Шукати в цьому блозі

четвер, 15 жовтня 2015 р.

Україна понад усе

Україна понад усе

8 жовтня 2015 року в Головківській бібліотеці-філії відбулася година патріотизму «Україна понад усе», на яку бібліотекар запросила учасника АТО Колісника Олександра Миколайовича. Олександр Миколайович говорив уз учнівською молоддю про те, як важливо сьогодні, щоб молоде покоління, ідентифікувало себе з Україною, прагнуло жити в Україні, розуміли необхідність дотримання конституційних та правових норм, володіння державною мовою, відчували власну причетність до майбутньої долі рідного краю, єдиної країни.

 

Козацька держава – наша гордість і слава

З нагоди величного свята Покрови, Дня українського козацтва та Дня захисника України, у Добронадіївській ЗШ  завідуюча Добронадіївською бібліотекою – філією Якимчук Л.І., директор будинку культури Двалішвілі Т.Р.та  педагог - організатор Єфімова Л.І. провели історичний екскурс «Козацька держава – наша гордість і слава». Під час заходу згадали історичне минуле країни, славні подвиги запорізьких козаків, послухали незабутні легенди, повязані з Покровою Пресвятої Богородиці, переглянули ряд відеофільмів про перлини української архітектури – Покровські собори та церкви, побачили предмети козацького вжитку, познайомилися з традиційним обрядом українського весілля, заспівали пісню «Засвіт встали козаченьки», захоплювалися елементами  бойового гопака, полюбувалися козацькими «Чайками», а завершилося свято смачним пригощанням пирогами.
 Збирай кришки на протези для учасників АТО

      Щасливська бібліотека-філія  приєдналася до Всеукраїнської акції зі збору пластикових кришок «Збирай кришки на протези для учасників АТО». Протягом тижня було зібрано першу партію кришечок та передано у координаційний центр волонтерів. Учасники акції  отримали  подяку за участь у громадсько-патріотичному житті країни.                                    

Допоки світить праведна зоря, шануймо рідну Україну
Поєднуючи три свята: українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України, в Щасливській бібліотеці-філії  12 жовтня 2015року пройшов День державності «Допоки світить праведна зоря, шануймо рідну Україну». З дорослими користувачами бібліотекар говорила  про причину зміни дати святкування,  озвучила цікаві факти із історії козацтва,  не залишилася осторонь болюча на сьогодні тема - війни на сході. Діти ж  із великою цікавістю слухали про козаків, їхні традиції, побут, улюблені страви, деякі страви навіть мали змогу скуштувати в бібліотеці.
   Знову за парти       Кожного року з 1 жовтня розпочинаються заняття у слухачів Новопразької Вищої народної школи. В цьому навчальному році актуальними залишилися факультети «Народні ремесла» (керівник Піскова С.Г.) та «Здоровий спосіб життя»  (Бутко Л.В.).Відносно останнього, то на першій зустрічі визначено теми, які будуть вивчатися на протязі року. Це лекції від  медиків місцевої лікарні, практичні заняття від медпрацівника товариства Червоного Хреста, знайомство з продукцією різних кампаній, профілем яких є оздоровлення людей, поради від травознавців, цікавинки від популярних газет «Здоров’я без ліків», «ЗОЖ в Украине» .

          8 жовтня 2015 року, в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії  слухачі Вищої народної школи розглянули тему «Довголіття: дійсність і можливості». Познайомивши з матеріалами однойменної виставки, зав.філією Бутко Л.В. надала слово представникам кампанії  «Evolline Group»  Заболотньому В.В. (м.Київ), Руденко К.Ф.,  Яценко О.В. (м.Олександрія). Співробітники фірми розповіли про бельгійську та українську продукцію, яка намагається «виправити»   стан в екології України, познайомили з продуктами довголіття, кріосублімованими ягодами, з дією пробіотиків, про конкретним застосуванням в побуті стабілізатора мікрофлори в приміщенні та багатьма ще іншими корисними речами.

«А ми роду козацького…»


Позмагатися у спритності, вправності та витривалості і взяти участь у  грі-змаганні «А ми роду козацького…  До центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського прийшли учні 5 класу Олександрійської гімназії-інтернату. Працівники відділу обслуговування дітей, вітаючи учасників змагань, назвали козацьке  свято, якому присвячено зустріч,    величним і знаковим для України, оскільки відзначаємо в один день Покрову Пресвятої  Богоматері, Свято козацтва, День Української повстанської армії, Свято українського війська і зазначили, що це свято всієї нації, кожного українця, адже ми всі є повноправними спадкоємцями козацької слави.
П’ятеро  отаманів, хлопчиків класу,  набирали собі команду і утворили  кожен свій козацький кіш. Учасники  випробовували власні сили у цікавих та водночас складних змаганнях, у різних видах традиційної козацької культури,
спорту та тактично-командних іграх.

