Шукати в цьому блозі

четвер, 18 червня 2015 р.

Подорожуємо Україною
Подорожуємо Україною


16.06.2015 року працівники центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського провели віртуальну мандрівку «Міста України: Львів» в міськрайонному центрі зайнятості, для осіб з інвалідністю, в рамках ярмарки вакансій. Учасники заходу мали змогу перенестися до Львову - архітектурної перлини України. Присутні дізналися  цікаві історичні факти, відвідали найбільші архітектурні пам’ятки міста, познайомилися з експонатами різних музеїв. Також було проведено паралелі між віртуальною мандрівкою та романом А.Куркова «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», в якому автор цікаво розповідає про пригоди, які відбувалися у Львові, і з захопленням описує це місто.

 

Дружба єднає серця

13 червня 2015 Новопразька бібліотека-філія №1, в шкільному оздоровчому таборі «Іскра», провела пізнавально-розважальний круїз «Дружба єднає серця». Бібліотекар Сидоренко О.О. запросила дітей у захоплюючу подорож до острова Дружби, на шляху до якого розгадували ребуси, складали прислів’я, писали «Конституцію дружби». В кінці заходу бібліотекар провела офіційний обряд посвячення в друзі і однокласники. Кожен учасник отримав присягу, яку всі разом і зачитали. 


У  дружбі  наша  сила!

12 червня 2015 року, в Михайлівському Будинку культури був проведений ігровий калейдоскоп «У дружбі наша  сила!», на який завітали діти, що проходять оздоровлення в шкільному літньому таборі «Веселинка». Захід був організований бібліотекарем Солод Людмилою, та завідуючою Михайлівським БК,  Ковбасою Ольгою.
Зустріч розпочалася із екскурсії до бібліотеки.
Під час заходу діти відгадували загадки, почули вірші про дружбу, правила дружби, байки та гуморески про дружні відносини. Прийняли участь у грі «квітка-семицвітка», де потрібно було вибрати пелюстки із гарними вчинками друзів і скласти з них квітку. Також був проведений мозковий штурм «Власна думка», де вони доповнювали речення на власний розсуд, міркували і висловлювали свою думку про поняття «ДРУЖБА – це…», «Щоб мати друзів, треба…» та ін. «Абетка дружби», яку потрібно було заповнити, згуртувала всіх учасників, і вони разом міркували, які добрі риси характеру, або вчинки написати проти кожної літери.   
А наприкінці заходу, пограли в рухливі ігри «Розбий глечик» та  «Не розлий води». Калейдоскоп дружби пройшов цікаво захоплююче, викликав купу позитивних емоцій у дітей.   
 


 


Бібліографічний покажчик праць видатного краєзнавця Олександрійщини презентували в обласному центрі10 червня, в конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація книги «Анатолій Кохан. Лікар, краєзнавець, журналіст. Книги, поезія, статті, біографічні матеріали» (упорядник В. В. Голобородько) та бібліографічного покажчика «Краєзнавство, медицина, журналістика і громадська діяльність Анатолія Кохана (упорядники В. Голобородько, І. Голобородько).

Презентувала покажчик співробітник Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Дмитра Чижевського Ірина Голобородько, яка зазначила, що бібліографічний покажчик творів А. Кохана видано окремим виданням, оскільки він містить 429 описів друкованих праць автора та буде цікавим краєзнавцям, історикам, літературознавцям, дослідникам історії медичної галузі, а також журналістам та всім, хто досліджує минуле нашого краю. Покажчик є окремою краєзнавчою працею, яка продовжує дослідження творчого шляху А. Кохана.

Гортаючи сторінки покажчика можна побачити, що А. Кохан друкувався в олександрійській та кіровоградській пресі, а деякі його публікації виходили у світ в болгарському науковому збірнику чи наприклад у варшавській газеті. Друкував свої твори автор і у всесоюзних виданнях СРСР.

Покажчик анотований, складається із розділів, а в межах розділу сформований за хронологічною ознакою, містить фотокопії творів, щодо яких не встановлено всі зони опису та алфавітний покажчик.

Також у презентації книг взяли участь директор Державного архіву Кіровоградської області, журналісти з Олександрії та Кіровограда; краєзнавці, дружина А. Кохана.

Книги були передані працівникам відділу краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського та Державного архіву Кіровоградської області, які сьогодні видані коштом меценатів.

По завершенню презентації для краєзнавців та журналістів було проведено цікаву екскурсію, яка ознайомила з роботою центральної архівної установи області.

Флешмоб «Голос книги»


10 червня 2015 року  відбувся флешмоб "Голос книги» з вихованцями літнього оздоровчого табору «Юність». Захід відбувся під час екскурсії до Олександрівської бібліотеки-філії, яка мала назву « Бібліотека-дім твоїх друзів" . Завідуюча бібліотекою Жовтоножко В.Я. розповіла дітям про бібліотеку, про правила поводження з книгою, презентувала пізнавальні книжкові виставки. Діти з задоволенням слухали розповідь та задавали запитання. Учасники заходу прийняли участь у флешмобі "Голос книги", прочитали голосно вірш В.Сосюри "Любіть Україну!". На закінчення бібліотекар побажала всім учасникам заходу і надалі бути активними відвідувачами бібліотеки.
 


Веселі рекорди літа15 червня 2015 року, для дітей, які відпочивають після навчального року в пришкільному літньому таборі "Краєзнавець", бібліотекарем Бандурівської бібліотеки філії  Власовою В.А.організовано  вуличну ігротеку "Веселі рекорди літа". Чотири команди боролися за перемогу в естафетних змаганнях, які пройшли в цікавій та напруженій боротьбі. В кожному конкурсі учасники демонстрували свої спортивні здібності, бажання займатися спортом та перемагати. По закінченню змагань, переможців і призерів нагороджено грамотами і призами.Немає коментарів:

Дописати коментар