Шукати в цьому блозі

четвер, 18 червня 2015 р.

«Мов берегиня вроди, хустка, здавен у нашій стороні»

15 червня 2015року, свято збереження традицій «Мов берегиня вроди, хустка, здавен у нашій стороні» провели працівники Добронадіївського Будинку культури та бібліотеки-філії для вихованців літнього оздоровчого табору «Веселка».
  Любити мамину колискову, українську пісню, пам’ятати батьківську хату,вишиту сорочку, рушники, добру річ – у хаті піч, бабусину скриню, у дворі криницю, рідну родину, великодню писанку, ляльку-мотанку – вчили  дітей та познайомили ще з однією реліквією нашого народу – хусткою. Українська хустка – один із видів національного ужиткового   мистецтва, що є таким же популярним у побутовому використанні, як і вишиті рушники. Це традиційний жіночий убір, що підкреслює собою святковість чи буденність одягу. Хустка, як і інший одяг, під дією часу та моди змінюється, але у кожній – свій неповторний малюнок, як неповторні жіночі долі. А кольори, кольори !!! Хустки бувають буденні, святкові, обрядові, весільні, великі і малі, саморобні і фабричні … Ведучі цікаво повідали дітям про те, де використовується хустка, продемонстрували  дівчаткам, як раніше запинали і вив’язували хустки, та сучасну моду її зав’язування. А далі пішло саме цікаве – ігри та забави з хустками: «Струмочок з хусткою», «Веселий таночок з хустками», «Хусточка». Захоплюючим було дефіле з хустками для дівчаток та хлопчиків. Завершив захід спільний танок під українську пісню «Мамина хустина».


Вулиці книжкового міста

10 червня 2015 року, в Червонокам’янській бібліотеці-філії, для вихованців літнього оздоровчого табору «Веселка» проведено ігрові перегони «Вулиці книжкового міста».
Діти на вулиці «Загадковій» відгадували загадки, брали активну участь у створенні віршів на «Поетичній галявині», а на проспекті «Сміху» розповідали гуморески про книги та бібліотеку. На вулиці «Ювілейній»  познайомилися з книгами – ювілярами 2015 року.                               Народознавче свято «Хата моя, біла хата»
Познайомити з традиційною українською оселею, якою вона була у давнину, з її оздобленням, обов*язковими начинням, прищепити любов до рідного краю, села, батьківської хати, виховувати бажання добре знати традиції рідного краю та бережливе ставлення до родинних реліквій – таке завдання мали на меті вчителі Добронадіївської ЗШ, завідуюча бібліотекою - філією та культпрацівники, готуючи для вихованців літнього оздоровчого табору чудове народознавче свято, яке відбулося 11червня в Добронадіївському будинку культури. Ведучі В. Присяжна, Л. Якимчук, Т. Двалішвілі уміло повели дітей від порога батьківської хати у світлицю, де діти почули невідомі їм слова – сволок, піч, покуть, скриня, рядно, глечик, макітра, куманець, плахта, домовий, діжа та побачили це все на власні очі, бо нині живуть у сучасних будинках зі всіма зручностями. Цікаво було дізнатися про давню українську хату, починаючи з будівництва, а потім - входини, обживання: рушники, підузорники, вишиванки, ікона, скатертини, плетені меблі, давній посуд, картини… Рідна українська хата – символ добра і надії,  оспівана піснями, возвеличена віршами, облюбована в дитячих малюнках, огорнена легендами і переказами .


  


Природа і ми      11 червня 2015р., вихованці оздоровчого табору Цукрозаводського НВК мали змогу взяти участь у грівікторині : «Природа і ми», яка пройшла в Приютівській бібліотеці-філії. До дітей завітав веселий Карлсон , який провів з дітьми гру-вікторину, під час якої діти більше дізналися про «Червону книгу», про тварин, рослини, планету Земля та  що говорить народна мудрість про природу. Працівники  Приютівської  бібліотеки до кожного етапу гри підготували слайдові презентації відповідно теми та книжкову виставку:«Дивосвіт рідної природи» до якої увійшли дитячі енциклопедії .


 


Ігри патріотів

9 червня 2015р. культпрацівники Добронадіївського СБК, завідуюча бібліотекоюфілією і запропонували вихованцям літнього оздоровчого табору спортивно-розважальну програму з гучною назвою "Ігри патріотів". Розділившись на гравців і вболівальників, запамятавши десять основних правил табірного життя, прийнявши клятву жителя Країни Дитинства, пройшовши цікавий етап знайомства, обравши поважне журі, учасники ігор  розпочали перегони. Цікавими для усіх виявилися змагання" Естафета", " Малюємо літо", "Хто спритніший", "Перестрибуємо у новий навчальний рік", "Марафон для капітанів", "Армреслінг" – для хлопців та "Дефіле" – для дівчаток, конкурс акторської майстерності.
Після кожного блоку змагань журі підводило підсумки, а коли команди відпочивали – веселими іграми " Третій зайвий", "    Морська фігура", "Хусточка", "Знайди колір", "Струмочок", "Уважним будь!", "Змійка" насолоджувалися задоволені глядачі-уболівальники.
Інтригуючою виявилася і хвилинка – веселинка у наших спортсменів, які приємно здивували, гуртом заспівавши популярну нині пісню "Воїни світла". Завершилися ігри патріотів ще одним сюрпризом - дружньою "нічиєю". Присутні привітали вправних переможців та гуртом сфотографувалися напам′ять про гарний захід.


Зелена лікарня 08 червня 2015 року,  до Міжнародного дня навколишнього середовища, в Недогарській бібліотеці-філії проведено годину  корисних порад «Зелена лікарня», для учасників літнього оздоровчого табору . Діти знайомились з літературою, яка навчає та допомагає відрізняти корисні рослини від отруйних, як за допомогою знайомих нам рослин можна позбавитися хвороб та різних недуг,  зацікавлено слухали, як раніше їх пращури обходились без сучасних пігулок та мікстур.
 Європейська світлиця

   8 червня 2015 року, працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії, запросили учасників літньо - оздоровчого табору «Ровесник»  до «Європейська світлиця», який відбувся у вигляді європейського калейдоскопу. З посмішкою діти і дорослі дали клятву до вступу в країну Дитинства. Їх там чекало багато несподіванок. Ведучі познайомивши присутніх з культурою, традиціями країн Євросоюзу передали ігрову естафету мультиплікаційним героям Маші (Півняк І.), Ведмедю (Кречмер А.)  та Смішарику (Борщ Н.), які запропонували  заселити жителями нову планету  у грі «Першовідкривач», а далі прийняти участь у іграх «Один в колі», що прийшла з Угорщини, «Нідерландські схованки», італійській грі «Передай апельсин», французькій «Цукеркове дерево», болгарській  - «Почепи яблуко» та інших. Грецький танок «Сиртакі»  не залишив байдужим жодного присутнього на майданчику. Колективно також танцювали український танок.
   Щирими побажаннями здоров’я, гарного проведення канікул завершили ведучі  (Бутко Л., Підлубна Т.) свято, що було не тільки розважальне, а й корисне та пізнавальне.


«Україно моя - я для тебе на світі живу»

        Літо – улюблена пора дітвори – настали довгоочікуванні літні канікули, під час яких хочеться вповні насолодитись теплом, набратись сили і добре відпочили.
       Щоб навчити дітей відпочивати з книгою, в Ізмайлівський бібліотеці - філії стартував цикл заходів: це екскурсії, конкурси,огляди літератури. На один з таких, 8червня 2015р., і завітали діти з оздоровчого табору «Зоряний». Для них завідуюча бібліотекою Сироватка О.М. підготувала  цікаву гру - подорож «Україно моя - я для тебе на світі живу». Діти з захопленням приймали участь у вікторинах, іграх, конкурсах, з гарним настроєм, незабутніми враженнями діти повернулись в табір. 
                                 Лікувальна дія дерев

   5 червня 2015 року, на подвір’ї Новопразької центральної бібліотеки-філії працівники закладу зустрічали вихованців літнього табору ЗШ І-ІІІ ступенів №2. Їх чекав урок самоздраву «Дендротерапія», який присвячений Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища, нагадав про сьогоденні екологічні проблеми. На заході згадали про лікувальні властивості дерев, про виникнення науки «дендротерапії», про енергетику дерев, про практичне використання енергії для поліпшення самопочуття людини. Викликала зацікавленність інформація про дерева-енергетики, про дерева-вампіри, про дерева-талісмани, про рослини-обереги, забобони, які з ними повязані. Матеріали виставки доповнили знання про створене фінськими вченими штучне дерево, яке «дарує» електроенергію, про користь від «зеленого друга» та про бережне ставлення до нього.      

           

«Читалія» на планеті Канікул

       3 серпня 2015 року, вихованців табору «Веселка» ЗОШ №2, бібліотекар дитячого відділу Новопразької центральної бібліотеки-філії Підлубна Т.М. запросила на веселі посиденьки «Читалія на планеті канікул».
      Захід було проведено в легкій ігровій формі. Бібліотекар розповіла як потоваришувати із бібліотекою і книгою, зробила наголос на настановах виробити у собі звичку читати щодня, що дасть можливість зустрітись із героями цікавих книг відомих українських та зарубіжних письменників. Також учасники заходу прийняли активну участь у вікторинах, конкурсах та літературних іграх. Стежками премудрих казок


02 червня 2015 року, Новопразька бібліотека-філія №1, в шкільному оздоровчому таборі «Іскра» , що діє при Новопразькій ЗШ №2, для  учнів 1-3 класів, провела казковий вернісаж : «Стежками премудрих казок». На заході проводились вікторини , конкурси, інтелектуальні ігри, бліц - турніри. Діти показали себе справжніми знавцями казок. Багато казок згадали, у різних казках побували. І по радісних обличчях було видно, що вони отримали масу позитивних емоцій і кожен з них став ще добрішим.
Щасливе дитинство!


