Шукати в цьому блозі

середа, 6 травня 2015 р.

Аналіз читацьких вподобань
та бачення бібліотечних послуг

 Сучасні соціально-політичні та економічні перетворення змушують бібліотекарів організовувати свою роботу по новому, підвищувати якість і оперативність задоволення інформаційних потреб користувачів, впроваджувати нові форми роботи. Але всі заходи спрямовані на зміни в організації бібліотечного обслуговування не можуть бути впроваджені без вивчення думки користувачів. Тож бібліотечні працівники Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи зібралися в читальному залі центральної районної бібліотеки на практикум «Аналіз читацьких вподобань та бачення бібліотечних послуг». Розпочала практикум директор РЦБС Чуянова Н.М. Під час проблемної години «Чому бібліотеки втрачають читачів?» завідуюча організаційно-методичним  відділом Левченко Н.І. разом з бібліотекарями намагались виявити, які суспільні явища, людські якості перешкоджають ефективному залученню користувачів до бібліотек. Бібліограф Сторожко Н.В. надала поради практика «Моніторинг бібліотечних послуг та  читацьких інтересів», з новими підходами до вивчення читацьких інтересів у дітей знайомила завідуюча відділом обслуговування дітей Губа О.В.  Про досвід дослідницької діяльності бібліотек України «Нові бібліотечні послуги: погляд користувача» розповідала Кривченкова Л.І.– завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів. Під час практичних занять разом з методистом Кан Л.І. присутні опановували методику та технологію розробки питань для анкет, для проведення інтерв’ю, розроблями форми опитувань, анкет використовуючи форму Google Документи.
Так як  цього року, Україна розпочинає нову традицію відзначення 8 та 9 травня в дусі пам’яті та примирення, бібліотекарів познайомили з методичними матеріалами
Українського  інституту національної пам’яті, які містять історичну довідку про внесок України у перемогу над нацизмом, також подано перелік корисних Інтернет-посилань та документальних фільмів, присвячених Україні в Другій світовій війні.
В матеріалах зазначено, що офіційним символом відзначення Дня пам’яті та примирення стає червоний мак, а гаслом – «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо», тож бібліотекарі відділу обслуговування дітей  провели з бібліотекарями майстер-клас «Маки пам’яті».
Підсумовуючи захід, бібліотекарі утвердилися в думці, що організація і проведення різнопланових опитувань громадської думки, вивчень читацьких вподобань є важливою і невід’ємною частиною діяльності бібліотек. Їх висновки дають можливість книгозбірням визначати завдання для своєї подальшої діяльності з урахуванням реальних та потенційних потреб користувачів, ведуть до практичних змін і удосконалення роботи, що дозволить бібліотекам бути корисними і потрібними своїй громаді.Немає коментарів:

Дописати коментар