Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

Черкаські колеги обмінялись досвідом
з олександрійськими активістами громадських рад

Позитивний досвід та негативні сторони діяльності Громадських рад, досвід роботи таких об'єднань в Польщі, місті Черкаси і Черкаській області, обговорювали під час семінару-тренінгу для представників громадських рад у Олександрійській центральній районній бібліотеці імені Д.Чижевського 22 листопада.
Семінар-тренінг проведено представниками Асоціації недержавних громадських організацій (АНГО), яка об'єднує 48 громадських організацій Черкащини та Кіровоградщини, в тому числі Олександрійський гендерний інформаційний центр (ОГІЦ) представниками якого є жителі міста та району (керівник організації Надія Чуянова).
Під час семінару-тренінгу черкаські колеги ділились досвідом роботи обласної та міської громадських рад в Черкасах, досвідом роботи громадських рад у Польщі, презентували видання-порадник для активістів громадських рад, який допоможе не тільки мати необхідну юридичну базу, але й напрацювання з управління складним громадським колективом.
Детально зупинились учасники семінару-тренінгу на питання моніторингу діяльності органів влади, механізмах впливу громадськості на рішення влади та участь у кадрових призначеннях, громадській антикорупційній експертизі проектів рішень.
Як зазначив директор Ресурсного центру АНГО Анатолій Рекун, одним з головних моментів успішної реалізації громадських проектів, є зацікавленість громадян у цих проектах, не нав'язування а співпраця громадськості, громадян і влади. На думку А.Рекуна, ефективне представництво громадськості у владі можливе тоді, коли громада об'єднується для вирішення спільних питань та надає власні пропозиції щодо вирішення тих чи інших питань, а влада надає можливість витрачати кошти міського бюджету на реалізацію громадських потреб.
У семінарі-тренінгу взяли участь представники громадськості міста та району.
У березні 2015 року Ресурсний центр АНГО розпочав новий проект з підтримки громадських рад Черкаської та Кіровоградської областей. За проектом буде проведено 16 семінарів-тренінгів, а також 2 літні школи для представників громадських рад Черкащини та Кіровоградщини.
Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Ресурсний потенціал та  соціальні орієнтири сільської бібліотеки

    19 листопада 2015 року на базі Червонокам’янської бібліотеки-філії відбувся  районний семінар-практикум бібліотечних  працівників Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи на тему: Ресурсний потенціал та  соціальні орієнтири сільської бібліотеки. Розпочався семінар з екскурсіями по історичним місця Червоної Кам’янки, яку провели учні місцевої школи.
 Про роль сільської бібліотеки в житті та розвитку місцевої громади говорили начальник відділу культури Олександрійської РДА Пилипенко Антоніна Володимирівна, директор Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи Чуянова Надія Миколаївна,  місце бібліотеки в соціокультурній сфері села Червона Кам’янка окреслила  у своєму виступі голова Червокам’янської сільської ради Бесараб Тамара Олександрівна.
    З досвідом роботи бібліотеки знайомили завідуюча бібліотекою-філією Бевз Галина Іванівна, бібліотекар дитячого відділення Гонтаренко Олена Миколаївна. Бібліотечні працівники отримали методичні поради та практичні рекомендації під час флеш-консультації «Ресурси і послуги бібліотеки: аспекти оновлення та активізація діяльності» (завідуюча організаційно – методичним відділом Левченко Н.І.), профі – мотивації «Бібліотека і громада: загальнодоступність, оперативність, інформативність» (бібліограф Сторожко Н.В.), методичних порад з практичним ознайомленням «Бібліотека – платформа розвитку і впровадження культурних послуг для дітей»(завідуюча відділом обслуговування дітей Губа О.В.), професійного компасу «Використанням креативних елементів в формуванні іміджевого образу сільської бібліотеки»(методист Кан Л.І.).
   Під час семінару було підведено підсумки і оголошено переможців конкурсу бібліотечних постерів «Патріотами не народжуються, ними стають»
    На закінчення заходу  головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА
Гончаренко А.С. провела з бібліотечними працівниками району майстер клас по виготовленню витинанок.
 


