Шукати в цьому блозі

четвер, 21 січня 2016 р.

Тварини – наші лікарі та психологиТварини – наші лікарі та психологи

14 січня 2016 року  працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії провели годину настрою «Тварини – наші лікарі та психологи» для слухачів народної школи. Працівники бібліотеки звернули увагу на дослідження, які проводили світові університети та лабораторії, вивчаючи вплив психотерапевтичного ефекту тварин на людей. Розібрали питання у чому полягає цей ефект. Присутні познайомилися зі статистикою: яких тварин частіше вибирають для дому, які хвороби вони лікують. Дізналися, як правильно організувати лікування, про персональне свято пухнастих. Детальна інформація до послуг слухачів була розміщена на інформаційній  вітрині «Тварини наші лікарі та психотерапевти».


 


На Старий Новий рік


14 січня 2016 року працівники Новопразької центральної бібліотеки запросили відвідувачів на оповідки Старого Нового року «Ювілейний «Щедрик». Цього дня вітають господарів зі святом та бажають їм всіляких гараздів та достатків. Зі словами поздоровлення звернулися працівники бібліотеки до присутніх, а потім запросили переглянути відео «Різдвяна пісня «Щедрик» у виконанні пісні на різних мовах. В ході розповіді запрошені дізналися про щедрівку дуже багато цікавого, адже саме в цьому році виповнюється цій пісні 100 років: хто автор, історію написання, використання як самодіяльними митцями, так і професійними, в телефільмах та серіалах, в родинах і на сценах.  
  В затишній атмосфері кожен згадав про традиції які панують у власній родині. На завершення провели  майстер-класі із виготовлення прикраси для облаштування власного будинку.


 

Нова радість стала – зірка засіяла

14 січня 216 року працівник Недогарської бібліотеки-філії  для своїх користувачів провела святковий вертеп «Нова радість стала – зірка засіяла» на чолі з головними героями  Маланкою, Васильком, чортом та лікарем. Вони дарували присутнім щирі побажаннями добра, достатку та сімейного благополуччя, створювали атмосферу казки, заряджали  позитивною енергією.

 


Від Різдва до Меланки звучать щедрівки та колядки14 січня 2016 року працівник Комінтернівської бібліотеки-філії провела для учнів 1-6 класів народознавчу годину «Від Різдва до Меланки звучать щедрівки та колядки». Наша країна багата на різноманітні народознавчі свята зі своїми неповторними традиціями, обрядами та прикметами, які на жаль поволі забуваються і щоб не загубити тієї самої ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями, у рамках циклу ми познайомили наших читачів із безмежно багатим світом українських традицій, обрядів і свят, доторкнулися до духовних джерел наших предків.

Щедруємо на добро


14 січня 2016 року бібліотекар Ізмайлівської бібліотеки-філії  для працівників  приватних підприємств провели святкове театралізоване дійство «Щедруємо на добро», учасниками якого були фольклорна студія «Невичерпні джерела» та гурт «Забава». Головними героями дійства були Коза, Циганка,Звіздар, вони щедрували,колядували співали пісень, та танцювали, віншували господарів,бажали їм щастя, здоров’я,щасливої долі в їх сім’ях, засівали господарів на добро та бажали трудівникам достатку в Новому році.      


Від хати й до хати йдемо колядувати

14 січня 2016 року у Войнівській сільській бібліотеці спільно з членами жіночого клубу «Берегиня» та активними читачами бібліотеки традиційно відзначили народознавче свято Маланки «Від хати й до хати йдемо колядувати», яке супроводжувалося привітаннями організацій, що працюють на території села. Учасники дійства виступили перед численними глядачами з колядками, щедрівками й віншуваннями. Для глядачів дійство видалось приємним та несподіваним подарунком. Усі присутні поринули в стародавні минулі українські часи та долучились до традицій стародавнього народу.

 
Над вертепом зірка ясна світу засіяла13 січня 2016 року бібліотекар Дівочепільської бібліотеки-філії приймала участь у проведенні різдвяних вітань" Над вертепом зірка ясна світу засіяла". Участь приймали як дорослі так і малеча . Всі дружно колядували, лунали дзвінкоголосі вітання-віншування. Учасники демонстрували присутнім сценки,жарти з перевтіленням,різдвяні традиції нашого краю, прославляли Сина Божого в колядках та щедрівках. Також лунали старі та нові обрядові пісні та щирі побажання і привітання З Новим роком та Різдвом.Різдвяних смаколиків час5 січня 2016 року завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л.І. для своїх користувачів провела майстер-клас «Різдвяних смаколиків час», щоб не забути духовні традиції, народні звичаї своїх предків. Учасники дійства поринули в дивовижний світ української минувшини, адже новорічні свята вважаються і дотепер чарівними. Звичаї, обряди: все вабить і цікавить.

Щоб у достатках і спокої других свят дочекатися – треба дотримуватися канонів наших пращурів. Які віщування дарує нам їство, які страви подавали до столу, як славили господаря, садибу, що обов’язково повинно бути на святковому столі – про це йшла  мова за круглим столом, дружньою бесідою за філіжанкою запашної кави зі смачними домашніми виробами, які кожна гостя принесла на майстер-клас, поділившись власними рецептами.Немає коментарів:

Дописати коментар