Шукати в цьому блозі

понеділок, 7 квітня 2014 р.

«Йому безсмертя дарувала творчість і подвижницьке життя»- до 120-річчя від дня народження Д.І.Чижевського


Покладанням квітів біля меморіальної дошки вшанували пам’ять про видатного українського вченого, філософа і славіста, уродженця Олександрійщини Дмитра Чижевського, цінителі його творчості й таланту.
Під час церемонії заступник голови Олександрійської РДА Ольга Анісімова-Шило зауважила: «У процесі національного відродження, відновлення історичної пам’яті, особливої актуальності набуває звернення до спадщини тих визначних українських мислителів, імена яких добре відомі світовій науковій громадськості та впродовж багатьох років замовчувалися на батьківщині. До таких постатей належить і Дмитро Іванович Чижевський. Його праці в Україні стали відомі лише в останні роки, та без них вже неможливо уявити вітчизняну філософську науку, культурологію та літературознавство».

4 квітня 2014 року виповнюється 120 років з дня його народження і саме у цей день працівники центральної районної бібліотеки підготували низку заходів для своїх відвідувачів.
У читальному залі, де розташована експозиція, присвячена життю і діяльності земляка, чиє ім’я носить бібліотечний заклад, зібралися представники керівництва району, краєзнавці, журналісти, студенти і викладачі Олександрійського училища культури. У виступах учасників конференції було розкрито неоціненний вклад Дмитра Чижевського у скарбницю світової наукової думки, велич його постаті серед найвизначніших імен у царині славістики.

Розпочинаючи читацьку конференцію під назвою «Йому безсмертя дарувала творчість і подвижницьке життя», директор районної централізованої бібліотечної системи Надія Чуянова зазначила, що районна бібліотека з травня 2007 року носить ім’я Дмитра Чижевського. Саме в будинку, де зараз розташований заклад, пройшли дитячі та юнацькі роки Дмитра Івановича. «4 квітня світова спільнота відзначає день народження Дмитра Чижевського як дату визнання його заслуг перед науковим світом. Ми дуже пишаємось своїм земляком і робимо все, щоб увічнити його ім’я»,- наголосила вона».  
Присутнім було запропоновано перегляд відеоролика та розповідь про біографічні дані вченого, підготовлені бібліотечними працівниками. Багато цікавих фактів з життя науковця як пересічної людини, повідомив редактор газети «Городской курьер» Віктор Голобородько. З доповіддю про значення доробку Д. Чижевського виступила аспірант Кіровоградського педагогічного інституту Аліна Тимошенко.

«Далеко від рідного краю попрощався зі світом Дмитро Чижевський, полігістор, професор багатьох університетів, член академій наук і наукових товариств, автор численних глибоких книг і статей різними слов'янськими й світовими мовами. Але на малій батьківщині його пам’ятають і цінують»,- ці слова начальника відділу культури і туризму РДА Ніни Воропаєвої стали заключним акцентом спілкування цінителів спадщини Дмитра Чижевського.

Немає коментарів:

Дописати коментар