01 червня 2015 року в Міжнародний день захисту дітей бібліотекар Михайлівської бібліотеки-філії спільно з директором будинку культури організували вуличну акцію «Щасливе дитинство», яка зібрала і дорослих, і дітей для спільного відпочинку. Ігри, розваги, пісні, загадки, смішинки – веселинки, солодкий стіл забезпечили гарний настрій всім присутнім. Малюнок на асфальті в черговий раз показав, скільки патріотизму живе в маленьких серцях, доказом цього були написи «Україна єдина», «Слава Україні! Героям Слава!», «Україна – моя країна!». Найбільше дітям сподобалося створювати послання «Щасливі долоньки» для  бійців АТО, з подякою за мирне небо та щасливе дитинство, які будуть передані волонтерам. Фінансову підтримку заходу забезпечили комерційний директор ТОВ «УкрАгроКом»  П. Д. Фесюк та керуючий п’ятим відділком ТОВ «УкрАгроКом» В. П. Славінський. 
ЖИВИ АПЕЛЬСИНОВО!!!

"ЖИВИ АПЕЛЬСИНОВО!" - назва веселого розгуляю, на який запросили директор Добронадіївського СБК, завідуюча бібліотекою - філією, щоб з радістю привітати дітей з початком літа, відкриттям табірної зміни та Днем захисту дітей. Присутні помандрували у казкову країну, з якої родом смачненький апельсин - відгадували загадки, грали у цікаві ігри, танцювали, дізналися багато цікавого про екзотичний фрукт, а на завершення поласували запашними апельсинами, тістечками, вітамінними фрешами. Свято пройшло весело, гомінливо, соковито, корисно, приємно, помаранчево, подарувавши дітям бадьорість, радість та енергію.

 Кожна вишивка - частинка моєї України

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. В наш час українцем бути модно, тому вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.  21 травня 2015р., в день української вишиванки, в Бандурівській бібліотеці-філії проведено годину народознавства "Кожна вишивка - частинка моєї України". Бібліотекар В.Власова провела для дітей екскурсію в "Українській Світлиці" та  розповіла  учням про історію вишиванки з найдавніх часів і до сьогодення. Діти мали можливість дізнатися  історію створення рушника-єднання Бандурівської сільської ради, який ще залишається в процесі вишивання, адже зараз на рушнику вишиті символи двох сіл Ясинуватки та Морозівки. На черзі стоять ще два села Бандурівка та Оліївка.  Під час заходу звучали українські народні пісні та вірші українських поетів Д.Павличка «Два кольори», А.Малишка «Пісня про рушник», М.Сома «Вишиванка», Н.Май «Мамина сорочка». А в кінці заходу бібліотекар провела для дітей майстер-клас з вишивання. Вперше малеча старанно виводила мережку хрестика. Діти отримали багато позитиву, і в очах у кожного було видно гордість за наш національний символ. 


Щастя бути  разом!


Наймиліший спогад кожного із нас – це  очі матері, батьківська ласка, тепло рідної домівки. Наша родина... Це наше джерело, це місце тепла й любові, звідки ми починаємо своє життя, чиї закони і традиції ми пронесемо, живучи в усіх куточках землі.
У неділю, 17 травня 2015р. батьки і діти Михайлівки святкували Міжнародний день родини. Всі учасники заходу,який організували працівники Михайлівської бібліотеки-філії та Будинку культури, заздалегідь до нього готувались, щоб свято пройшло цікаво та змістовно і запам’яталось надовго.
Все почалося, ще за тиждень до свята, бо в запрошені, яке отримали сім’ї, було вказано при собі мати перепустку на свято – малюнок, намальований всією родиною. На захід всі родини принесли перепустки-малюнки, а потім відгадували  якій сім’ї належить той чи інший малюнок. Цікаво проходили ігри дітей та батьків: захоплюючою була гра, коли мама або тато із зав’язаними очима малює сімейний  портрет;  спритними виявилися дівчатка на конкурсі «Вправна господиня»; татусі із зав’язаними очима по руках впізнавали своїх дітей; гра «пантоміма» захопила всіх. По  закінченні свята  для учасників заходу був організований солодкий стіл, який  люб’язно профінансували підприємці Олег та Дмитро Ільченки та Міля Бабаян.
На згадку учасникам про це чудове свято, залишились раніше розроблені календарі, з відмітками усіх родинних свят. На якому вони теж кожен відмітили свої сімейні свята.
Цей день надовго залишиться у спогадах дітей та дорослих, а також на численних світлинах, зроблених під час свята. А для працівників Михайлівської бібліотеки – філії та Будинку культури залишилась «Дошка вражень», на якій, по закінченні свята, усі бажаючі написали  свої відгуки - і діти, і батьки.


День Європи
15 травня 2015 року, напередодні відзначення Дня Європи в Україні, бібліотекар Головківської бібліотеки-філії Лахнова Л.Д, спільно з вчителем  Куруп Т.Г., підготували та провели з учнівською молоддю  низку культурно-масових заходів: перегляд літературиЄвропейська ідея в історії та культурі», відео-мандрівку «Європа в обєктиві», фотовиставку «Європейське обличчя нашого села», годину спілкування «Ми живемо в центрі Європи».
 


За національністю – українці, за духом – європейці
14 травня 2015 року, Ясинуватська бібліотека – філія (бібліотекар Хуторна Н.С.) прийняла участь в загальносистемній вуличній акції До Дня Європи « За національністю – українці, за духом – європейці».
В ході акції оформлено інформаційний стенд, підготовлено інформаційні листівки «Я поділяю європейські цінності», під час розповсюдження яких бібліотекар розповідала, які кроки повинна здійснити Україна на шляху до Європейського Союзу, які реформи, євроінтеграційні процеси відбуваються сьогодні в Україні.Берегині сімейного вогнища


13 травня 2015 року, Попельнастівська бібліотекафілія №1 та №2, спільно з Будинком культури провели вечір відпочинку «Берегині сімейного вогнища», присвячений Дню Матері та Міжнародному Дню сім’ї. На свято були запрошені 10 багатодітних родин та 4 родини воїнів АТО. Ведучими свята були бібліотекарі Клокова Г.М., та Шкуратько Н.В., вони повідали гостям про історію виникнення обох свят, про значне місце родини в суспільстві. Як приклад безкорисливості та шляхетства почуттів, ведучі розповіли про родину Павлюченків, яка маючи четверо власних діток, взяли під свою опіку ще чотирьох дітей. Минулого місяця Павлюченки взяли під свою опіку дівчинку з зони АТО (м.Слов’янськ). Ведучі та гості свята висловили їм слова подяки та шани.  Танцювальний колектив «Радість», вокальний «Дзвіночок» та солісти Попельнастівського СБК), допомогли учасникам свята поринути у світ українських звичаїв та традицій  пов’язаних з родиною та берегинею матір’ю. Клокова Г.М. розповіла бувальщину про долю трьох жінок – попельнащанок - «Три Ганни». Ведучі представили виставку  виробів майстринь Попельнастого різних часів. Активну участь у святі приймали діти з багатодітних родин, які є учасниками танцювального та вокального колективів, солістами сільського Будинку культури – це найменші представники родини Їлліки, Бачу, Вопельнік, Кіяшко, Попових, Павлюченко. На закінчення гостей чекав солодкий стіл. Суттєву допомогу у проведені свята надав попельнастівський сільський голова Волянський О.В.


 
Година примирення
Дорогою ціною дісталася нам Перемога. І навіть тоді, коли не залишиться в живих жодного ветерана війни , пам'ять про них, про їхні подвиги  залишиться в пам’яті нащадків. Бо без пам’яті немає майбутнього.  Під таким  гаслом пройшла година примирення «1939 – 1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» в актовій залі Новопразького НВК, виховної роботи Півняк І.Г.   
 Учасники заходу  на мить «перенеслись» у далекий 1941 рік.  … у вирі звуків шкільного вальсу кружляли випускники. Мріяли, мріяли, мріяли….(Богатирьова Руслана, Поденежна Катя, Харченко Дмитро, Волченко Даша, Трепачов Микола, Сологуб Ярослав та інші). « І раптом війна. Війна, навіщо ти почалася?  Скільки лиха  ти принесла!»
 Перед присутніми пройшли сторінки страшної війни (презентація « 1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» ).
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять  тих, хто не повернувся з бою, бо єдині нев’янучі вінки – це вінки нашої пам’яті. 
                                        Ми вдячні Вам за Перемогу

8 травня 2015р., в Приютівській бібліотеці-філії та Цукрозаводському Будинку культури відбулася година пам’яті : «Ми вдячні Вам за Перемогу». На зустріч з запросили ветерана Шевченко Дмитра Сергійовича , який розповів про воєнні роки.  В глядацькому залі Цукрозаводського Будинку культури привітали жителів селища з Днем пам’яті та примирення . Під час заходу показали слайдову презентацію : «Ми вдячні Вам за Перемогу»,  до якої увійшли слайди з зображенням ветеранів війни та воїнів АТО, авторський вірш прочитала В. Колобишко, лунали  пісні воєнної тематики. Завідуюча бібліотекою презентувала книжкову виставку : «1939 -1945 Пам’ятаємо  Перемагаємо».

       
Пісня, обпалена війною

8 травня 2015року, в Олександрівській бібліотеці-філії відбулося засідання жіночого клубу "Вербиченька". Зустріч відбулася в формі літературно-музичного вечора " Пісня,обпалена війною".
Завідуюча бібліотекою - філією  Жовтоножко В.Я. розповіла присутнім про символ відзначення Дня пам`яті та примирення та Дня Перемоги - червоний мак. Це міжнародний символ пам`яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, ілюзія кривавого сліду від кулі, що передає страждання та смерть. В українських піснях, козацьких думах співається про те, що мак цвіте там, де пролилася козацька кров. Шаповал О. розповіла народну легенду про квітку мак. Учасники заходу згадували та співали пісні про війну, пісні, з якими йшли в бій і перемагали. Голова ветеранської організації Кундіренко Н.Н. виконала авторську пісню "Ветеранам".  Під час спілкування присутні висловили думку про те, що мир обов`язково буде в Україні, щоб наші діти та онуки ніколи не зазнали страшного лихоліття війни.

