виразне читання віршів поета.
Також було продемонстровано творчі роботи користувачів бібліотеки, серед яких були вишивка-портрет,  портрет Тараса Шевченка на дереві, а також малюнки за творами великого Кобзаря.
 Бібліотекарі провели огляд літератури: «У світі образів Шевченка». Ознайомили читачів з новинками книг, та провели екскурсію до куточка під назвою «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути незлим тихим словом». 

Кохання великого поета9 березня 2016 року в Шарівській бібліотеці-філії відбувся поетичний вечір «Кохання великого поета», до 202-ї річниці з дня народження генія українського духу Тараса Григоровича Шевченка.

Учасники вечора декламували вірші та поеми Кобзаря «Доля», «Муза», «Слава», «Відьма», «Сон», «Марія», «Невольник», переглянули документальний фільм-трилогію «Тарас Шевченко», та ознайомились з мультимедійним компакт-диском Тарас Шевченко Кобзар. Бібліотекар Шарівської бібліотеки-філії Федас Л.Б.  познайомила учасників заходу з літературою про життя і творчість поета, що експонувалась на книжково-ілюстративній виставці «Ми нащадки Кобзаря».   

Вічне слово великого пророка09 березня 2016 року в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбулася літературно-музична композиція «В душі народу – Кобзареве слово!», яка була організована спільно із молодіжною громадською організацією «Сокіл» та громадськими активістами. Серед учасників були вихованці Центру дитячої та юнацької творчості ім. О. Шакало та школярі навчальних закладів міста і району.
Учасники заходу мали змогу «пройтися» життєвими і творчими шляхами Великого Кобзаря, переглядаючи мультимедійну презентацію, перейнялися настроями, глибокими почуттями, безсмертними думами письменника, художника, світоча української культури. У запису звучали музичні твори на слова Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя, вечірняя», «Реве та стогне Дніпр широкий».
В рамках заходу учасники мали змогу декламувати твори українського генія слова та долучилися до флешмобу ‎ShevchenkoPoetryChallenge, метою якого є запис на відео виконання творів Шевченка та передача естафети до інших населених пунктів.

Слово Тарасове вічне

9 березня 2016 року, серед учнівського юнацтва Новопразького НВК, працівники  Новопразької центральної бібліотеки-філії  провели конкурс шевченкознавців «Хто Шевченка прочитав, той багатий серцем став». Етапи конкурсу: «Розминка», «Шевченкова криниця», «НЛО»(Неопізнаний Літературний Об’єкт), «Озвуч картину», «Мої улюблені рядки», «Кобзарева абетка», виявили переможців – кращих знавців життєвого і творчого шляху Т.Г.Шевченка – Ольгу Валькевич, Валентину Просяник, Тетяну Калашнік.
Завідуюча Новопразькою бібліотекою-філією Бутко Л.В. познайомила учасників заходу із маловідомими сторінками життя Кобзаря. Під час заходу вчитель української мови і літератури Валькевич  Л.А. демонструвала слайди відомих картин Шевченка - художника. Велика простота Кобзаревої мови, точність, надзвичайна музикальність, мужнє звучання досі лишаються для сьогоднішнього і наступного поколінь найціннішим скарбом української мови.
А п’ятикласників Новопразької спеціальної школи – інтернату І – ІІ ст. бібліотекар дитячого відділу Підлубна Т.М. запросила до поетичної вітальні «Іду з дитинства до Тараса…».   

 


 

 

 
Конкурс знавців Шевченкового слова

Вже стало доброю традицією кожного року вшановувати пам’ять Великого Кобзаря. Невід’ємною частиною святкових заходів став конкурс знавців Шевченкового слова «Скарби безсмертного Кобзаря», який  9 березня 2016 року організували і провели працівники відділу обслуговування дітей центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського в Олександрійській гімназії-інтернат. Головною метою конкурсу була популяризація творчості митця, виховання підростаючого покоління українців, належного ставлення до літературної спадщини Кобзаря.

