Шукати в цьому блозі

четвер, 5 березня 2015 р.

Жінка і суспільство

05 березня 2015 року в Олександрійській центральній районній бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відбувся круглий стіл «Жінка в суспільстві: гендерна складова» приурочений до Всесвітнього Дня прав жінок і миру.
Відкриваючи захід, модератор Боровська С. І., зазначила,  що незважаючи на певні успішні кроки нашої держави в питанні гендерної рівності, актуальність теми обговорення не зменшилася. Адже забезпечення рівних прав між жінками і чоловіками є невід’ємною складовою проголошеного курсу євроінтеграції України та необхідною умовою сталого соціально-економічного розвитку.
Для участі в круглому столі було запрошено заступника начальника управління соціального захисту населення Грінчак О. А., директора міськрайонного центру зайнятості Мукієнко І. М., спеціаліста міськрайонного управління юстиції Зарніцьку Ю. В.,  членів громадських організацій «Олександрійський гендерний інформаційний центр» та «Творчість. Ініціатива. Енергія». Учасники круглого столу охарактеризували стан жіночого безробіття  в районі, перелічили соціальні гарантії, на які можуть розраховувати жінки від держави. Особливу увагу було звернуто на допомогу, яку можуть оформити переселенці й процедуру даного оформлення. Значну увагу було приділено законодавчій базі, досвіду  громадських організацій у досягненні гендерної рівності. Особливо емоційним став виступ члена координаційного центру волонтерів Фрідман А. В., яка охарактеризувала роль жінок, які працюють в центрі й надають допомогу учасникам АТО. Цікавими і корисними виявилися поради психолога центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сперисенко Д. Б., які були направленні на вироблення нових суспільних стереотипів й подолання гендерної несправедливості.

По закінченню круглого столу, учасники виробили певні рекомендації. Серед них: забезпечення вільного доступу до інформації щодо дискримінації за статевою ознакою та соціального захисту населення, проведення інформаційно-просвітницьких кампаній, висвітлення гендерної ситуації в районі в ЗМІ, надання безкоштовних юридичних та психологічних консультаційі. Немає коментарів:

Дописати коментар