Шукати в цьому блозі

четвер, 22 жовтня 2015 р.

Сучасні вимоги до обліку бібліотечних фондів розглядали в Олександрійській ЦРБ ім. Д. І. ЧижевськогоСучасні вимоги
 до обліку бібліотечних фондів розглядали 
в Олександрійській ЦРБ ім. Д. І. ЧижевськогоЯкість бібліотечних фондів, а не їх кількість, підібрані за сучасними потребами громади книги та інші складові бібліотечних фондів є зразковим показником діяльності публічних бібліотек. Саме про це зазначали на практикумі бібліотечних працівників Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи з теми «Сучасні вимоги до обліку бібліотечних фондів», який відбувся 21 жовтня в ЦРБ ім. Д. І. Чижевського.

У практикумі взяли участь бібліотекарі Дівочепільської, Косівської, Шарівської, Гаївської, Недогарської, Піщанобрідської, Михайлівської, Попельнастівської №1, Ясинуватської, Андріївської,  Комінтернівської, Войнівської, Куколівської, Костянтинівської  бібліотек-філій.

Завідуюча організаційно-методичним відділом Надія Іванівна Левченко представила флеш — консультацію «Бібліотечний фонд – головна складова бібліотечно-інформаційних ресурсів».

Як зазначила Надія Іванівна, фонд тісно пов’язаний з іншими підсистемами бібліотеки: контингентом читачів, бібліотечним персоналом та матеріально-технічною базою установи. Обсяг і зміст фонду мусить бути взаємопов’язаний з контингентом читачів бібліотеки з характером їхніх потреб.

Методичні рекомендації щодо значення, вимог і особливостей системи обліку бібліотечних фондів надала завідуюча відділом формування бібліотечних фондів Валентина Іванівна Баленко. Якісний і методологічно виважений облік бібліотечного фонду точно встановлює кількість документів у бібліотеці, відображає надходження документів та їхнє вибуття, забезпечує контроль за зберіганням, наявністю та рухом документів, сприяє оптимальному формуванню і використанню бібліотечного фонду, відзначила Валентина Іванівна.

Методичні поради з практичним ознайомленням із об'єктами та одиницями обліку бібліотечних фондів надала бібліотекар відділу формування бібліотечних фондів Ірина Станіславівна Голобородько. У презентації порад вказувалось, що облік документів є обов'язковим у організації фондів кожної бібліотеки, регламентується бібліотечними стандартами, різними нормативними документами, та «Інструкцією з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах» (затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України 03.04.2007р. №22). Було зосереджено увагу на сучасних видах об'єктів обліку бібліотечного фонду.

У практичній частині практикуму В. І. Баленко та І. С. Голобородько ознайомили учасників з  порядком обліку книг і брошур, аркушевих видань, аркушевих картографічних видань, буклетів, плакатів, поштових та карткових видань.

Також мова йшла про порядок обліку журнальних і газетних видань, аудіовізуальних і електронних видань, та про облік документів, що вибувають з бібліотеки.

Під час проведення практичної частини заходу учасники отримували завдання, за допомогою яких закріпили отримані теоретичні знання.

Немає коментарів:

Дописати коментар