Під час конкурсу діти, учні 8 класу,  розділились на дві команди – Тарасові діти та Ягнятка. Завдання конкурсу були побудовані на знанні творчості Т.Г.Шевченка. Учні не тільки демонстрували свої знання з української літератури , а й долучилися до геніальної поетичної творчості великого Кобзаря, познайомилися з творчістю Шевченка як талановитого художника, відновили в пам’яті найцікавіші факти його біографії, пересвідчилися, як високо шанують у всьому світі Шевченкове слово, неперевершений талант Великого Українця, відчули свою приналежність до українського народу, співцем якого був, є і буде Т.Г.Шевченко.

А організатори заходу,слухаючи виступи кожного учасника, відчули  особливу гордість — гордість за підростаюче покоління, яке вирушає в самостійне життя з Шевченковим словом на вустах.У жінці душа народу

7 березня 2016 року, завідуюча Олександрівської бібліотеки-філії та працівники Будинку культури провели для жителів села літературно-музичну композицію «У жінці - душа народу», присвячену жінці-матері, жінці-берегині роду. З вітальним словом та подякою до присутніх звернулась Олександрівський сільський голова В.В. Бершавська. Учасники заходу читали вірші В.Симоненка, Л.Костенко, Б.Олійника. Звучали зворушливі ліричні пісні у виконані аматорів художньої самодіяльності.  


Свято Весни

Напередодні чудового свята весни, Міжнародного дня жінок та миру, бібліотекар Недогарської бібліотеки-філії Цебрієнко Є.С., спільно з працівниками Недогарського НВК, провели для односельців святкову програму «Свято Весни», та привітали прекрасну половину людства. Учасники святкового дійства декламували вірші про весну, любов, жінку, співали пісні та розповідали гуморески. Найприємнішим моментом було вручення дітьми любим матусям та вчителям власноруч виготовлених листівок та квітів. Також були святково оформлені солодкі столи. В повітрі відчувався святковий настрій, приємно було спостерігати щасливі жіночі очі.
 


Свято весни і краси

4 березня 2016 року у с. Войнівка відбулося свято «Жінка – весна», присвячене Міжнародному дню жінок та миру і 15-річчю жіночого клубу «Берегиня», що діє при Войнівській бібліотеці-філії.
         Організаторами свята були працівники Будинку культури та бібліотекар Войнівської бібліотеки-філії. Організатори доклали максимум зусиль, щоб свято запам’яталося надовго: гарно прикрасили зал, виготовили вітальні плакати з нагоди 15-річчя «Берегині», підготували цікаву розважальну програму з використанням відео.
         Войнівський сільський голова Михайло Ручйов привітав всіх жінок зі святом, побажав миру, злагоди і здоров’я. Особливо відзначив  жінок клубу «Берегиня», подякував їм за багаторічну роботу, спрямовану на підтримання і розвиток культури і народних традицій на селі і в районі, вручив їм цінні подарунки.
         Гарний настрій глядачам дарували самі іменинники, гості з м. Олександрії: вокальний гурт «Криниченька», а також молоді виконавці Коваль Карина і Коваль Соня, Ніколенко Тетяна, Розка Марина. Ведучими свята були Чередніченко Сергій та Дячук Марина. 

Віч-на-віч з поезією


03 березня 2016 року в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського, відбулося засідання жіночого клубу «Чарівниця», приуроченого до Міжнародного Дня прав жінок і миру.

Запрошені мали можливість поспілкуватися із талановитою поетесою, журналісткою та просто чарівною жінкою Тамарою Еммануїлівною Аноко. Під час автограф-сесії «Все, що душа довірила словам», прослухали зворушливі вірші та  пісні у виконанні Т.Аноко.

В засіданні клубу брав  участь Колєсніков В’ячеслав Гаврилович – член Національної спілки журналістів України, який привітав жінок з наступаючим святом, та зачитав декілька своїх віршів.

Учасники заходу отримали багато позитивних емоцій та побажали поетесі творчих успіхів та наснаги.

Немає коментарів:

Дописати коментар