Бібліотечний вернісаж

15 листопада зібралися на бібліотечний вернісаж читачі Войнівської сільської бібліотеки. Присвячений захід був одночасно двом подія Дню працівника культури та аматорів народного мистецтва та Дню працівника сільського господарства.
Кожен з учасників отримав завдання підготувати вдома художній номер та приготувати страву української кухні.
Бібліотекар М. Дячук привітала присутніх зі святами та презентувала виставку журналів «Жінка», саме ці видання учасники використовували при підготовці своїх виступів. На вернісажі розповідали вірші, гуморески, співали пісень та грали на баяні. Гарний настрій панував протягом усього заходу.
Друга частина заключалася у презентації своєї страви, чого тільки не було на столі: вереники, пиріжки, голубці, холодець… Словом постаралася кожна господиня на славу. А потім всі разом куштували смаколики і обирали кращу господиню. До речі, переможця було складно визначити, тому вирішили що перемогла дружба і кожен отримав свій приз – мішечок «Щастя».Хвала рукам, що пахнуть хлібом

14 листопада 2015 року в Березівському будинку культури пройшов святковий конерт присвячений дню сільського господарства «Хвала рукам, що пахнуть хлібом».
Ведучими свята були місцевий бібліотекар Анжела Зіненко та директор СБК Дарія Ратушняк.
Тепла, душевна атмосфера панувала в актовій залі будинку культури. Для жителів села це дійсно свято, адже з настанням осені сільчани можуть відпочити від щоденних клопотів і турбот. В цей день на їх честь лунали слова привітання та подяки. Не забули привітати і колектив ТОВ "Агродар ЛТД" на чолі з директором Володимирем Івановичем Мірошніченком.
Місцеві аматори, подарували запальні пісні, танці, сценки. Захід закінчився презентацією книжкової виставки "Кіровоградщина перлина степова".Обережно! Вогонь не гра!
12 листопада 2015 року до дитячого відділу Новопразької центральної бібліотеки-філії завітали гуртківці БДЮТ разом зі своїм керівником Гавінською Н.В. на пізнавально-ігровий колаж «Обережно! Вогонь не гра!»
Захід відбувся в рамках Тижня  Пожежної безпеки.
Бібліотекар Підлубна Т.М. розповіла малятам про значення вогню в житті людини, ознайомила із Правилами пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті.
Запам’ятати  правила  поведінки при пожежі допомогли рухливі ігри «Дорога кожна секунда», «Згорни  шланг », «Врятуй друга», які провела бібліотекар Вовк Р.Г.
Завдяки проведеному заходу діти здобули вміння та навики: користуватися телефоном для виклику служб 101,103, визначати та розрізняти легкозаймисті речовини, обережно поводитися з вогнем та багато іншого.
Кожен присутній отримав пам’ятку-розмальовку «Дії в разі виникнення пожежі».У колективу – велика сила
В рамках реалізації проекту «Територія «Support life» громадської організації «Творчість. Ініціатива. Енергія»,  відбулися тренінги «У колективу – велика сила» для дітей-переселенців з Донецької  і Луганської областей та колективів навчальних закладів, в яких вони перебувають,  на території  сіл Войнівка, Березівка, Головківка та селищ Приютівка,  Нова Прага. Тренінги  проходили під керівництвом провідного психолога районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександрійської районної державної адміністрації  Сперисенко Діани Борисівни.  Впродовж зустрічей учасники тренінгів виконували цікаві вправи, спрямовані на зміцнення розуміння та довіри між однокласниками, оволодіння навичками міжособистісного спілкування. Для занять було підібрано психологічні вправи, які яскраво відобразили взаємодію у цих колективах, що дозволило  сформувати нові ключові задачі для груп на майбутнє.
Тренер ставив за мету наштовхнути дітей та підлітків на глибокі роздуми про такі цінні якості, як згуртованість, взаєморозуміння та дружнє ставлення один до одного, вміння домовлятися і знаходити компроміс, – тобто все те, що дозволить кожному члену колективу почувати себе впевнено та комфортно за будь-яких обставин, в будь-якому місці.
Під час тренінгових занять понад 60 дітей  нашого району вчились  будувати довірчі відносини один з одним; емоційно співпереживати товаришеві; співпрацювати і діяти спільно; погоджувати свої дії з іншими і разом вирішувати поставлені завдання; уникати конфліктних ситуацій. 
Після виконання вправ учасники тренінгів проаналізували, що саме впливало на процес виконання тих чи інших завдань, поділилися своїми враженнями та відкриттями. «За допомогою цих цікавих і веселих вправ ми більше дізналися про себе і своїх однокласників – заново відкрили деякі риси свого характеру, наші захоплення тощо. В процесі ми також усвідомили, що варто більше спілкуватися і краще слухати одне одного. Та головне, ми наочно переконалися, що аби виконати будь-яку складну спільну дію, її потрібно добре обговорити, бути дуже уважними і вміти поважати думку кожного», – відзначили учні.

