Шукати в цьому блозі

четвер, 4 лютого 2016 р.

Психологічно-правова майстерня «Все в твоїх руках»

Психологічно-правова майстерня

 «Все в твоїх руках»Проблема прав дітей – одна з гострих проблем нашого суспільства. За даними опитування українського Інституту соціальних досліджень, рівень правової культури дітей досить низький. Майже кожна шоста дитина взагалі не знає законів які її захищають. Дітям бракує елементарної обізнаності у сфері своїх прав, обов'язків та відповідальності в багатьох життєвих ситуаціях.

З метою  ознайомлення учнів з їхніми правами та обовязками в суспільстві та сім'ї  

проведено психологічно-правову майстерню «Все в твоїх руках» для учнів 7-8 класів Цукрозаводського НВК в рамках реалізації проекту «Територія «Support life» громадської організації «Творчість. Ініціатива. Енергія» спільно з центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

Під час заходу обговорювались проблеми стосунків між дітьми та батьками, розглядались життєві ситуації, в яких мало місце порушення прав дитини. Від психолога учні дізнались про те, що захищаючи власні права, потрібно пам’ятати і про обов’язки, які встановлені законодавством нашої держави. За допомогою інтерактивних ігор, вправ, конкурсів діти дізнались про права, прописані у Конвенції ООН про права дитини, самостійно дали визначення поняттям право та обов’язок та ознайомились з переліком документів основного міжнародного й українського законодавства із захисту прав дитини.
Лялька-мотанка – оберіг українського народуЛялька-мотанка – це одна з найдавніших народних оберегів, яка, пройшовши крізь тисячоліття, існує і є дуже популярною навіть сьогодні. В давнину вона виконувала роль оберегу, була символом матері прародительниці, символом мудрості, берегинею роду.

Ознайомитись з методикою виготовлення ляльки-мотанки, долучитися до творчого процесу і виготовити свою ляльку-Берегиню, мали можливість учні 4 класу Цукрозаводського НВК під час краєзнавчого квесту «Подорожуєм рідним краєм», що відбувся 03 лютого 2015 року в рамках реалізації проекту «Територія «Support life» громадської організації «Творчість. Ініціатива. Енергія». Можливість доторкнутися до витоків національної культури зацікавила багатьох, тому присутні уважно слухали розповідь про історію ляльки-мотанки, про різні техніки її виготовлення.

Не дивлячись на лаконічність у використанні матеріалів і простоту техніки виконання, ляльки у кожної дитини вийшли святковими та ошатними. Учасники майстер-класу зізналися, що виготовляючи ляльку-оберіг, вкладали в неї часточку своєї душі.

Дана публікація виходить в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою ГО «Творчість. Ініціатива. Енергія.» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

Немає коментарів:

Дописати коментар