Полеглим  присвячується…

8-9 травня 2015 року Україна та світ вшановують пам’ять мільйонів, що стали жертвами  Другої світової війни та полягли в боротьбі  за мир та демократію. Михайлівська бібліотека – філія (Людмила Солод) і  Будинок  культури (Ольга Ковбаса) в Улянівській ЗШ І-ІІІ ст., щоб  для учнів  5-8 класів провели годину пам’яті «Полеглим  присвячується…». 
Ратний подвиг дідів і прадідів у Другій світовій війні ніколи не може бути забутим, тож  потрібно виховувати в учнів повагу до героїчних подвигів співвітчизників, ушанувати пам'ять тих, хто загинув у ті  страшні роки, показати всю жорстокість, з якою був нищений наш народ; формувати патріотичні почуття гордості за старше покоління, сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Водночас для України Друга світова війна стала національною трагедією.
Діти прослухали вірші про героїв, історичні  довідки, слухали пісні воєнних літ  та  розповідали історії  своїх  дідусів  та  бабусь. Також  згадували  про  односельчан, які  перебувають  в  зоні  АТО, наприкінці вшанували  хвилиною  мовчання всіх  жертв війни минулої та теперішньої.

                                            Маки пам’яті

8 травня 2015року, у  Новопразькій бібліотеці-філії №2, спільно з майстринею селища Нова Прага О. М. Татусько, пройшов майстер-клас із виготовлення маків памятісимволів Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
 Ольга Михайлівна розповіла про ідею застосування червоного маку як нового для українців символу Перемоги. Квітка червоного маку для українців - це символ пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах. Саме тому ця квітка стала і символом Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні під гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо».
Майстриня розповіла, що квітку можна виготовити з атласної стрічки і чорних ниток та показала, як можна зробити це своїми руками.
Ціна Перемоги

08 травня 2015р., у Куколівському НВК сільським бібліотекарем Шибіцькою І.М. спільно з педагогом-організатором Барабановою С.О. проведено годину пам’яті «Ціна Перемоги» .  Захід пройшов під гаслом «1939-1945.Пам’ятаємо.Перемагаємо». Діти знайомились з символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги - червоним маком, переглянули  віде- презентацію"Діти у війні","20 років до мрії», « Україна у другій світовій війні". На закінчення заходу присутні вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання.


Пам’ять серця вічна

7 травня 2015р., Новопразька бібліотека – філія №1, спільно з бібліотекарем ЗШ № 2 I-III ст. провели для учнів школи історико-патріотичну годину «Пам’ять серця вічна». Бібліотечні працівники розповідали присутнім історію Другої світової війни, про хоробрість , героїзм та відвагу мільйонів українців, які своєю безмежною любов’ю до Батьківщини всьому світові довели , що Україна ніколи не скориться загарбникам. Присутні декларували вірші воєнної тематики, згадували нинішні події на Сході України. Хвилиною мовчання та свічками пам’яті присутні вшанували всіх хто віддав своє життя за Україну. Бібліотекарі зробили презентацію книжкової виставки – «Вистояли і перемогли».

Війна і Перемога: біль і пам’ять

Напередодні 70-ї річниці Перемоги в Добронадіївській бібліотеці-філії проведено історичну годину: "Памятаємо! Славимо ! Вшановуємо !". На заході були присутні педагоги Єфімова Л.О., Голуб Т.В. та голова ветеранської організації Чемойдан В.І. Відновили у пам’яті радісні і сумні події Другої світової; була представлена книжкова виставка: "Війна і Перемога: біль і пам’ять", презентована квітка - мак, як символ вічної невмирущої пам’яті поколінь та продовження життя. В ході заходу старшокласники прийняли участь в  конкурсі знавців історії. 

Новий символ Перемоги

4 травня 2015р. у Михайлівській  бібліотеці - філії  проведено майстер-клас із виготовлення маків пам’яті – символів Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  Захід пройшов під керівництвом бібліотекаря Людмили Солод, яка  показала, як власноруч за декілька хвилин зробити оригінальну макову квітку.
Червоний колір – це колір кохання, життя і, водночас, колір крові людей, що загинули, захищаючи наше майбутнє Червоний мак для українців – символ козацької крові, пролитої за батьківщину. Саме тому ця квітка стала і символом Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Виготовляючи власними руками цю квітку, що символізує нашу шану і пам’ять, діти  вкладали свою душу, розум, свою енергетику. Це їхній маленький внесок у відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом.
Маки пам’яті

В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили. 5 травня 2015 року в Березівській бібліотеці-філії пройшов майстер - клас по виготовленню «Маків пам’яті» для користувачів бібліотеки. Під час виготовлення квітів, бібліотекар розповіла про значення «Маку - як символу пам'яті жертв війни в Україні».

Пам’ятаємо. Перемагаємо

Цього року Україна разом з усім цивілізованим світом вшановуватиме пам’ять жертв війни у День пам’яті та примирення та у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Щоб познайомити шкільну спільноту Щасливчан з новим змістом травневих свят сільський бібліотекар Міщенко Л.Б. підготувала та провела разом із завучем школи Столяр В.М. інформаційну годину “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Діти знайомились в якому форматі відзначаються дні пам’яті жертв Другої світової війни в країнах Європи, коли  вперше використано в Україні червоний мак як символ пам’яті жертв війни,  як цей символ трактується в українській міфології, народній творчості.            
Викладач образотворчого мистецтва Зайцева Н.М. провела майстер - клас по виготовленню маку пам’яті, який будуть носити діти та дорослі 8-9 травня  в пам’ять про загиблих.
Підсумовуючи захід, ведучі акцентували увагу на новому гаслі 70-тої річниці перемоги “Пам’ятаємо. Перемагаємо”, пояснюючи його значення звернулись до присутніх словами : - Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

Бідою нашою поріс Чорнобиль

В Добронадіївській  бібліотеціфілії відбулася годинаспомин: «Поріс чорнобилем Чорнобильбідою нашою поріс». До заходу підготовлено  розгорнуту книжкову виставку: «Той квітень не забути нам повік», яка представлена періодикою та художніми творами. Ведучі директор будинку культури Двалішвілі Т.Р. та завідуюча бібліотекою – філією Якимчук Л. щохвилинно пригадали події тієї страшної квітневої ночі 1986 року, які розділили долю людей на «до» і «після» та зробили Чорнобиль відомим усьому людству; розповіли про перших ліквідаторів, що взяли на себе смертельну радіацію, рятуючи станцію і людей;  назвали  дані ООН про жертви катастрофи, про зону відчуження, про людей з пропискою «чорнобилець», які  є  і в нашому селі, запалили свічку пам'яті та прочитали молитву до Пресвятої Марії, роздали поминальний хліб …
Зустріч, тепла і щира, перемежовувалась поезіями у виконанні дітей та бесідою, яка виражала надію  на мирне життя для нащадків без радіації і війни.

         
Чорнобиль – біль душі

24 квітня 2015 року, бібліотекар Новопразької  бібліотекифілії №1, для користувачів бібліотеки провела хроноскоп подій: «Чорнобильбіль душі». Бібліотекар розповіла про 26 квітня 1986 року – День Чорнобильської трагедії, скорботну дату в історії нашої країни. Про мужність, самопожертву сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії, які ризикуючи своїм життям та здоров’ям достойно виконували свій обов’язок. Хвилиною мовчання та свічкою пом’яті вшанували ліквідаторів найбільшої технологічної катастрофи на планеті .

Впала зірка  Полин на вкраїнське поле…

    Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. На екологічній свічі пам’яті «Впала зірка Полин на вкраїнське поле…» , який провели для юнацтва  працівники Новопразької центральної бібліотеки-філії  в актовій залі ЗШ №2 І-ІІІ ст. згадувалися трагічні події, що сталися в квітні 1986 року, згадувалися ті герої, що стали на захист українського народу і не тільки, в тому числі  і про ліквідаторів з Нової Праги. Відеоролики «Секунди до катастрофи»,  «Чорнобильська зона» ще раз провели шляхами чорнобильської біди.
Бібліотекарі звернули увагу присутніх на сьогоднішній стан життя в зоні та провели огляд матеріалів виставки з актуальних проблем «Чорнобильське сонце».
   Страшну спокуту понесуть за нас наші діти, онуки, правнуки… Але всі ми повинні прагнути до того, щоб злу не залишалося на землі місця. Тільки добро треба робити на землі.

Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди !

Сьогодні надзвичайно актуальною є екологічна освіта та виховання всього населення, особливо молоді, якій жити і працювати в третьому тисячолітті. В Добронадіїівській бібліотеці-філії, до Міжнародного Дня Землі, з учнями 8-9 класів було проведено екологічний альманах: «Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди !». Присутні, за допомогою цікавої подачі матеріалу екологічного альманаху ведучими – директором БК Двалішвілі Т.Р. та завідуючою бібліотекою-філією Якимчук Л.І. – познайомилися з такими сторінками: «Земля – колиска життя»; «Мова моя солов’їна»; «Рослини і країни»; «Літературна»; «Інтелектуальна»; «Овочеве коло»; «Подумай – відгадай»; «Хитромудрі запитання»; «Правила екологічного гуманізму». Із захопленням діти сприйняли інформацію про дерево свого народження та отримали пам’ятку «Збережи красу природи».

