Шукати в цьому блозі

середа, 9 грудня 2015 р.

Шлях до ефективного лідерства

В рамках проекту «Активна жінка - успішна громада» 6, 9, 17, 25 листопада відбулися тренінги на тему «Шлях до ефективного лідерства» в селах Олександрівці, Добронадіївці, Червоній Кам’янці, селищі Нова Прага на базі сільських бібліотек-філій.
Тренінг підготувала та провела Сперисенко Діана Борисівна – провідний психолог Олександрійського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка має сертифікат учасника тренінгів з групової динаміки, основ соціограми, тренер за кваліфікацією «Психодрамотерапевт».
Під час проведення заходу було реалізовано наступні завдання:
− створено довірливу атмосферу під час групової роботи;
− ознайомлено з сутністю поняття «лідер», з уявленнями про способи реалізації лідерства та уміння переконувати і створювати мотивації для інших;
− розвинуто навички вербальної та невербальної комунікації;
Наприкінці тренінгу учасниками було визначено якості, що лідер має розвивати в собі: доброзичливість, конкретність, ініціативність, безпосередність, відкритість, конфронтація.
Важливим результатом ефективності тренінгу є те, що активні жінки Олександрійського району отримали стимул до самовдосконалення та розвитку своїх лідерських навичок в громаді. Змогли просто поговорити й подискутувати на теми, цікаві та актуальні для кожного. Що теж дуже суттєво!


Цей документ здійснений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Інформаційна підтримка ГО «Територія успіху». Зміст цього документу є одноособовою  відповідальністю Олександрійського інформаційного гендерного центру і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.


Незагойна рана України

Ми з болем говоримо сьогодні про генофонд українського народу, непоправно підірваний Голодомором тридцять третього року. Працівники центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського, спільно бібліотекарем Протопопівської школи та Протопопівської  бібліотеки-філії, провели історичний хроноскоп подій «Смертю смерть подолали».
Під час заходу діти почули про справжні причини геноциду, про те, що відбувалося у ті страшні роки, про факти, події, свідчення очевидців — тих, хто пережив цю трагедію. Також учні ознайомилися з інформаційною викладкою літератури «Розгойдані дзвони пам’яті», де були представлені книги, газетні та журнальні публікації про жахливу трагедію українського народу.
Учні й викладачі закладу разом з бібліотечними працівниками вшанували хвилиною мовчання і запаленими свічками пам’ять жертв голодоморів, жертв геноциду проти українського народу. Діти зрозуміли, що пам'ять про ці трагічні сторінки нашої історії завжди має бути живою для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Чорнем болем пече серце

До Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні, працівниками центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського, для учнів гімназії-інтернат, проведено годину історичної правди «Чорнем болем пече серце».
До уваги учнів було представлено коротку інсценівку «Колискової 33-року», яка присвячена всім дітям-жертвам Голодомору та перегляд короткометражного фільму «Червоне намисто», який заснований на реальних подіях того часу.  В кінці заходу присутні вшанували хвилиною мовчання жертви Голодомору в Україні.

