Шукати в цьому блозі

четвер, 24 грудня 2015 р.

У пошуках символу року
У пошуках символу року


29 грудня 2015 року у Войнівській школі для жителів села відбувся новорічний квест «У пошуках символу року», організаторами  якого були Бібліотекар Дячук М. та зав. клубом Ніколенко Т. Усі присутні активно брали участь у різних конкурсах та завданнях, а молодь села та діти у перервах між завданнями дарували  гарний настрій за допомогою пісень і танців. По закінченні Дід Мороз та Снігуронька привітали всіх гостей з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим та подарували дітям гостинці.
 


ПАТРІОТИЗМ. БІБЛІОТЕКА. СЬОГОДЕННЯ

Сьогодні, в умовах державотворчих процесів України, перед  бібліотеками  стоїть складне і відповідальне завдання – виховання патріота, свідомого громадянина держави, який буде прагнути волі та відстоюватиме свободу і територіальну цілісність, проявлятиме високу патріотичну свідомість та  громадянську позицію на прикладах героїв Другої світової війни, героїв Небесної Сотні,  українських військових, добровольців, волонтерів. Саме цій темі була присвячена творча лабораторія «Патріотизм. Бібліотека. Сьогодення», що відбулася в читальній залі центральної  районної бібліотеки  ім. Д.І. Чижевського для працівників Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи.   
Під час флеш – консультації «Формування патріотичної свідомості – пріоритетне завдання бібліотек» було окреслено сучасні напрямки діяльності бібліотек з патріотичного виховання. На що звернути увагу, проводячи бібліотечні заходи з дітьми, говорили під час  методичного форсажу «Активізація діяльності бібліотек щодо розвитку громадянської самосвідомості підростаючого покоління». Поради стосовно організації довідково-бібліографічного апарату бібліотеки отримали під час методичних рекомендацій «Інформаційне забезпечення національно-патріотичного виховання молоді». Про нові форми інтерактивних заходів дізнались з  профі – колажу «Виховуємо патріотів бібліотечними формами роботи».
     Досвід роботи бібліотек Кіровоградщини, переможців обласного ярмарку інновацій «Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності», презентовано під час знайомства з рецептами успішних бібліотек «Під вітрилами надії - єдина Україна».
Підсумовуючи захід, директор бібліотечної системи Чуянова Н.М. акцентувала увагу на тому, що  застосування наведених форм і методів бібліотечної діяльності сприятиме національно-патріотичному вихованню, формуванню активної позиції у громадському житті мешканців району.Подорожуємо рідним краєм


25 грудня 2015 року,  в рамках реалізації проекту «Територія «Support life» громадської організації «Творчість. Ініціатива. Енергія»,  відбувся краєзнавчий квест «Подорожуєм рідним краєм» в Новопразькій ЗШ, для учнів 9-10 класів.

 За  умовами квесту, кожна команда отримала  маршрутний лист, у якому було позначено станції : «Краєзнавча», «Туристична», «Здоров’я» , «Традиції та звичаї», «Українська кухня», на яких учасники  виконували різні завдання, демонструючи гарні знання історії свого селища, спостережливість, кмітливість та винахідливість.  

Окрім того, на кожній станції  команди  отримували  ключові слова, з яких потім складали  речення та презентували  його зміст в оригінальній формі.

Працівник Новопразької бібліотеки-філії №1  по закінченню подорожі провела  майстер – клас  «Лялька - мотанка – оберіг українського народу», на якому діти навчилися робити  ляльку-оберіг.

Немає коментарів:

Дописати коментар