Шукати в цьому блозі

четвер, 30 липня 2015 р.

Гордість за своє коріння


Гордість за своє коріння

Роки ідуть,життя минає

І якби важко не було,

Мене коріння те тримає

Та сила, що дало селоКажуть, що історія рідко переймається долею простих людей, але саме вони пишуть її.

Саме з такою творчою особистістю, професором Національного авіаційного університету, нашою землячкою,Тетяною Василівною Саєнко, жінкою щирої душі, безмежної любові до людей,чарівною і красивою, відбулася зустріч в центральній районній бібліотеці ім. Д. І Чижевського.

 Спілкування з « володарями палаців мудрості», як назвала бібліотечних працівників наша поважна гостя, було зворушливим, приємним, як з рідною людиною, адже дитячі та юнацькі її роки пройшли на нашій рідній Кіровоградщині.

Доля щедро одарила Тетяну Василівну родиною, саме вони сформували життєву позицію випестили  глибоку любов до ближніх розумінням відчуттям добра і зла. Все це і вплинуло на становлення її особистості. Закінчивши школу з золотою медаллю вона успішно вступила до Київського Політехнічного Інституту на  хіміко - технологічний факультет, який закінчила з відзнакою, потім захистила дисертацію та отримала вчене звання кандидата технічних наук.

Любов до книги ще з дитячих років привила їй  тітка, яка постійно їх дарувала.

Написання віршів  було її захопленням, писала завжди. Декілька свої поетичних творів  із збірки «Друзям. Колегам. Рідним» Тетяна Василівна продекламувала присутнім.

У 2014 році  вийшла книга - плід 30- ти літньої мрії (за словами авторки) «Хмелівські оповідання», спогади про чарівне дитинство  на мальовничій Кіровоградщині, де формувались авторські  свідомість, мислення, світогляд, етика, культура; про доброзичливих, щирих, мудрих її жителів,  перших учителів  головного предмету «Життя»; про знаних і невідомих земляків; про природу краю, Степову Елладу; про віру, надію, любов, мрії, сподівання.

Розповідь Тетяни Василівни була  пронизана духом патріотизму, любові до рідного краю, України. Вкарбувались в душу присутніх такі слова: « Повітря, води, сонце на Україні  цілющі, життєдайні, ласкаві, небо високе, голубе, безкрає, словом Батьківщина, завжди наймиліша й немає більшого багатства на цьому світі!».

Відчуває такі ж почуття до України  і давній знайомий Тетяни Василівни, колишній викладач вищого училища культури, Почесний громадянин міста Григорій Федосійович Нікітенко, який був присутній на зустрічі і закликав  бути патріотами своєї Вітчизни і виховувати патріотизм у молодого покоління.

 На закінчення зустрічі  Тетяна Василівна  подарувала бібліотеці свої книги  та розповіла про свої творчі плани на майбутнє.Впроваджуємо електронне урядування в роботу бібліотек29 липня 2015 року в читальній залі центральної районної бібліотеки

ім. Д.І.Чижевського бібліотечні працівники району прийняли участь в практикумі «Впроваджуємо електронне урядування в роботу бібліотек». Познайомились з поняттями «е-урядування», «е-демократія», «адміністративні послуги» під час флеш-консультації «Поінформана громада - демократична країна» (завідуюча організаційно-методичним відділом Н. Левченко), характеристику ресурсів, що забезпечують  інформаційну взаємодію органів державної влади з громадянами надала завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Л. Кривченкова в ході web- дайджесту «Інструменти електронного урядування». Про урядовий сайт для юних громадян розповідала О.Губа, завідуюча відділом обслуговування дітей. Під час практичних занять опановували алгоритм впровадження послуг електронного урядування в бібліотеках (методист Л.Кан).

Бібліотекар Березівської бібліотеки-філії поділилась з колегами своїми враженнями від участі в навчальному візиті до Варшави, який було організовано центром Фонду гуманістичних технологій АХАЛАР для громадських активістів.

Книга відкриває світ24 липня 2015 року в рамках Національного проекту «Україна читає дітям» у дитячому відділенні Новопразької центральної бібліотеки-філії пройшов день читання «Книга відкриває світ» з користувачами старшого шкільного віку. До бібліотеки у гості завітала Каніковська Людмила Яківна – соціальний фахівець Районного центру соціальної служби в справах сім’ї та молоді, яка розповіла, що значну роль в становленні її, як особистості, зіграла книга і бібліотека. На згадку про зустріч Людмила Яківна подарувала користувачам бібліотеки збірку українських казок та книгу Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан».Немає коментарів:

Дописати коментар