Шукати в цьому блозі

вівторок, 15 грудня 2015 р.

Народознавчі посиденьки «Варвара на варенички просить»
Народознавчі посиденьки «Варвара на варенички просить»У народі хоч і кажуть, що сумний грудень і в свято, і в будень, та коли збираються докупи щирі однодумці, цей день – не пропаде марно. Напередодні гарного жіночого свята Варвари, у затишній Добронадіївській бібліотеці-філії відбулися народознавчі посиденьки «Варвара на варенички просить», учасниці яких із задоволенням поринули в українську минувшину – пригадали історичні відомості про великомученицю, відтворили традиції наших прабабусь, пригадали повір’я, прислів’я, приказки, звірили прикмети цього дня. Дрес-кодом заходу була велика квітчаста хустка. Гурт добрівчанок, поділившись для інтересу на дві команди «Варі» та «Варвари», з дитячим азартом грали в ігри, співали пісень, жартували.  У цей привітний день кожна господиня мала змогу похизуватися неабиякими кулінарними здібностями, тож завершилася зустріч смачним пригощанням.
Гудуть дзвони пам’яті


14 грудня 2015року працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки ім. Д. І. Чижевського провели  годину пам’яті «Веде Чорнобиль жертвам лік» до Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Користувачам бібліотеки було рекомендовано книги з однойменної книжкової виставки. Присутні ознайомились з книгою Михайла Загреби «Пропусти Чорнобиль крізь серце». Ця фотокнига - данина пам'яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедиції України. Книга «Біль і тривоги Чорнобиля» - це колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часу якої минуло вже майже тридцять років, автори якої були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії.

 


Ми всі різні. Ми всі рівні8 грудня 2015 року в міськрайонному центрі зайнятості відбулася відео- година «Ми всі різні. Ми всі рівні» для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Учасники заходу переглянули фільм В.Кастеллі «Жінки, яких б’ють» , цей фільм приурочений щорічній акції «16 днів проти насильства». В фільмі піднято проблему насильства над жінками,озвучено життєві історії, показаний досвід європейських країн в протидії насильства над жінками. Запрошені обговорили проблеми  подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах вирішення спільних соціальних проблем. Працівники центральної районної бібліотеки ім.Д.І.Чижевського, які проводили захід, звернули увагу на книгу С.Осборна «Мистецтво розуміння в подружній парі», де автор книги дає важливі поради щодо сімейного життя, як розуміти один одного та зробити життя  гармонійним.


Сімя  без насильства: вирішуємо проблему спільно


09 грудня 2015 року, в центральній районній бібліотеці ім. Д.І.Чижевського,  в рамках національної кампанії,  за підсумками акції «Стоп насильству», відбувся круглий стіл  «Сім’я без насильства: вирішуємо проблему спільно», на якому були присутні: працівник управління соц..захисту населення - Яковенко М.В., голова громадської організації «Олександрійський гендерний інформаційний центр» - Чуянова Н.М., психолог районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та  молоді - Сперисенко Д.Б., представник служби у справах дітей – Коряковцев Я.В., заступник начальника управління соц..захисту населення – Грінчак О.А.,  заступники директора з виховної роботи Головківської та Войнівської  ЗШ, представник районного відділу поліції – М’якушка О.О., представники центральної районної бібліотеки та кореспондент газети «Сільський вісник».
В ході засідання учасники обмінялися досвідом роботи з вирішення проблеми протидії насильства в сім’ї, познайомилися з соціальними моделями і технологіями у вирішенні проблем родинного благополуччя,  а також переглянули фільм «Жінки, яких б’ють». Після перегляду кожен з присутніх висловив свою думку щодо побаченого. Учасники круглого столу були єдині у думці, що найважливішу роль у попередженні насильства у сім'ях відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота. І тому, у вирішенні проблеми запобігання насильства має стати злагоджена взаємодія всіх відповідних служб.
 Нумо хлопці

6 грудня 2015року працівник Шарівської бібліотеки-філії для своїх користувачів провела до Дня збройних сил України інформаційно-віртуальну мандрівку «Нумо хлопці», яка була спрямована на виховання патріотизму.
 Під час мандрівки бібліотекар познайомила дітей з історією Української армії, дізналися про сучасні збройні сили України , вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. 
Завершилася подорож  ігровими змаганнями «Танчики», «Отамани». Діти були дуже активні та задоволені.  
  


  

   Вічна  пам'ять


6 грудня 2015 року біля Братської могили воїна-визволителя в селі Березівка, відбувся мітинг «Вічна пам’ять», присвячений Дню визволення села. Відкрили мітинг директор СБК Дарія Ратушняк та працівник Березівської бібліотеки-філії Ольга Давиденко. Вони закликали всіх присутніх пам’ятати  своє минуле, заради майбутнього. Секретар Протопопівської сільської ради Анжела Зіненко привітала всіх присутніх зі святом, побажала мирного неба над головою та згадала і про тих захисників, які зараз боронять нашу батьківщину на сході України. Висловила слова співчуття з приводу смерті нашого ветерана Ткаченко Дмитра Леонтійовича. Діти декламували вірші, гурт Березівчанка виконував пісні тієї пори. Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих воїнів-односельців хвилиною мовчання.
Після мітингу у приміщені бібліотеки було проведено годину мужності «Сини землі української». Бібліотекар  ознайомила гостей з історичними фактами визволення села та порекомендувала прочитати книгу Тамари Аноко «Ориентир на звезду».
 


  
 


Семінар «Школа з прав людини

для регіональних модераторів Кіноклубів Docudays UA»3–6 грудня 2015 року бібліотекар Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д. І. Чижевського (або – модератор кіноклубу Rакурс, що при Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського) взяла участь у семінарі за темою «Школа з прав людини для регіональних модераторів Кіноклубів Docudays UA», який було організовано Українською Гельсінською спілкою з прав людини разом з Освітнім Домом прав людини в Чернігові, за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. На семінарі були розглянуті такі питання: базові знання з прав людини – філософія, еволюція, основні поняття; механізми захисту прав людини – національні та міжнародні; інформаційні та просвітницькі дії на захист прав людини та суспільних інтересів. Захід був надзвичайно корисним, оскільки модератор кіноклубу отримала необхідні знання для проведення обговорень після перегляду документальних фільмів.  


Немає коментарів:

Дописати коментар