Юні козачата проявили свої фізичні та розумові здібності і,разом з тим, побували в атмосфері козацької минувшини, відчули себе лицарями  тієї доби.
 


В центрі уваги-дітиНа протязі минулого тижня відбулися відкриття центрів «Територія «Support life» на базі Головківської, Приютівської та Новопразької № 1 бібліотек-філій. Презентація роботи даних центрів пройшла в рамках реалізації нового проекту громадської організації «Творчість. Ініціатива. Енергія». Даний проект отримав вагому перемогу в конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні». Цей конкурс оголосила  громадська організація «Територія успіху» при підтримці Європейської комісії в Україні, в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні у Кіровоградській  та Черкаській областях . Загальноукраїнське адміністрування цього проекту здійснює ГО «Центр  «Жіночі перспективи». Мета конкурсу – підтримати ініціативи місцевих громадських об’єднань та новостворених ініціативних груп, зокрема тих, що знаходяться у сільських та віддалених місцевостях, з метою забезпечення їхньої активної участі у демократичних змінах в Україні.

Відтепер для дітей та молоді в Головківській, Приютівській, Новопразькій №1 бібліотеках-філіях  будуть обладнані майданчики для активного відпочинку дітей, розвитку їх творчих та інтелектуальних здібностей шляхом участі у різноманітних заходах, передбачених проектом. Також,  з відповідною категорією учасників (діти, молодь) будуть проведені тренінги та психологічно-правові майстерні за участю психолога центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і юриста центру безоплатної вторинної правової допомоги.

На презентаціях проекту в селі Головківка, селищах Нова Прага та Приютівка були присутні діти, на яких розраховано проект, представники органів місцевого самоврядування, депутати сільських та селищних рад , представники соціальних служб, вчителі, батьки.

Для учасників презентацій було проведено правові вікторини, психологічні вправи, конкурсно-розважальні програми. Всі зацікавлені отримали флаєри з інформацією про заходи, які відбудуться в рамках проекту протягом найближчих 6 місяців. Активна жінка - успішна громадаВідкриття «Центрів громадських ініціатив» та презентація  проекту «Активна жінка - успішна громада», відбулось в  селах Олександрівці, Добронадіївці, Червоній Кам’янці, селищі Нова Прага на базі сільських бібліотек-філій. Проект  реалізує Олександрійський  гендерний інформаційний центр, отримавши перемогу в конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих організацій громадянського суспільства та громадських  ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні»

На презентації проекту та відкритті центрів були присутні представники органів місцевого самоврядування та громадськості сіл. Керівник проекту Кривченкова Л. розповіла про важливість проекту, було озвучено які заходи заплановані в рамках даного проекту і які знання отримають  жінки району. Учасники проекту мають сподівання на те , що цей проект дасть поштовх для розвитку громадських ініціатив на селі.

 Проект «Активна жінка-успішна громада» діє в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Чижевський: вчений, філософ, історик


7 жовтня 2015 року, бібліотекарі центральної районної бібліотеки
ім. Д.Чижевського провели слайд-розповідь «Славетний син Олександрійщини» для студентів Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету. Присутні ознайомилися із сторінками біографії та творчості вченого, філософа та славіста  Д. І. Чижевського. Молодь відкрила для себе неординарність цієї особи, якій належить близько тисячі праць , а також дізналася про те , що Національна Академія Наук України в 1997 році заснувала « Премію імені Д. І. Чижевського» - за видатні наукові роботи в галузі філософських наук. Захід завершився фрагментом інтерв’ю українського історика Івана Гирича  про значення праць Д. Чижевського в науковому світі.


 

Акція по профорієнтаціїПрацівники відділу обслуговування дітей центральної районної бібліотеки ім. Д.І. Чижевського взяли участь у виїзній акції по профорієнтації, яку проводив міськрайонний центр зайнятості в Новопразькому НВК. Для учнів 9-х класів було проведено профорієнтаційну гру-змагання «Повір у себе». Під час заходу підлітки із задоволенням демонстрували свої здібності: спритність, кмітливість, винахідливість, вміння приймати неординарні рішення. Команди 9-А і 9 -Б класів були цікаві та оригінальні, дуже гарно підготовлені до змагань, тож боротьба була запеклою, для перемоги мав велике значення кожен втрачений бал. На жаль, цього разу команді 9-б  не вдалося здобути переможне місце, але учасники  не засмутилися, адже гідно боролись, та зазначили, що маленькі поразки додали лише ще більшого бажання удосконалити свої знання та навички, щоб наступного разу перемагати. 


Немає коментарів:

Дописати коментар