ЯРМАРОК  ІННОВАЦІЙ

 26 листопада 2015 року  в обласній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбувся обласний ярмарок інновацій  «Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності», під час якого були відзначені кращі бібліотечні ініціативи, на якому Березівська бібліотека-філія здобула перемогу, отримавши третє призове місце.
 «Бібліотека – центр розвитку громади» - інновація, яку представила на ярмарку Березівська бібліотека-філія. Так позиціонує себе книгозбірня, та діє під гаслом «Діємо спільно – живемо краще». В рамках Центру започатковано  Школу лідера «Активна молодь – благополуччя громади», відбуваються майданчики ідей «Топ - новатори», зустрічі із представниками виконкому сільської ради на громадському форумі «Один день з владою». Постійно проводяться інформаційні сесії «Ключ до фінансування громади», під час яких обговорюється участь в конкурсах розвитку громади, втілення проектів з енергоресурсозбереження, організація ефективної системи надання послуг населенню, інформаційного забезпечення розвитку місцевого самоврядування.
За ініціативою бібліотеки створено громадську організацію «Творчість. Ініціатива. Енергія.», члени якої реалізували проект «Інформуємо. Радимо. Пропонуємо» для соціально незахищених верств населення району, новий проект, який зараз в ході реалізації - «Територія «Support life».  Мета даного проекту- сприяння соціальній адаптації тимчасово переміщених осіб (дітей). Також члени організації  реалізували  ідею під назвою «Територія відпочинку для Березівчан», в ході якої  громада долучилася до облаштування території села  для ігрового майданчика. Проведено  освітлення  території, висаджено зелені насадження, обладнано тренажерний зал в Березівському будинку культури.
На сьогодні  Березівська бібліотека-філія  –  активний учасник життя громади.
Соціальна відповідальність
 бібліотек в умовах сучасних викликів
25 листопада 2015 року директор Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи Чуянова Надія Миколаївна прийняла участь в науково-практичній конференції «Соціальна відповідальність бібліотек в умовах сучасних викликів. Стратегічний орієнтир діяльності», яка проходила на базі  обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського. На конференції були присутні фахівці з різних районів області. Обговорювались питання сучасних тенденцій у розвитку бібліотечних технологій, розвиток партнерського співробітництва бібліотек з іншими установами та організаціями, комерційними структурами, взаємовідносини з органами місцевого самоврядування. Про напрямки діяльності бібліотек Олександрійщини учасників конференції познайомила директор районної централізованої системи під час виступу – презентації «Роль бібліотек Олександрійщини в консолідації громадської активності  задля  поліпшення якості життя громад»


Нескорені духом

24 листопада 2015 працівники Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д. І. Чижевського провели годину сильних духом «Нація, яка не капітулює» з нагоди 2-ї річниці Революції гідності та свободи для студентів олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету.
Бібліотекарі розповіли присутнім про громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстоювали національні інтереси та європейський вибір нашої держави.
 На закінчення заходу було переглянуто документальний фільм «Революція гідності», про історичні події, які відбулися на Майдані 2013 – 2014 року й коментарі відомих діячів культури, спорту, мистецтва, медицини.Мандрівний фестиваль документального кіно

В листопаді 2015 року в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського пройшов показ документального фільму «Медик іде останньою» незалежної режисери з України Світлани Шимко. Захід відбувся в рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA.
На демонстрацію фільму було запрошено студентів Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету, їх викладачів та працівників центральної районної бібліотеки ім. Д. І. Чижевського.
Фільм «Медик іде останньою» розповідає про лікарку-волонтерку Тетяну, яка була на передовій впродовж найкривавіших днів Майдану. Після припинення вогню вона лишається лікувати поранених. Тим часом починається неоголошена війна з Російською Федерацією на сході України. Таня знову мусить їхати на фронт.

Після перегляду, організатори влаштували обговорення для того, щоб  спонукати глядачів аналізувати порушену в фільмі проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному та державному рівнях.  Під час обговорення присутні висловлювали своє враження від подій на Майдані, а саме що в країні було скоєно страшний злочин: розправа влади над своїм народом. Що люди мають право висловлювати свою думку, збиратися на мирні зібрання, коли хочуть обговорити питання, які їх турбують і непокоять. Також присутні були вражені відважністю й самовіддачею головною героїнею, мужність якої заслуговує поваги. «Головна героїня – приклад того, що не треба сидіти мовчки» - висловився один з учасників. 
Чарівний світ казки

23 листопада 2015року, Приютівська бібліотека-філія провела лялькову виставу «Чарівний світ казки» для читачів молодшого шкільного віку. До дітей завітали казкові персонажі.; кіт в чоботях, собака Гавчик, слоненятко,чебурашка, їжачок лісовичок та інші казкові герої. Діти побували в ролі цих героїв , інсценізували казку "Про Гавчика», змагалися у конкурсах :"Відгадай з якої казки ", "Бабусині казки" та ін.
Немає коментарів:

Дописати коментар