Шукати в цьому блозі

середа, 26 листопада 2014 р.


Біль голодних років
21.11.2014 року бібліотекарі відділу обслуговування дорослих та молоді  Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д. І. Чижевсього підготували до Дня пам’яті жертв голодоморів виставку-інсталяцію «Біль голодних років». Бібліотекарі презентували страви, якими намагались рятувати сім’ї від голодної смерті українці, в тому числі і в Олександрії та Олександрійському районі: юшка з висівок та картопляного лушпиння, мерзла картопля, маторжаники з висівок, кукурудзяної крупи і картопляного лушпиння, узвар з шипшини, м’яти та цвіту липи. Цього дня всі відвідувачі бібліотеки мали можливість спробувати страви, представлені на виставці-інсталяції.
    Також на виставці представлені видання,  що містять матеріали з українських архівів, статті дослідників історії України, про часи Голодоморів в Україні та наслідки цих подій для українського народу.

Згадувати боляче, забути неможливо
21.11.2114 року працівники центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського з метою виховання поваги до історичного минулого України, рідного народу, та вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. провели годину-реквієм «Голодомор  згадувати боляче, забути неможливо» для учнів старших класів Олександрійської гімназії-інтернат.


У заході взяли участь студенти Олександрійського училища культури Розумна Ангеліна, Кім Світлана, які разом з бібліотекарями виступили з  літературно-музичною композицією «Голодомор», за одноіменною поемою заслуженого діяча мистецтв України Ніни Виноградської.  
До уваги присутніх студентом Олександрійського училища культури Дмитром Діденко та бібліотекарем Тамарою Бабич було представлено інсценівку уривку повісті Ольги Мак «Каміння під косою».
Учні, вчителі та адміністрація закладу разом з працівниками бібліотеки перегорнули сумні сторінки історії України, на яких кривавим і чорним вписані слова «голод», «голодомор» та вшанували хвилиною мовчання і запаленими свічками пам’ять жертв голодоморів, жертв геноциду проти українського народу.
Немає коментарів:

Дописати коментар