Лейтмотивом заходу стало твердження - існування людини і природи взаємозалежні, піклуємося, бережемо навколишнє середовище, забезпечуємо своє екологічно безпечне майбутнє..
Земля – наш спільний дім

22 квітня 2015 року, бібліотекарі Червонокам’янської  бібліотеки-філії,
в рамках природоохоронної акції до Дня Землі «Земля – наш спільний дім», висаджували дерева на прилеглій до бібліотеки ділянці, а також з маленькими читачами саджали квіти на клумбі.Історія рідного краю в світлинах та документах21 квітня 2015року, в Олександрівській бібліотеці-філії проведено оглядову екскурсію в музейній кімнаті "Історія рідного краю в світлинах та документах". Завідуюча бібліотекою-філією  В.Я.Жовтоножко розповіла про історію та сьогодення рідного села, про буремні події ІІ світової війни. Про подвиг Героя  Радянського Союзу , жителя села Олександрівки.Ю.Жежерю, діти дізналися з розповіді директора БК Гаврилець Н.В.З захопленням учасники  розглядали експонати народознавчого куточка,де зібрані предмети побуту українського села. Пам’ятати свою історію, берегти традиції - святий обовязок кожного свідомого українця.

 
Читаємо і пам’ятаємо

  Щоб донести до молоді новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги, що  включає в себе рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін)  в  Попельнастівській бібліотеці-філії №1  учнівська молодь прийняла участь в  літературному  форумі «Читаємо і пам’ятаємо». Захід приурочено  Міжнародному дню пам’яті  євреїв – жертв фашизму. Емоційним було  представлення і обговорення книг: «Справжні Герої» Якова Сусленського  та «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова. Поетична кав’ярня


Бібліотекар Попельнастівської бібліотеки – філії № 1 запросила творчу еліта села до «Поетичної кав’ярні».  Відвідали  «кав’ярню»  Жванко Зінаїда, Грама Лідія, Клокова  Галина, Безсмертна Валентина, Крючева Надія, Білик  Тетяна, Попова Наталія, щоб обговорити реалізацію амбітних планів на майбутнє, а саме створення  нової збірки творів місцевих авторів.  Виробивши план дій, розподіливши обов’язки, поетеси зачитували власні творчі доробки, цитували улюблених  українських письменників.
Писанку намалюю, товаришу подарую

9 квітня 2015 року  бібліотекар Недогарської бібліотеки - філії  для наймолодших школяриків   провела годину народознавства  «Писанка мальована ». Познайомившись з історією християнського свята Великодень діти жартівливо розфарбовували писанки, виготовляли для них підставки у вигляді квітки, символічно поэднуючи  місяць квітень з Великднем. Усміхнені та веселі учні дарували один одному свої вироби, бажаючи сонячного настрою.
Парад капелюшків

           Бібліотекар дитячого відділу  Новопроазької центральної бібліотеки-філії  з  старшокласниками  місцевої школи  провела   незвичайне свято-розвагу «Вас вітає капелюх».
          Особливим елементом дрес - коду на цьому святі був капелюх.  Під час «Шапкового дефіле» учасники  продемонстрували різновиди головних уборів. Ведучі заходу  знайомили  із історією створення та формами цього елементу одягу. Цікавою була літературно-жартівлива вікторина «Ох ці капелюшки», інтелектуально-розважальна  гра «А вся справа в шляпі».
     Новопразька  майстриня хенд мейду Піскова С. Г. надала майстер-клас по виготовленню солом’яних бриликів.
              Атмосферу свята створював  танцювальний колектив «Невгамовні» та пісенне тріо, які виконали пісню «Ми одягним капелюх» на мотив української народної пісні «Ой на горі два дубки».Тиждень дитячої книги

Надзвичайно насиченим  цікавими заходами був тиждень   дитячої книги «Бібліотека читацьких задоволень запрошуєв  в  Попельнастівській  бібліотеці – філії № 1.   Спільно з шкільною бібліотекою Попельнастівської ЗШ І – ІІІ ст. дітей молодшого шкільного віку  бібліотекарі запросили на свято книжкових пристрастей «Дружба з книгою – це свято».  Діти у віршованій та пісенній формі  повідали своїм друзям про свої улюблені книги, показали, як не треба поводитися з книгою,  якими мають бути книги їхнього майбутнього,  ознайомилися з бібліотечними новинками на створеній книжковій виставці   «Книжковий марафон  2015».
Дітей середнього шкільного віку (5 – 8кл.) бібліотека читацьких задоволень запросила у цікаву  подорож до країни пригод найправдивішої людини «Той самий Мюнхгаузен» , захід присвячено 230-річчю книги  Е.Распе  «Пригоди барона Мюнхгаузена» . Слухачі почули цікаву історію книги пригод, поринули у світ фантазій барона Мюнхгаузена  здійснивши  при цьому віртуальну подорож  сторінками  книги, відповіли на питання вікторини.
Старшокласників  (9-11кл)   запросили  до «Театральної вітальні».  Відвідини вітальні присвячені 175 річчю з дня народження корифеїв українського театру М.Старицького, та М.Кропивницького.  Бібліотекарі  говорили  про театр, як професію, стиль та сенс життя людей, що присвятили себе театру . Захід супроводжувався мультимедійним переглядом та інсценівками з найвідоміших творів, засновників українського театру «Пошилися у дурні», «За двома зайцями». 
Учасники заходів не лише отримали шквал позитивних емоцій, а й в більшості виникло нестримне бажання прочитати цікаву книгу.
Ранок  «Великодні дзвони»


2 квітня 2015 року, бібліотекар Червонокам’янської бібліотеки-філії Гонтаренко О.М. провела ранок для молодших школярів «Великодні дзвони» в Червонокам’янській ЗОШ. Учні послухали казку В.Жуковецької «Великдень на Україні».  Учениця 4-го класу Чала Аня розповіла біблійну історію «Великодні крашанки». Діти із задоволенням розглянули книгу О.Г.Соломченка «Писанки українських Карпат». Вчитель Червонокам’янської  ЗОШ Біла Катерина Анатоліївна, розповіла про традицію святкування Великодня в Німеччині. Насамкінець школярі, проявивши творчі здібності, виготовили саморобку «Великодній зайчик». 

  Подорож в країну Казкарію


31 березня в Олександрівській бібліотеці-філії проведено літературний ранок  "Подорож в країну Казкарію".Подорожуючи чарівною країною книг, діти познайомились  з українськими народними казками та казками народів світу,з великим задоволенням відгадували загадки,прийняли участь в казковій вікторині,а Яготин Христина прочитала всім одну з своїх улюблених казок. Захід організувала завідуюча Олександрівською бібліотекою-філією  Жовтоножко В.Я.
Міфи і факти про туберкульоз

   26 березня 2015 року, в Новопразькій центральній бібліотеці-філії відбувся діалог з актуальної проблеми «Міфи і факти про туберкульоз». Слухачі народної школи познайомилися з фактичним і статистичним матеріалом, отримали корисні поради.
  На жаль, туберкульоз в Україні значно помолодшав, збільшилась захворюваність  дітей  в 2,1 рази (з 4,7 до 8,8 на 100 тисяч населення). Крім того, 67,4% вперше захворілих на туберкульоз складають особи найбільш працездатного і репродуктивного віку - від 20 до 50 років, однак зріст захворюваності туберкульозом спостерігається в усіх вікових групах.

    Знайомили з матеріалами заняття працівники бібліотеки та медичний працівник  товариства Червоного хреста Осетняжська В.М.  під час слайдової презентації «Що необхідно знати про туберкульоз»,  відеоролика «Факти про здоров’я»  та презентації книжкової виставки.
Але є на землі Нова Прага

  В приміщенні Новопразького НВК відбувся організований працівниками центральної бібліотеки-філії новопразький родослівник «Але є на землі Нова Прага…».
     Говорити було про що, адже село завжди вважали колискою нашого родоводу. Дійсно, Нова Прага – благословенний край, перлина у вінку Кіровоградщини. Багате історією наше селище. Не одну славну сторінку вписано в літопис Нової Праги. Та найбільше її багатство – це люди. Саме завдяки їм лине добра слава про селище.
     Ювілейні дати також свідчать про це : 230 років засновано власний орган місцевого самоврядування – ратушу, виповнилося 165 років від дня народження О.З.Попільницькому та І.В.Бессарабу.  Мова йшла про ветеранів Великої Вітчизняної війни (цей рік – Рік ветерана), про загиблих учасників АТО, про 50-ти літній ювілей народного аматорського хорового колективу «Хлібодар». На фоні виставки краєзнавчих матеріалів  та слайдових презентацій ведучі заходу Бутко Л.В. (зав. філією) та Гейко В.В. (вчитель історії) разом зі старшокласниками Л.Костенко, Ю.Корнієнко, Д. Понисько, О.Чорним, А.Перебейніс висвітлювали  ювілейні події. Цікаве інтерв’ю прозвучало з вуст учасниці хору з багатолітній стажем Колоярцевої Л.К.
    Член виконавчої комісії Новопразької селищної ради Рудий Сергій Григорович, який майже піввіку проживає в селищі, і вважає його духовною скарбницею кожного односельця саме з цієї точки зору побудував свою розповідь про сьогоднішній день Нової Праги демонструючи відеофакти на мультимедійній дошці.
     Заключний фактом стала демонстрація відео «Я тобі наказую жити!» та запрошення зав.філією Бутко Л.В. взяти участь у конкурсі на кращу роботу щодо висвітлення теми «Участь наших земляків в АТО»  
    

Година духовності «Душа народу в пісні забринить»

      Неможливо переоцінити значення народної пісні. Невіддільна від життя, задушевна, розлога, проста, як усе геніальне, українська народна пісня вражає тонким ліризмом, багатством поетичного тексту, хвилюючою розповіддю про минуле і сучасне, і неперевершеною
мелодійністю.
     Завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією спільно з Добронадіївською ЗШ провели годину духовності “Душа народу в пісні забринить», під час якої розповіли про старовинні українські пісні, що огортають душу своїм чаром, і дивують своєю животворною силою.
      Книжкова виставка «Коли душа говорить до душі» доповнила не лише мистецьку вагу пісні, а й громадянське її звучання: українська пісня об’єднує суспільство, гартує і кличе до національного відродження, робить людину добрішою, духовно багатшою, причетною до глибинних історичних витоків культури нашої Батьківщини.


