Шукати в цьому блозі

середа, 13 травня 2015 р.

Жива книжкова полиця

12 травня 2015 року, бібліотекарі обслуговування дорослих і молоді центральної районної бібліотеки ім. Д. Чижевського ,приймаючи участь у Всеукраїнській акції «Українська молодь читає», розповіли студентам Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету історію виникнення буккросингу – як міжнародного благодійного книгообміну населення різних країн. Присутні також ознайомилися із буккросингом в Україні та гаслом  «Зробимо світ бібліотекою», адже серед сучасних модних розваг  він найшляхетніший і не ставить перед собою комерційних цілей.
Бібліотекарі подарували  більше 20 книг  українських та зарубіжних авторів – для започаткування буккросингової полиці у бібліотеці навчального закладу.
Весняні квіти для мами

В День матері працівники центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського для своїх користувачів організували  майданчик творчості «Весняні квіти для мами». Розповіли   історію виникнення свята, познайомили з художніми творами про матір та запропонували присутнім скласти квіткову композицію в дарунок своїм ненькам. Хлопчики та дівчатка називали улюблені квіти своїх матусь, порівнювали їх з трояндами, півоніями, фіалками; з радістю і завзяттям складали букети з весняних квітів, плели віночки, співали українських пісень: «Рідна мати моя», «Чорнобривці», « А сорочка мамина біла-біла...» та ін.
Окрім книжок, юні відвідувачі бібліотеки цього святкового дня принесли додому весняні квіти для мами.


Роки війни – століття пам’яті

8  травня 2015р., до Дня памяті та примирення та 70 річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, бібліотекарі відділу обслуговування дорослих та молоді Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д І. Чижевського провели  історико – патріотичну годину «Навічно в пам’яті народній» для студентів КВНЗ Олександрійського училища культури.
Присутнім розповіли про нову традицію відзначення в Україні 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення, а також студентська молодь ознайомилася із подіями, які передували початку Другої світової війни.
Молодь переглянула фрагменти художнього фільму « Незламна» режисера С. Мокрицького, про легендарного українського снайпера Людмилу Павлюченко.
І на закінчення було згадано славних воїнів – українців, які в зоні АТО боронять цілісність нашої країни.

Урок мужності

08.05.2015 року, працівники відділу обслуговування дітей центральної районної бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, провели урок мужності  "Боролися з дорослими поряд. Юні користувачі бібліотеки вшанували пам`ять дітей-героїв, які у страшні роки війни разом з дорослими, брали участь у боротьбі проти фашистів. Діти уважно слухали розповідь бібліотекаря «Маки – символ пам’яті», переглянули  мультимедійну презентацію «Маленькі герої Великої війни» , з якої дізнались про юних українських розвідників, зв'язківців, підривників які допомагали дорослим наближати Перемогу. На завершення заходу подивились мультиплікаційний фільм, присвячений дітям війни «Партизанська Снігуронька».Ми пам’ятаємо

07.05.2015 року,  працівники відділу обслуговування дітей центральної районної бібліотеки ім. Д.І. Чижевського і Комінтернівської бібліотеки-філії розпочали участь у  обласному бібліотечному  марафоні  заходів «Ми пам’ятаємо» та провели годину пам’яті «Війна і перемога : біль і пам'ять» для учнів 7 та 8 класів Комінтернівської ЗОШ, присвячену 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

Метою заходу було ще раз нагадати учням, яку дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війну 1939-1945 р.р. Присутні переглянули мультимедійну презентацію «Велика правда у пам'ять про війну», взяли участь у майстер-класі по виготовленню квітки маку «Маки пам’яті»,познайомились з художніми творами, які висвітлюють тему війни на книжковій виставці «Стоїть в почесній варті пам'ять». А на завершення заходу діти виявили бажання провести флеш - мобі відправились разом з бібліотекарями до братської могили села. Одягнувши на груди власноруч виготовлені маки, вшанували пам'ять загиблих односельців та тричі вигукнули гасло «Пам’ятаємо. Перемагаємо». 
Немає коментарів:

Дописати коментар