Дана  публікація виходить   в рамках проекту  «Українська  регіональна платформа громадських ініціатив», що  адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є одноособовою ГО «Творчість. Ініціатива. Енергія.»  і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.
Звучи, моя мово чарівна

9 листопада 2015 року, в день української писемності та мови бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії ініціювала проведення мовознавчої акції «Звучи, моя мово чарівна». Під час акції учасники  отримали емблеми «Я говорю українською», читали вірші українською мовою, скоромовки, відгадували загадки, працювали перекладачами, перекладаючи фрази з російської мови на українську, знайомились з книгами  Д.Білоус «Диво калинове», «Далекі зірниці»,Т.Г. Шевченко «Кобзар», І.Котляревський «Енеїда».


 Рукописна книга в Україні

9 листопада 2015 року, в День української писемності та мови і Нестора-Літописця, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії завітали до ЗШ№2. Юнаків і дівчат запросили на бібліокомпас, який супроводжував при  подорожі по ретровиставці «Рукописна книга Київської Русі». Допомагали їм Ляшко Назар, Філіпоненко Тетяна. Дорога привела до презентацій «Найдавніші книги Київської Русі», до вікторини «Усна народна творчість», до знайомства з бібліотечними надходженнями.Право в нашому житті

7-8 листопада 2015 року працівники Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи прийняли участь у тренінгу з прав людини «Я і права», який організувала Кременчуцька громадська організація  «Простір Ідей». Тренером виступила – Марія Ясеновська, Президент Харківської обласної фундації «Громадська Альтернатива» та голова Координаційної Ради Коаліції проти дискримінації в України, Міжнародний експерт з прав людини, зокрема освіти у сфері прав людини та проведення моніторингу прав людини.
Учасники отримали нагоду дізнатися, що є і чого немає в каталозі прав людини; навчилися розрізняти громадянські права й права людини; зрозуміли, що таке свободи і чому важливе їх дотримання. Визначили випадки порушення прав людини та можливості протидії їм; побудували «Місто Права» та переглянули й обговорили відео-лекцію Марека Новіцького про права людини. 
Допоможи собі сам

05 листопада 2015 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії відбулося заняття народної школи за темою «Допоможи собі сам». Жоден лікар, жодна державна програма не зроблять нас здоровими. Здоровими зробити себе можемо тільки ми. Тому на уроці здоровя, який розпочала зав.філією Бутко Л.В. притчею про самодопомогу, відбувся обмін порад по веденню здорового способу життя. Cлухачі занотували про цілющі властивості хрону, про каштанову настоянку, про лікувальні  властивості йоду, солі, познайомилися зі статтями з газет та журналів відповідно до теми занять (вони були розташовані на однойменній виставці). Повідомлення «Лікування вдома: що ми робимо не правильно?» відвідувачі отримали додому. Традиційно урок закінчився  побажанням всім гарного здоровя, яке впливає на підсвідомість та змінює життя на краще.Немає коментарів:

Дописати коментар