Тиждень дитячого читання

    18 березня 2015 року,  в актовій залі Новопразького НВК,  для молодших користувачів, бібліотекарем закладу та бібліотекарем дитячого відділу центральної бібліотеки було організовано і проведено літературне  асорті «Таємничий, загадковий день народження книжковий»,  
     На свято до малят завітала Королева Книга, яка привела із собою жителів свого Книжкового королівства: Червону Шапочку, Кота у чоботях, Буратіно, художника Тюбика,Мальвіну.
    Цілу  бурю  емоцій  викликала  у  малят  зустріч  із  Бабою Ягою, яка весь час намагалася «зіпсувати» свято, відшукати Буратіно, забрати у нього золотого ключика, яким відкривають двері до Книжкового королівства, завадивши дітям подорожувати книжковими просторами.

   Малюки були у захваті від зустрічі з казковими героями, вони залюбки брали участь в іграх та конкурсах. А вікторина «Допоможіть згадати» подарувала гарний настрій усім присутнім.  Отже, проявивши свою активність, розум і кмітливість маленькі читачі довели, що зустріч з книгою – це свято.Полум’яне слово Кобзаря

10 березня 2015р.,  в Бандурівській бібліотеці-філії  зібралися щирі шанувальники  Шевченківського слова на літературно-поетичну годину  «Полум’яне слово Кобзаря».
 «Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка,
Повні сил та живої снаги,
Ми вшановуєм  память Шевченка»
       З такими словами звернулась до присутніх бібліотекар В.Власова.    Учасники заходу познайомились з життєвим та творчим шляхом Т. Шевченка, з його мистецькою спадщиною.  Під час заходу присутні з великим задоволенням декламували улюблені рядки  геніального поета «Мені однаково», «Тарасова ніч», «І мертвим і живим», а  сільський голова Н.Волинець прочитала свій улюблений  вірш «Думка» . В цих творах переплелися долі кріпачок  з долею неньки-України, боротьба гайдамаків та козаків із боротьбою за щастя і волю.
        В кінці заходу бібліотекар презентувала  книжкову  виставку «Шевченкове безсмертя», яка ознайомила читачів з життєвим  шляхом поета та його літературним і творчим доробком.


Шевченківські  читання

     09 березня 2015 року, з нагоди 200-ої річниці з дня народження Великого Кобзаря, в Ізмайлівській бібліотеці-філії було проведено Шевченківські читання «Тебе вітає,Тарасе, Ізмайлівська земля».
Завідуюча бібліотекою-філією Сироватка О.М. наголосила, що твори Т.Г.Шевченка живуть серед нас і вселяють віру та надію. Присутні слухали поезію Шевченка та самі долучалися до читання. Учасники заходу ознайомились з  книжковою  виставкою «Велич великого майстра».

Кухлик меду на свято і будень, або Апітерапія

5 березня 2015 року до Новопразької центральної бібліотеки-філії завітав новопразький бджоляр Добридень М.І. на свято меду, яке організовано працівниками бібліотеки. Тут навколо виставки друкованих матеріалів  «Секрети медового раю, або Апітерапія»  зібралися слухачі Вищої народної школи. Розмова точилася навколо розвитку бджільництва на Русі, його  поступового розвитку до наших часів.  Мудро і розважливо говорив Микола Іванович про життя бджіл, про випадки із життя бджолярів, про цінність меду і продуктів бджільництва, про різновидність меду, про те як відрізнити їх, як вибирати мед при його купівлі.
   Присутні переглянули презентацію «Бджолиний дзвін – медовий запах» і послухали під музику П.Чайковського калейдоскоп цікавинок, відповіли на запитання міні-вікторини.
    Найбільше часу було відведено знайомству з лікувальними властивостями меду та продуктів бджільництва, які відомі під назвою апітерапія. Рецепти озвучувалися із різних газет, що розташовувалися на виставці. Слухачі ділилися сімейними  лікувальними секретами. Біля виставки знаходилися   предмети косметики та кулінарії,  при виготовленні яких використовувався мед.

   На завершення присутніх запросили скуштувати за чаєм медові кулінарні вироби.


Поезія Шевченка – то музика народної душі


 5 березня 2015р.,  в Березівській бібліотеці-філії, пройшла літературно – музична година «Поезія Шевченка – то музика народної душі» для користувачів бібліотеки. Під час заходу присутні з цікавістю слухали про дитячі роки поета, його сім'ю, перші мрії та розчарування, прослухали музичні твори на слова автора. Бібліотекар ознайомила з книжковою виставкою «Душа у слово перелита».


Подарунок для матусі

03 березня 2015 року, в Приютівській бібліотеці-філії проведено лялькову виставу "Подарунок для матусі". До дітей завітали казкові персонажі і кожен з них говорив , що його мама найкраща. Діти переглянули сценку :"Що подарувати мамі ", інсценізували казку "Подарунок", а ще діти позмагалися у конкурсах :"Бабусині та матусині помічниці","Бабусині казки". Артистами та учасниками заходу стали учні Цукрозаводського НВК.                                                                    Пам'ять століть


   3 березня 2015 року в приміщенні Новопразької ЗШ І-ІІІступенів №2 працівники центральної бібліотеки провели український родослівник за календарем знаменних дат «Олександрійський район: пам'ять століть» «Люди і події селища Нова Прага». Мова йшла і про визначні дати в житті Олександрійського району, селища Нової Праги, і про особистості, які життя поклали на вівтар Вітчизни, як це зробили Максим Озеров та Артем Пойда (учасники АТО). Окремо згадали історика, бібліофіла О.З.Попільницького та етнографа і фольклориста І.В.Бессарабу, уродженців Нової Праги. Дев’ятикласники Волкова Вікторія, Шарапа Владислав, Александров Руслан та інші обрали свій портрет чи подію для ознайомлення присутніх з книжковою новинкою, яка владається ще одним камінцем у споруду вивчення історії рідного краю. Завідуюча філією Бутко Л.В. звернулася до юні, щоб вони підбирали матеріал для нового збірника краєзнавчих дат на 2016 рік та познайомила з краєзнавчими новинками.


Думаємо. Сперечаємося. Вирішуємо

     3 березня  2015 року, зі старшокласниками Новопразької ЗШ І-ІІІ ступенів №2, працівники Новопразької бібліотеки-філії провели прес-осуд «Жодного шансу наркотикам», який було присвячено Дню боротьби з наркоманією і наркобізнесом.  Епіграфом заходу стали слова Сенеки «Люди не помирают. Вони вбивають себе самі». Адже щорічно від вживання наркотиків вмирають сотні наркозалежних людей в Україні.  Обговорювалися випадки і історії життя молодих людей, які проживають в містах Кіровоград, Олександрії, селищі Нова Прага. Деякі з них опубліковані, деякі – ні.  Визначали що таке «наркоманія», які причини штовхають підлітків на шлях наркозалежності, як розгледіти наркомана за його поведінкою та зовнішністю, розбирали непередбачливі ситуації, в які може кожен потрапити незалежно від його волі і вихід із них. Юнаки і дівчата заповнили анкети та твердо вирішили триматися здорового способу життя. Найактивнішими учасниками заходу були Асанідзе Юля, Роговий Ігор, Волкова Вікторія.


Хай славиться й святиться наук «цариця»

03 березня 2015 року, завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б.та учитель  математики Дзюба Є.С., провели літературно-математичну годину "Хай славиться й святиться наук «цариця"для учнів 4-9 класів.Під час заходу пролунали крилаті вислови видатних людей,  вірші про математику, фрагменти з історії великої науки, з життя видатних математиків. Учні підготували цікаві смішинки, розв'язували логічні задачі, пройшли тест на увагу.


Майбутнє без наркотиків

02.03.2015 року, в Попельнастівській бібліотеці-філії №1, в рамках Міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом, з учнівською молоддю проведено ток-шоу«10 фактів проти одного міфу». Учасники  прослухали інформацію про шляхи подолання глобальної проблеми наркоманії та наркоторгівлі, як на міжнародному рівні, так і  в Україні. Учасники заходу також були поінформовані про місця адресної допомоги у нашому регіоні. Потім учасники ток- шоу перейшли до обговорення  причин та наслідків наркоманії, кожен з учасників мав змогу висловити свої думки. Кульмінацією заходу стало озвучення Заповіту Матері Терези, та гасла за майбутнє нової України без наркотиків.

 
                                Чергове заняття Вищої народної школи

    26 лютого 2015 року в приміщенні Новопразької центральної бібліотеки-філії на черговому засіданні Вищої народної школи  розглядалася тема «Прикмети інсульту. Перша допомога». А спонукала до вибору теми тривожна  статистика: кожні 4-5 хвилин у одного із жителів України відбувається інсульт. Щорічно від нього помирає 45-50 тисяч українців.
     Висвітлила цю тему медичний працівник Новопразької дільниці товариства Червоного Хреста Осетняжська Віра Мефодіївна. Вона розповіла про причини виникнення хвороби, про перші ознаки, про долікарську допомогу, про догляд за хворим у реабілітаційний період. У своїй лекції звернула увагу на спосіб життя людей, харчування, профілактичні міри.
   Лекція супроводжувалася слайдовою презентацію «Інсульт».
   Новинки-поради  "Боротьба з інсультом і його наслідками" отримали слухачі від завідуючої Новопразькою бібліотекою-філією Бутко Л.В.

   На завершення кожен з учасників отримав пам”ятку  «Чотири кроки розпізнання інсульту. Долікарська допомога».Моя батьківщина – Україна єдина


26 лютого 2015 року, завідуюча Щасливською бібліотекою-філією Міщенко Л.Б. разом із вихователем ДНЗ «Тополька» провели народознавчу годину «Моя батьківщинаУкраїна єдина». Діти слухали легенду про виникнення України, знайомилися з традиціями та побутом українців, розповідали вірші про Україну.

