Шукати в цьому блозі

вівторок, 2 лютого 2016 р.

Бій за волю України


Бій за волю України29 січня 2016 року  Новопразька №1 бібліотека-філія для учнів ЗШ №2 I-III ст.,  до дня пам’яті Героїв Крут провела захід – сторінку історії: «Бій за волю України». Бібліотекар розповіла учням про бій українського студентства в 1918 році проти більшовицької Москви. Декламувались вірші про мужніх патріотів України, які пішли на захист своєї держави, свого рідного народу.

Присутні згадали про нинішні події на Сході України і хвилиною мовчання та свічкою пам’яті  вшанували всіх, хто віддав життя за Україну.

 

 

Крути: події, факти, пам’ять29 січня 2016 року в Березівській бібліотеці-філії пройшов інформаційний огляд «Крути: події, факти, пам’ять» до дня пам’яті Героїв Крут. Бібліотекар розповіла запрошеним про бій під Крутами. Сьогодні цих хлопців називають «Кіборгами», «Героями» а «Герої не вмирають!».

Захід закінчився читанням вірша Павла Тичини, присвяченому героїчному вчинку «Пам’яті тридцяти». Присутні висловили думку, що десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці бою встановлено пам’ятник i у 80-ті роковини бою монетним двором випущено в обіг пам’ятну гривню.Свічка пам’яті поколінь28 січня 2016 року, в рамках патріотичного виховання дітей та молоді, в приміщенні Щасливської ЗОШ І-ІІ ст. сільський бібліотекар спільно із заступником директора з НВР Столяр В.М. підготували та провели для учнів 1-9 класів історико-патріотичну годину пам’яті жертв Голокосту «Свічка пам’яті поколінь», в ході якої розповіли про страшні сторінки історії Голокосту в часи «нацистського терору» 1941-1944 років, про значення самого слова «Голокост» та трагедію в Бабиному Яру, відомому як місце масового розстрілу німецькими окупаційними військами цивільного населення у 1941 році. Де серед загиблих  була   українська поетеса Олена Теліга.
По закінченні присутні познайомились  із книгою Тетяни де Росней «Ключ Сари» та переглянули уривок телефільму «Хлопчик у полосатій піжамі», в якому розкриваються жорстокі реалії Другої світової війни.
 
 
Як уберегтися від вірусу?       28 січня 2016 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії, облаштованої відповідними плакатами відбулося чергове засідання народної школи. На ньому розглядалося дуже актуальне питання, яке стоїть перед усім населенням України – як не захворіти на «свинячий грип»? Для розкриття теми запросили працівника Червоного Хреста Осетняжську В.М., яка розкрила шляхи зараження вірусом, розповіла як запобігти зараженню на грип, які ознаки його, для кого грип небезпечний, про групи ризику, про вакцинацію, практичні поради на кожен день. Після цього провела практикум «Як правильно одягати і носити медичну маску?». Працівники бібліотеки продовжили тему: провели практикум «Як користуватися аромалампою?», познайомили з матеріалами інформаційної виставки «Стережіться грипу», запросили Віру Мефодіївну прокоментувати відео «Свинячий грип. 2016», «Свиной грип-симптомы и как не заболеть». На завершення кожен присутній отримав медичну маску та пам’ятку для населення «Пандемія грипу».

Нам не забути славу КрутівВ історії є багато трагічних сторінок. Але бій під Крутами займає серед них особливе місце.28 січня 2016 року в Куколівській бібліотеці-філії   зібралися учні сільської школи щоб вшанувати пам'ять героїв Крут. Бібліотекар провела бесіду-спомин «Нам не забути славу Крутів», в ході якої було висвітлено інформацію про трагічні події 1918 року. Про курсантів військової школи, студентів та гімназистів, які вступили у нерівний бій із значно переважаючим і добре озброєним противником, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. 


Немає коментарів:

Дописати коментар