Шукати в цьому блозі

субота, 20 лютого 2016 р.

Ваш подвиг вікопомний

18 лютого 2016 року в Ізмайлівській бібліотеці-філії, спільно з працівниками   будинку культури була проведена патріотична виховна година «Ваш подвиг вікопомний», присвячена пам’яті «Небесної сотні», для учнів 9-11класів Ізмайлівської ЗШ.  Учасники познайомилися з подіями, що сколихнули Україну, відродивши патріотичний дух усієї держави.  
Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
Захід був наповнений національно-патріотичною атмосферою, лунали віршовані слова, пісні про героїв, розповіді про загиблих патріотів. Відео перегляд навіяв біль, смуток і скорботу. Учасники заходу віддали шану героям «Небесної сотні» запаливши свічку пам’яті та вшанували загиблих хвилиною мовчання.


Мова – дзеркало душі

Напередодні  Міжнародного дня рідної мови, працівники Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д. І. Чижевського,  для своїх користувачів,  організували  мовознавчу інтелект-гру «У рідному слові цілий світ», в рамках мотиваційної акції «Будь українцем – думай, пиши, розмовляй українською» . Учасники заходу взяли активну участь в різноманітних мовознавчих завданнях: вчилися складати фразеологічні звороти, анаграми,  розгадувати ребуси.  Хлопці і дівчата отримали чудову нагоду перевірити і закріпити свої знання з української мови, бо найдорожчою для кожного є його рідна мова, в ній – історична доля, духовна могутність та національна суть. Герої серед нас і в пам’яті живуть

18 лютого 2016 року в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського до Дня вшанування  пам'яті героїв Небесної Сотні - загиблих під час подій на Майдані в лютому 2014 року було проведено годину-реквієм «Майдан – це віддані герої». На заході були присутні студенти Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету. Зворушлива розповідь бібліотекарів та документальні кадри про нелегкий шлях українців, які загинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину, так схвилювали присутніх, що в декого на очах з’явилися сльози. Глядацькій  аудиторії також було продемонстровано мультимедійну презентацію про хід подій на Майдані та проведено огляд книг цієї тематики, які отримала Олександрійська центральна районна бібліотека в ході реалізації проекту ОУНБ «Єдина країна – единая страна». 


Радились бібліотечні працівники

17 лютого 2015р. в центральній районній бібліотеці ім. Д.І Чижевського відбулася підсумкова нарада бібліотечних працівників району. В  нараді взяла участь  начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації А. Пилипенко, яка акцентувала увагу на нещодавно прийнятих законодавчих актах з питань культури, подякувала  працівникам  бібліотечної системи  за  досягнуті  результати, окреслила стратегічні напрямки діяльності закладів культури у сучасних умовах реформування та децентралізації.
Директор районної централізованої бібліотечної системи Чуянова Н.М. проаналізувала діяльність книгозбірень за минулий рік, зупинилась на успіхах та проблемах, відзначила, що робота  колективу злагоджена та результативна. Адже це однодумці, які прагнуть позитивних змін і розуміють важливість підтримки користувачів, влади, громади, партнерів, засобів масової інформації. Тому  всі досягнення, перемоги  в конкурсах, активна проектна діяльність - все це наполеглива праця всього колективу.
Бібліотечні працівники району не тільки підвели підсумки  минулого року, але визначились з завданнями на 2016 рік.


                            
   Електронне урядування в дії

           16 лютого 2016 року в Добронадіївській сільській раді відбувся тренінг «Електронне урядування та електронна демократія в територіальних громадах» для учасників проекту «Активна жінка – успішна громада», що реалізується громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр спільно з Олександрійською районною централізованою бібліотечною системою.
          Тренери проекту під час інформаційних сесій продемонструвати, як нові технології та інструменти електронного урядування, електронної демократії, електронного уряду  допомагають збільшенню громадської участі у місцевому врядуванні, подоланню непрозорості державної влади, підвищення ефективності дій органів державної влади та місцевого самоврядування, активізації участі населення у формуванні та реалізації державної політики, підвищення якості та доступності державних адміністративних та інформаційних послуг фізичним особам. 


Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Інформаційна підтримка ГО «Територія успіху». Зміст цього документу є одноособовою  відповідальністю Олександрійського інформаційного гендерного центру і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


 Обпалені війною. Афганістан

  15 лютого 2016р. у дитячому відділі Новопразької центральної бібліотеки – філії відбулася відео – презентація «Обпалені війною. Афганістан». На захід до бібліотеки завітали учні 7-го класу Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату разом із вихователем Пойдою В.В. та бібліотекарем цього ж закладу Тимченко О. В.
   Бібліотекар ознайомила присутніх з історією радянсько-афганської  війни, назвала страшні цифри загиблих молодих людей на цій жорстокій, безжальній  війні. Присутні переглянули відеоматеріали, пов’язані з  подіями в Афганістані, ознайомилися із слайдовою презентацією про наших земляків, що пройшли горнило цієї війни.


Уклін живим, полеглим слава

15 лютого 2016р.  в Олександрівській бібліотеці-філії проведено годину вшанування "Уклін живим, полеглим слава", присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав. Діти з цікавістю слухали розповідь зав.бібліотекою Жовтоножко В. про історичні події радянсько-афганської війни, про воїнів-афганців, односельчан І.П.Кошеленко та В.Я Іздебського, які пройшли жорстокі випробування війни в Афганістані. Учасниця заходу Яготин Христина прочитала хвилюючий вірш "Пам’ять". Ведуча  закликала  вшановувати пам’ять усіх,хто поклав своє життя під час будь-яких воєнних дій та висловила надію,що в нашій країні буде панувати мир.
   


Немає коментарів:

Дописати коментар