Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 17 липня 2015 р.

Мій край - колиска калинова
Мій край - колиска калинова


До Щасливської бібліотеки-філії завітав Народний артист України Фіщук О.М., який родом із с.Щасливого, та прибув на «малу батьківщину» разом із сином. Під час краєзнавчо-мистецького вернісажу «Мій край - колиска калинова», присутні пригадали легенду походження села, яку до речі декілька десятиріч тому переповів дідусь Олексія МиколайовичаСтаднік Захар. Було доповнено розповідь деякими історичними фактами, про які присутні ще не знали . У книзі пам’яті та скорботи про голодомор на Кіровоградщині, бібліотекар віднайшла та показала записані прізвища дідів столичного гостя ( по материній лінії ). Деякі сторінки із книги Кочерженка І.Х. «Історія села Щасливого» гість перефоторгафував для сімейної історії.
У сільському історико-краєзнавчому музеї музикант розповів про їхні благодійні
виступи перед воїнами АТО на передовій, про дуже тяжкі психологічно для всіх членів гурту, виступи у лікарнях для тяжко поранених бійців, які втратили кінцівки під час бойових дій на сході нашої країни. Було переглянуто фотознімки із полігону, де відбувався виступ. Артист побажав всім присутнім щастя, здоров’я та такого довгоочікуваного миру.

На сам кінець всі присутні із великим задоволенням прослухали пісню «Києве мій» у виконанні Фіщука Олексія Миколайовича, якому акомпанував музичний керівник Пєшко І.В.
 


Ой на Івана Купала, сонце зрання вигравало

В Куколівській бібліотеці-філії відбулася народознавча година "Ой на Івана Купала, сонце зрання вигравало". Бібліотекар розповідала про свято Івана Купала, адже це одне з найпоширеніших свят серед молоді, як наші предки проводили святкування, вірили, що цього дня вогонь має чарівну силу і в ніч на Купала дерева переходять із місця на місце й шумом гілля розмовляють між собою, а потім всі разом пішли збирати квіти для Купальського вінка.
 

Квітка папороть цвіте, вінок за хвилею пливеОдним з найпоетичніших свят на Україні є свято літнього сонцестояння - свято Івана Купала. Ще в дохристиянську пору слов’яни відзначали свято Купайла, тобто Сонця. Шляхом злиття християнських та язичницьких традицій і утворилося це свято. Народознавче свято "
Квітка папороть цвіте, вінок за хвилею пливе"  провела  завідуюча Олександрівською бібліотекою-філією спільно з працівниками Будинку культури . І було все як колись у наших предків: купальські пісні, хороводи навколо Купала та Марени, спускання віночків на воду,стрибання через очисний вогонь. Завітали на свято і міфічні герої. Довго палав купальський вогонь,лунали пісні, музика наповнюючи душі радістю та добром.
Я-українець. Є у мене право


В переддень відзначення  Дня Конституції у Протопопівській бібліотеці-філії відбулася презентація книжкової виставки-дискусії та патріотичні читання "Я-українець. Є у мене право" . Учасники заходу читали поезію Ігора Калиниченка, Володимира Сосюри, Олександра Олеся….Поради квітникарямВ приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії відбулася творча лабораторія «Помилки у догляді за квітами». На зустріч прийшла квітникарка Боровенська С.І., яка розповіла про особливості пересадки  квітів, про догляд за подарованими рослинами, про полив у різні пори року. Особливо звернула увагу на випадки, коли листя жовтіє, скручується, в’яне, знебарвлюється, засихає, опадає. Відповіла на запитання присутніх і прокоментувала книжкові видання про квіти, що знаходяться в бібліотеці.
Літо в бібліотеці У дитячому відділенні Новопразької центральної бібліотеки-філії відбувся літературний розіграш «Чи правда що…».

Вихованці літньо-оздоровчого табору «Веселка», спеціальної школи – інтернату І-ІІ ступенів, відгадували загадки від загадки, приймали участь у літературних конкурсах «Портретна галерея», «Літературна переплутанка», «Хто є хто», «Знайди мені пару».

Зацікавились книжковим новинки та періодичні видання, що отримала бібліотека. 


Казкова смакота


Добронадіївська бібліотека–філія приймала маленьких відвідувачів у затишному книжковому  бібліо – кафе «Казкова смакота».
Завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л.І. розповіла малечі про казки, які можна починати читати у ранньому дитинстві і до самої старості та разом з директором СБК Двалішвілі Т.Р. показали сценку з української народної казки «Котик та півник».
Веселі лічилочки, кумедні вірші, загадки і ще багато чого цікавого з перших хвилин зустрічі засвітило в дитячих душах теплі, яскраві ліхтарики, які будуть світити на протязі всього життя і зігріватимуть його добром та любов’ю до людей, навколишнього світу та захоплюючого книжкового розмаїття.

Літо в бібліотеціДо Войнівської бібліотеки-філії завітали найменші читачі – вихованці ДНЗ «Веселка», щоб здійснити пізнавально-розважальну подорож «Країна Мультляндія». Після перегляду мультиків про Капітошку бібліотекар розповіла дітям про дощ і його користь для природи. А потім маленькі непосиди вирушили на вулицю для того, щоб намалювати улюблених героїв, і заодно заспівати пісеньок з мультику.


Немає коментарів:

Дописати коментар