Шукати в цьому блозі

середа, 9 грудня 2015 р.Дієтологія – шлях до здоров’я

27 листопада 2015 року в Новопразькій бібліотеці-філії відбулося валеологічне асорт «Дієтологія – шлях до здоров’я». 
Слухачі Народної школи прослухали поради медичного працівника Димчук Т.В. про те, як збалансувати своє харчування, вираховували індекс маси тіла, брали участь у тестах «Про що розповідає тіло?», «Як їжа впливає на характер?».
Бібліотекар презентувала слухачам Школи - виставку-пораду «Корисна їжа проти шкідливих продуктів». Цікава тема стала предметом бурхливого обговорення всіма відвідувачами.  

Страта голодом

25 листопада 2015 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії відбувся слайд-вечір для юнацтва «Страта голодом». Присутні, учні спеціальної ЗО школи-інтернат, під час перегляду слайдів прослухали розповідь працівників бібліотеки про події зими 1932-1933 років, про те, як відбирали хліб у того, хто його вирощував і прирекли на голод селянина життєдайної України, селянина, який ніколи не образив святого хліба, про вшанування кожного року жертв Голодомору та політичних репресій, про збір спогадів серед новопразьців - свідків трагічних років. Юнаки і дівчата познайомилися з матеріалами виставки «Хроніка голодних років.  1932-1933». Буйволенко Ольга, Поденежна Ірина, Воцніцька Євгенія, Музиченко Віталій, Орищенко Данило прочитали вірші, утворивши поетичний реквієм по загиблим. 
На завершення заходу запалили свічку, причастилися хлібом, як безцінним Божим даром та пом’янули душі загиблих людей, які помирали з думкою про цей святий скарб – шматочок хліба…Година скорботи «Дзвони серця»

У приміщенні Щасливської школи, 30 листопада 2015 року відбулася година скорботи,  присвячена пам"яті жертв  голодомору 1932-33рр. "Дзвони серця". На заході були присутні педагогічний колектив та учні школи.
Захід розпочався із відеоперегляду історичних матеріалів про знищення селянських господарств в роки колективізації, про початок голоду в Україні. Також присутні переглянули відео з розповідями людей, які пережили страшний голод. В ході заходу школярі читали вірші.
Бібліотекар презентувала книги О.Криштопи та А.Охрімовича «Україна. Загартовані болем", Н.Доляк "Чорна дошка", та зупинила свою розповідь на творі Світлани Талан "Розколоте небо" про долю українських родин, які пережили лихі часи голодомору на щедрій українській землі.
Немає коментарів:

Дописати коментар