Шукати в цьому блозі

середа, 17 лютого 2016 р.

Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя

15 лютого 2016 року, бібліотекар Ясинуватської бібліотеки – філії Хуторна Н.С., спільно з вчителем історії  Васюрою О.А., провели годину пам’яті «Афганістан – то біль і смуток, чиєсь обірване життя». Розповіли про початок  та розвиток воєнних дій в Афганістані. Десять років йшла неоголошена війна, на якій обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів. Зворушливим був виступ  учениці 9-го класу, Лебеденко Я., яка читала вірш про сина та матір, яких розділила війна. Всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання. 
Афганістаном зранена душа

13 лютого в Новопразькому Будинку Культури №1 для користувачів бібліотеки, бібліотекар філії №1 провела патріотичну годину – «Афганістаном зранена душа». Розповідь йшла про афганську війну (1979-1989рр.). Жоден військовий призив не обходився без страшного в ті часи слова «Афган». Їм 20-літнім було не зрозуміло, за які ідеали на чужій, щедро политій кров’ю землі гинуть їх побратими.
Минуло  27 років потому, коли з Афганістану були виведені перші радянські війська.  Саме цьому збройному конфлікту, у якому представники всіх народів СРСР пліч-о-пліч відстоювали рідну землю від агресії войовничого ісламу, було присвячене головне місце під час заходу.
З гордістю згадали про Новопразьких воїнів-інтернаціоналістів. Хвилиною мовчання та свічкою пам’яті пом’янули всіх тих, хто не повернувся додому, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. Також присутні вшанували і пам’ять воїнів АТО, які не повернулися додому захищаючи Україну. Ми мусимо пам’ятати про ці події, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває досі. Це потрібно для того, щоб нові «афганістани» не виникли на нашій землі, щоб вони не повторювались для наших людей ніколи.
Криваві дороги Афганістану

Цього року ми відзначаємо 27 річницю виведення військ з Афганістану. Саме з цією метою зібралися учні 5-10 класів Войнівської ЗОШ у бібліотеці. Ознайомилися з передумовами афганської війни, через поезію і пісні ведучі донесли до їхніх сердець основну думку: війна – це безумство, це невиправдана жорсткість. Ми повинні пам’ятати тих, хто пережив, тих, хто не дожив, не доспівав . Виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі у спогадах, снах, думках. Вони на це заслуговують. Сьогодні, ми   вшанували пам’ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, та поклонилися тим, хто прийшов із війни живим, хоча із пораненою душею. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями – вони свято вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок. Бібліотекар Дячук М. розповіла присутнім про воїнів-односельців, що приймали участь у тій війні, та ознайомила з літературою про події Афганської війни.
На завершення учні   переглянули документальний відео ролик, що розповідав про воєнні дії.   
Романтичний вечір в бібліотеці

12 лютого, напередодні Дня святого Валентина або Всіх Закоханих для тих, хто мріяв цікаво і романтично провести дозвілля,
Бібліотекар Дячук М. спільно з директором Будинку культури Ніколенко Т. організували для присутніх цікавий вечір з переглядом відеофільму про історію кохання Ромео і Джульєтти. На початку зустрічі глядачів познайомили з особливостями святкування цього дня в інших країнах, потім прослухали легенду щодо виникнення Дня св. Валентина. Перегляд стрічки не залишив нікого байдужим. Наприкінці зустрічі вирішили зробити подібні зустрічі регулярними, і влаштувати щось подібне до кіноклубу.

Тренінг з проектного менеджменту

12 лютого 2016 року, у Центральній районній бібліотеці ім. Д.І Чижевського для членів громадської організації «Олександрійський гендерний інформаційний центр» (ОГІЦ) відбувся тренінг «Проектний менеджмент», у рамках проекту «Активна жінка – успішна громада», який реалізується на території Олександрійського району.
 Тренер - Антон Ємєльянов, відомий журналіст, який довгий час працював на «Громадському  ТБ», а нині працює у Програмі розвитку ООН (United Nations Development Programme (UNDP) Ukraine.
Учасники тренінгу ознайомилися з особливостями роботи із грантодавцями, також дізналися, які стадії повинен пройти проект, щоб досягти омріяної мети, познайомилися з техніками просування спільної справи.
«Тренінг з проектного менеджменту – це гарний привід оновити свої вміння та навички, – поділилася своїми враженнями Н. Чуянова, голова ОГІЦ.
Учасники відзначили практичну значимість й актуальність подібного навчання. Більшість учасників висловили побажання брати участь у тренінгах Антона Ємєльянова і надалі.


"Друк цього видання здійснено в рамках проекту  «Українська  регіональна платформа громадських ініціатив», що  адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст  цього документу є одноособовою відповідальністю ГО «Олександрійський інформаційний гендерний центр» і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу”.


Валентинки

На передодні дня закоханих  в Недогарській бібліотеці-філії для учнів молодших та середніх класів відбувся майстер – клас з виготовлення валентинок в техніці аплікація та квілінг. Бібліотекар ознайомила з літературою для ручного майстрування, завдяки якій учні ознайомилися з новою технікою роботи з папером. Діти з задоволенням підбирали матеріал, складали ескізи майбутніх шедеврів та жваво обговорювали виконану роботу. Скільки любові та турботи діти вклали в ці паперові шматочки, які виготовляли для своїх друзів та вчителів. Адже, набагато приємніше отримати «валентинку», зроблену власними руками, – ця листівка буде креативною, індивідуальною і нестиме справжні почуття.
  Найприємнішим моментом було вручення валентинок один одному з побажаннями любові. Нічого немає кращого ніж щире привітання дитини та коханої людини, особливо в цей день. Тож хай у кожного в серці не згасає іскорка кохання.

