Шукати в цьому блозі

понеділок, 11 серпня 2014 р.

Бібліотекарі Олександрійщини на «Сучасному - 2»

Програма «Бібліоміст»,  на  початку 2014 року, оголосила Всеукраїнський конкурс на участь у інноваційному проекті «Сучасний бібліотекар-2»,  щоб підготувати лідерів бібліотечної справи, дати їм необхідні навички для того, щоб бібліотеки ставали місцем передових технологій.  Методист  Олександрійської центральної районної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського Кан Л.І. та бібліотекар Березівської бібліотеки-філії Зіненко А.М. вирішили не втратити цей шанс і стати учасниками проекту.
В процесі відбору, учасниками програми стали претенденти з 16 областей України. В Кіровоградській області  сформувалась  група з 22 бібліотекарів, серед них і два  представники Олександрійської районної централізованої бібліотечної системи.
Протягом лютого-червня  в тренінговому  центрі  Кіровоградської обласної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського бібліотекарі наполегливо опановували знання під керівництвом  професійного  тренера – Нікітіної Галини, головного бібліотекаря відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів комунального закладу «Обласна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського»: створювали  цифрові історії, працювали з  блогами,  в програмах Infogram, MapBox, Audacity, GIMP, Inscape,  познайомились з  мовою HTML, CSS, освоїли онлайн - інструменти збору даних
В   результаті навчання  шість учасників  із двадцяти двох пройшли до фіналу, серед них і Любов Кан, методист  Олександрійської центральної районної бібліотеки, яка потрапила у третій, фінальний раунд Всеукраїнського конкурсу «Сучасний бібліотекар-2» і увійшла до 30 найкращих сучасних бібліотекарів на Україні.
11 днів в навчальному центрі, у комфортабельному готелі «Краків», в м. Київ,  під керівництвом компетентних тренерів, вивчали  як найкраще, і які  використовувати  ресурси, програми, щоб бібліотека могла не лише заявити всьому світу про себе, а й надавати сучасні послуги,  які якості слід розвивати, на що звернути увагу, щоб стати ефективним тренером, як написати успішний проект, зробити дизайн бібліотеки та багато іншого.
Своєрідним підсумком навчання стала участь в Національному   ярмарку бібліотечних  інновацій, на якому  випускники проекту «Сучасний бібліотекар-2»,  під час «ІТ - експрес» занять  з учасниками ярмарку,  мали змогу розказати і показати те, чому навчися самі.

Сподіваємось, що набуті знання стануть підґрунтям для розвитку бібліотек нашого району та впровадження сучасних бібліотечних послуг.

Немає коментарів:

Дописати коментар