       


Подорож у світ казковий, де лунає рідна моваДо Міжнародного дня рідної мови в Ізмайлівській бібліотеці - філії для учнів 3-4 класів Ізмайлівської ЗШ була проведена літературна гра "Подорож у світ казковий, де лунає рідна мова", під час якої діти відгадували казкових героїв за фрагментами творів, змагались у конкурсах на кращого знавця прислів'я і приказок про мову, розгадували кросворди, читали вірші, співали пісень про рідну мову. До уваги відвідувачів була представлена книжкова виставка "Буду навчатись мови золотої". 
Реквієм небесній сотні

На шляху до Незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. Останніми у цьому довгому списку стали герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку  ціну – власне  життя. Вшанувати їх подвиг і  самопожертву зібралися  користувачі Приютівської бібліотеки-філії. 
 Вони мали можливість побачити під час перегляду відео: «Реквієм небесній сотні», «Мамо не плач ,я повернусь додому», «Небесна сотня», все з чого розпочинались події, які сколихнули весь світ, послухали вірші та пісні. Завдяки заходу пам’яті героїв майдану «Небесна сотня» діти не лише зрозуміли, хто такі патріоти, а й своєю дитячого душею відчули біль матерів, що втратили своїх дітей, котрі в пам’яті нащадків житимуть вічно.На закінчення години реквієм діти у жалобі схилили голови. Кожен з читачів  торкнувся  вогню - частинки вічного. Під мелодію гімну Небесної сотні «Пливе кача» ведуча запалила свічку і передала її учням по колу. Вона наголосила,що світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
Масляна пригощай! Усім розваги подавай!


22 лютого 2015 року - завершальний день Масляної. Цього дня бібліотекар Дівочепільської бібліотеки – філії Тельнюк Н.І. організувала і провела народознавче свято «Масляна пригощай!Усім розваги подавай». Свято проходило в приміщенні сільської ради, присутні переглянули інсценівку, слухали пісні про Масляну, читали вірші маленькі учасники заходу, пригощали гостей варениками та млинцями,а на завершення заходу усі приймали участь у проводах зими, тобто у спаленні дідуха. 
Масляна в Олександрівці

21 лютого 2015 року, в Олександрівській бібліотеці-філії відбулась народознавча година «Масниця – чарівниця». Жінки із задоволенням частували один один традиційною стравою на Масницю - варениками та блинами. Учасники заходу ознайомилися з традиціями святкування масляної неділі, щиро співали українських обрядових пісень та відпочивали душею. 

Лялька-зернівка - чарівна лялька наших прабабусь

20 лютого 2015 року завідуюча Добронадіївською бібліотекою-філією Якимчук Л.І., учитель трудового навчання Добронадіївської ЗШ Зайцева Н. М., директор СБК Двалішвілі Т. Р. провели майстер-клас: "Лялька-зернівка - чарівна лялька наших прабабусь". Ведучі заходу  розказали про історію ляльки-зернівки, яка для наших пращурів була магічною істотою. Щоб у домі не було голоду, а сім′я була сита, господиня робила ляльку- зернівку: в основі лежав мішечок із зерном, зібраним із власного поля. Вміння робити цю ляльку та вірити в урожай, передавалося із покоління в покоління. ЇЇ одягали, наряджали. Цілу зиму нею в хаті обережно гралися діти, тримаючи у кошику, скринці, на печі. А весною діставали і сіяли. Урожай був чудовий – причина тому - позитивна дитяча енергетика! Завдяки вдало підібраним матеріалам та умілому керуванню процесом Наталією Миколаєвною, яка має золоті руки та гарний смак, добрі знання навколишнього, ляльки у нас вийшли пречудові. Тепер у багатьох хатах Добронадіївки з′явилися гарні обереги, молоді дівчата навчилися робити ляльку-зернівочку, а відтепер будуть передавати свої навички рідним і близьким. Село постійно буде з урожаєм, а буде хліб - буде і пісня!


Герої не вмирають!

20 лютого 2015 року бібліотекар Михайлівської бібліотеки-філії для учнів 6-11 класів Ульянівської ЗШ провела патріотичну годинупам'яті «Герої не вмирають!», присвячену тим, хто загинув на Майдані Незалежності у буремні дні Революції Гідності. Учасники заходу віддали шану героям «Небесної Сотні», які повстали проти насилля, несправедливості та брутального знущання над своєю країною та народом. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше, своє життя, заради нової України.
Героїко-патріотична година20 лютого 2015 року, в Червонокам’янській бібліотеці було проведено героїко-патріотичну годину «Герої не вмирають». Ведучою цього заходу була Бевз Г. І. яка розповіла про річницю трагедії на Майдані. Разом з учасниками заходу згадали ті страшні події, які відбулися в центрі Києва минулого року. Згадали героїв «Небесної сотні, о 12 годині запалили свічки і вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув. Вічна їм пам'ять!     
Небесна сотня – Рік безсмертя

20 лютого 2015 року у приміщенні Щасливської ЗОШ 1-2 ст. пройшла година пам’яті «Небесна сотня – Рік безсмертя». Ведучі – завідуюча  бібліотекою - філією, та завуч школи розповідали про події, що відбувалися рівно рік тому. Розповідь супроводжувалась підбіркою відеороликів та відеокліпів з піснями присвяченими Небесній Сотні, віршами, які декламували діти.
До присутніх на заході звернулися сільський голова та директор школи, які наголосили, що герої Небесної Сотні назавжди змінили Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух і своїм життям викупила свободу для мільйонів українців. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували невмирущу пам’ять про загиблих героїв «Небесної Сотні».

Пам’яті Небесної Сотні

    20 лютого 2015 року,  в Добронадіївській ЗШ відбувся  патріотичний урок: «Пам’яті Небесної Сотні», присвячений трагічним подіям на Майдані, на який були запрошені учні 7–11 класів. Завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л.І, директор СБК Двалішвілі Т.Р. вчитель історії  Єфімова Л.О. розповідали  про патріотів, загиблих від пострілів снайперів, померлих у лікарнях, названих народом Небесною Сотнею. Найстаршому з них було 83 роки, наймолодшому – лише 17. На закінчення заходу вшанували героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.«Солов’їну, барвінкову, колосисту
на віки – українську рідну мову в дар дали мені батьки!»

Хто не любить своєї рідної мови,  
солодких святих звуків свого дитинства,  
не заслуговує на ім’я людини. 
Й.Г. Гердер

Напередодні Міжнародного дня рідної мови 20 лютого 2015р., були проведені літературні посиденьки «Солов’їну, барвінкову, колосисту на віки – українську рідну мову в дар дали мені батьки!», для вихованців ДНЗ «Світлячок», організаторами яких були бібліотекар Березівської бібліотеки-філії та директор Березівського СБК. Все пройшло весело і цікаво, діти немов поринули в царство рідної мови. Бібліотекар загадувала загадками, зачитала прислів’я та приказки. Розповідала вірші та гуморески українських поетів. Директор СБК познайомила дітей з українськими народними піснями

Моя велична українська мова

З нагоди міжнародного дня рідної мови,  в Ясинуватській бібліотеці - філії була проведена літературна панорама «Моя велична українська Мова». Бібліотекар Хуторна Н.С. розповіла про походження, цікаві факти та розвиток української мови. Учасники заходу, учні 8 і 9 класів Ясинуватської ЗШ, прийняли участь у літературній вікторині на найкращого знавця  української мови.  Цікавим була розповідь про українського історика Сергія Висоцького, який досліджував походження української мови.
В кінці заходу діти мали змогу переглянути відеоролик «Мова єднання».Їм у віках судилося безсмертя

20 лютого 2015 року, користувачі Новопразької бібліотеки – філії №2 зібралися , щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю героїв Небесної сотні. Ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни – України. Кожен із цієї Небесної сотні, мали свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Український Майдан сколихнув весь світ. Користувачі читали вірші, співали пісні про нашу рідну Україну та про тих, хто заради торжества справедливості жертвував своїм життям. Завідуюча бібліотекою-філією Сидоренко О.О. провела презентацію книжкової виставки «Зима, що нас змінила».

                                                            Незгасима  пам’ять

В Ізмайлівській бібліотеці-філії відбулася  година - реквієм «Незгасима  пам’ять». Учасники заходу ознайомились з матеріалами виставки «Незгасима пам’ять», переконалися, що все поєднано однією ідеєю – боротьбою за незалежність та свободу України, сповненою тугою за полеглих в нерівному бою, і разом  із тим, світлою вірою в перемогу. Книги, статті з періодичних видань, світлини проникливо відтворили усю палітру буремного  протистояння Революції Гідності.  Потім запалили свічки і вшанували пам’ять героїв  Небесної Сотні та усіх вояків, які загинули на Сході України хвилиною мовчання . Захід супроводжувався відео-роликами про Майдан, фотографіями .  Пісня «Гей, пливе кача…» вкотре розбудила тривожні спогади, у присутніх бриніли сльози на очах.