Ритм у 120 ударів

11 лютого 2016 року в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського було організовано данс-релакс «Ритм у 120 ударів» для учнів Олександрійської гімназії-інтернат, присвячений Дню Святого Валентина.
В першій частині заходу гостей вітали Амурчик і її Величність Любов (студенти ІІІ курсу Олександрійського училища культури), які познайомили із традиціями святкування цього дня в різних країнах світу.
Після цього були сформовані 2 команди, які отримали завдання за певний час поставити танці у запропонованих стилях: народний, хіп-хоп, джаз-фанк, самба. Обидві команди так завзято і творчо підійшли до виконання завдання, продемонструвавши своє вміння і чудову техніку. Судді визначили переможців, які отримали призи, на згадку про свято в бібліотеці.


Тієї війни тяжкий шлях

11 лютого 2016 року бібліотекарі відділу обслуговування центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського показали для студентів КНЗ «Олександрійське училище культури» кінохроніку «Тієї війни тяжкий шлях», приурочену до 27-ї річниці виведення військ з Афганістану. За допомогою показу документальних уривків ознайомили студентів з поняттями воїн-інтернаціоналіст, воїни-афганці, афганська війна; навчили берегти славу наших земляків; розвивати мужність і чесність.
  Найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна. Не злічити страшного невимовного горя у тих сім`ях, до яких прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, коханого, чоловіка. Жахлива трагедія, гинуло покоління, народжене у 60-х. Ніколи не повернути тих, хто навіки залишився на війні, для кого вона ніколи не закінчиться. Не одним сивим пасмом закосичена ця дата — 15 лютого, день, коли нарешті в далекому 1989 р. закінчилась для народів колишнього СРСР десятирічна кривавиця трагічної війни в Афганістані. Вшанували пам'ять тих, хто поліг в афганських ущелинах хвилиною мовчанняЕлектронне урядування в територіальних громадах
           10 лютого 2016 року в Червонокам’янській бібліотеці-філії відбувся черговий тренінг в рамках проекту «Активна жінка – успішна громада», що реалізується громадською організацією Олександрійський гендерний інформаційний центр спільно з Олександрійською районною централізованою бібліотечною системою. Говорили про практичні переваги електронного урядування для громадян, а це в першу чергу доступ до публічної інформації, отримання адміністративних послуг, можливість  брати участь у творенні і реалізації державної політики. В ході практичних занять розглядали поняття електронна демократія, електронний уряд, формували навики  результативного користування ресурсами е урядування.

Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Інформаційна підтримка ГО «Територія успіху». Зміст цього документу є одноособовою  відповідальністю Олександрійського інформаційного гендерного центру і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.

Обереги, що не губляться в віках

10 лютого 2016 року в Добронадіївській ЗОШ, завдяки партнерській співпраці завідуючої бібліотеки – філії Якимчук Л.І., директора СБК Двалішвілі Т.Р. та педагога 4 класу Присяжної В.П. відбувся народознавчий захід «Обереги, що не губляться в віках». Головною метою, якого стало прищеплювання поваги до народних традицій, культурної спадщини українського народу, пробудження пізнавальних інтересів до вивчення традиційних художніх промислів українців, відродження оберегів, які донесуть культуру та звичаї українців до інших поколінь.
Завдяки цікавій подачі матеріалу у вигляді презентації, віршованих перегуків, українських пісень, легенд, загадок – діти і гості чудово відпочили та  дізналися багато нового і корисного про: молитву, ікону, освячену воду, вербу, калину, свічку, лелеку, писанку, сніп, вінок, мотанку, рушник, піч, призьбу, підкову, домовичка, скриню, хустку, вишиту сорочку, намисто.
Життя людини сплетене не лише з радості і щастя, а і з тривог та клопоту. Тому, кожен має убезпечити себе, своїх дітей і рідних людей за допомогою оберегів, що дають силу повірити в себе, в те, що все буде добре.
Захід пройшов у теплій затишній атмосфері єднання та духовного зближення.


Короновані словом

8 лютого 2016 року для шкільного юнацтва працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели бібліо-фреш творів – лауреатів краєзнавчої премії ім. Є.Маланюка «Возвеличую українське». Присутні спочатку познайомилися з виданнями письменників - лауреатів 2014 року, потім з короткою історією присудження премії, кандидатурами номінантів, які допущено до конкурсу на здобуття обласної літературної премії ім. Є.Маланюка за 2015 рік, з бібліографічними джерелами про претендентів та їхні твори. Із урочистим врученням обласної премії, яке відбувається вже в чотирнадцяте поінформували видання вітрини «Короновані словом». До когорти лауреатів на Кіровоградщині додалися ще три прізвища: О. Шпирко, О.Чорноіван, Л.Михида, які стали для юнацтва не просто незнайомими прізвищами, а талановитими літераторами рідного краю.
Немає коментарів:

Дописати коментар