Шукати в цьому блозі

середа, 9 грудня 2015 р.

Презентація краєзнавчих видань

2 грудня 2015року в центральній районній бібліотеці ім. Д.І. Чижевського в рамках проекту «Історія міст і сіл України. Кіровоградська область» було презентовано видання з історії населених пунктів Олександрійського району: сіл Бандурівки, Войнівки, Куколівки, Долинського, Протопопівки та селища Приютівка  упорядником якого є голова Олександрійського відділу Українського географічного товариства Леонід   Балацький – лауреат  обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова, викладач  історії та географії Войнівської ЗШ, який ознайомив учасників з історією Українського географічного товариства та діяльністю  цього відділу в Олександрії, створеного за його ж ініціативою.
 Серед  запрошених були начальник відділу культури і туризму Олександрійської державної адміністрації А. В.  Пилипенко, спеціалісти відділів освіти та культури Олександрійської районної державної адміністрації, Приютівський  селищний голова  В. А. Лисенко, викладачі Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназії-інтернату – школи мистецтв) , бібліотекарі сільських бібліотек – філій,  представники ЗМІ. Матеріал до цих видань збирали місцеві краєзнавці, вчителі, бібліотекарі. Колишня завідуюча  Войнівською бібліотекою-філією Гоголєва Варвара Кирилівна, розповіла про свою участь у зборі  матеріалів з історії села Войнівки.
Наразі Л.Балацький працює над історією інших сіл і районів, видання яких планується у наступному році.
 Також ним було подаровано центральній районній бібліотеці  7 посібників із серії « Історія міст і сіл України. Кіровоградська область»,  видані за підтримки голови районної державної адміністрації Коломійцева А.
СНІД: міфи, реалії

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику.
Працівники Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського спільно з сільським та шкільним бібліотекарями провели діалог-міркування «СНІД: міфи, реалії» для учнів 10 класу Головківської ЗШ. Бібліотечні працівники запропонували учням  взяти участь у грі  „Фото-фішка, яка сприяла  обговоренню актуальних питань щодо здоров’я та наслідків ризикованої поведінки, проблеми ВІЛ-інфікування, які постають перед сучасною молодою людиною. Учасники розглянули 17 фото-фішок – карток з фотографіями молодих людей у ситуаціях, які пов’язані з ризикованою поведінкою та демонструють її наслідки. Далі  знаходили  картки, на яких підібрані факти до кожної тематики “фішки”, так звані факт-картки для підлітків, які вони самостійно опрацьовували у ході гри.

Шкільний бібліотекар познайомила присутніх з книгою Світлани Талан «Коли ти поруч», а бібліотекар Головківської бібліотеки-філії – книжкову виставку «ВІЛ-СНІД:варто знати більше», на якій  були представлені книжкові новинки, з яких читачі змогли дізнатися багато корисної інформації, знайти відповіді на питання, що їх турбують.
Немає коментарів:

Дописати коментар