У світі казки чарівної

19 лютого 2015 року, маленькі читачі Приютівської бібліотеки-філії поринули у світ чарівної казки. А допомогли їм у цьому бібліотекар Солдатенко Н.В та волонтер Думановська Д.І. За допомогою казкового потягу діти вирушили у світ казки. На них чекали казкові герої: до казок:"Котик і півник", "Соломяний бичок" , "Кривенька качечка", "Ріпка" і т.д .Діти з привеликим задоволенням виконували різні завдання, а саме: "Відгадування загадок", "Музична пауза", "Чарівний мішечок", "Назвати казки за ілюстраціями до них","Намалюй колобка".Маленькі читачі переглянули мультиплікаційні фільми до казок: "Івасик- Телесик","Лисичка та журавель". Також підготували для дітей книжкову виставку: "Чарівний світ казки" де були представлені українські народні казки.«…І мовчки сотня непокорених героїв відходила у чисті небеса» 

19 лютого 2015 року, в  Новопразька центральної бібліотеки-філії відбувся День вшанування героїв Небесної сотні «Герої не вмирають».
   На протязі дня відбулися інформаційна година «Зима. 2014рік. Майдан: хроніка подій» (для дорослих відвідувачів), героїко-патріотична година «Час справжніх героїв» (для юнацтва), відео- спогад «…І мовчки сотня непокорених героїв відходила у чисті небеса»  (для дітей старшого віку). Для відвідувачів бібліотеки в  організована виставка «І останній їх погляд – це небо крізь віко щитів», матеріали якої знайомили присутніх з подіями того року на Майдані, з людьми, які відстоювали незалежність України, які загинули за свободу власної держави. Переломлений хліб,  відеокадри, запалені свічки, хвилина мовчання – все це в пам'ять про героїв Небесної сотні. Заходи організовані  працівниками Новопразької центральної бібліотеки-філії.

Небесна сотня на варті

В цей холодний лютневий день вся Україна схиляє голови в пам'яті за Небесною Сотнею. Минув рік після тих страшних подій, а неначе вчора - бо все ж так болить серце у матері яка втратила сина, дружини - яка втратила чоловіка, і у всієї країни яка втратила частину української сім'ї. 19 лютого 2015р. В Олександрівському будинку культури завідуюча бібліотекою-філією Жовтоножко В.Я спільно з директором БК Гаврилець Н.В запалили свічки скорботи, під час години пам'яті "Небесна сотня на варті".Звуки пісні, яка стала неофіційним гімном "Небесної Сотні", "Пливе кача" зачепила глибокі струни душі. Присутні, почули про перебіг подій на Євромайдані, вірш В. Баранова "До українців" у виконанні Шаповал О, пісню "Ти солдат України" у виконанні Наконечної І. На вшанування пам'яті загиблих всі схилили голови в хвилині мовчання.

Герої не вмирають…


 «Герої не вмирають…» саме під таким гаслом Бандурівська бібліотека провела героїко-патріотичну годину для жителів села Бандурівки. Учасники заходу мали змогу пригадати хронологію подій  Євромайдану  за кадрами документального фільму «Зима, яка змінила нас». Особливо емоційною була та частина години-пам'яті, коли на екрані транслювалися кадри тих кривавих подій, та лунав голос диктора: «У центрі Європи було відкрито справжнє полювання на людей».  Також фільм  нагадав про перші жертви Майдану – Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, Юрія Вербицького та нашого земляка Віктора Чміленка. Під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача...», бібліотекар В.Власова згадала всіх героїв Небесної Сотні, для яких пісня стала останнім кроком у вирій вічності. На знак вшанування пам’яті невинних жертв, було запалено свічки, які символізували нашу скорботу і пам’ять про загублені життя співвітчизників. А наприкінці заходу малеча з дитячого садка розповіла патріотичні вірші про Україну.


Пам’яті Небесної Сотні

19 лютого 2015 р. у Комінтернівській бібліотеці-філії відбулася година-реквієм" Памяті Небесної Сотні", яку підготували завідуюча бібліотекою-філією Базилевська Т.В. та директор будинку культури.
Розповідь бібліотекаря, віршовані слова наповнили захід національно-патріотичною атмосферою. Після перегляду відеофільму "Небесна сотня. Зима, що нас змінила" в бібліотеці запанувала тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної Сотні. 
Як довго ця війна тривала


   16 лютого 2015 року  у приміщенні Щасливської ЗОШ 1-2 ст., бібліотекар спільно із завучем школи підготували та провели годину пам’яті «Як довго ця війна тривала…». Знайомили присутніх із географічним розташуванням країни, де проходила війна, та перебігом військових подій, згадали героїв – односельців. Діти 4-6 класів підготували вірші про війну.

 
Народознавче свято «Вас Масляна в гості чекає»

        16 лютого 2015 року вчителі, працівники будинку культури та завідуюча бібліотекою- філією   запросили добронадіївців на веселе свято проводів Зими та зустрічі Весни. Під час театралізованого дійства Дід Мороз, Снігуронька, зимові місяці, Зима попрощалися зі всіма присутніми та й вирушили у далеку дорогу на Північ. Гостей привітала щедра Масляна і запросила на смачні млинці. Далі естафету прийняла Весна – красна з Веснянками та весняними місяцями, оголосивши свій ВЕСНЯНИЙ НАКАЗ. Радіючи зустрічі з Весною, завели дружній хоровод, спалили опудало Зими, заспівали веселої пісні на добро, мир та урожай.Під знаком Купідона

13 лютого 2015 року  напередодні святкування Дня  Святого Валентина завідуюча  Комінтернівською  бібліотекою-філією Базилевська Т.В. провела для учнів 8 класу Комінтернівського НВК бібліо-шоу "Під знаком Купідона". Учасники заходу приймали участь в цікавих розвагах та конкурсах. На свято  завітав і сам Купідон (Костянецький Максим). Він  частував всіх смачним тортом, у вигляді серця, який сам і приготував.


Любов -  то душі найвищий злет


13 лютого 2015 року в  Олександрівській  бібліотеці-філії   до дня Святого Валентина проведено поетичний вояж «Любов -  то душі найвищий злет». Учасники заходу дізналися про історію виникнення свята, читали ліричні вірші І. Франка, О. Олеся, В. Сосюри, Ліни Костенко.  Директор Олександрівського БК Гаврилець Н. В.  провела майстерклас по виготовленню витинанок у вигляді "валентинок". 


Патріотична зустріч з воїнами АТО

12 лютого 2015 року  в  Ізмайлівькій бібліотеці-філії  відбулася зустріч жителів села з учасником АТО, який прибув у відпустку. Організували щиру, по родинному теплу зустріч завідуюча бібліотекою та директор Будинку культури, за підтримки ПП «Глінченко».
         Присутні з хвилюванням слухали розповідь воїна-земляка Крупин Сергія про нелегкі будні на Сході України, про свої успіхи та невдачі, про тих, хто загинув на полі бою та вшанували пам’ять про них – хвилиною мовчання. Молодь задавала питання про умови перебування в місцях бойових дій, про закінчення війни, про ставлення місцевих жителів до воїнів.
Щоб відволікти хлопця від сумних спогадів та трагічних подій, які він пережив, учні розповідали патріотичні вірші та дарували українські пісні.
         Зустріч пройшла у дружній невимушеній атмосфері, залишивши в душах впевненість у майбутньому України. Присутні побажали Сергію здоров’я, удачі, щастя і миру. Сільський голова подякував воїну за його мужність та сміливість, побажав впевненості в завтрашньому дні та вручив подарунок. Учні та організатори заходу подарували  своєму воїну – земляку оберіг та побажали скорого повернення додому.
         Завідуюча бібліотекою познайомила присутніх з книжковою виставкою літератури «Війна, що змінила нас» та продемонструвала  відео – презентацію «Хоробрі серця».

                     

Друзі назавжди

12 лютого 2015 року  напередодні Дня святого Валентина  бібліотекар Ясинуватської бібліотеки-філії запросила учнів 2 та 4 класу Ясинуватської школи на  свято дружби «Друзі назавжди». Діти  познайомились з символами та цікавими  традиціями святкування Дня святого Валентина у різних країнах світу. Переглянувши відеоролик про дружбу висловлювали свою власну думку  яким повинен бути справжній друг. Під час майстер-класу виготовляли « валентинки», щоб подарувати своїм друзям.

Афганська війна - не наша вина

11 лютого 2015 року в Приютівській бібліотеці-філії проведено годину памяті:"Афганська війна - не наша вина", на якій були присутні учні 8 класу Цукрозаводського НВК та жителі селища. Під час проведення заходу бібліотекар демонструвала відео:"Початок Афганської війни","Хроніка війни в Афганістані","Запаліть свічки", прозвучали вірші написані воїнами афганцями, пісні. Всі присутні на заході знайомились з книгами про Афганіста, які були представлені на  книжковій виставці.

  


В життя перетворимо мрію, щоб дійсністю стала вона

10 лютого 2015 року у Добронадіївській ЗШ відбувся підсумковий захід декади профорієнтації, година  успіху «В життя перетворимо мрію, щоб дійсністю стала вона». Ініціатор заходу педагог – організатор Єфімова Л.О., розповіла про розмаїття професій, які чекають дітей на порозі дорослого життя та презентувала альбом випускників школи. Про те, як втілити свою мрію в життя, розповіли директор СБК Двалішвілі Т.Р. та завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л.І., використавши матеріали сайту Однокласники, зокрема групу «Випускники Добронадіївської школи», стенд «Музей лідерів» та ретро – фотовиставку.


  
Мандрівка книжковим містом

9 лютого 2015 року в Бандурівській бібліотеці-філії пройшов бібліотечний урок для учнів 1-4 класів. Разом з вчителем початкових класів Криволаповою Любов Іванівною учні здійснили літературну подорож "Мандрівка книжковим містом". Бібліотекар В.Власова розповіла про бібліотеку, ознайомила дітей з книжковими виставками, а також презентувала нові надходження дитячої літератури.
       В ході уроку діти дізналися, що для них в бібліотеці
сторено дитячий куточок, в якому вони можуть читати і гратися. Бібліотекар розповіла про кожну поличку стелажа, на яких «мешкають» книги для дітей. Показала де "адреса книги" - на верхньому лівому кутку обкладинки книжки. Наголосила, що книжки в бібліотеці неможна переставляти, бо вони тоді «заблукають». Цікавим доповненням заходу стала захоплююча гра в складання пазлів та перегляд мультфільму про найулюбленішого героя української народної казки - Івасика Телесика. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна подорож, адже дітлахи поверталися до школи, тримаючи у руках надійного товариша - книгу.

 


Цей край, де я родилась і живу

Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним тре­петом згадує місця, де народилася, де минуло її дитинство. То родинне вогнище маленька батьківщина кожної людини, де живуть мама, тато, бабуся, дідусь, сестри, брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас — вийде велика держава Україна.
5 лютого пройшла краєзнавча подорож рідними куточками в Березівській бібліотеці-філії для вихованців ДНЗ «Світлячок». Бібліотекар розповіла історію нашого села, ознайомила з книжковою виставкою «Мій рідний край у всьому неповторний», а також зі стендом «Моє село в минулому». Д.Ратушняк повідала легенду про Україну. Діти з великим задоволенням слухали ведучих, відповідали на запитання, розповіли вірші про Україну, село.                                     Україна - моя Батьківщина

4 лютого 2015 року,  завідуюча Комінтернівською бібліотекою–філією, разом зі своїми маленькими користувачами, учнями 3-4 класів Комінтернівського НВК, провела патріотичну годину  " Україна - моя Батьківщина". Бібліотекар розповіла історію походження  державних символів України, познайомила  з творчістю авторів державного гімну України. Діти декламували  вірші про Україну, знайомились з матеріалами тематичної викладки літератури.


Пам'ять про крути – вічна

29 січня 2015 року, Попельнастівська бібліотека – філія № 1 спільно з Попельнастівською ЗШ І – ІІІ ст., провела патріотично – виховні читання,  присвячені 97 річниці битв під Крутами : «Крути – відродження українства».

Захід проходив в три етапи, на початку , перед присутніми з історичною довідкою про події під Крутами 1918 року, виступила вчитель історії школи Войцеховська Л.П. Потім учні 10 – 11 класу та випускники школи (2012р. та 2014 року) а нині студенти Київського Національного Університету ім. Т. Г. Шевченка Бичко Аліна та Ковальчук Ярослав прокоментували мультимедійну призентацію «Відголоски трагедії Крут». Третім етапом заходу була «Художня інтерпритація битви під Крутами в українській літературі», яку підготувала і провела бібліотекар Попельнастівської бібліотеки №1 Шкуратько Н.В. Завдячуючи славетним іменам: Юрію Клену, Олексі Стефановичу, Євгену Маланюку, Олександру Олесю, Павлу Тичині, Богдану - Ігорю Антоновичу та багатьом іншим митцям українського слова,  самовідданий подвиг 300 українських юнаків,   пережив тоталітарну добу і житиме вічно!  Протягом заходу неодноразово було зроблено акцент на сучасні події ,що відбуваються в Україні. Події, яким майже сто років, як ніколи, надихають український народ встати на захист Вітчизни. Бичко А. та Ковальчук Я. прочитали вірші, авторами, яких є так звані  українські «Кіборги», поіменно згадали односельчан - учасників АТО. Присутні вшанували хвилиною мовчання герої Крут та сучасних героїв України, прозвучала молитва за Україну.
Вшанування ювіляра: «Український Андерсен»

      29 січня, на переддень славного ювілею видатного українського дитячого письменника Всеволода Нестайка, о 10 годині ранку, зібралися учні 5-7 класів, щоби знову із задоволенням повернутися до неповторних веселих пригод героїв українського Андерсена.
      Добрим, живим гумором, сором’язливістю першого дитячого кохання, щирістю, непідробністю почуттів, красою справжньої хлоп’ячої дружби променіють його романи і оповідання, які презентувалися на книжковій виставці, з якою познайомила завідуюча бібліотекою-філією Якимчук Л.І., та були показані у відеосюжетах, підготовлених педагогом-організатором Єфімовою Л.О.
      Особливу цікавість та веселий сміх викликав уривок з художнього фільму «Тореадори з Васюківки». Уважно прослухавши біографію письменника, відомості про його творчий шлях, діти з легкістю впоралися з нелегкими запитаннями кросворду «Всеволод Нестайко».
      Перлинкою зустрічі стало представлення улюбленої дитячої книжки директора СБК Двалішвілі Т.Р., якою вона захоплювалася у дитинстві – «Пригоди їжачка Кольки Колючки та його шкільного товариша Косі Вуханя». Тетяна Радіонівна цитувала напам’ять уривок із твору, який вона тепер перечитує із задоволенням разом з онуками.
      Наша зустріч видалася плідною, бо її закінченню книжкова виставка лишилася порожньою. Змінюються влади і моди, змінюємося з часом ми, а щирі відчайдушні герої Нестайка знаходять місце в найкращих куточках наших сердець.

Ланцюг єднання

22 січня 2014р.,бібліотекар Войнівської  бібліотеки-філії провела для учнів 5-11 класів інформаційну годину, присвячену Дню Соборності України - «Моя єдина Україна». Допомогли у проведенні  заходу учениці 9 класу та вчитель історії Рисухіна О.В.
Учні переглянули документальний фільм про події 1919 року, коли був підписаний акт злуки УНР та ЗУНР. Виставка книг, що висвітлювала цю історичну подію ,підготовлена спеціально для інформаційної години, зацікавила і вчителів і учнів. Наприкінці усі взялися за руки і утворили умовний «ланцюг єднання».


Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг


22 січня 2015 року в Приютівській бібліотеці - філії проведено історичну годину: «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», присвячену Дню Соборності України. Бібліотекар наголосила , що 22 січня 1919 року – дата, що символізує в історії України консолідацію суспільства і утвердження громадянської злагоди . Учням 10-11 класів Цукрозаводського НВК було запропоновано показ відео презентації : «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», відео : «Історична довідка про День Злуки УНР і ЗНУР», відео ,яке присвячується загиблим героям України за мир та злагоду в Україні  та «Вічна пам'ять героям АТО». Бібліотекар запропонувала увазі учнів книжкову виставку присвячену Дню Соборності України на якій були представлені книги : «Здобуття незалежності України 1991», «Духовна велич України» і т.д., читала вірші про Соборну Україну, а учениця 10 класу В.Колобишко прочитала свої вірші про Україну та її героїв.Здоровий спосіб життя – це модно!

  В  рамках Тижня сприяння здорового способу життя та безпеки життєдіяльності на тему: «Здоровий спосіб життя – це модно!» в Головківській бібліотеці-філії 21 січня було проведено інформаційну  годину здоров’я  «Бережи одяг, доки новий, а здоров я – доки молодий». Учнями 6 класу було переглянуто мультимедійну презентацію  «Куріння – викрадач розуму!».
       Зробивши висновки після перегляду презентації діти зрозуміли, що поруч існує багато того, що робить наше життя цікавим та складним. Будь розумним-зроби свої висновки щодо свого життя та життя оточуючих тебе людей.          

Баранчики на щастя

15 січня 2015р. в  Приютівській бібліотеці-філії був проведено годину народознавства  «Баранчики на щастя». Бібліотекар  познайомила  дітей  1 класу Цукрозаводського НВК з поняттями родина , показала родинне дерево і навчила дітей як його зробити,запропонувала увазі дітей колискові, колядки, щедрівки та прислів’я про родину  з книг: «Матусина скарбничка», О.Виженко «Історія українських козаків для веселих дітлахів» і т.д., а  Н.Черноус  провела разом з бібліотекарем урок домашнього майстра ,де навчили дітей виготовляти іграшки : «Баранчики на щастя»  адже 2015 рік є роком Козиіти навчилися виготовляти подарунки для рідних та друзів.
Вірні сини Батьківщини

Вшановуючи пам'ять українських громадян, які віддали життя, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України -  учасників антитерористичної операції та мирних жителів на Сході України, бібліотекар Ясинуватської бібліотеки – філії Хуторна Н.С. 15 січня 2015р. провела огляд інформаційної виставки матеріалів, яка висвітлює участь українців в подіях АТО, а також публікації про наших земляків Кіровоградщини, загиблих в ході АТО.
Кривава війна на Cході країни, щоденні смерті наших військових та мирних жителів Донбасу – об’єктивне підтвердження, що боротьба за незалежність нашої держави ще не завершилася.
 

                                          Різдвяний калейдоскоп

 Різдво - це таємниче, загадкове свято, напередодні якого навіть дорослі очікують на дива та подарунки, а про дітлахів годі й казати. Тому не можна вигадати кращого подарунка для малечі, ніж Різдвяна казка, у якій вони самі стають учасниками подій. Тож,  6 січня 2015р.,  діти Бандурівського дитячого садка та учні початкових класів мали чудову нагоду разом з казковими героями потрапити до чарівного світу пригод. З великим задоволенням діти разом із батьками та рідними приймали участь в святі «Різдвяний калейдоскоп», під час якого посмішки так і сяяли на їх обличчях. Цікаво та весело пробіг час, адже у дітей не було можливості нудьгувати! Діти у приємному передчутті Великого Свята співали щедрівки, які всі разом вивчили у бібліотеці, брали участь у різдвяних конкурсах та іграх.


Майстер-клас «Подорож у країну Солодкого Різдва»

        Що потрібно жінці для гарного настрою ? Чашка улюбленого чаю чи кави та смачне тістечко, а ще приємне спілкування з подругами, яке відволікає від щоденних турбот.
      Напередодні Різдвяних свят, 5 січня 2015 року,  Добронадіївська бібліотека-філія  наповнилася неймовірними пахощами здоби: цукру, ванілі, кориці, гвоздики, горіхів,  родзинок, шоколаду … Це добронадіївські господині  зібрались у тісному колі,  щоб  потішити одна одну своїми солодкими виробами: тортиками, кексами, печивом, рулетками, трубочками та грузинською національною стравою хачапурі з горіхами. Вправні господині презентували творіння своїх невтомних рук та креативної уяви, обмінювалися рецептами.

      Час теплої дружньої зустрічі промайнув непомітно швидко, всі присутні  отримали святковий заряд бадьорості та  гарного настрою.Немає коментарів:

Дописати коментар